10 najlepszych miejsc do studiowania za granicą dla studentów, którzy kochają podróżować

Language Specific Image

Uniwersytet. Fantastyczna okazja do wzbogacenia naszych umysłów o wiedzę, jednocześnie zabijając nasze komórki mózgowe nadmiarem alkoholu i wątpliwych napojów energetycznych. Ludzie zawsze mówią ci, abyś “jak najlepiej” wykorzystał swoje doświadczenie uniwersyteckie, a świetnym sposobem na to jest studiowanie za granicą.

Dla każdego fanatyka podróży, możliwość doświadczenia życia jako student w innym kraju i natychmiastowego zakorzenienia się w obcej społeczności sprawia, że studiowanie za granicą jest oczywiste! Ale gdzie powinieneś się udać?

Dzięki studiom za granicą świat (dosłownie) jest twoją ostrygą, co sprawia, że trudno jest wybrać tylko jedno miejsce do spędzenia studiów. Właśnie dlatego przeczesaliśmy cały świat i zebraliśmy najlepsze kraje do studiowania za granicą dla studentów, którzy chcą poznać nowe kultury – i przy okazji trochę się zabawić!

Niezależnie od tego, czy jesteś imprezowiczem kochającym alkohol, czy raczej wyrafinowaną duszą (to Francja dla Ciebie, kochanie), omówiliśmy wszystkie podstawy, aby dać Ci świetny wgląd w najlepsze miejsca do studiowania za granicą. Spodziewaj się miast historycznych, artystycznych, gastronomicznych i oczywiście imprezowych!

Oto 10 najlepszych krajów do studiowania za granicą:

1. Hiszpania

Best Places to Study Abroad - Madrid, Spain

Bar El Palentino, Madryt 📷: @ababolico

Hiszpania polecana przez Hannah Mezheretzy.

Hiszpania jest wręcz stworzona do studiowania za granicą. Ludzie w Hiszpanii po prostu nie *robią* poranków, co oznacza, że nie musisz się martwić o spanie podczas tych upierdliwych wykładów o 9 rano! Długie popołudnia, niebezpiecznie pyszne tłuste jedzenie i niekończące się życie nocne czekają na każdego hiszpańskiego studenta. Hiszpańskie miasta są kwitnącymi, tętniącymi życiem ośrodkami emocji, ale jednocześnie cieszą się luźną i zrelaksowaną atmosferą.

Koszt czesnego i koszty utrzymania w Hiszpanii są niższe niż w innych krajach europejskich, a szczególnie tanie w porównaniu z USA, Hiszpania jest w rzeczywistości jednym z najtańszych miejsc do studiowania za granicą w Europie! Możesz więc odłożyć te dodatkowe grosze… lub po prostu wydać je na sangrię i paellę!

Barcelona

Best Places to Study Abroad - Barcelona, Spain

Piękna Barcelona! 📷: @kkkate_kot)

Barcelona jest niezwykle popularnym miastem do studiowania za granicą i nie bez powodu! Barcelona ma kulturę, historię, scenę muzyczną i jedne z najlepszych restauracji na świecie. Spędź swoje wolne dni wędrując po mieście i podziwiając kultową katedrę, a wieczory spędzaj tańcząc do wczesnych godzin porannych. Scena życia nocnego w Barcelonie jest szalona!

Hostele w Barcel onie | Tanie loty

Sewilla

Best Places to Study Abroad - Seville, Spain

My też będziemy robić zdjęcia! 📷: @victor.racariu)

Słynąca z tańca flamenco i brukowanych uliczek starego miasta, Sewilla ma (ośmielimy się to powiedzieć) bardziej autentyczny hiszpański klimat. Spędź weekendy na Plaza de Espana, wędrując wzdłuż wspaniałej krętej rzeki i podziwiając historyczną architekturę podczas studiów za granicą.

