10 oznak, które zdradzają, że masz nieuleczalnego bakcyla podróżowania

Myślisz, że możesz mieć nieuleczalnego bakcyla podróżowania? Ciągle wspominasz swoje poprzednie podróże i masz ochotę na nową przygodę? Cóż, uzależniony od podróży, nie jesteś sam. Zaraźliwa żądza podróżowania dotyka miliony ludzi na całym świecie. Jeśli masz bakcyla podróżowania i jesteś uzależniony od podróży, znajdziesz wiele z poniższych objawów.

1. Uwielbiasz pytać “skąd jesteś?!”

Wyobraź sobie scenariusz. Poznajesz kogoś nowego, kto zdecydowanie nie pochodzi z Twojego kraju. Twój mózg zaczyna tykać, gdy próbujesz umieścić akcent. Albo będziesz odważny i zgadniesz, albo zapytasz ich “skąd jesteś?!” Gdy słuchasz odpowiedzi, twoja natychmiastowa myśl brzmi: “Byłem/nie byłem tam” Jeśli tak – jackpot! Czujesz się dumny i nie możesz powstrzymać się od opowiedzenia im swojej osobistej historii podróży po ich rodzinnym mieście/kraju. Jeśli nie, czujesz się lekko zirytowany na siebie! Ale wykorzystujesz to jako okazję, aby poprosić o informacje, aby sprawdzić, czy musisz dodać je do swojej listy. Jeśli brzmi to tak, jakby było warte podróży, zacznij budować to połączenie podróżnicze, aby uzyskać najlepsze lokalne wskazówki!

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

addicted to travel - where are you from meme

2. Twoje nawyki społecznościowe = strony podróżnicze

Twój kanał na Facebooku/Instagramie jest pełen niesamowitych zdjęć z pięknych miejsc na całym świecie. Masz przemożną chęć polubienia każdego zdjęcia/filmu z podróży, ponieważ chciałbyś tam być.

addicted to travel - social habits

3. Muzyka nawiązuje do miejsc

Usłyszysz starą piosenkę, która zabierze Cię z powrotem do wspomnień z podróży. Natychmiast będziesz w stanie wskazać miejsce, w którym ją usłyszałeś i ludzi, z którymi byłeś – wszystkie wspaniałe wspomnienia powrócą! Jeśli jesteś pod wpływem alkoholu, gdy ją usłyszysz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nagrasz ją jako okropnej jakości notatkę głosową i wyślesz ją do wszystkich swoich znajomych z podróży, jednocześnie siorbiąc “tęsknię za wami!”

addicted to travel - music relates to places

4. FOMO z e-mailami/konkursami dotyczącymi podróży

Po prostu nie możesz się zmusić do wypisania się z subskrypcji wiadomości e-mail dotyczących podróży. A co jeśli przegapisz coś wielkiego?! Na przykład niesamowita oferta hostelu, tani lot lub kilka najlepszych wskazówek dotyczących miejsca, do którego wybierasz się w następnej kolejności! Po prostu nie możesz podjąć takiego ryzyka. To ostateczne FOMO! Ponadto musisz brać udział w każdym możliwym konkursie podróżniczym. Nigdy nie wygrasz, ale musisz próbować. Ktoś musi wygrać, a im więcej razy weźmiesz udział w konkursie, tym bardziej zwiększasz swoje szanse, prawda? Jesteś wytrwały i optymistyczny, z pewnością wkrótce nadejdzie Twój czas!

addicted to travel - FOMO

5. Uzależnienie od tanich lotów

Przyznaj się, jesteś uzależniony od tanich lotów. Jeśli widzisz śmieszną ofertę do miejsca, w którym nigdy nie byłeś, masz przemożną chęć rezerwacji. Specjalna oferta na destynację, o której myślałeś, MUSI być znakiem od bogów podróży, okazją do nowej przygody i odhaczenia nowego miejsca z rosnącej listy. Kiedy zauważysz mega-ofertę, poczujesz przypływ ekscytacji, powiadomisz swojego partnera, przyjaciół lub po prostu powiesz “pieprzyć to” i pojedziesz sam. Nie ma mowy, żebyś przegapił taką okazję!

addicted to travel - cheap flight addictions

6. Próbowałeś zamienić swój dom w hostel

Poważnie zastanawiałeś się nad wstawieniem piętrowych łóżek do swojej sypialni, teraz nazywasz swój salon “pokojem wspólnym”, a twoje ściany są pełne przypadkowych pamiątek z podróży (bilety lotnicze, światowe podkładki pod piwo, porysowana mapa świata itp.) Ludzie są zawsze mile widziani (im więcej, tym weselej), ale muszą BYOB i uczestniczyć w beer-pongu i różnych innych grach alkoholowych, których nauczyłeś się w hostelach!

addicted to travel - home to a hostel

7. Masz“tripophobię” i dostajesz “travitude“, jeśli nic nie jest zarezerwowane

Naprawdę czujesz, że musisz mieć wycieczkę, na którą nie możesz się doczekać. Jeśli nie masz nic zarezerwowanego ani żadnych planów na najbliższą przyszłość, stajesz się bardzo zrzędliwy i sfrustrowany życiem! Kiedy masz już zarezerwowaną podróż, pojawia się nadzieja i coś ekscytującego, na co możesz czekać. Każdy miesiąc jest wtedy odliczaniem do wielkiej przygody!

addicted to travel - tripophobia

8. Nadal jesteś w kontakcie z kolegami z hostelu

Być może minęły lata od ostatniego spotkania, ale nie chcesz stracić kontaktu z tymi wyjątkowymi ludźmi. Dzieliliście niesamowite chwile, stworzyliście niezapomniane wspomnienia i na zawsze pozostaniecie z nimi związani. Prowadzisz stary dobry czat grupowy WhatsApp i od czasu do czasu dzielisz się starym żenującym zdjęciem, melodią z podróży lub klasyczną historią z hostelu!

addicted to travel - hostel mates

9. Jesteś dumny ze swojego paszportu

Większość ludzi robi wszystko, co w ich mocy, aby ukryć swój paszport przed światem, nie daj Boże, aby ktoś zobaczył ich podejrzane zdjęcie paszportowe! Ty jednak nie możesz się doczekać, aż go wyciągniesz i przejrzysz wszystkie swoje pieczątki. Działają one jak “podróżnicza mapa skarbów” ujawniająca wszystkie miejsca na całym świecie, w których pozostawiłeś złote, cenne wspomnienia!

addicted to travel - passport

10. Przeczytałeś cały ten blog!

Jeśli tu jesteś, to mówi wszystko! Prawdopodobnie znalazłeś ten artykuł z powodu punktu 2 i prawdopodobnie podzielisz się nim ze swoimi starymi kumplami z podróży (punkt 8!) Jeśli odnosisz się do co najmniej połowy z powyższych, mogę potwierdzić, że masz objawy nieuleczalnego bakcyla podróży! Nie jestem lekarzem, ale wiem, że jeśli objawy te powodują u Ciebie frustrację, to najlepiej zarezerwuj sobie lot i hostel

Czytaj dalej 👇🏼

⭐️ Najlepsze hostele dla podróżujących samotnie 2019

⭐️ Wegańskie jedzenie z plecakiem

⭐️ Najlepsze lekarstwa na kaca

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top