Tanie to nowe czarne: 20 darmowych rzeczy do zrobienia w Perth

Od przeoczenia do nadmiaru rezerwacji – tak, właśnie zacząłem tego bloga od dość dużego stwierdzenia i prawdopodobnie zawróciłem ci w głowie, biorąc pod uwagę, że mówię o Perth w Australii Zachodniej. W przeszłości Perth było postrzegane jako małe rodzeństwo swojej dobrze znanej, większej rodziny na wschodnim wybrzeżu: Sydney i Melbourne. Należy jednak porzucić te przestarzałe wyobrażenia, ponieważ Perth (niegdyś pomijane) ewoluuje i w ostatnich latach przeszło duży rozwój (wkrótce zostanie przeludnione). Znalezienie interesujących I niedrogich rzeczy do zrobienia w miejscach, do których podróżujesz, jest kluczowe dla podróżnika z plecakiem. Dołącz do mnie, gdy poprowadzę Cię przez darmowe rzeczy do zrobienia w Perth.

1. Spacer po ogrodach botanicznych Kings Park

Kings Park w Perth to jeden z największych parków śródmiejskich na świecie. Przyznaj się, już ci zaimponowałem. Oprócz dużej różnorodności flory i fauny, które nazywają ogrody botaniczne domem, park znajduje się również na szczycie wzgórza, z którego roztacza się panoramiczny widok na miasto Perth i jego panoramę. Poznaj florę i faunę podczas jednej z wycieczek z przewodnikiem prowadzonych przez wolontariuszy, które odbywają się trzy razy dziennie. Koniecznie wybierz się na Lotterywest Federation Walkway, aby doświadczyć szklanego mostu na szczycie drzewa.

free things to do in perth - kings park- botanic gardens walk

@ sims_happysnaps

2. Filmy w Northbridge Piazza

Darmowe filmy? To nie może być prawda… cóż, jest! Spakuj słodki piknik lub weź kilka smacznych smakołyków z jednej z wielu pobliskich restauracji / barów na wynos, które zamieszkują tę modną okolicę i wyciągnij worek z fasolą, aby zrelaksować się i obejrzeć film. Ogólnie rzecz biorąc, filmy bardziej przyjazne dzieciom można oglądać w soboty, a filmy na randki w środku tygodnia w środy. Jest to zależne od sezonu, więc sprawdź przewodnik po ekranach, aby zobaczyć, kiedy jesteś w mieście.

3. Nadmorskie spacery

Prawdopodobnie już wiesz, że Australia ma jedne z najbardziej malowniczych plaż na świecie, a co lepsze, mamy utwardzone ścieżki spacerowe, które znajdują się obok niektórych z naszych najsłynniejszych plaż. Co najmniej jeden spacer wzdłuż wybrzeża podczas podróży do Perth jest koniecznością. Możesz ustawić tempo i zdecydować, ile terenu chcesz pokonać, to zależy od Ciebie. Niektóre z proponowanych przeze mnie spacerów to: Leighton Beach do Cottesloe Beach, Fremantle Harbour do South Beach i City Beach do Scarborough Beach.

free things to do in perth -coastal walks

@sims_happysnaps

4. Rynki Fremantle

Wszyscy miłośnicy targowisk powinni odwiedzić nasze godne zaufania targi Fremantle Markets. Zbudowany w 1897 roku, w The Hall znajduje się ponad 150 sklepów z artykułami domowymi, ceramiką, biżuterią itp. Ponadto, marzenie miłośników jedzenia w The Yard z szeregiem smakołyków, od owoców po babeczki.

