Co robić dla przyjemności w Bolonii

Language Specific Image

Bolonia to miasto uniwersyteckie, a zatem nietrudno sobie wyobrazić, że wieczory w Bolonii sąnaprawdę najlepsze zarówno w ciągu tygodnia, jak i w weekendy!
Niezależnie od tego, czy szukasz dobrego koncertu na żywo, chcesz poczekać do wczesnych godzin porannych w dyskotece, czy po prostu szukasz miejsca na piwo podczas rozmowy z przyjaciółmi, miasto nie zawiedzie Cię, oferując życie nocne, które spełnia oczekiwania.
Wybierzmy się razem na tę wycieczkę po aperitifach, festiwalach, dyskotekach i koncertach w Bolonii, która da ci wyobrażenie o tym, co można robić w Bolonii nocą.

Aperitify w Bolonii


Zacznijmy naszą wycieczkę po nocnym życiu w Bolonii od smacznego aperitifu. Jest wiele miejsc, do których można się udać, ale wśród nich z pewnością polecamy Marsalino, na via Marsala, gdzie można znaleźć szeroki wybór win, którym towarzyszą przystawki, takie jak bruschetta i frytki. Idealny na aperitif przed kolacją, jest tak bolońską instytucją, że poświęcono mu książkę! Koktajle są również bardzo dobre, świeżo przygotowane z troską i oddaniem!
Chcieliśmy polecićEx Forno Mambo, przy Via Don Minzoni 14/e, aby cieszyć się doskonałym aperitifem w formie bufetu w uroczym miejscu obok Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Bolonii, ale plotki mówią nam, że bufet został usunięty na rzecz wyboru à la carte. Faktem pozostaje, że jakość jedzenia jest doskonała, koktajle są dobrze przyrządzone i jest to świetne miejsce, aby wybrać się tuż po wystawie!
Na koniec chcielibyśmy podzielić się z Tobą ciekawostką, w Bolonii znajduje się miejsce o nazwie “Senza Nome”, przy Via Belvedere 11/B, które oprócz tego, że jest bardzo ładne, zadbane i niedrogie, ma szczególną cechę, a mianowicie jest prowadzone przez niesłyszących młodych ludzi. Oznacza to, że aby złożyć zamówienie, musisz użyć języka migowego, jeśli go znasz, lub, jak piszą na tablicy, możesz złożyć zamówienie za pomocą kart, wykonując gesty, rysując w powietrzu, w skrócie… dając się zrozumieć w jakikolwiek sposób!

Festiwal w Bolonii

10097820794_a8a096f80f_o
W ciągu roku w Bolonii odbywa się kilka wydarzeń. Z pewnością chcielibyśmy zwrócić uwagę na Bologna Jazz Festival, który każdej jesieni wypełnia sale i teatry naprawdę interesującymi i godnymi uwagi koncertami jazzowymi.
Innym festiwalem w Bolonii, którego nie można przegapić, jest z pewnością Robot , który co roku łączy sztukę, kulturę i muzykę elektroniczną.
Latem, każdego wieczoru, z bezpłatnym wstępem, na Piazza Maggiore ustawiane jest kino na świeżym powietrzu, gdzie pod gwiazdami można podziwiać piękne pokazy filmowe, które sprawią, że spędzisz przyjemny i zabawny wieczór, nie zapomnij sprawdzić kalendarza i wybrać filmu, który najbardziej Ci się podoba!
Miłośnikom kina polecamy również wydarzenia w Cinema Lumière, gdzie wyświetlane są filmy, które przeszły do historii kina, a także często organizowane są seminaria i debaty.

Koncerty w Bolonii

2919900110_94a7f104be_o
Oprócz koncertów wielkich nazwisk organizowanych w Unipol Arena, Bolonia oferuje również wiele miejsc, w których można posłuchać muzyki na żywo, takich jak Arterìa, w vicolo Broglio, gdzie koncerty przeplatają się z setami DJ-skimi, lub Cantina Bentivoglio, przy via Mascarella, gdzie można zjeść doskonałą kolację w towarzystwie mistrzów jazzu.
Na koniec polecamy Altotasso, na Piazza S. Francesco, gdzie oprócz koncertów organizowane są również pokazy, wystawy i ekspozycje! Sprawdź kalendarz przed wyjazdem, a nie będziesz rozczarowany!

Dyskoteki w Bolonii

Sugerując dyskoteki w Bolonii, nie możemy nie wspomnieć o historycznej Capanninie przy Via di Barbiano. Po wejściu można poczuć się, jakby cofnęło się w czasie, ale to jest właśnie jej piękno, umiejętność łączenia smaków przeszłości z nowoczesnością. Niektórzy twierdzą, że żyje w chwale przeszłości, my uważamy, że jest to miejsce, które weszło do historii i z tego powodu warte przeżycia jednej nocy.
Z drugiej strony, w Via Zamboni znajduje się mała, ale dobrze zorganizowana dyskoteka Kinki, która zawsze organizuje wiele nocy, często tematycznych i bardzo zabawnych! Polecamy ją na beztroski i wesoły wieczór!
Krótko mówiąc, życie nocne w Bolonii z pewnością nie śpi!

Piwo w Bolonii

8800770991_755c6027b2_o
Staraliśmy się dać ci jak najwięcej pomysłów na spędzenie wieczoru w Bolonii, ale jeśli chcesz po prostu zrelaksować się przy piwie i pogawędce z przyjaciółmi, proponujemy wybrać losowo klub między via del Pratello i via Zamboni, a zobaczysz, że dadzą ci to, czego szukasz!
….ah, jeśli masz ochotę na cicchetti, udaj się do znanego na całym świecie “cicchettaro” na via Irnerio. To miejsce ma w rzeczywistości bardzo dokładną nazwę, ale my jej nie znamy, podobnie jak większość Bolończyków, którzy je odwiedzają, ale wystarczy powiedzieć “il cicchettaro di via Irnerio”, abyś zrozumiał, zaufaj nam!
…nie wiesz, co to jest cicchetto? Powinniśmy powiedzieć ciupito? Shottino? Wciąż nic? Cicchetto to mały kieliszek zawierający jeden (lub więcej) wybrany alkohol (lub wybrany przez barmana), który zwykle pije się na raz! Teraz już rozumiesz, prawda? Wiedzieliśmy, że po tym krótkim opisie wszystko będzie jasne!
Podziękowania dla alex_pais, Denise Mattox, Thomas Bonte i marco monetti za piękne zdjęcia na Flickr!

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top