Moja rodzina goszcząca nazwała tę kulturę “kulturą ulicy” w tym sensie, że wszyscy są zawsze poza domem, spotykają się z rodzinami i sąsiadami w lokalnych barach i restauracjach, cała okolica zna się nawzajem i jest tak ściśle powiązana. Nikt nigdy nie siedzi w domu i nie ogląda telewizji, wszyscy zawsze wychodzą na piwo z ludźmi lub po prostu siedzą w kawiarniach godzinami.

Hostele w Sewilli | Tanie loty

2. WIELKA BRYTANIA

Best Places to Study Abroad - Lake District, UK

Kraina Jezior w Wielkiej Brytanii jest naprawdę oszałamiająca 📷:@amielw_

Wielka Brytania polecana przez Amalie Jonsson.

Zapytaj kogoś spoza Wielkiej Brytanii o uniwersytet w Anglii, a najprawdopodobniej pomyśli o studentach Oxbridge, którzy z uśmiechem wiosłują łódkami po rzece Cam i dyskutują o polityce, paląc cygara. Zapytaj kogokolwiek z Wielkiej Brytanii o uniwersytet w Anglii, a usłyszysz zupełnie inną historię. Brytyjscy studenci są głośni, hałaśliwi i absolutnie uwielbiają pić. Do tego stopnia, że brytyjskie uniwersytety organizują nawet tygodniowe wprowadzenie do nocnego życia miasta, w postaci nocnej wędrówki po różnych klubach i barach. Tradycja ta znana jest jako “Freshers”, a jej nadejście jest długo oczekiwane przez aspirujących brytyjskich studentów.

Jedną z najlepszych rzeczy w studiowaniu w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza jeśli tylko przez krótki czas, jest wielkość tego miejsca. Wielka Brytania jest niewielka, co ułatwia podróżowanie między miastami i daje świetną okazję do zobaczenia większej części kraju. Wielka Brytania służy również jako fantastyczna brama do Europy, z lotami do Francji, Irlandii i Holandii oddalonymi o mniej niż godzinę!

Londyn

Best Places to Study Abroad - London, England

Kultowe zabytki Londynu 📷: @margo_pickford

Oczywiście większość studentów, którzy studiują za granicą w Wielkiej Brytanii, wybiera Londyn; klasyczny wybór, Big Smoke, Razzle Dazzle… (‘n all that jazz). Londyn ma historię, ma kulturę i ma przepych, ale Londyn ma także ostrzejszą scenę uwielbianą przez studentów. Sztuka uliczna Shoreditch i niesamowite targi żywności na świeżym powietrzu. Bary na dachach i podziemne galerie sztuki. Londyn jest tak różnorodny, jak sławny. Londyn jest także domem dla jednych z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Kings College, LSE i Imperial należą do najwyżej notowanych na świecie, więc studiując na jednym z nich, zyskasz poważne prawo do chwalenia się!

Hostele w Londynie | Tanie loty

Nottingham

Best Places to Study Abroad - Nottingham, England

University of Nottingham serwujący cele kampusu prawdziwość 📷: @nicoleamy5

Ogólna zasada dotycząca Wielkiej Brytanii: im dalej na północ, tym więcej dostaniesz za swoje pieniądze. Jeśli masz ochotę spróbować bardziej reprezentatywnego smaku życia brytyjskiego studenta, wyjedź poza Londyn. Nottingham to bardzo fajne miasto z dwoma ogromnymi uniwersytetami i świetną sceną studencką. Skorzystaj z niezależnych kin, ofert studenckich drinków i pięknego kampusu Uniwersytetu Nottingham.

W porównaniu z innymi miastami, masz tu większe poczucie ducha kampusu. Czujesz, że jesteś częścią czegoś. Mieszkając na kampusie, poznając nowych ludzi, naprawdę uwielbiałem to uczucie “należę do tego uniwersytetu”. Uczelnia ma również świetne powiązania z innymi uniwersytetami na całym świecie, więc jeśli chcesz wzmocnić swoje więzi między innymi z Chinami i Malezją, to jest to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc do studiowania za granicą.

Hostele w Nottingham | Tanie loty

3. Chiny

Best Places to Study Abroad - China

Spektakularna forma terenu Zhangye Danxia nie wymaga filtra 📷@julee.khoo

Chiny polecane przez Ursalaan Khan.

