Hostel tygodnia: Soul Kitchen, Sankt Petersburg, Rosja

Z oceną 99% z prawie 1000 recenzji i półką pełną nagród Hoscar (#1 hostel w Europie, #1 hostel w Rosji, #1 najlepszy mały hostel na świecie…. moglibyśmy kontynuować) jest oczywiste, że Soul Kitchen zaskoczył ludzi. Wszystko opiera się na osobistych akcentach. Jedzenie i napoje przygotowywane są z miłością i duszą! Kuchnia jest ukochaną świątynią hostelu, a właściciele regularnie sprowadzają rosyjskiego szefa kuchni, który gotuje tradycyjne 3-daniowe kolacje plus dodatki i wino za jedyne 1000r (10 funtów). Sprzątaczka sprawia, że poranki są tego warte dzięki świeżo upieczonym “piroshky”, czyli rosyjskiej szarlotce (upewnij się, że wstałeś wcześnie, ponieważ jest BARDZO popularna!!) i codziennie jest świeża kawa.


Soul Kitcheners dokładają wszelkich starań, aby hostel stał się domem dzięki swoim salonom. Znajdziesz tu gramofon z mnóstwem płyt do słuchania i ekran projektora ze świetną kolekcją filmów na deszczowy dzień. Do Soul Kitchen przybywają zarówno Rosjanie, jak i goście z zagranicy, a swobodna atmosfera ułatwia nawiązywanie przyjaźni i budowanie małej społeczności 🙂


Hostel jest niesamowicie położony tuż nad kanałem, w pobliżu pustelni i katedry St Isaacs. Oprócz specjalnego traktowania przez personel, uwielbiają oni również oprowadzać Cię po okolicy, organizując wycieczki na pchle targi i bar crawl zaczynający się od lokalnego shota z sosem chłodowym, syropem wiśniowym i wódką. Zazdarovje!
Jeśli jesteś już sprzedany przez jedzenie, personel i lokalizację, po prostu rzuć okiem na fantazyjne pokoje. Możesz wybierać spośród 8-osobowego lub 4-osobowego pokoju wieloosobowego, prywatnego pokoju dwuosobowego lub prywatnego pokoju dwuosobowego, który wygląda tak >>>.


Krótko mówiąc, uwielbiamy Soul Kitchen Hostel! Wygląda na to, że nasi klienci też zakochali się w nim po uszy….
“Podróżowałem przez ostatnie 10 lat po całym świecie i nigdy nie doświadczyłem hostelu takiego jak ten!!!! To zdecydowanie najlepsze miejsce, które można nazwać “domem” z dala od domu. Od przyjaznego i pomocnego personelu, niesamowitej kuchni po bezpieczne i czyste pokoje… naprawdę warto zatrzymać się w Petersburgu, tylko dla samego hostelu!”
“Fantastyczny hostel! Personel był bardzo pomocny. Zorganizowali lokalnego szefa kuchni, aby przygotował kolację bożonarodzeniową, gdy tam byłem i stworzył jeden z najlepszych wieczorów w moim życiu – podróżnicy opowiadali niesamowite historie, dzieląc się pięknym rosyjskim jedzeniem.”
“Podróżowałem do 30 krajów, głównie w Europie i Azji Wschodniej / Południowo-Wschodniej, a Soul Kitchen jest zdecydowanie jednym z najlepszych, w których się zatrzymałem. W środku panuje świetna atmosfera, szalona fajna kuchnia, a personel jest niesamowity. W szczególności Leo był niezwykle pomocny – bardzo szybko odpowiadał na e-maile przed i podczas mojego pobytu. Soul Kitchen stworzył / zapewnia DOSKONAŁĄ mapę miasta, która zawiera rekomendacje restauracji i barów (które trzymają się z dala od miejsc turystycznych). Gorąco polecam!
“Personel bardzo miły i przyjazny. Dzięki nim odkryłem Paloskę… Nigdy ich za to nie zapomnę…”
Na co czekasz? Zarezerwuj tutaj!
Szybka wskazówka wizowa…
Jeśli zatrzymujesz się na krótki czas, istnieje prom, który płynie z Helsinek, Tallina i Sztokholmu, a korzystając z tego transportu, możesz pozostać w Petersburgu przez 3 dni bez wizy. Więcej informacji tutaj.
Jeśli skorzystasz z promu, kup autobus “wycieczkowy”, który w rzeczywistości jest tylko autobusem wahadłowym, który odbierze Cię z promu i zawiezie zaledwie 2 minuty od hostelu 🙂

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top