Niezbędny przewodnik po zasadach przewozu bagażu popularnych tanich linii lotniczych

Language Specific Image

20 lat temu latanie zdecydowanie nie było tanie i tylko nieliczni szczęśliwcy (i bogaci) mogli sobie na nie pozwolić. Obecnie podróżowanie samolotem jest dziecinnieproste… no, prawie! Loty są zazwyczaj najdroższą częścią naszych podróży, a utrzymanie budżetu jest często wyzwaniem. Tanie linie lotnicze dają ci szansę na tanie podróżowanie, ALE z pewnymi “kosztami”, takimi jak mniej miejsca na nogi i bardzo rygorystyczne zasady dotyczące bagażu podręcznego… spójrzmy prawdzie w oczy, czasami trudno jest zrozumieć wszystkie różne zasady! Nie martw się, wspieramy Cię! Oto nasz kompletny przewodnik po najbardziej znanych/używanych liniach lotniczych i ich zasadach, dzięki czemu już nigdy nie będziesz musiał płacić dodatkowych pieniędzy.

Zanim zapoznasz się z naszym przewodnikiem, najczęściej zadawanym pytaniem jest: ile płynów mogę zabrać na pokład samolotu? Cóż, odpowiedź jest prosta: łącznie 1 litr, ale płyn musi znajdować się w różnych butelkach o maksymalnej pojemności 100 ml każda (większe rozmiary zostaną wyrzucone, nawet jeśli nie są pełne). Tak długo, jak płyny w bagażu podręcznym nie są łatwopalne lub nie przekraczają 100 ml, jesteś gotowy do podróży! Jeśli masz jakiś konkretny płyn, który zamierzasz wnieść na pokład, zalecamy sprawdzenie strony internetowej TSA.

Airline Carry On RulesIG 📸: @mrtakeiteazy

Ryanair 🇪🇺

Airline Carry On RulesIG 📸: @giuliciu

Ryanair to irlandzka linia lotnicza, która jest jedną z najtańszych i najpopularniejszych linii lotniczych w Europie. Ryanair zabierze Cię prawie wszędzie w Europie i Maroku za niskie ceny!

AKTUALIZACJA: Od 1 listopada 2018 r. tylko klienci z rezerwacją priorytetową (w tym taryfy Plus, Flexi Plus i Family Plus) mogą wnieść na pokład dwa bagaże podręczne. Klienci nieposiadający rezerwacji priorytetowej, którzy chcą wnieść na pokład drugi większy bagaż, taki jak wózek, muszą zakupić bagaż rejestrowany o wadze 10 kg (8 €/£ zakupione podczas pierwszej rezerwacji lotu; 10 €/£ dodane online po dokonaniu rezerwacji; 20 €/£ przy stanowisku odprawy; 25 €/£ przy bramce) i będą musieli udać się do stanowiska odprawy, aby go nadać.

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Jedna mała torba, np. torebka, torba na laptopa itp. o wymiarach nieprzekraczających 35 cm x 20 cm x 20 cm
 • Jeden bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze 10 kg (patrz aktualizacja powyżej).

potencjalne dodatkowe koszty: jeśli przyniesiesz bagaż podręczny do bramki lub mniejszy przedmiot nie pasuje do wymiarów, będziesz musiał zapłacić 25 € i zostanie on umieszczony w luku bagażowym. To strata pieniędzy i czasu podczas lądowania… nie chcesz tego, prawda?

zasady dotyczące bagażu rejestrowanego:

Bagaże nie są wliczone w cenę. Możesz kupić do 3 sztuk bagażu rejestrowanego o wadze 15 kg lub 20 kg za 25 € online i 40 € na lotnisku! Opłata może się różnić w zależności od trasy i rodzaju sezonu o 10 €.

potencjalne dodatkowe koszty: jeśli Twój bagaż ma nadwagę i nie jesteś w stanie go zmniejszyć, będzie Cię to kosztować 10 € za kilogram!

terminy:

Odprawa online: Otwiera się 4 dni przed, zamyka 2 godziny przed odlotem.