Jeśli chcesz wyjść poza swoją strefę komfortu, to studia za granicą w Chinach są najlepszym sposobem na zrobienie tego skoku! Chociaż jedzenie może nie przypominać wołowiny w sosie z czarnej fasoli z lokalnego chińskiego jedzenia na wynos, autentyczne chińskie jedzenie jest niesamowite. Ekspackie klasyki obejmują kurczaka gongbao i ręcznie ciągnięty makaron, ale jeśli szukasz czegoś bardziej ryzykownego, zawsze jest zestalona krew kaczki, a nawet głowa królika… #FoodPorn?

Będąc tak rozległym krajem, Chiny są niezwykle zróżnicowanym miejscem. W Chinach są 33 prowincje, z których każda jest jak własny mały kraj. Każda prowincja mówi własnym dialektem i utrzymuje własne unikalne tradycje, więc podróżowanie po Chinach nigdy się nie nudzi.

Podczas gdy jedzenie i kultura są ogromnymi czynnikami, największą zaletą studiowania za granicą w Chinach jest cena! Koszty życia są bardzo niskie, więc jest to idealne miejsce dla studentów i zdecydowanie jedno z najtańszych miejsc do studiowania za granicą. Koszty jedzenia, picia i podróży są niezwykle niskie – więc spodziewaj się, że będziesz żyć dość wystawnie bez konieczności wydawania gotówki!

Szanghaj
Best Places to Study Abroad - Shanghai, China

Szanghaj po zmroku 📷: @zhucebuliaobinbin)

Wyjście z domu w Szanghaju jest jak wyjście do futurystycznego miasta. Światła są jaśniejsze, budynki wyższe, a ulice bardziej zatłoczone. Jeśli cenisz przygodę bardziej niż świeże powietrze i doświadczenia bardziej niż przestrzeń osobistą, powinieneś dobrze dopasować się do Szanghaju. Szanghaj jest świetnym miastem dla studentów zagranicznych ze względu na dużą populację emigrantów i zauważalną obecność obcokrajowców, więc zawsze można znaleźć domowe wygody, jeśli wystarczająco dobrze się poszuka.

Życie nocne w Szanghaju jest jednym z najlepszych na świecie. Dzięki rozwijającej się scenie muzycznej i niesamowitym barom i klubom nocnym, każde nocne zwierzę imprezowe będzie się dobrze bawić w prawdziwym mieście, które nigdy nie śpi – przesiądź się z NYC!

Hostele w Szanghaju | Tanie loty

4. USA

Best Places to Study Abroad - United States

Norvin Green State Forest 📷: @annabelusher

Stany Zjednoczone polecane przez Annabel Usher.

Studiowanie za granicą w USA daje studentom szansę posmakowania klasycznego amerykańskiego college’u. Chociaż wiek spożywania alkoholu wynosi ~technicznie~ 21 lat, błahe błahostki, takie jak prawo, nie wydają się przeszkadzać amerykańskim studentom spragnionym… wiedzy. Chociaż wiele amerykańskich uniwersytetów jest prestiżowych i znanych na całym świecie, istnieje inny aspekt amerykańskiego życia studenckiego, który wydaje się zyskiwać rozgłos: Imprezy bractw.

Pomyśl o ogromnych beczkach taniego piwa, czerwonych kubkach solo i setkach studentów tańczących na prowizorycznych podium. Najlepszą rzeczą w tych kultowych imprezach bractw jest to, że są one całkowicie darmowe! Tak, to prawda. Nie ma tu opłat klubowych ani drogich koktajli, co oznacza, że Stany Zjednoczone są idealnym miejscem do studiowania dla rozwydrzonych studentów z ograniczonym budżetem!

