30 idealnych prezentów dla osób podróżujących z plecakiem

Jeśli kiedykolwiek byłeś w podróży przez dłuższy czas, prawdopodobnie były przedmioty lub elementy garderoby, które się przydały i które w pełni wykorzystałeś, inne, które były niepraktyczne i ostatecznie je wyrzuciłeś, a jeszcze inne, które kupiłeś w locie, ponieważ zapomniałeś włożyć je do plecaka.

Doświadczeni podróżnicy zazwyczaj mają już dopracowaną technikę pakowania. W moim przypadku, a zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat podczas moich podróży po Afryce Subsaharyjskiej, poprawiłem swoje pakowanie, więc niezależnie od tego, czy zatrzymuję się w hostelu ze wszystkimi udogodnieniami, czy śpię gdziekolwiek, istnieje kilka kluczowych przedmiotów, bez których nie mogę się obejść i którymi chciałbym się z wami podzielić.

Te 30 przedmiotów to idealne prezenty dla najlepszego backpackera i jestem pewien, że niejeden z nich podziękuje ci za to, że masz je pod ręką w środku przygody!

1. Ubezpieczenie podróżne

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

To pozycja obowiązkowa. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na weekendowy wypad, czy dosłownie podróżujesz dookoła świata, posiadanie ubezpieczenia podróżnego i medycznego jest czymś, co może naprawdę pomóc. W zależności od wybranego ubezpieczenia, będziesz objęty wszystkim, od odszkodowania za wszelkie opóźnienia lotów po transfer lub ewakuację w nagłych wypadkach. Moja przyjaciółka niedawno złamała kość w stopie podczas podróży po RPA, a jej ubezpieczenie podróżne pokryło nawet przelot jednego z jej przyjaciół, aby był przy niej podczas rekonwalescencji. Krótko mówiąc, najlepiej jest nie oszczędzać na ubezpieczeniu. Aha, i jeszcze jedna dobra rada: zanim zaczniesz kupować ubezpieczenie, sprawdź, czy twoja karta kredytowa nie zawiera już ubezpieczenia podróżnego – wiele z nich je zawiera!

2. Latarka czołowa

Latarki czołowe są praktyczne zarówno podczas biwakowania, jak i wędrówek z plecakiem. W przeciwieństwie do latarek lub aplikacji mobilnych, nie musisz trzymać ich w dłoni, co jest bardzo wygodne. Użyj jej, gdy zabraknie prądu lub gdy idziesz w środku nocy w poszukiwaniu toalety w hostelu.

@vingtcent

3. Wełniane skarpety

Niewiele jest uczuć tak nieprzyjemnych, jak chodzenie w mokrych skarpetkach, więc podczas następnej podróży nie zapomnij spakować do walizki pary wełnianych skarpet. Skarpety te nie tylko pochłaniają wilgoć i utrzymują stopy w suchości lepiej niż skarpety bawełniane, ale także zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi stóp. I nie zapomnij sprawdzić procentowej zawartości wełny – im więcej, tym lepiej!

gifts for backpackers - Wool Socks

@soyalidiaz

4. E-book

E-book jest praktyczną opcją, ponieważ jest lekki i nadal możesz pobierać książki, gdy jesteś w drodze. Jeśli masz dostęp do biblioteki publicznej w swoim mieście, sprawdź ich system wypożyczania. Moja karta biblioteczna pozwala mi na przykład pobierać darmowe e-booki i audiobooki, nawet gdy jestem w drodze. Wskazówka: jeśli pobierzesz aplikację na swój telefon, taką jak OverDrive, być może nie będziesz nawet musiał zabierać ze sobą e-booka (ale nie zapominaj, że znacznie szybciej rozładujesz baterię telefonu).

5. Przenośna ładowarka słoneczna

Kiedy podróżujemy, zwykle mamy przy sobie kilka urządzeń elektronicznych, które wymagają naładowania, więc przydatnym rozwiązaniem może być zabranie ze sobą przenośnego zestawu baterii. A jeśli są to takie, które można ładować światłem słonecznym, nie będziesz musiał się nawet martwić o ich ładowanie. Możesz po prostu zostawić je w namiocie, na balkonie hostelu lub przypiąć je do plecaka w ciągu dnia, aby podczas spaceru można je było ładować w tym samym czasie.

gifts for backpackers - Solar-Powered External Charger

@kalvisuals

6. Przekładnik prądowy

Upewnij się, że spakowałeś transformator podróżny do walizki, aby nie musieć wydawać dodatkowych pieniędzy na lotnisku lub szukać go po wylądowaniu. Wskazówka: weź przedłużacz, aby mieć więcej gniazdek i móc ładować wiele urządzeń za pomocą jednego transformatora.

7. Podstawowe leki i apteczka pierwszej pomocy

Apteczki pierwszej pomocy są zwykle wyposażone w bandaże, gazę i waciki nasączone alkoholem. Aby jednak być jeszcze lepiej przygotowanym, warto zabrać ze sobą leki dostępne bez recepty, takie jak leki przeciwzapalne, przeciwbiegunkowe, przeciwalergiczne i na chorobę lokomocyjną. Mogą one zaoszczędzić wielu bólów głowy, takich jak radzenie sobie z nieznanymi nazwami leków lub konieczność szukania apteki w środku podróży.