Stanowiska odprawy biletowo-bagażowej otwarte: 2 godziny przed planowaną godziną odlotu, udaj się do stanowisk tylko wtedy, gdy chcesz zostawić bagaż lub jeśli nie posiadasz europejskiego paszportu, będą musieli umieścić pieczątkę na Twojej karcie pokładowej!

Stanowiska odprawy są zamykane: 40 minut przed planowaną godziną odlotu (nawet jeśli lot jest opóźniony).

Otwarcie bramki: Gdy samolot jest gotowy do przyjęcia pasażerów na pokład.

Zamknięcie bramki: 20 minut przed planowaną godziną odlotu. Bądź punktualny, ponieważ jeśli się spóźnisz, nie będą na Ciebie czekać!

inne zasady linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego, o których należy pamiętać:

Staraj się być jednym z pierwszych pasażerów w kolejce, dlaczego? Ponieważ ze względu na ograniczenia przestrzeni w kabinie można przewozić tylko 90 dużych bagaży kabinowych (55 x 40 x 20 cm), a pozostałe bagaże będą przewożone bezpłatnie w luku bagażowym samolotu. Jeśli jednak wykupiłeś usługę Priority Boarding (5 € w momencie rezerwacji lotu lub 6 € później), nie zostaniesz o to poproszony!

Wczesna odprawa online rozpoczyna się 30 dni przed odlotem i jest dostępna tylko w przypadku zakupu miejsca, natomiast standardowa (bezpłatna) odprawa rozpoczyna się 4 dni przed odlotem. Odprawa online kończy się 2 godziny przed planowaną godziną odlotu. Zalecamy dokonanie odprawy online i posiadanie papierowej kopii na wszelki wypadek! Jeśli przyjedziesz na lotnisko bez karty pokładowej, personel ponownie ją wydrukuje, ale będziesz musiał zapłacić 15 €! Zapomniałeś odprawić się online? Będziesz musiał zapłacić 50 €! Wiemy, że to szalone, ale loty Ryanair są naprawdę bardzo tanie!

Na pokładzie serwowane są przekąski i napoje, ale nie są one darmowe.

Easyjet 🇪🇺

Airline Carry On RulesIG 📸: @giuliciu

Easyjet, kolejna ukochana tania linia lotnicza w Europie. Zabierze Cię nie tylko po Europie, ale także do Egiptu (Hurghada), Izraela (Tel Awiw), Turcji (Antalya, Bodrum, Dalaman i Izmir) i Kosowa (Prisztina).

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Jeden bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 56 cm x 45 cm x 25 cm, w tym uchwyty i kółka. BRAK LIMITU WAGI!

potencjalne dodatkowe koszty: jeśli masz małą torbę (np. torebkę, torbę na laptopa itp.), będziesz musiał umieścić ją w bagażu podręcznym! W przypadku, gdy torba się nie zmieści lub będzie zbyt mała, będziesz musiał ją odprawić, płacąc dodatkowe 47 € w punkcie odbioru bagażu i 60 € przy bramce! Ponownie, strata czasu i pieniędzy.

Istnieje możliwość wykupienia opcji Speedy Boarding w cenie 16,99-33,99 € (pierwszy rząd, dodatkowa przestrzeń na nogi) lub 12,49-27,49 € (miejsca z przodu/wyjścia awaryjne), dzięki czemu można wybrać drugą małą torbę, którą można umieścić pod siedzeniem z przodu, dedykowane stanowisko nadawania bagażu i pierwszeństwo wejścia na pokład.

zasady dotyczące bagażu rejestrowanego:

Od 15 listopada 2017 r. można kupić do 3 bagaży rejestrowanych ze standardowym limitem wagi 15 kg lub 23 kg, ale zawsze można dokupić dodatkowe kilogramy za 15 euro za każde 3 kg (maksymalnie 32 kg na torbę ze względów bezpieczeństwa i prawnych).

potencjalne dodatkowe koszty: Każdy przekroczony kilogram będzie kosztował 14 € na lotnisku! Zamiast tego, jeśli musisz kupić dodatkową torbę na lotnisku, będzie Cię to kosztować 47 €. Kup online, jest taniej i możesz dodać bagaż do rezerwacji do 2 godzin przed planowanym czasem odlotu.

rozkład lotów:

Odprawa online: otwarta 30 dni przed dniem wylotu i do 2 godzin przed.

