Światła! Kamera! Akcja! 15 niesamowitych miejsc związanych z Oscarami 2016, które naprawdę można odwiedzić

Znów nadeszła ta pora roku! Podczas gdy Hollywood przygotowuje się do 88. gali rozdania Oscarów, corocznej nocy przemówień i nominacji, przygotowaliśmy listę miejsc wykorzystanych do sfilmowania nominowanych do Oscara filmów 2016, które można odwiedzić! Zapnij pasy, bo zaczynamy..

WIELKI KRÓTKI

Nominowany do 5 nagród Akademii film The Big Short jest zdecydowanie jednym z tegorocznych faworytów. Oparty na prawdziwej historii opowiedzianej przez Michaela Lewisa w jego książce o tym samym tytule, Christian Bale, Brad Pitt, Ryan Gosling i Steve Carell grają grupę guru finansowych, którzy chcą wykorzystać niedawny krach na amerykańskim rynku mieszkaniowym.
Nowy Orlean, Los Angeles
Photo 1
Słynący z corocznych obchodów Mardi Gras, Nowy Orlean wie, jak się bawić. Jedzenie jest niesamowite, a w Dzielnicy Francuskiej można posłuchać najlepszej muzyki jazzowej na świecie.
Malibu, Kalifornia
Photo 2
Słoneczny dom bogatych i sławnych, Malibu jest z pewnością popularny wśród plażowiczów! Klasyczne wybrzeże Kalifornii, wspaniała pogoda i jedne z najlepszych surfingów w całym kraju są na wyciągnięcie ręki!
Las Vegas, NV
Photo 3
Położone zaledwie cztery godziny jazdy samochodem od Los Angeles, Las Vegas spełnia wszystkie oczekiwania. Wspaniałe hotele, światowej klasy rozrywka, jedzenie, za które można umrzeć (poważnie, spróbuj bufetów) i oczywiście światowej sławy kasyna powinny być więcej niż wystarczające, abyś był zajęty!

MOST SZPIEGÓW

Szpiegostwo w najlepszym wydaniu! Bridge of Spies z Tomem Hanksem w roli prawnika, któremu powierzono negocjacje w sprawie uwolnienia amerykańskiego jeńca wojennego podczas zimnej wojny. Mimo że w dzisiejszych czasach wszystko jest nieco bardziej nowoczesne, film został nakręcony w kilku pięknych europejskich miastach.
Berlin, Niemcy
Photo 4
Zawsze jedno z najpopularniejszych miejsc na świecie, Berlin jest pełen życia, kultury i niesamowitego jedzenia. Oczywiście za każdym rogiem można znaleźć historię, a dlaczego nie skorzystać z tych prostych wskazówek, aby jak najlepiej wykorzystać Berlin przy ograniczonym budżecie?
Wrocław, Polska
Photo 5
Jedno z największych miast w Polsce, Wrocław, nie bez powodu zostało ogłoszone Europejską Stolicą Kultury 2016! W tym roku będzie gospodarzem Olimpiady Teatralnej i Europejskich Nagród Filmowych. Zobacz zapierającą dech w piersiach Wrocławską Fontannę, a także uroczy Rynek Solny.

BROOKLYN

Brooklyn to dramat z epoki, który opowiada historię miłości, dramatu i konsekwencji, gdy młoda Irlandka próbuje wyemigrować do Brooklynu w Nowym Jorku. Hrabstwo Wexford, Irlandia
Photo 6
Miejsce tak piękne i zielone jak hrabstwo Wexford zasługuje na Oscara! Całe hrabstwo to marzenie miłośników przyrody, ze spokojnymi wzgórzami, rzekami, jeziorami i wystarczającą ilością zieleni, by hobbit się zakochał! W samym mieście Wexford znajdują się między innymi ruiny opactwa Selskar.
Nowy Jork, NY
Photo 7
Nowy Jork, Nowy Jork! Miasto tak ładne, że nazwali je dwa razy! Wielkie Jabłko zawsze tętni życiem i tętni kulturą, jedzeniem, showbiznesem i przygodą. Pięć dzielnic Nowego Jorku zapewnia wyjątkowe wrażenia i chociaż musisz odwiedzić niektóre z głównych miejsc, takich jak Empire State Building i Statua Wolności, upewnij się, że uzyskasz kilka rekomendacji od miejscowych w swoim hostelu!