free things to do in perth - fremantle market

@sims_happysnaps

5. Obserwacja delfinów na rzece łabędziej

Delfiny – są ulubieńcami tłumów. Poważnie, te majestatyczne stworzenia uwielbiają robić show dla nas, mieszkańców Perth i podróżników. Uważam, że najlepszą porą na oglądanie tych zwierząt są wieczory, podczas sesji karmienia. Najlepszym miejscem w okolicy rzeki Swan jest Blackwall Reach, ponieważ znajduje się ona blisko ujścia rzeki i jest wystarczająco głęboka, aby umożliwić delfinom gromadzenie dużych ławic ryb w okolicy, co czyni ją ulubionym miejscem żerowania naszych przyjaciół butlonosów. Zatoka Matilda jest również popularna wśród naszych wodnych kolegów, a różne pomosty są również często odwiedzane, zwłaszcza w porze kolacji.

free things to do in perth - dolphins

@sims_happysnaps

6. Wycieczka do Kings Park

Świetny sposób na codzienne ćwiczenia podczas zwiedzania, spróbuj zmierzyć się z Kokoda Track Memorial Walk. Dla fanów historii – ten spacer został stworzony jako hołd dla australijskich żołnierzy II wojny światowej, którzy walczyli w Papui Nowej Gwinei w latach 1942-1943. Fani fitness – spacer ma 150 kroków do pokonania przy nachyleniu 62 metrów. Dla przeciętnych turystów (takich jak ja) nagrodą będzie całkiem ładny widok. Gdy znajdziesz się na szczycie, rozruszaj nogi i podążaj za tablicami do State War Memorial.

7. Ciesz się malowniczymi punktami widokowymi

Dobrym sposobem na zregenerowanie sił po męczącym dniu lub nocy spędzonej w mieście jest odpoczynek w punkcie widokowym i podziwianie malowniczych widoków. Do moich ulubionych należy Wieża DNA, 15-metrowa klatka schodowa (uwaga spoiler) naśladująca kształt DNA. Znajduje się w King Park i jest najwyższym punktem widokowym w parku, z którego można podziwiać panoramiczne widoki. Wzdłuż plaż można również znaleźć wiele punktów widokowych, zwłaszcza gdy zaczniesz opuszczać obszar metropolitalny. Innym moim ulubionym jest Reabold Hill; bogaty w historię kultury i najwyższy naturalny punkt (dokładnie 85 m) na równinie przybrzeżnej Swan, nie będziesz rozczarowany, a co więcej, znajduje się zaledwie 15 minut na zachód od Perth.

free things to do in perth - beach lookout

@sims_happysnaps

8. Zrób zdjęcie przy gigantycznym kaktusie

Wydaje się, że wszyscy znają Australię ze swoich plaż, wyluzowanego stylu życia i nadużywania słowa “mate”, ale niewielu zdaje sobie sprawę z większych rzeczy (gra słów zamierzona). Australia przez lata zgromadziła wiele dużych posągów. W samym sercu miasta, naprzeciwko stacji metra Perth (wyjście Fremantle), znajduje się gigantyczny kaktus. Dlaczego więc nie wpaść i nie zrobić sobie szybkiego selfie podczas przygody.

9. Obejrzyj zachód słońca nad Oceanem Indyjskim

Pogoń za zachodami słońca w Australii Zachodniej to zawsze świetny pomysł. Zachody słońca są jeszcze bardziej wyjątkowe, gdy chmury i słońce działają spójnie, uzupełniając się nawzajem w zsynchronizowanej formie, co często ma miejsce w tej części kraju. Naprawdę nie ma złego miejsca do oglądania nadmorskich zachodów słońca, ale jeśli szukasz centralnego miejsca, Cottesloe Beach jest moją rekomendacją. W pobliżu portu Fremantle na horyzoncie często pojawiają się łodzie, które dodają idealnego zachodu słońca. Oprócz łodzi, Cottesloe jest jedną z najpopularniejszych plaż w Perth do surfingu i kitesurfingu, co dodaje trochę rozrywki do zachodu słońca.

free things to do in perth - sunset over the ocean

@sims_happysnaps

10. Odwiedź dzwonnicę

Dzwonnica jest domem dla Łabędzich Dzwonów – jednego z największych instrumentów muzycznych na świecie. Znajduje się na Barrack Square i osiąga 82,5 m wysokości, więc trudno ją przeoczyć. Jest to obowiązkowy punkt programu, nawet jeśli chcesz tylko zrobić zdjęcie jej unikalnej architektury. Na szczycie znajduje się taras widokowy, który pozwala odwiedzającym podziwiać 360-stopniowy widok na rzekę Swan i panoramę Perth. Wstęp na ten taras kosztuje 8-9 USD.