Stanowiska odprawy: około 2 godziny/2,5 godziny przed planowaną godziną odlotu.

Stanowiska odprawy są zamykane: 40 minut przed planowaną godziną odlotu (nawet jeśli lot jest opóźniony).

Otwarcie bramki: Gdy samolot jest gotowy do przyjęcia pasażerów na pokład.

Zamknięcie bramki: 30 minut przed odlotem. Bądź punktualny, ponieważ jeśli się spóźnisz, nie będą na Ciebie czekać!

inne zasady linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego, o których należy pamiętać:

Przestrzeń w schowkach nad głową jest ograniczona, a easyJet akceptuje na pokładzie maksymalnie 55/65 sztuk bagażu podręcznego (w zależności od typu samolotu), reszta zostanie umieszczona w luku bagażowym bezpłatnie (jeśli przestrzegają zasad dotyczących bagażu podręcznego). Jeśli chcesz tego uniknąć, ustaw się w kolejce wcześniej!

Na pokładzie serwowane są przekąski i napoje, ale nie są one bezpłatne.

Jeśli nie spieszysz się po przylocie, możesz nadać bagaż podręczny za 5 € w opcji “Free Hands”.

Zalecamy pobranie ich aplikacji, która jest łatwa w użyciu, na bieżąco informuje o statusie lotu, wysyła powiadomienie z numerem bramki i można zarządzać rezerwacją bezpośrednio z aplikacji!

Vueling 🇪🇺

Airline Carry On Rules

IG 📸: @astaclivo

Vueling to hiszpańska linia lotnicza, która przewozi ludzi w całej Europie, ale lata również do Izraela, Gambii, Libanu, Rosji, Senegalu, Tunezji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Sprawdź to!

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Jedna mała torba, np. torebka, torba na laptopa itp. o wymiarach nieprzekraczających 35 cm x 20 cm x 20 cm
 • Jeden bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze 10 kg

potencjalne dodatkowe koszty: 35 €, jeśli bagaż nie spełnia zasad linii lotniczej.

Zasady dotyczące bagażu rejestrowanego:

Online można kupić do 3 toreb o wadze do 23 kg każda, zaczynając od 13 € za pierwszą. Jeśli zapomnisz o tym kroku, zakup bagażu rejestrowanego będzie kosztował 35 €.

potencjalne dodatkowe koszty: Jeśli Twój bagaż przekroczy limit wagowy, zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 12 € za każdy dodatkowy kilogram.

godziny:

Odprawa online: otwarta na 7 dni przed wylotem do 4 godzin przed wylotem, ale jeśli lecisz z Cardiff, Lyonu, Londynu Heathrow lub Pragi, możesz odprawić się online tylko do 24 godzin przed wylotem. (Jeśli zapłaciłeś za miejsce lub lecisz ze specjalnymi taryfami, możesz odprawić się online zaraz po zakupie).

Stanowiska odprawy są otwierane na 2 godziny przed planowaną godziną odlotu.

Stanowiska odprawy są zamykane: 40 minut przed planowaną godziną odlotu (nawet jeśli lot jest opóźniony). Istnieją pewne wyjątki, więc możesz sprawdzić na ich stronie internetowej.

Otwarcie bramki: 40 minut przed odlotem.