8. Sarong lub szal

Niewiele przedmiotów jest tak wszechstronnych dla podróżnika z plecakiem jak sarong lub szalik. Są to jedne z tych super praktycznych rzeczy, które można wykorzystać w niemal każdej sytuacji: jako szalik zapewniający ciepło podczas powrotu, jako obrus piknikowy, jako strój plażowy, jako ręcznik, a nawet jako koc.

Gifts for Backpackers - Scarf

@ardaygreta

9. Olej kokosowy

Olej kokosowy jest doskonałym środkiem oczyszczającym. Można go używać do mycia twarzy, usuwania makijażu, golenia, jako balsamu… i wielu innych rzeczy. W zależności od lotniska, na które podróżujesz, niektórzy uznają go bardziej za ciało stałe niż płyn, ale na wszelki wypadek włóż go do torby z płynem dla spokoju ducha.

10. Poduszka na szyję

Jeśli zamierzasz złapać kilka samolotów, pociągów i autobusów podczas podróży, poduszka pod kark może być naprawdę przydatną rzeczą. Na Amazon znajdziesz wiele opcji i dowiesz się, które poduszki na szyję są najlepiej oceniane na rynku. Jeśli przestrzeń jest problemem, zawsze można kupić nadmuchiwaną poduszkę, którą można łatwo opróżnić i przechowywać w walizce.

Gifts for backpackers - Neck Pillow

@morrec

11. Taśma klejąca

Taśma klejąca to jedna z tych rzeczy, które umilą ci dzień, gdy twoja walizka nagle się zepsuje i będziesz pilnie potrzebować czegoś do jej zamknięcia lub gdy butelka szamponu zacznie przeciekać na twoje ubrania. Jest niekonwencjonalna, ale z pewnością bardzo praktyczna. Jego zastosowania są nieograniczone i jest tak mały, że warto go spakować do walizki.

12. Składana butelka na wodę

Podczas lotu szczególnie ważne jest, aby pozostać nawodnionym, więc podróżowanie z butelką na wodę wielokrotnego napełniania jest ekonomiczną i przyjazną dla środowiska opcją. Aby maksymalnie wykorzystać miejsce w walizce, możesz spakować jedną z tych składanych butelek na wodę.

13. Zamykane torby

Te łatwe do przenoszenia małe torby przydają się podczas pakowania lub podróży. Można ich używać do oddzielania brudnych ubrań od czystych, organizowania bagażu w sekcje lub zapobiegania rozlewaniu się płynów na zawartość walizki.

14. Solidne kosmetyki

Przy ograniczonej ilości płynów do przewiezienia, sprytnym rozwiązaniem jest spakowanie kosmetyków i przyborów toaletowych w formie “stałej”. Obecnie można kupić szampon, odżywkę, a nawet pastę do zębów w postaci stałej. W rzeczywistości zwykle działają one znacznie dłużej niż ich płynne wersje (choć są też droższe), a ty będziesz mieć spokój ducha podczas lotu.

Gifts for backpackers - Solid Cosmetics

@jakobowens1

15. Nauszniki przeciwhałasowe

Weź ze sobą niezawodną parę słuchawek lub nauszników, które pomogą wyciszyć dźwięk płaczącego dziecka lub chrapania.

16. Obcinacz do paznokci i szczoteczka do paznokci

Obie te rzeczy są bardzo przydatne dla osób, które spędzają dużo czasu uprawiając sport, na świeżym powietrzu lub podróżując po brudnym i zakurzonym terenie. Obcinacz do paznokci i szczoteczka do paznokci pomogą utrzymać paznokcie zawsze czyste i zadbane.

Gifts for backpackers - map book

@adolfofelix

17. Para pęset

Oprócz utrzymywania brwi w dobrym stanie podczas podróży, pęseta może być również używana do usuwania drzazg lub kleszczy.

18. Okładka na paszport

Ważne jest, aby utrzymywać paszport w idealnym stanie, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby podróżować z paszportem, który ma podartą lub uszkodzoną przez wodę stronę. Jeśli podróżujesz za granicę, kup okładkę na paszport, aby chronić swój najważniejszy przedmiot.

19. Pasek na pieniądze

Weź ze sobą pasek na pieniądze, aby bezpiecznie przechowywać cenne przedmioty, takie jak paszport, dowód osobisty i pieniądze.

20. Worek próżniowy

Bez względu na to, jak wielu sztuczek spróbujesz, aby upchnąć więcej rzeczy w bagażu, nic nie pomoże Ci zaoszczędzić więcej miejsca niż worek próżniowy. Nic nie pomoże ci zaoszczędzić więcej miejsca niż worek próżniowy. Możesz kupić wersję ręczną, tj. taką, w której możesz ręcznie wyrzucić powietrze z worka, aby zaoszczędzić miejsce, lub możesz kupić worek próżniowy bezpośrednio z odkurzaczem. W przypadku braku dostępu do odkurzacza podczas podróży, warto zaopatrzyć się w małą ręczną pompkę próżniową. To rozwiązanie będzie prawdziwym przełomem dla tych, którzy mają tendencję do pakowania zbyt dużej ilości rzeczy lub którzy kupują tak dużo rzeczy podczas podróży, że zawsze kończą na sprawdzaniu dodatkowej walizki po powrocie.