11. Wyspa Heirisson – kangury

Jeśli przyjechałeś aż na Down Under, prawdopodobnie chcesz zobaczyć kangury. A co jeśli powiem ci, że Perth może odhaczyć to z twojej listy marzeń, a co więcej, w odległości spaceru od centrum miasta. Wyspa Heirisson znajduje się na wschodnim krańcu rzeki Swan i jest domem dla wielu pięknych szarych kangurów.

free things to do in perth - Herisson island - kangaroos

@sims_happysnaps

12. Autobusem przez miasto – Free CAT

Miasto Perth oferuje bezpłatne, tak, dobrze słyszałeś, bezpłatne autobusy CAT w centralnych obszarach Perth, Fremantle i Joondalup. Wynik! Dzięki tym usługom naprawdę nie ma wymówki, aby nie odkrywać tajników miasta Perth. Gorąco polecam skorzystanie z tych autobusów i wybranie się na dzień odkrywania historii Fremantle i jego zabytkowej architektury.

13. Wybierz się na spacer wzdłuż Mounts Bay Road do Blue Boat House

Mounts Bay Road to prawdopodobnie najbardziej malownicza droga w obszarze metropolitalnym Perth. Spacer i ścieżka rowerowa nad rzeką zapewniają odwiedzającym zapierające dech w piersiach widoki. Wybierz się na spacer wzdłuż niej, mijając The Old Brewery & Riverside Brewhouse do słynnego Blue Boat House. Po drodze warto zwrócić uwagę na Elizę – posąg z brązu w rzece Swan, który lubi przebierać się na specjalne okazje.

free things to do in perth - mounts bay road

@sims_happysnaps

14. Centrum Kultury w Perth

Położone w centrum handlowym James Street Mall, Perth Cultural Centre oferuje wiele opcji, jeśli chodzi o wszystko, co kulturalne i artystyczne. Dla tych, którzy są zainteresowani zwiedzaniem okolicy, poniżej znajduje się lista najważniejszych instytucji artystycznych, kulturalnych i edukacyjnych w Perth Cultural Centre:
– Galeria Sztuki Australii Zachodniej
– Muzeum Australii Zachodniej
– Biblioteka Stanowa Australii Zachodniej
– Instytut Sztuki Współczesnej w Perth
– Teatr Blue Room
– Państwowe Centrum Teatralne Australii Zachodniej
– Centralny Instytut Technologii
– Państwowe Biuro Rejestrów

15. Bezpłatne piesze wycieczki po mieście

Icity tours oferuje bezpłatne wycieczki orientacyjne, z przewodnikiem i samodzielne po mieście. Chętni do dzielenia się swoją wiedzą, grupa przeszkolonych wolontariuszy jest w gotowości, aby udzielić ci informacji na temat wydarzeń miejskich, zakupów i zajęć, w których możesz wziąć udział wraz z nowo poznanymi kolegami z hostelu.

free things to do in perth - city tour - skyscraper

@sims_happysnaps

16. Rozruszaj się w Northbridge

Noc boogeying ORAZ szczęśliwy portfel na koniec nocy? Brzmi jak sytuacja, w której wszyscy wygrywają. Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz wyjść i dobrze potańczyć (za darmo), przedmieście Northbridge jest świetną opcją. Jego centralne położenie oznacza, że ma świetny transport publiczny, co jest koniecznością podczas nocnego wyjścia. Jeśli chodzi o kluby, Mustang Bar jest zawsze ulubionym miejscem grupowym z zespołem na żywo i pubem w stylu outback, który zamienił się w klub nocny. Brass Monkey to kolejna świetna opcja; rozłożona na dwóch poziomach, oferuje różne gatunki na parkietach tanecznych. Moją ostatnią propozycją jest Paramount Nightclub – ma dość silny tropikalny klimat, a także podzielony poziom z różnymi gatunkami muzycznymi na dwóch parkietach tanecznych. A co najlepsze, wstęp jest bezpłatny.