Bramka zamyka się: 30 minut przed odlotem. Bądź punktualny, ponieważ jeśli się spóźnisz, nie będą na Ciebie czekać!

inne zasady dotyczące bagażu podręcznego obowiązujące w liniach lotniczych:

Jedzenie i napoje nie są wliczone w cenę biletu.

TAP 🇪🇺

Airline Carry On RulesIG 📸: @briannadamjanovic

TAP to portugalskie linie lotnicze, które podróżują po Europie, ale także po Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Południowej.

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Jeden bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze 8 kg (klasa ekonomiczna)
 • Przedmiot osobisty, taki jak torba na komputer lub torba na ramię o wymiarach 40 cm x 30 cm x 15 cm

potencjalne dodatkowe koszty: Linie TAP są dość drogie, jeśli chodzi o opłaty. W przypadku lotów krajowych i europejskich (w tym do Maroka i Algierii) opłata wynosi 90 euro. Jeśli lecisz lotem międzykontynentalnym, zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 200 €!!!

zasady dotyczące bagażu rejestrowanego:

Od1 września 2017 r. pierwszy bagaż rejestrowany jest bezpłatny na wszystkich lotach międzykontynentalnych i w przypadku biletów zarezerwowanych po4 kwietnia 2017 r.! Limit wagi: 23 kg. W przypadku zakupu biletu w taryfie “Discount” bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę. Zakup dodatkowego bagażu online jest zawsze tańszy: od 15 do 20 euro na loty do Europy i Afryki Północnej oraz zniżka do 35 euro na loty międzykontynentalne od ceny dostępnej podczas odprawy (online lub na lotnisku).

potencjalne dodatkowe koszty: Nadbagaż o wadze od 23 kg do 32 kg będzie Cię kosztował 50 EUR w przypadku lotów między Europą a Afryką Północną, 110 EUR w przypadku lotów międzykontynentalnych. W przypadku bagażu większego niż 158 cm (wysokość szerokość głębokość) opłata wyniesie 75 euro w przypadku lotów między Europą a Afryką Północną i 150 euro w przypadku lotów międzykontynentalnych. Sytuacja pogarsza się, jeśli bagaż przekracza wagę i wymiary: 125 € w przypadku lotów między Europą a Afryką Północną i 250 € w przypadku lotów międzykontynentalnych. Tak więc, uwaga!

terminy:

Odprawa online: rozpoczyna się 36 godzin przed wylotem i 24 godziny przed wylotem w przypadku lotów do i z USA.

Stanowiska odprawy: godziny odprawy i nadania bagażu rejestrowanego zależą od lotniska wylotu. Sprawdź na oficjalnej stronie internetowej. https://www.flytap.com/en-us/check-in/check-in-times

Otwarcie bramki: Gdy samolot jest gotowy do przyjęcia pasażerów na pokład.

Bramka zamyka się: 20 minut przed odlotem.

inne zasady linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego, o których należy pamiętać:

Taryfa biletu, ponieważ istnieją pewne różnice!

Jet2 🇪🇺

Airline Carry On RulesIG 📸: @emma.v.martell

Ta angielska firma niskokosztowa ma zaledwie 14 lat i jest tania! Cele podróży obejmują Europę, Maroko, Izrael, Turcję i Nowy Jork (nie pytaj dlaczego).

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Jeden bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 56 cm x 45 cm x 25 cm wraz z kółkami i uchwytami oraz wadze 10 kg
 • Przedmiot osobisty, taki jak torba na komputer lub torba na ramię (środki niewymienione w regulaminie)

zasady dotyczące bagażu rejestrowanego:

Możesz zarezerwować maksymalnie 3 torby, ale nie mogą one przekraczać 22 kg.

potencjalne dodatkowe koszty: 15 € za każdy przekroczony kilogram. Jeśli nie zarezerwowałeś bagażu rejestrowanego, będzie Cię to kosztować 56 € na lotnisku!

godziny:

Odprawa online: od 28 dni do 5 godzin przed odlotem.