MAD MAX: FURY ROAD

Jeden z najbardziej oszałamiających wizualnie filmów roku, najnowsza odsłona Mad Maxa z brytyjskim ciężkim Tomem Hardym w tej przyszłej bitwie drogowej na wieki! Ekipa udała się na pustynię, aby nakręcić ten film, ale gdy tam będziesz, pobliskie miasta są zdecydowanie warte odwiedzenia.
Namibia
Photo 8
Kontynent afrykański jest naprawdę wyjątkowy. Każda kultura i kraj zapewnia unikalne przygody i doświadczenia. Pustynia Namibii została wykorzystana w dużej części piaszczystych scen filmu, więc jeśli szukasz gorącej i spragnionej wycieczki, to jest to jedna z twoich list!
Kapsztad, Republika Południowej Afryki
Photo 9
Oczywiście większość filmu rozgrywa się na pustyni, więc chociaż piaszczysty teren obok miasta został wykorzystany w filmie, dlaczego nie zatrzymać się w samym Kapsztadzie, gdy tam jesteś? Jedno z największych miast w RPA, Kapsztad, jest absolutnie piękne. Park Narodowy Gór Stołowych jest obowiązkowym punktem na afrykańskiej liście rzeczy do zrobienia, podobnie jak wiele wspaniałych plaż i spokojne Narodowe Ogrody Botaniczne Kirstenbosch. Na co czekasz!
Nowa Południowa Walia, Australia
Photo 10
Ziemia pod ziemią znajduje się na liście życzeń większości ludzi i słusznie. Ponownie pustynia została wykorzystana w filmie, ale miasta w Nowej Południowej Walii są zdecydowanie warte odwiedzenia. Sydney jest klejnotem w koronie, z klasykami takimi jak Opera House i Harbour Bridge na wyciągnięcie ręki. Ale to nie tylko atrakcje turystyczne sprawiają, że Sydney jest tak fantastyczne, to także lokalne ulubione jedzenie i miejsca do surfowania, które personel hostelu z pewnością może Ci wskazać!

MARTIAN

Matt Damon po raz kolejny potrzebuje ratunku w tym epickim filmie science-fiction! Damon gra naukowca/astronautę, który w wyniku serii niefortunnych zdarzeń zostaje uwięziony na Marsie i staje w obliczu ekscytującej walki o przetrwanie. Kolejny pustynny film z jeszcze bardziej niesamowitymi lokacjami!
Jordan
Photo 11
Jordania jest domem dla jednego z cudów świata stworzonych przez człowieka, miejsca światowego dziedzictwa Petra, ruin, które kiedyś były stolicą starożytnego ludu. Rzymskie ruiny i Morze Martwe również powinny znaleźć się na Twojej liście. Upewnij się, że masz ze sobą filtr przeciwsłoneczny!
Budapeszt, Węgry
Photo 12
Jeśli wybierasz się do Budapesztu, koniecznie musisz udać się do jednego z licznych barów w ruinach! Są one tak wyjątkowe i gwarantują, że będziesz się dobrze bawić. Kolejnym punktem programu jest wycieczka do spa na legendarne węgierskie imprezy spa!

REWELACJA

To może być ten. Leonardo DiCaprio może w końcu dostać swojego Oscara. Film przedstawia wydarzenia amerykańskiego górala i trapera futer Hugh Glassa, który zostaje pozostawiony na śmierć w amerykańskiej dziczy przez swoich kolegów traperów. Dalej Leo, wszyscy ci kibicujemy!
Alberta/KolumbiaBrytyjska, Kanada
Photo 13
Och, Kanada! Mimo że akcja filmu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, został on w większości nakręcony u sąsiada z północy, w Kanadzie (głównie w Albercie i Kolumbii Brytyjskiej). Dla każdego fana przyrody jest to spełnienie marzeń. Oszałamiające góry, spokojne jeziora, rwące rzeki i oczywiście wszystkie wędrówki, spływy kajakowe i jazda na rowerze górskim, jakie można sobie wymarzyć.

REFLEKTOR I POKÓJ

Spotlight opowiada wstrząsającą, prawdziwą historię bostońskiego zespołu informacyjnego, który próbuje ujawnić Kościół katolicki za rzekome tuszowanie przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci przez księży. Film ma gwiazdorską obsadę z Markiem Ruffalo, Michaelem Keatonem, Rachel McAdams i nie tylko.
Room to kanadyjski dramat oparty na powieści o tym samym tytule, w którym Brie Larson wciela się w kobietę, która wraz z synem przez lata była przetrzymywana w niewoli. Film przedstawia jej próby przystosowania się do prawdziwego świata po odzyskaniu wolności.
Oba filmy zostały nakręcone w pięknym Toronto:
Toronto, Kanada
Photo 14
Toronto, jedno z najpopularniejszych miast filmowych na świecie, to kanadyjski klejnot. Miasto ma bogatą historię sportu, kultury, sztuki, niesamowitego jedzenia i zaledwie kilka godzin od wodospadu Niagara. Nawet krótki pobyt zapewni mnóstwo zdjęć z planu filmowego! W Toronto znajduje się kilka niesamowitych hosteli, więc koniecznie zatrzymaj się, aby poczuć słynną kanadyjską gościnność.
Po prostu idź!

Podziękowania dla Papagaio-pirata, A. Duarte, Joseph De Palma, Bjoern Schwarz, Roberto Pani, Anthony Quintano, Emmet & Kathy, Monica Guy, David Stanley, Gemma Stiles, Oliver Clarke, Moyan Brenn, DaveBloggs007, David Stanley, Paul Bica i Prayitno za świetne zdjęcia na Flickr!

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top