17. Uchwyć panoramę Perth

Miłośnicy fotografii powinni wyciągnąć aparaty i udać się na nabrzeże South Perth Foreshore, aby uchwycić panoramę miasta. To łatwa wycieczka łodzią z Elizabeth Quay i jesteś na miejscu. Oglądanie zachodu słońca za wysokimi budynkami miasta jest ulubionym miejscem wśród mieszkańców, którzy lubią kolacje w pobliskich kawiarniach lub pikniki na trawie wzdłuż nabrzeża. Wycieczka do South Perth o każdej porze dnia, aby zobaczyć panoramę miasta z innej perspektywy, nie będzie zmarnowana.

free things to do in perth - perth skyline

@sims_happysnaps

18. Poznaj architekturę na Uniwersytecie Australii Zachodniej

Jeśli interesujesz się architekturą, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Uniwersytet Australii Zachodniej. Jest to zarówno bogaty, jak i fascynujący, najstarszy uniwersytet w stanie. Podczas zwiedzania możesz nawet natknąć się na niektóre z wielu kaczek i pawi, które dzielą kampus z tysiącami studentów.

19. Trening przy plaży

Cottesloe, znana również jako “najpopularniejsza plaża w Perth”, jest oczywiście obowiązkowa do odwiedzenia. Jest to plaża odpowiednia zarówno dla surferów, jak i amatorów pływania – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gdyby istniał konkurs na idealne miejsce do treningu, Cottesloe zdobyłaby złoto. Ścieżka ciągnąca się kilometrami – przytulona do wybrzeża, szczycąca się panoramicznymi widokami na ocean – nie brzmi zbyt źle, prawda? Ale poczekaj, to nie wszystko… wzdłuż ścieżek znajdują się stacje “treningowe”, które zapewniają szereg urządzeń, dzięki czemu można wykonać “imponujące podciągnięcia” lub po prostu rozciągnąć się, cokolwiek łaskocze twoją wyobraźnię. Dla najbardziej zagorzałych miłośników fitnessu zawsze istnieje opcja biegania po miękkim piasku zamiast po utwardzonej ścieżce. Polecam wybrać się wcześnie rano lub o zachodzie słońca, aby uniknąć ekstremalnie gorących warunków. Poza tym, który zły dzień rozpoczął się lub zakończył kąpielą w oceanie? Żaden.

free things to do in perth - Cottesloe beach - workout

@sims_happysnaps

20. Odkryj piaszczystą ławicę Point Walter

W osłoniętym miejscu na południowym brzegu rzeki Swan znajduje się Point Walter. Podczas odpływu rzeka odsłania dużą piaszczystą ławicę, która jest świetnym miejscem na sesję zdjęciową na Instagramie. Często można tu spotkać miejscowych urządzających piknik lub grilla na trawie wzdłuż rzeki, więc po zbadaniu brzegu i zrobieniu zdjęć godnych Insta, warto wziąć coś do jedzenia i podziwiać widoki na rzekę.

free things to do in perth - point walter sandbank

@sims_happysnaps

Sprawdź nasze hostele w Perth!

Chcesz zobaczyć więcej Australii? Przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych miejscach do odwiedzenia.

Dzięki za odwiedziny i pamiętaj;

kiedy jesteś ciekawy, znajdujesz wiele interesujących rzeczy do zrobienia. – Walt Disney

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top