10 doświadczeń, których powinieneś doświadczyć w Tokio

Niewiele miast oferuje tak wiele do zobaczenia i zrobienia jak Tokio. Jednak nie zawsze masz czas na zwiedzanie każdego zakątka tej metropolii i pojawia się pytanie: jak wybrać spośród tak wielu atrakcji? Po miesiącu zwiedzania wszystko stało się jasne: dziś opowiemy Ci o 10 doświadczeniach, które powinieneś przeżyć w Tokio.

1. Sushi na śniadanie na targu Tsukiji

Musimy przyznać, że nie jesteśmy pewni, czy warto wstawać wcześnie, aby wziąć udział w najsłynniejszej na świecie aukcji tuńczyka, ale wiemy na pewno, że śniadanie na targu Tsukiji jest obowiązkowym doświadczeniem podczas wizyty w Tokio. Poza tym, w jakim innym mieście na świecie można zamienić bajgla i kawę na świeżo złowionego tuńczyka nigiri?

2. Wspinaczka na budynek rządu metropolitalnego

Tokyo Metropolitan Government Building por mochileandoporelmundo

Jeśli chcesz cieszyć się najlepszymi widokami na Tokio, musisz wspiąć się na 45. piętro budynku Tokyo Metropolitan Government Building. Tutaj, 200 metrów wyżej, zdasz sobie sprawę, jak ogromna jest stolica Japonii, a jeśli masz szczęście, zobaczysz górę Fuji wyglądającą zza chmur w oddali. A oto dobra wiadomość: to nic nie kosztuje!

3. Obejrzyj mecz baseballu w Tokyo Dome

Tokyo Dome por Mochileandoporelmundo

OK, nie jest to najbardziej zabawny sport na świecie, ale oglądanie meczu baseballowego w Tokyo Dome to coś, czego nie zapomnisz. Jak w przypadku każdego wydarzenia sportowego, liczy się nie tylko to, co dzieje się na boisku, ale także atmosfera, która otacza spektakl. Jeśli możesz, udaj się w okolice stadionu na kilka godzin przed meczem i ciesz się świąteczną atmosferą przed meczem, a jeśli masz na sobie pomarańczową koszulkę, tym lepiej! I nie zapomnij zabrać ze sobą piwa i umeshu, aby wznieść toast za każde trafienie Yomiuri Giants, idoli miasta.

4. Daj się skusić na geekowskie rzeczy

Gundam , Tokio, mochileandoporelmundo

Musisz się z nami zgodzić, że Tokio jest światową stolicą geeków. Oto kilka pomysłów na zaspokojenie maniaka w każdym z nas:

– Zjedz posiłek w restauracji tematycznej, są restauracje tematyczne ninja, restauracje tematyczne robotów, restauracje tematyczne Alicji w Krainie Czarów, restauracje tematyczne wampirów, restauracje tematyczne Hello Kitty..

– Zrób sobie selfie z ogromną Godzillą, która wyłania się z budynku Shinjuku Toho i z naturalnej wielkości Gundamem, który wznosi się w Odaiba.

– Zrób sobie sesję zdjęciową w purikura, specjalnym rodzaju natychmiastowej budki fotograficznej. Możesz tam pozować jak model i edytować zdjęcia, dodając makijaż, rysunki, tła… To świetna zabawa!

– Napij się drinka w kawiarni otoczonej kotami lub w kawiarni dla pokojówek w Akihabara, gdzie kelnerki są przebrane za pokojówki i wyglądają jak prosto z mangi.

5. Napij się drinka w kawiarni Golden Gai

Golden Gai en Tokio por mochileandoporelmundo

W samym sercu Shinjuku, najbardziej futurystycznej dzielnicy Tokio, znajduje się Golden Gai: nie więcej niż sześć alejek, które wyglądają jak coś z powieści Murakamiego. Ich lokale mają pewną osobliwość: są malutkie, a kiedy mówimy malutkie, mamy na myśli, że zmieści się w nich nie więcej niż sześć osób! Nie zdziw się, gdy znajdziesz się w otoczeniu ludzi z pensją tuż po wyjściu z biura, yaki-toris, piwa i świetnej atmosfery. Koniecznie.