Stanowiska odprawy otwarte: 2 godziny przed lotem. Bądź ostrożny, na niektórych lotniskach otwierają wcześniej… sprawdź ich stronę internetową!

Stanowiska odprawy są zamykane: 40 minut przed odlotem.

Otwarcie bramki: Gdy samolot jest gotowy do wejścia na pokład, Jet2 sugeruje, aby pasażerowie byli przy bramce co najmniej 30 minut przed planowaną godziną odlotu.

Iberia Express 🇪🇺

Airline Carry On Rules

IG 📸: @lovelyforliving

Iberia Express, należąca do Iberii, to hiszpańska tania linia lotnicza, która lata po całej Europie. Nie jest tak naprawdę sławna, ale ceny są błyszczącą gwiazdą!

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Jeden bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 56 cm x 45 cm x 25 cm (126 cm), w tym uchwyty, kieszenie i kółka.
 • Dozwolony jest przedmiot osobisty, taki jak torba na komputer lub torba na ramię itp

potencjalne dodatkowe koszty: NIE DOTYCZY

zasady dotyczące bagażu rejestrowanego:

Bagaże w luku bagażowym nie są wliczone w cenę, a pierwszy z nich będzie kosztował od 20 do 40 euro za każdy lot, w zależności od sezonu. Maksymalna waga: 23 kg.

potencjalne dodatkowe koszty: opłaty zmieniają się w zależności od klasy podróży i trasy lotu.

godziny lotów:

Odprawa online: dostępna od dnia poprzedzającego do 1 godziny przed odlotem.

Otwarcie stanowisk odprawy: około 2 godziny przed odlotem.

Stanowiska odprawy są zamykane: 45 minut przed odlotem. W przypadku lotów z lotniska Madryt-Barajas odprawa jest zamykana 55 minut przed odlotem.

Bramka jest zamykana: 20 minut przed odlotem.

inne zasady linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego, o których należy pamiętać:

W przypadku lotów o dużym natężeniu ruchu przestrzeń w kabinie może być niewystarczająca, a bagaż podręczny może zostać umieszczony w luku bagażowym bez dodatkowych kosztów. Staraj się być jednym z pierwszych pasażerów w kolejce do wejścia na pokład!

Air Arabia 🇦🇪

Airline Carry On RulesIG 📸: @losingthemamakilos

Dla tych, którzy chcą spędzić czas swojego życia na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, jest to jedna z najtańszych linii lotniczych, jakie można znaleźć.

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Jeden bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 55 cm x 40 cm x 20 cm, w tym kółka, kieszenie i uchwyty, i wadze 10 kg.
 • Jako bagaż osobisty można zabrać torebkę i laptopa.

potencjalne dodatkowe koszty: Niestety, Air Arabia nie udostępnia informacji o opłatach za nadbagaż z wyprzedzeniem, a opłaty mogą się różnić w zależności od lotu. Sugerujemy wstępną rezerwację online całego bagażu.

zasady dotyczące bagażu rejestrowanego:

Nie ma ograniczeń co do liczby bagażu rejestrowanego. Możesz wykupić limit bagażu 20 kg, 30 kg, 40 kg, ale każda sztuka nie może przekraczać 32 kg.

potencjalne dodatkowe koszty: Niestety, Air Arabia nie udostępnia opłat za nadbagaż z wyprzedzeniem, a opłaty mogą się różnić w zależności od lotu. Sugerujemy wcześniejszą rezerwację całego bagażu online.

rozkład lotów:

Odprawa online: od 24 godzin do 4 godzin przed lotem.

Stanowiska odprawy otwarte: 3 godziny przed odlotem.

Stanowiska odprawy są zamykane: 1 godzina przed odlotem.

Bramka otwiera się: 1 godzina przed odlotem.

Zamknięcie bramki: 15 minut przed odlotem.

inne zasady linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego, o których należy pamiętać:

Air Arabia traktuje zakupy bezcłowe jako bagaż, bądź ostrożny!

