5 przydatnych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na wycieczce grupowej

Language Specific Image

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż poczucie, że zrobiło się dobry interes, prawda? Małe zwycięstwa w życiu sprawiają, że wszystko jest warte zachodu. Podróżując w grupie, to gdzie jesz, gdzie się zatrzymujesz i jak podróżujesz, może kosztować więcej niż się spodziewasz, jeśli nie będziesz ostrożny. Ale dzięki odrobinie sprytu i kilku naszym wskazówkom możesz zorganizować przyjazną dla budżetu wycieczkę grupową do niemal każdego miejsca! Oto jak zaoszczędzić pieniądze na wycieczce grupowej.

Przejdź tutaj: Oferty turystyczne w Czarny Piątek

1. Czas jest kluczowy

Save money on group trips - Krakow, Poland

Kraków, Polska w wiosenny wieczór

Ceny lotów i zakwaterowania różnią się znacznie w zależności od pory roku, miesiąca, dnia tygodnia i wielu innych czynników. Pora roku, w której podróżujesz, będzie miała prawdopodobnie największy wpływ na Twoje wydatki. Oto krótka lista najlepszych okresów na podróż do kilku popularnych miejsc na wyjazdy grupowe.

Hiszpania

Szczyt sezonu w Hiszpanii przypada na okres od lipca do sierpnia. Ceny i temperatury w tym czasie osiągają najwyższe wartości (około 40 stopni, yikes!) Unikaj podróżowania o tej porze roku, jeśli chcesz odbyć podróż budżetową.

Kiedy jechać: Późna wiosna jest idealna pod względem cen i pogody z temperaturami oscylującymi wokół wczesnych lat dwudziestych. O tej porze roku lokalne jedzenie jest również najbardziej dojrzałe. Możesz również rozważyć wyjazd we wrześniu lub październiku, zwłaszcza jeśli chcesz posmakować hiszpańskiej kultury i tradycji. O tej porze roku Hiszpania jest pełna festiwali, fiest i ferii, w tym Fuengirola Feria, jednego z najważniejszych hiszpańskich targów.

Portugalia

Unikaj Portugalii w miesiącach letnich i podczas ważnych świąt.

Kiedy jechać: Najbardziej opłacalne miesiące na podróż to styczeń-luty. Brrr, myślisz sobie? Na szczęście w tym czasie w Portugalii panują temperatury około 16 stopni, co sprawia, że jest to najbardziej odpowiedni czas na zajęcia grupowe i hej, kto nie chce wymówki, aby uciec od styczniowego bluesa.

Niemcy

Niemcy zaskakująco poważnie wpływają na ceny w zależności od pory roku.

Kiedy jechać: Wspaniałe zimowe miesiące to zdecydowanie czas, aby udać się do Niemiec i zaoszczędzić kilka dolarów. Ich wykwintne tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe rozświetlają miasta i miasteczka w całym kraju w grudniu, zamieniając je w krainę czarów. Najstarszy i najpopularniejszy jarmark bożonarodzeniowy odbywa się w Norymberdze i trwa od początku adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Wybierz się tam w tym czasie, a Twoja grupa zatraci się w magii Świąt Bożego Narodzenia.

Francja

Francja jest podzielona na 3 sezony dla podróżnych: szczyt sezonu (od końca czerwca do sierpnia), sezon przejściowy (od kwietnia do połowy czerwca) i poza sezonem (od listopada do marca).

Kiedy jechać: Polecam wybrać się na Sylwestra. Zaoszczędzisz pieniądze i będziesz mógł doświadczyć magicznej francuskiej imprezy sylwestrowej na Polach Elizejskich w Paryżu. Ta impreza jest uosobieniem tego, o co chodzi w świętowaniu nowego roku. Champs-Élysées tłumaczy się jako “Pola Elizejskie”, co zasadniczo oznacza, że miejsce to jest uważane za raj na ziemi. Będziesz tam również marzyć (ślinić się) o zimowych wyprzedażach.

2. Hostele to nowa czerń

Save money on group trips - people in hostel hobby

Hostele są tańsze i lepiej nadają się dla dużych grup niż większość innych rodzajów zakwaterowania. W jednym pokoju może spać od 4 do 12 osób, a (jeśli dokonasz rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem) twoja grupa może mieszkać na tym samym piętrze. Wiele hosteli posiada pokoje z łazienkami, restauracje (zajmiemy się tym później) i duże przestrzenie towarzyskie, w których każdy może się zrelaksować i porozmawiać między zajęciami.

3. Jedzenie w podróży

Save money on group trips - people in London Fields

London Fields, Londyn

W wielu hostelach można teraz zarezerwować posiłki z wyprzedzeniem – czasy się zmieniają. Od śniadań, przez pakowane lunche, po kolacje. Jeśli coś jest dostępne – możesz to zarezerwować! Zaoszczędzi to czas i pieniądze na zabawny, ale długi dzień. Jeśli podróżujesz do europejskich miejsc, takich jak Lizbona i Barcelona, możesz dostać śniadanie już od dwóch euro pięćdziesiąt, a suchy prowiant od trzech euro (okazja!). W Londynie lunch z pełnym wyżywieniem można dostać już od pięciu funtów pięćdziesięciu, a kolację od dwunastu funtów pięćdziesięciu. Biorąc pod uwagę, że wożenie dużej grupy ludzi po nowym mieście jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, później będziesz sobie dziękować za wcześniejszą rezerwację posiłków. Zapytaj swojego doradcę Hostelworld Specialist Advisor o możliwość włączenia posiłków do rezerwacji.

4. Najlepsze rzeczy w życiu są za darmo

Save money on group trips - friends watching sunset

Zawsze są tanie i darmowe rzeczy do zrobienia, bez względu na to, gdzie jesteś. Studiowanie pięknej architektury, odwiedzanie bezpłatnych muzeów lub wędrówki i odkrywanie nowych terenów – wszystko to wymaga niewielkich lub żadnych wydatków. Rzeczy takie jak wycieczki autobusowe hop-on hop-off można zazwyczaj odbyć pieszo. Jeśli wybierasz się na wydarzenie lub bierzesz udział w aktywności, która wiąże się z opłatą, pamiętaj, aby skorzystać z biletów łączonych i ofert, które oferują obniżoną stawkę. Na przykład wiele kin oferuje obniżoną stawkę, jeśli jesz w określonej restauracji. Pamiętaj również, aby w miarę możliwości korzystać ze zniżek grupowych.

Group Line oferuje szereg pakietów dla odwiedzających Londyn, w tym teatr, sztukę i wydarzenia oraz atrakcje.

5. Podróż autobusem

Save money on group trips - take the bus in London

Czerwony autobus jadący przez słoneczny Londyn

“W autobusie oczy, uszy i pory są otwarte, chłonąc różnorodność, cudowność i magię miasta. To wspaniały sposób na poznanie miasta” – George Takei

Autobusy są nie tylko tanie, ale także zapewniają doskonałą okazję do zwiedzania. Są również idealne dla dużych grup. Należy pamiętać, że taksówka lub samochód w ostatniej chwili nie będą odpowiednie, jeśli masz ograniczony budżet, więc wcześniejsza rezerwacja autobusów lub korzystanie z transportu publicznego jest najlepszą i najbardziej przyjazną dla turystów opcją. Wcześniejsze zabezpieczenie transportu online pozwoli zaoszczędzić więcej niż rezerwacja w ostatniej chwili. Wypatruj ofert grupowych, a będziesz się śmiał!

Aby zarezerwować zakwaterowanie dla grupy 15 lub więcej osób, wypełnij nasz formularz zapytania grupowego.

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top