Powody, dla których warto odwiedzić Sri Lankę i dlaczego nie mamy dość

Sri Lanka jest ukrytym klejnotem ukrywającym się w cieniu Indii, ale może nie być tak długo. Ten niesamowity kraj ma jednych z najmilszych ludzi i najpiękniejsze krajobrazy na świecie. Możesz przejść z jednej części wyspy do drugiej i poczuć się, jakbyś wkroczył do zupełnie innego kraju. Istnieje więcej powodów, dla których warto odwiedzić Sri Lankę, niż możemy opisać w jednym artykule, ale zebraliśmy 10 najlepszych, aby upewnić się, że dodasz ją do swojej listy rzeczy do zrobienia!

1. Sigyria

Wielu uważa ją zaósmy cud świata ze względu na jej niesamowitą inżynierię i systemy hydrauliczne. Specjaliści do dziś nie mogą zrozumieć, w jaki sposób posiadali te technologie aż 1600 lat temu. Co więcej, jest to bardzo interesujące miejsce do odwiedzenia, które musisz odwiedzić, jadąc na północ od Kolombo.

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

Reasons to Visit Sri Lanka - Sigyria

2. Całodniowe dzikie safari

Z bardziej afrykańskim motywem, te safari zabiorą Cię na poszukiwanie dzikich lampartów, słoni, szakali, egzotycznych ptaków, krokodyli itp. Załóż wygodne ubranie i spróbuj złapać poduszkę do siedzenia, ponieważ jest to WYJĄTKOWO wyboista jazda.
Reasons to Visit Sri Lanka - WIld Safaris

3. Ząb Buddy

W środku nie wolno robić zdjęć, więc nie możemy ci go pokazać! Najlepszym sposobem na opisanie tego miejsca jest złoty pokój skarbów z Jaskini Cudów w filmie Aladyn. Wszystko jest przesadnie ekstrawaganckie. W buddyzmie każdy mnich musi odwiedzić ząb przynajmniej raz w życiu. Będziesz musiał stać w kolejce, ponieważ widzowie mogą zajrzeć do pokoju z zębem tylko przez 5 minut dziennie.

4. Surfing na światowym poziomie

Sri Lanka ma jedne z najlepszych miejsc do surfowania na świecie. Południowo-wschodnie wybrzeże jest pełne Australijczyków i zachodnich Europejczyków szukających najlepszej jazdy. Niezależnie od tego, czy jesteś kompletnym amatorem, czy doświadczonym profesjonalistą, wizyta tutaj jest zdecydowanie tego warta.
Reasons to Visit Sri Lanka - World-Class Surfing

5 Świątynia w jaskini Dambulla

Zwiedzanie jaskiń i odkrycie kilku “relaksujących” Buddów (nie mylić z umierającym Buddą). Ułożenie stóp pozwoli ci poznać stan Buddy.
Reasons to Visit Sri Lanka - Dambulla Cave Temple

6. Występy w Kandyan

Kandy to jedno z najlepszych miast do odwiedzenia podczas wycieczki po kraju. Oprócz Świątyni Zęba, jest to również główny producent kamieni szlachetnych, które można zobaczyć w muzeum. Warto również przejść przez ulicę, aby obejrzeć występy taneczne Kandyan. W ramach pokazu zabierają wszystkich gości na zewnątrz, aby obejrzeć ich pokazy ognia. I tak, jeśli jesteś wystarczająco głupi (jak Mike), poproś grzecznie, może pozwolą ci chodzić po ogniu.
Reasons to Visit Sri Lanka - Kandyan Dance Performances

7. Wesela na Sri Lance

5-dniowe wesele na Sri Lance jest znane jako jedno z najbardziej ekstrawaganckich na świecie. Jednym z naszych celów w drodze do kraju była próba rozbicia jednego z nich. Na szczęście niesamowity kierownik hostelu zapytał nas, czy chcielibyśmy wziąć udział w końcowych ceremoniach lokalnego wesela. Zabawne, jak działa wszechświat.
Uważaj jednak, aby się nie upalić! Tak, nasza rezydentka fotograf Natalia tańczyła z kilkoma małymi dziewczynkami, nieświadoma poważniejszej części ceremonii, więc ktoś rzucił w nią małym kamieniem! Dostaliśmy nauczkę i bardzo szybko się uspokoiliśmy. Zawsze szanuj lokalne zwyczaje.
Reasons to Visit Sri Lanka - Traditional Weddings

8. Błękitna Walia

Osiągając średnio 25 metrów długości i 190 000 kilogramów wagi, jest to największe zwierzę na naszej planecie. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie zobaczyć je u południowego wybrzeża Sri Lanki. Istnieje wiele wycieczek łodzią oferujących tę usługę. Uważaj, aby nie rezerwować przez agencję lub hotel. Spróbuj dokonać rezerwacji w hostelu lub bezpośrednio w firmie. Ludzie są znani z tego, że płacą nawet trzykrotnie wyższą cenę, jeśli nie są ostrożni!
Reasons to Visit Sri Lanka - Blue Whale Watching

9. Łowienie na szczudłach

Była to jedna z najbardziej tradycyjnych i malowniczych rzeczy, jakie robiliśmy podczas naszej podróży. Rybacy budują 12-metrowe szczudła z patyków i siedzą na nich przez cały dzień podczas przypływu, aby łowić sardynki. Obecnie nie jest to tak powszechnie praktykowane, ale szczudła wciąż tam są. Za niewielki napiwek lokalni rybacy przygotują dla ciebie wędki i pozwolą ci spróbować. Najlepsze jest to, że można uzyskać naprawdę niesamowity materiał filmowy. Mieliśmy poważny moment ziemskiego porno!
Reasons to Visit Sri Lanka - Stilt Fishing

10. EPIC Beach Hostels

Jeden z najlepszych hosteli plażowych, w jakich byliśmy w całej Azji! Koniecznie sprawdź Arugam Bay Surf Resort Hostel. Niesamowita atmosfera z turystami i surferami z całego świata. Świetny bar na plaży i restauracja z niesamowitym personelem. Pokoje też są naprawdę tanie!
Reasons to Visit Sri Lanka - Arugam Bay Surf Resort Hostel.

Mamy nadzieję, że masz wystarczająco dużo powodów, aby odwiedzić Sri Lankę? Jeśli nie ma jej na Twojej liście, chcemy wiedzieć dlaczego. Napisz nam o tym w komentarzu poniżej.

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top