Transavia 🇪🇺

Airline Carry On RulesIG 📸: @lola.photography

Transavia to holenderska tania linia lotnicza, która obsługuje główne stolice europejskie, Maroko, UEA, Jordanię i Turcję.

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

Transavia dopuszcza na pokład tylko JEDNĄ sztukę bagażu podręcznego, więc jeśli masz torbę na laptopa lub przedmiot osobisty, będziesz musiał umieścić go w wózku/plecaku.

 • Jeden bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 55 cm x 40 cm x 20 cm, łącznie z uchwytami i kółkami. Bagaż ten będzie oznaczony czerwoną przywieszką i musi zostać umieszczony w schowkach nad głową.
 • Jeśli Twój bagaż jest naprawdę mały, a jego wymiary nie przekraczają 45 x 40 x 25 cm, będziesz musiał umieścić go pod siedzeniem przed sobą i otrzyma zieloną etykietę.

potencjalne dodatkowe koszty: Jeśli Twój bagaż jest zbyt duży lub masz więcej niż jedną sztukę, zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 40 €, a walizka zostanie umieszczona w luku bagażowym.

zasady dotyczące bagażu rejestrowanego:

Pierwszy bagaż rejestrowany jest wliczony w cenę biletu TYLKO w przypadku zakupu taryfy “Plus” (20 kg) i “Max” (30 kg). Opłaty za dodatkowy bagaż online wynoszą od 9 do 26 EUR za 15 kg lub od 13 do 33 EUR za 20 kg.

potencjalne dodatkowe koszty: na lotnisku będzie znacznie drożej: 40 € za 15 kg i 50 € za 20 kg!

godziny:

Odprawa online: od 30 godzin do 4 godzin przed odlotem.

Stanowiska odprawy: godziny odprawy i nadania bagażu rejestrowanego zależą od lotniska odlotu. Sprawdź na oficjalnej stronie internetowej.

Otwarcie bramki: Gdy samolot jest gotowy do przyjęcia pasażera na pokład.

Bramka zamyka się: 15 minut przed odlotem.

inne zasady linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego, o których należy pamiętać:

W przypadku lotów o dużym natężeniu ruchu może być wymagane umieszczenie bagażu w luku bagażowym z powodu niewystarczającej ilości miejsca w kabinie. Staraj się być jednym z pierwszych pasażerów w kolejce do wejścia na pokład!

Volotea 🇪🇺

Airline Carry On RulesIG 📸: @koolkarl

Volotea to bardzo młoda hiszpańska linia lotnicza, która działa głównie w regionie Morza Śródziemnego. Loty są dość tanie, ale zasady są surowe.

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Jeden bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 55 cm x 40 cm x 20 cm
 • Jedna torba podręczna o wymiarach nieprzekraczających 35 cm x 20 cm x 20 cm i musi być umieszczona pod siedzeniem przed tobą

potencjalne dodatkowe koszty: jeśli przekroczysz limit bagażu, zostaniesz poproszony o zapłacenie 60 € przy bramce lub 28-55 € przy stanowiskach odprawy, a torba zostanie umieszczona w luku bagażowym.

zasady dotyczące bagażu rejestrowanego:

Bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę biletu, ale jest traktowany jako usługa dodatkowa. Jego waga nie może przekraczać 20 kg i można go kupić online za 12-55 EUR.

potencjalne dodatkowe koszty: każdy dodatkowy kilogram będzie kosztował 12 euro.

godziny:

Odprawa online: Jeśli nie wykupiłeś miejsca, odprawa online będzie otwarta od 4 dni do 2,5 godziny przed odlotem.

Stanowiska odprawy są otwarte: 2 godziny przed odlotem.

Stanowiska odprawy są zamykane: 40 minut przed godziną odlotu.

Bramka otwiera się: 45 minut przed odlotem.