Kluczowym czynnikiem studiowania za granicą w Ameryce jest życie na kampusie. Amerykańskie uczelnie prawie zawsze opierają się na kampusie, który staje się centrum dla studentów. Studenci w każdym wieku mieszkają na kampusie, uczęszczają na zajęcia na kampusie i jedzą posiłki również na kampusie! Nie martw się, jeśli jesteś bardziej miejskim ptakiem, większość kampusów to w zasadzie miasta studenckie i mają w sobie prawdziwy szum. Kampusy uniwersyteckie w Stanach Zjednoczonych są zazwyczaj bardzo przyjemne dla oka!

Los Angeles

Best Places to Study Abroad - Los Angeles, US

Kampusy z czerwonej cegły są wspaniałe! UCLA, Los Angeles.📷: @ffff_sx)

Los Angeles to zróżnicowane miasto z imponującą sceną muzyczną. Jest domem dla Hollywood, Rodeo Drive, Venice Beach, a także światowej sławy uniwersytetów, takich jak UCLA, California State i Los Angeles Film School, LA jest rajem dla kreatywnych studentów. Jako międzynarodowe centrum filmu i telewizji, LA zawsze tętni życiem turystów, studentów, mieszkańców i oczywiście światowej sławy gwiazd filmowych! Mieszkaj tu wystarczająco długo, a prawdopodobnie zauważysz celebrytę na wolności!

LA szczyci się również ogromną sceną kulinarną i znajdują się tu jedne z najbardziej innowacyjnych restauracji. Wybierz się do Downtown LA, aby poznać bardziej artystyczną scenę i spodziewać się galerii pop-up, sklepów z odzieżą vintage i kultowej sieci burgerów In-n-Out!

Hostele w LA | Tanie loty

5. Australia

Best Places to Study Abroad - Australia

Chodźmy na plażę, na plażę. Ucieknijmy! 📷: @eloisejulier

Australia polecana przez Alice Gosling.

Ogromną zaletą studiowania w Australii jest pogoda… oczywiście! Nawet zimą świeci tam słońce. Jeśli wybierasz się tylko na semestr, oszukaj zimno i studiuj w letnich miesiącach Australii od listopada do marca. Najważniejszym pytaniem jest to, czy studiować na wschodnim czy zachodnim wybrzeżu, ponieważ oba są piękne. Australia ma jedne z najpiękniejszych plaż na świecie i mnóstwo zajęć na świeżym powietrzu dla poszukiwaczy przygód. Surfing, kajakarstwo, paddle boarding, nurkowanie wokół Wielkiej Rafy Koralowej – Ozzies mają się całkiem dobrze, jeśli chodzi o sporty wodne!

Australia to świetne miejsce do studiowania, jeśli chcesz podróżować do Azji z lotami na Bali, do Indii lub na Sri Lankę poniżej 4 godzin z części Oz.

Sydney

Best Places to Study Abroad - Sydney, Australia

W drodze ➡️ 42 Wallaby Way, Sydney. 📷: @ninkendo)

Sydney to najlepsze kosmopolityczne miasto plażowe: prawdziwy lifestyle hot spot ze słońcem, plażami i zdrowym jedzeniem, połączony z fajnymi barami i tętniącą życiem sceną artystyczną i kulturalną. Jest to idealne miejsce do studiowania za granicą, ponieważ jest wystarczająco duże, aby utrzymać zainteresowanie przez cały rok, nie będąc przytłaczającym. Ponadto w centrum miasta znajdują się 3 świetne uniwersytety – Sydney University, UTS i UNSW – co oznacza, że studiując w Sydney będziesz w samym sercu akcji!

Hostele w Sydney | Tanie loty

Perth
Best Places to Study Abroad - Perth, Australia

Kampus Uniwersytetu Australii Zachodniej 📷: @min.liao

Perth jest znacznie mniejszym miastem niż główne miasta na wschodnim wybrzeżu, co nadaje mu naprawdę fajną i żywą atmosferę. Studenci zdecydowanie powinni odwiedzić Fremantle, super eleganckie miasto portowe ze sklepami z bukietami, wspaniałymi restauracjami brunchowymi i browarami rzemieślniczymi. Perth to imponujący koktajl miejskiej metropolii i wyluzowanego miasta na plaży, w połączeniu z niekończącym się słońcem i można zrozumieć, dlaczego jest tak popularny wśród studentów. Do wyboru jest wiele uniwersytetów, w tym prestiżowy University of Western Australia. Zanim terminy zaczną się piętrzyć, koniecznie wybierz się na wycieczkę łodzią z Perth na wyspę Rottnest i pospaceruj po niesamowitych plażach. Z letnimi festiwalami żywności, jednodniowymi wycieczkami do winnic i kin na dachach, będziemy zaskoczeni, jeśli faktycznie znajdziesz czas na naukę w Perth!