6. Relaks w onsenie

Onsen, słynne japońskie łaźnie publiczne oddzielone płcią, mają dwie osobliwości: ich wody są termalne (gdyby nie były, nazywałyby się sento) i wymagają, aby każdy, kto się kąpie, robił to nago. Nie daj się zastraszyć temu drobnemu szczegółowi i odważ się przeżyć to wyjątkowe doświadczenie, zapewniamy, że powtórzysz. Jeśli możesz wybrać się do sąsiedniego onsenu, Jakotsuyu (www.jakotsuyu.co.jp) jest dobrą opcją (460¥).

7. Spacer wzdłuż Takeshita Dori

Cosplayers Tokio por mochileandoporelmundo

Ten deptak w dzielnicy Harajuku doprowadzi do szaleństwa każdego miłośnika kultury cosplay. Jest to miejsce, w którym najprawdopodobniej natkniesz się na młodych (i nie tak młodych) ludzi przebranych za postacie z mangi, gier wideo i kreskówek. Ale Takeshita Dori to nie tylko cosplayerzy. Ta ulica jest pełna sklepów sprzedających ubrania, akcesoria i merchandising głównych japońskich idoli . To świetne miejsce na spędzenie miłej godziny, a znajduje się zaledwie 1 kilometr od najsłynniejszego przejścia dla pieszych na świecie: Shibuya.

8. Zen w senso-JI

Senso Tokio por Mochileandoporelmundo

Tokio to nie tylko neony, drapacze chmur i dziwaczne postacie, japońska stolica ma duszę Zen, a najlepszym miejscem do jej odkrycia jest świątynia Senso-ji, w tradycyjnej dzielnicy Asakusa. Senso-ji jest najstarszą świątynią w mieście i jedną z najpiękniejszych. Aby jednak cieszyć się jej mistycyzmem i spokojem, zalecamy wizytę wcześnie rano lub wieczorem, kiedy oddziały turystyczne nie kręcą się w pobliżu.

9. Zakończ noc imprezą karaoke

Kiedy widzieliśmy filmy rozgrywające się w Tokio i tak wiele barów karaoke, myśleliśmy, że to mit, który został sprzedany światu zewnętrznemu, ale nie odpowiada rzeczywistości, tak jak w Hiszpanii nie wszystkie kobiety przebierają się za Sevillanas, kiedy wychodzą na imprezę. Jednak kiedy po raz pierwszy postawiliśmy stopę w nocnym życiu Tokio, oszaleliśmy kolorami, kolorami neonów, które zapowiadały bar karaoke na każdym kroku. Nie możesz w pełni cieszyć się wspaniałą nocą w Tokio, jeśli nie skończysz w jednym z tych miejsc, demonstrując swoje umiejętności (lub niezdolności) jako piosenkarz.

10. Spanie w hotelu kapsułowym

Być może nie jest to najpiękniejsze ani najwygodniejsze miejsce do spania w życiu, ale z pewnością będzie jednym z najciekawszych: hotele kapsułowe charakteryzują się tym, że ich goście są zakwaterowani w kabinach o wymiarach około 2 metrów długości na 1 metr wysokości. Oczywiście większość z nich posiada telewizję i wifi, ponieważ wciąż jesteśmy w stolicy technologii. Jeśli cierpisz na klaustrofobię, może to nie być dobry pomysł, ale jeśli nie… nie zastanawiaj się dwa razy!

Śledź podróże Robera i Lety na ich blogu Mochileando por el Mundo.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, być może zainteresuje Cię również ten artykuł:

Przewodnik po planowaniu taniej podróży do Japonii

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top