Bramka zamyka się: 15 minut przed odlotem.

inne zasady linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego, o których należy pamiętać:

Zalecamy dokonanie odprawy online. Jeśli chcesz odprawić się na lotnisku, zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 10 € online lub, jeśli zapomnisz uiścić tę opłatę, aby odprawić się przy stanowiskach, zapłacisz 30 €! Za każdy lot!

W przypadku lotów o dużym natężeniu ruchu może być konieczne umieszczenie bagażu w luku bagażowym z powodu niewystarczającej ilości miejsca w kabinie. Postaraj się być jednym z pierwszych pasażerów w kolejce podczas wejścia na pokład!

JetBlue 🇺🇸

Airline Carry On RulesIG 📸: @giuliciu

Jetblue to amerykańska tania linia lotnicza, która podróżuje po Stanach Zjednoczonych, Ameryce Środkowej i Karaibach.

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Jedna torba podręczna o wymiarach nieprzekraczających 22″ dł. (55,88 cm) x 14″ szer. (35,56 cm) x 9″ wys. (22,86 cm), w tym kółka/uchwyty. BRAK LIMITU WAGI.
 • Dozwolony jest jeden dodatkowy przedmiot osobisty, taki jak torebka, teczka lub laptop.

potencjalne dodatkowe koszty: NIE DOTYCZY

zasady dotyczące bagażu rejestrowanego:

Bagaż rejestrowany NIE jest wliczony w cenę lotu w przypadku zakupu biletu w taryfie “Niebieskiej”, a pierwsza torba będzie kosztować 25 USD przy limicie wagi 23 kg.

potencjalne dodatkowe koszty: Od 24 do 45 kg: 100 USD za torbę

terminy:

Odprawa online: do 24 godzin wcześniej, ale nie mniej niż 90 minut przed planowaną godziną odlotu.

Stanowiska odprawy otwarte: 6 godzin przed odlotem.

Stanowiska odprawy są zamykane: 40 minut przed odlotem (loty krajowe); 60 minut przed odlotem (loty międzynarodowe)

Otwarcie bramki: Gdy samolot jest gotowy do przyjęcia pasażerów na pokład.

Zamknięcie bramki: 15 minut przed odlotem (loty krajowe); 20 minut (loty międzynarodowe).

Spirit 🇺🇸

Airline Carry On Rules📸: Veronica Battistelli

Spirit to jedna z najtańszych amerykańskich linii lotniczych, jakie można znaleźć, ale wszystko inne poza miejscem ma swoją cenę. Podróżuje po Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej oraz Karaibach.

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Jeden przedmiot osobisty o maksymalnych wymiarach 45 cm x 35 cm x 25 cm. TAK, TO WSZYSTKO.

potencjalne dodatkowe koszty: każdy dodatkowy przedmiot jest dozwolony tylko po uiszczeniu opłaty i różni się w zależności od tego, kiedy ten przedmiot zostanie zakupiony (początkowa rezerwacja, przed / podczas odprawy / na lotnisku / przy bramce). Zwykle wynosi 37 USD w jedną stronę, jeśli zostanie zakupiony podczas procesu rezerwacji lub przed odprawą online; 47 USD podczas odprawy online; 57 USD na lotnisku; 100 USD przy bramce.

zasady dotyczące bagażu rejestrowanego

Bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę biletu. Można zakupić maksymalnie 5 sztuk bagażu, których łączny wymiar nie może przekraczać 158 cm, a waga 18 kg.

Ceny zmieniają się w zależności od momentu zakupu: początkowa rezerwacja, przed / podczas odprawy / na lotnisku i nie są tanie.

potencjalne dodatkowe koszty: jeśli torba waży od 18 kg do 23 kg, opłata wyniesie 30 USD za torbę; od 23 kg do 32 kg opłata wyniesie 55 USD!

godziny:

Odprawa online: otwarta od 24 godzin do 1 godziny przed odlotem.