Moją ulubioną częścią roku była wycieczka samochodowa z przyjaciółmi, których poznałam. Fajnie było wynająć furgonetkę i przejechać zachodnie wybrzeże, zatrzymując się w głównych miastach.

Hostele w Per th | Tanie loty

6. Niemcy

Best Places to Study Abroad - Germany

Niesamowite graffiti na Teufelsberg 📷@karagra

Niemcy polecane przez Naomi Green.

Osobliwe tradycje, duże znaczenie historyczne i obsesja na punkcie pysznego piwa – Niemcy to naprawdę wspaniałe miejsce do studiowania za granicą. Dzięki świetnemu systemowi transportu publicznego Niemcy są stosunkowo łatwe do podróżowania, odwiedzając każde większe miasto i doświadczając wyjątkowego uroku każdego z nich. Oprócz nowoczesnych miast, Niemcy mają również kilka pięknych miejsc przyrodniczych na rozległych terenach wiejskich.

Berlin

Best Places to Study Abroad - Berlin, Germany

TEN WIDOK. Zabawa na tarasie na dachu w hostelu Wombats📷 @ellepicton

Kto nie kocha Berlina? Imponująca architektura, kufle piwa i jedne z najlepszych klubów nocnych na świecie – to oczywiste, dlaczego Berlin jest tak popularnym miejscem do studiowania za granicą. Kluby w Berlinie są znane na całym świecie i są tak szalone, jak historie, które o nich usłyszysz. Jeśli życie nocne to Twoja ulubiona rozrywka, Berlin to wisienka na torcie!

Hostele w Berlin ie | Tanie loty

Heidelberg

Best Places to Study Abroad - Heidelberg, Germany

Universitat Heidelberg wygrzewa się w tym wspaniałym zachodzie słońca📷: @paaaaaaolo

Heidelberg jest domem dla najbardziej prestiżowego uniwersytetu w Niemczech i jest po prostu najpiękniejszym miastem. Sam uniwersytet w Heidelbergu jest archaiczny i ma prawdziwie historyczny charakter. Architektura miasta jest nadal dobrze zachowana pomimo wojen, nadając miastu staromodny i osobliwy urok. Heidelberg jest ogromnym miastem studenckim i przyciąga wielu studentów. Jest to prawdziwe międzynarodowe centrum, co oznacza, że łatwo jest poznać ludzi i zaprzyjaźnić się ze wszystkimi narodowościami.

Hostele w Heidelberg | Tanie loty

7. Brazylia

Best Places to Study Abroad - Brazil

Imprezowa gorączka 📷: @brunaabreubrasil

Brazylia polecana przez Adama Khwaję.

Brazylia to tętniąca życiem kultura i jedni z najbardziej przyjaznych ludzi na świecie. Brazylia jest najbardziej znana ze swojej kultury imprezowej i zamiłowania do karnawałów – hej – jaki student może odmówić?

Rio de Janeiro

Best Places to Study Abroad - Rio De Janeiro, Brazil

Hostel Casa Tuxi

Rio de Janeiro jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia dla każdego podróżnika ze względu na szeroki wachlarz zajęć, które zapewnią ci zajęcie od rana do nocy. W ciągu dnia, jedna z najbardziej spektakularnych scenerii spośród wszystkich miast na Ziemi zapewnia mnóstwo okazji do przygód na świeżym powietrzu. Dni można spędzić ciesząc się słynnymi plażami, surfując i grając w piłkę nożną, a dla czegoś nieco innego, wędrówki i wspinaczki skałkowe w Parku Narodowym Tijuca zapewniają niesamowite widoki na miasto i zatokę – bez konieczności walki z hordami przy Chrystusie Odkupicielu.

