10 niesamowitych darmowych rzeczy do zrobienia w Lizbonie

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, wszyscy mają teraz obsesję na punkcie Lizbony, a jeśli jeszcze nie ma jej na Twojej letniej liście rzeczy do zrobienia, to stanie się tak po przeczytaniu tego tekstu. Dzięki zalanym słońcem barom na dachu, oszałamiającej architekturze i przepysznym restauracjom, w Lizbonie nie brakuje rzeczy do zrobienia. Najlepsze hostele w Lizbonie mogą być również jednymi z najlepszych hosteli na świecie, ale nie słyszałeś tego od nas. Czytaj dalej, a następnie zacznij pakować ludzi…

1) Odkryj oszałamiające ruiny Convento do Carmo wysoko nad miastem

things to do in Lisbon - Convento do Carmo
Do ruin tego pięknego klasztoru trzeba się trochę wspiąć, ale zostaniesz nagrodzony pięknymi widokami na Chiado i Stare Miasto z pobliskiego “miradouro” (czyli punktu widokowego). Jeśli chcesz oszczędzić swoje nogi i nie masz nic przeciwko staniu w kolejce, zapłać kilka euro i skorzystaj z pięknej windy Santa Justa; to arcydzieło z epoki przemysłowej jest najstarszą funkcjonalną windą w Lizbonie.
Adres: Elevador Santa Justa, R. do Carmo 81
Godziny otwarcia: 24/7
Jak się tam dostać:

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

Przystanek metra Baixa-Chiado lub autobusy 711, 736, 746, 759 lub 783 do Rua do Ouro

2) Oglądaj zachód słońca na szczycie wielopoziomowego parkingu

“Park” w Bairro Alto to parking na dachu, który został przekształcony w podwyższony taras ogrodowy, z którego można podziwiać 180-stopniowy widok na Lizbonę. A jeśli wybierzesz się tam poza godzinami otwarcia, nie musisz nawet wydawać pieniędzy w barze – po prostu przynieś własne piwo i ciesz się widokiem.
Adres: Park, Calcada do Combro, 58 Bairro Alto, Lizbona
Jak się tam dostać: Autobus 28e do przystanku Santa Catarina
Godziny otwarcia: Wtorek-sobota 12:30 – 2 nad ranem

3) Odkryj miasto podczas bezpłatnej pieszej wycieczki

Free walking tour lisbon
Jeśli szukasz zdrowych rzeczy do zrobienia w Lizbonie, zasznuruj buty sportowe na bezpłatną pieszą wycieczkę, która wyrusza z Praça do Comércio o 10 rano w języku angielskim i hiszpańskim. Wypatruj przewodników w czerwonych koszulkach SANDEMANs NEW Europe lub przewodnika z gigantycznym czerwonym parasolem z napisem “free walking tour”. Trzygodzinna wycieczka obejmuje takie zabytki jak Bairro Alto, Wielkie Trzęsienie Ziemi z 1755 roku i punkt widokowy São Pedro de Alcântara, by wymienić tylko kilka z nich.
Adres: Praça do Comércio
Godziny otwarcia: Od poniedziałku do niedzieli w różnych godzinach od 10 rano, sprawdź szczegóły na stronie internetowej
Jak się tam dostać: Przystanek metra Terreiro do Paco

4) Kręć biodrami jak Shakira

parque eduardo lisbon
Widok w Parque Eduardo VII jest godny króla, z widokiem na miasto, zamek i rzekę Tejo. Park jest również miejscem, w którym Shakira nakręciła swój teledysk “Dare”, więc jeśli czujesz się na siłach, dlaczego nie stworzyć własnego hołdu dla tego klasyka parkietu. (“la la la”)
Adres: Alameda Cardeal Cerejeira, 1070-051 Lizbona
Godziny otwarcia : 24/7
Jak się tam dostać: Przystanek metra Marques de Pombal

5) Rozkoszuj się słońcem w najnowszym parku w Lizbonie

Ukrytym klejnotem w środku miasta jest nowo otwarty park Jardim da Cerca da Graça. Okrzyknięty jednym z największych terenów zielonych w Lizbonie, znajduje się między Graça i Mouraria, dwiema historycznymi dzielnicami. Udaj się przez supermercado, aby wziąć udział w pikniku, a następnie zajmij jedno z najsmaczniejszych miejsc do opalania w mieście.
Adres: Calçada Do Monte 46, 1100-362 Lizbona
Godziny otwarcia: 24/7
Jak się tam dostać: Przystanek metra Martim Moniz