Stanowiska odprawy są otwarte: 2 godziny przed odlotem w przypadku lotów krajowych i 3 godziny w przypadku lotów międzynarodowych.

Stanowiska odprawy są zamykane: 45 minut przed odlotem w przypadku lotów krajowych; 60 minut przed odlotem w przypadku lotów międzynarodowych.

Otwarcie bramki: Gdy samolot jest gotowy do przyjęcia pasażerów na pokład.

Zamknięcie bramki: 15 minut wcześniej w przypadku lotów krajowych i 30 minut wcześniej w przypadku lotów międzynarodowych.

inne zasady linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego, o których należy pamiętać: Odprawa w kiosku kosztuje 2 dolary, a w okienku 10 dolarów!

Southwest 🇺🇸

Airline Carry On Rules📸: The Travelling Light

Southwest, kolejna amerykańska tania firma, która zabierze Cię nie tylko do Ameryki Północnej, ale także do Puerto Rico, Meksyku, Ameryki Środkowej i na Karaiby.

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Jeden bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 60 cm x 40 cm x 25. Brak limitu wagi.
 • Jeden mały przedmiot o wymiarach nieprzekraczających 46 cm x 34 cm x 21 cm

potencjalne dodatkowe koszty: około 50 USD, jeśli bagaż podręczny jest zbyt duży!

zasady dotyczące bagażu rejestrowanego:

Southwest zezwala na 2 sztuki bagażu rejestrowanego z limitem wagowym 23 kg na torbę.

potencjalne dodatkowe koszty: jeśli Twój bagaż przekroczy limit, zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 75 USD za sztukę!

terminy:

Odprawa online: 24 godziny przed odlotem i do 1 godziny przed odlotem.

Stanowiska odprawy otwarte: 3 godziny przed godziną odlotu, ale zależy to od lotniska, z którego wylatujesz.

Stanowiska odprawy są zamykane: 30 minut przed odlotem w przypadku lotów krajowych; 60 minut przed odlotem w przypadku lotów międzynarodowych.

Otwarcie bramki: Gdy samolot jest gotowy do przyjęcia pasażerów na pokład.

Zamknięcie bramki: 30 minut przed odlotem zarówno w przypadku lotów krajowych, jak i międzynarodowych.

inne zasady linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego, o których należy pamiętać:

Southwest nie przydziela miejsc, co oznacza, że nie można ich wybrać.

Azul 🇧🇷

Airline Carry On RulesIG 📸: @giuliciu

Co powiesz na podróż do Ameryki Południowej? Azul to brazylijska tania firma, która podróżuje po całym kontynencie, a ponadto dotyka Florydy w USA i Lizbony w Portugalii!

zasady dotyczące bagażu podręcznego:

 • Tylko jedna sztuka, która nie może przekraczać 10 kg wagi i 155 cm wymiarów (suma szerokości, wysokości i głębokości)

potencjalne dodatkowe koszty:

zasady dotyczącebagażu rejestrowanego różnią się w zależności od zakupionej taryfy. Tańsza taryfa (Azul) nie obejmuje żadnego bagażu.

potencjalne dodatkowe koszty: jeśli chcesz dodać bagaż o wadze 23 kg do taryfy Azul, zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 40 R$ (10 €) online i 60 R$ (15 €) na lotnisku. Jeśli przekroczysz rozsądną wagę, zostaniesz obciążony dodatkową opłatą, która różni się w zależności od miasta wylotu.

godziny:

Odprawa online: od 72 godzin do 90 minut przed odlotem.

Stanowiska odprawy otwarte: 1 godzina przed odlotem.

Stanowiska odprawy są zamykane: 30 minut przed odlotem.

Otwarcie bramki: NIE DOTYCZY

Zamknięcie bramki: NIE DOTYCZY

Czy uważasz, że nasz przewodnik po zasadach linii lotniczych jest przydatny? Chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach linii lotniczych? Daj nam znać w komentarzach poniżej! 👇

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top