Po zmroku możesz cieszyć się eklektyczną sceną kulinarną Rio. Na dolnym końcu znajdują się tłuste łyżki sprzedające tanie posiłki z ryżu, feijão (brazylijska czarna fasola) i (czasami wątpliwe) kawałki mięsa; na górnym końcu, bardziej ekskluzywne restauracje serwują kuchnie ze wszystkich czterech zakątków świata. Wreszcie, słynne na całym świecie życie nocne Rio nie zawodzi. Całe ulice w tętniących życiem dzielnicach są często zamykane wieczorami i wypełnione turystami i mieszkańcami bawiącymi się przy muzyce na żywo. Jeśli wolisz klub nocny, jest ich również wiele, zajętych przez większość nocy w tygodniu i często serwujących tanie caipirinhas, słodki koktajl rumowy uwielbiany przez mieszkańców Rio.

Hostele w Rio | Tanie loty

8. Francja

Best Places to Study Abroad - France

Pozowanie jak burza w Collonges-La-Rouge📷@handluggageonly

Polecane przez Colleen Alexander.

Francja może zapewnić rozrywkę każdemu studentowi lub backpackerowi przez wiele miesięcy. Nawet w droższych miastach, takich jak Paryż, istnieją sposoby, dzięki którym oszczędni studenci i podróżnicy mogą prosperować i zwiększyć swój budżet. Przygotuj się na semestr lub rok wypełniony serem, winem i dobrą zabawą!

Paryż

Best Places to Study Abroad - Paris, France

Pływanie i picie, picie i pływanie 📷@cityinsidersparis

Studia w mieście miłości to niezapomniane doświadczenie. Oprócz chęci nauki francuskiego, jedzenie jest wielką atrakcją dla tych, którzy chcą studiować w Paryżu. Chrupiące bagietki, miękkie wypieki, escargot i gęste brie, każde w towarzystwie pełnego Chateaueneuf-de-Pape. Kultowe miejsca turystyczne są oczywiście warte odhaczenia na liście, ale paryski urok zamieszkuje także kręte, brukowane uliczki i mniej znane galerie sztuki. Będąc stolicą, Paryż jest nieco droższy niż studenci mogą czuć się komfortowo, ale większość muzeów i galerii jest bezpłatna w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, a także wiele pieszych wycieczek i niedrogich barów nurkowych, nadal można znaleźć szczęśliwy dom dla siebie w Paryżu.

Hostele w Paryżu | Tanie loty

Wycieczki

Wybranie Francji na miejsce studiów za granicą było dla mnie łatwym wyborem, ponieważ znałam już język, jednak uważam, że jest to również świetne miejsce dla początkujących użytkowników francuskiego. Studiując w mieście Tours, codziennie spotykałem ludzi, którzy mówili zarówno po angielsku, jak i francusku, a także w wielu innych językach, co stało się dla mnie niesamowitym międzynarodowym centrum. To, co naprawdę podobało mi się w Tours, to liczba uniwersytetów w jednym mieście, a dzięki mojemu amerykańskiemu uniwersytetowi mogłem uczęszczać na zajęcia w wielu szkołach. Brałam udział w kursie literatury francuskiej i historii sztuki na Université François-Rabelais, kursie inżynierii zrównoważonego transportu w école de Polytechnique oraz kursie gotowania i gastronomii w Centre de formation par alternance, apprentissage et formation continue. Bardzo szybko nawiązałem przyjaźnie ze względu na przyjazną i zachęcającą naturę francuskich studentów uniwersytetu w Tours.

Hostele w T ours | Tanie loty

9. Włochy

Best Places to Study Abroad - Italy

Architektura we Florencji jest nierealna 📷@lola.photography

Włochy polecane przez Claire Benktander.