21. Mały plecak lub torebka

Nie zapomnij spakować małego plecaka lub torebki do użytku w ciągu dnia. Jeśli zabierasz tylko jedną, upewnij się, że jest wystarczająco wszechstronna, aby pomieścić wszystko, co robisz na wakacjach, od wyjścia na plażę lub wędrówki po górach, po nocną imprezę. A jeśli chcesz podróżować spokojnie, kup plecak z zabezpieczeniem przed kradzieżą, aby utrudnić życie potencjalnym złodziejom.

Gifts for backpackers - Day Pack - girl

@lyonpixel

22. Mackintosh

Chociaż nie jest trudno zdobyć parasol podczas podróży, mackintoshe są tak tanie i lekkie, że warto je zabrać na wszelki wypadek.

23. Prześcieradło podróżne lub wkładka do śpiwora

Są to niezbędne rzeczy dla każdego, kto cierpi na bakteriofobię. Korzystanie z prześcieradła podróżnego lub wkładki do śpiwora pomoże ci spać spokojnie w nocy. Mogą być również przydatne podczas podróży autobusem, samolotem lub pociągiem, a najlepsze jest to, że można je przechowywać jak nic innego!

24. Zewnętrzny dysk twardy

Nie ryzykuj utraty zdjęć lub nagrań z podróży. Jeśli nie masz kopii zapasowej w chmurze lub podróżujesz do miejsc, w których połączenie internetowe nie jest zapewnione, zabierz ze sobą zewnętrzny dysk twardy.

Gifts for backpackers - camels in desert

@vaida_dta

25. Kłódka z tajną kombinacją

Kłódka z tajną kombinacją jest często przydatna, gdy musisz zostawić bagaż w hostelu lub szafce na lotnisku, aby wyruszyć na przygodę.

26. Talia kart i gry podróżne

Spakowanie talii kart do walizki może pomóc w nawiązywaniu znajomości i szybszym spędzaniu czasu podczas podróży. Możesz także spakować inne przenośne gry, takie jak Bananagrams, lub kupić podróżne wersje swoich ulubionych gier planszowych, takich jak Monopoly.

27. Filtr do wody

Jeśli podróżujesz do miejsc, w których dostęp do czystej wody pitnej nie zawsze jest gwarantowany, zabierz ze sobą przenośny filtr do wody. Istnieje wiele opcji, od butelki do oczyszczania wody lub słomki z filtrem, po musujące tabletki do oczyszczania wody, a nawet małe ręczne pompki do pełnej filtracji.

28. Statyw lub selfie stick

Oba są bardzo przydatne dla osób podróżujących samotnie – i zanim zaczniesz je krytykować, musisz je wypróbować! Statywy i kijki do selfie bardzo ci pomogą, jeśli chodzi o robienie zdjęć pod różnymi kątami i będziesz mógł wrócić do domu z mnóstwem własnych zdjęć.

Gifts for backpackers - Selfie Stick

@rita_vicari

29. Słownik przetrwania

W zależności od tego, gdzie podróżujesz, kieszonkowy słownik popularnych zwrotów może być bardzo przydatny. Zapoznaj się z nim przed wyruszeniem w podróż, aby rozpocząć zapoznawanie się z podstawowymi wyrażeniami i móc witać się z mieszkańcami w ich języku. Wskazówka: Aplikacja Hostelworld ma świetne narzędzie do tłumaczenia, które pomoże ci komunikować się z ludźmi z całego świata.

30. Kartki z podziękowaniami i drobne pamiątki

Kiedy podróżuję, zawsze spotykam wiele niesamowitych osób: ludzi, których spotykam po drodze, życzliwych gospodarzy… Dlatego lubię mieć przy sobie kilka kartek z podziękowaniami, by móc napisać im kilka zaimprowizowanych słów. Innym gestem uprzejmości może być noszenie przy sobie drobnych pamiątek ze swojego kraju, by obdarowywać nimi ludzi. W moim przypadku, ponieważ pochodzę z Kanady, zazwyczaj noszę przy sobie małe spinki w kształcie liści, aby dawać je innym.

podobał Ci się artykuł, czytaj dalej!

⚡️ 5 typów podróżników z plecakiem, o których na pewnopowinieneś wiedzieć

⚡️ 5 wyjazdów za mniej niż 150€ (all inclusive!)

⚡️ 7 podróży, które każdy backpacker powinien odbyć (przynajmniej) raz w życiu

O autorze:

Jacky Habib jest niezależną dziennikarką i założycielką New Lens Travel. Śledź jej przygody na Instagramie lub pozdrów ją na Twitterze.

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top