6) Odwiedź Muzeum Ruchu Oporu i zastanów się nad ceną wolności


Wejście do Museu do Aljube-Resistência e Liberdade nie jest płatne, co jest ironią losu, biorąc pod uwagę, że muzeum to opowiada o cenie, jaką niektórzy zapłacili za wolność. Mieszczące się w byłym więzieniu politycznym, można dowiedzieć się, jak traktowano więźniów pod dyktaturą Salazara i jak ludzie dzielnie stawiali opór reżimowi podczas jego 48-letnich rządów w Portugalii, które zakończyły się dopiero w 1974 roku. Koniecznie odwiedź kawiarnię na czwartym piętrze z niesamowitym panoramicznym widokiem na Lizbonę.
Adres: 42, Rua Augusto 11-5pm
Godziny otwarcia: Od wtorku do niedzieli od 10:00 do 18:00
Jak dojechać: Przystanek elektryczny 12 lub 28, lub autobus 737

7) Spanie pod gwiazdami na klifach Sintra Cascais

Sintra lisbon
Wyjedź z Lizbony na mikroprzygodę i ucieknij do malowniczej Sintry Cascais. Weź namiot i ciepłe ubrania i wybierz swoje leśne miejsce nad rozbijającymi się falami Oceanu Atlantyckiego. Najlepszą porą roku na biwakowanie jest maj i należy pamiętać o wełnianej czapce, latarce czołowej, odzieży przeciwdeszczowej, śpiworze, macie i worku bivvy.
Jak się tam dostać: Autobusem 417 z Lizbony, który jedzie 45 minut do Cascais, a następnie autobusem 403 do Sintry.

8) Podziwiaj średniowieczny mur pod miastem

Zejdź pod ziemię ulicami Lizbony i odkryj mur D Dinis, nazwany na cześć króla Dinisa, jednego z najbardziej charyzmatycznych monarchów Portugalii. Ten 800-letni średniowieczny mur rozciąga się na 30 metrów pod ziemią i został odkryty podczas gruntownej renowacji siedziby Banku Portugalii. Towarzyszące mu Centrum Interpretacji, w którym znajduje się muzeum, prezentuje szereg artefaktów, które zostały odkryte podczas odkrywania muru.

Adres: Pod dawnym kościołem S. Julião
Godziny otwarcia: Wtorek-niedziela 10:00-18:00
Jak się tam dostać: Przystanek metra Baixa-Chiado

9) Podziwiaj eklektyczne bibeloty na “targu złodziei”

free things to do in Lisbon
W dosłownym tłumaczeniu jest to najstarszy pchli targ w Lizbonie, którego początki sięgają średniowiecza. Mieszkańcy muszą tylko poprosić o licencję w ratuszu, aby sprzedawać wszystko, co im się podoba, więc spodziewaj się bardzo eklektycznej mieszanki, od używanych mebli, po książki, czasopisma, ubrania, płyty winylowe, stare czarno-białe zdjęcia, zabytkowe aparaty fotograficzne, płytki i antyki. Handlarze mile widziani.
Adres: Campo de Santa Clara
Godziny otwarcia: Wtorek i sobota 6:00-17:00 przy dobrej pogodzie
Jak dojechać: Autobusy 712 lub 734 do dworca autobusowego Campo de Santo Clara

10) Posłuchaj seksownych bitów saxo

Jeśli odwiedzasz Lizbonę latem, wybierz się na darmowy festiwal jazzowy MEO , który trwa od2 maja do27 września w otwartych przestrzeniach i ogrodach w całym mieście. Spakuj piknik i kilka piw i przygotuj się na świetną muzykę i przyjazną atmosferę w każdą sobotę i niedzielę wieczorem od 17:00. Niektóre z wymarzonych miejsc wybranych na tegoroczne występy to Parque Marechal Carmona, Jardim Casa Historias i Parque Tejo.
Adres: Różne, sprawdź na stronie internetowej pełny program
Godziny otwarcia: 17:00 do późna
Dzięki Bert Kaufmann, Andrea Puggioni, Pedro Ribeiro Simoes, Cristina Fernandez, andrea floris

12 reasons why everybody is obsessed with Lisbon right now


Daj nam znać w komentarzach poniżej, co lubisz robić za darmo w Lizbonie.

Czytaj dalej: ⬇️

🌟 Gdzie zatrzymać się w Lizbonie: przewodnik dla wtajemniczonych

🌟 Najlepsze hostele w Lizbonie dla każdego podróżnika

🌟 Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Portugalii

Hostele w Lizbonie

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top