Włochy to miejsce jak żadne inne. W tym małym bucie jest tyle charakteru. Oprócz miast, które przypominają sceny z literatury klasycznej, krajobrazy Włoch naprawdę zapierają dech w piersiach. Pola pełne winnic, pofałdowane wzgórza połączone z tryskającymi strumieniami. Wyobraź sobie siebie jadącego nieszporami przez długie otwarte drogi w pięknej okolicy.

Oczywiście, nie możemy mówić o Włoszech, nie wspominając o największej atrakcji tego kraju: jedzeniu. Włochy to raj dla miłośników węglowodanów i koszmar dla łatwych do skuszenia wegan. Autentyczna pizza, makarony, mięsa i – oczywiście – lody czekają na Ciebie w tej czerwono-biało-zielonej krainie czarów. Chwyć kawałek akcji i pozwól Włochom skraść odrobinę pizzy z Twojego serca.

Rzym

Best Places to Study Abroad - Rome, Italy

Tak, jest turystyczne, ale nie bez powodu Koloseum jest tak popularne! 📷@lola.photography

Oprócz wspomnianych wcześniej kulinarnych przysmaków, które są oczywiście MVP w Rzymie, prawdziwą atrakcją miasta jest historia. Spaceruj ulicami Rzymu i przenieś się do czasów, gdy Juliusz Cezar chodził tymi samymi ulicami. Odwiedź Koloseum, Panteon i Łaźnie Dioklecjana. Każdy zainteresowany historią starożytną lub literaturą klasyczną nie może się pomylić z semestrem spędzonym w Rzymie.

Hostele w Rzym ie | Tanie loty

10. Korea Południowa

Korea Południowa – polecane przez Ross Brooks.

Korea Południowa może nie być Twoim pierwszym wyborem na studia za granicą, ale jest to kraj, który łączy bogatą kulturę i historię z zaawansowanymi technologicznie miastami i niezrównanymi nowoczesnymi udogodnieniami. Plaże na południu, góry na północy i wyspy u wybrzeży pokryte wulkanicznymi krajobrazami, które przypominają obcy świat. Poruszanie się po kraju jest łatwe dzięki szybkiej sieci kolejowej, a ponadto zawsze jesteś w zasięgu egzotycznych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej.

Seul

Best Places to Study Abroad - Seoul, South Korea

Chociaż nie jest miło wybierać faworytów, Seul jest miejscem, w którym powinieneś się znaleźć, jeśli planujesz studiować w Korei Południowej. Miasto jest jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie i ma kwitnącą społeczność emigrantów, co oznacza, że będziesz w stanie szybko nawiązać nowe znajomości i zawsze mieć grupę wsparcia, na której możesz polegać, gdy pojawi się szok kulturowy. Wszystko jednak szybko się zmienia, więc pielęgnuj przyjaźnie, póki trwają!

Jeśli chodzi o to, jak zapewnić sobie rozrywkę, gdy nie jesteś pochłonięty nauką, istnieje światowej klasy jedzenie i opcje rozrywki do odkrycia. Koreański grill to fenomen na skalę światową, ale to tutaj wszystko się zaczęło. Jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia jest zaproszenie kilku przyjaciół i zrobienie tego, co robią miejscowi, co oznacza bomby soju. Dużo i dużo bomb soju. Jeśli jesteś z lokalnymi przyjaciółmi, sprawdź lokalne zwyczaje związane z piciem, ponieważ jest to ważna część koreańskiej kultury.

Studia w Korei Południowej to nie tylko pyszne jedzenie i picie. W całym mieście znajdują się buddyjskie świątynie, w których można znaleźć chwilę spokoju, niesamowite szlaki turystyczne tuż poza centrum miasta, a także światowej klasy sklepy dla każdego, kto woli odstresować się przy odrobinie terapii detalicznej. To dopiero zarys powierzchni tego stosunkowo nieznanego miejsca do studiowania za granicą, więc jeśli nadal nie jesteś przekonany, sprawdź niektóre z najlepszych rzeczy do zrobienia w Seulu.

Best places to study abroad

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top