10 rzeczy do zrobienia w Pekinie

Nín hǎo podróżująca rodzina! Odwiedzając to liczące 3000 lat miasto, znajdziesz interesującą mieszankę starej i nowej kultury. Oto 10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Pekinie:

1. Rejs promem Weidong

ferry
Najtańszy i najlepszy sposób na zobaczenie Korei Południowej podczas pobytu w okolicy, Weidong to nocny prom, który pływa 3 razy w tygodniu i kosztuje 91,50 USD, ale obejmuje posiłek. Statek ląduje w Qingdao (Chiny), skąd można tanio dojechać autobusem do Pekinu. Można też wyruszyć w przeciwnym kierunku i udać się do Korei. Tak czy inaczej, ten prom sprawia, że niezwykle łatwo jest zobaczyć oba kraje.

2. Spróbuj lokalnego jedzenia

Wszyscy jedliśmy chińskie jedzenie. Ale czy kiedykolwiek jadłeś PRAWDZIWE chińskie jedzenie? To zupełnie inne doświadczenie, zwłaszcza w małych restauracjach typu mom n’ pop. Pełny posiłek kosztuje około 2-5 dolarów. Warto również spróbować chińskiego piwa!

3. Spotkaj się z miejscowymi

Hang out with the Locals
Czyż nie jest to powód, dla którego odwiedzamy nowe kraje? Aby poznać nowych ludzi i sposoby życia. Niektóre lodołamacze to oglądanie publicznych gier planszowych, odtwarzanie muzyki elektronicznej dla mieszkańców, a nawet oferowanie jedzenia i picia osobom siedzącym na ławce w parku lub na rogu ulicy. W końcu każdy chce się połączyć i poczuć się kochanym.

4. Odwiedź plac Tiananmen

Tiananmen Square
Plac Tiananmen jest oczywistą atrakcją na całym świecie (nie bez powodu) i jest bardzo zatłoczony. Więc jeśli nie chcesz konkurować z setkami turystów, aby zrobić selfie obok grobowca Mao Zedonga, dobrym pomysłem jest przybycie wcześniej. Również przewodnik byłby świetnym pomysłem, ponieważ ten punkt orientacyjny ma fantastyczną historię.

5. Przebierz się za cesarza Zakazanego Miasta

Czy kiedykolwiek chciałeś poczuć, jak to jest być władcą najbardziej zaludnionego narodu na świecie? Cóż, możesz mieć całą moc i chwałę za darowiznę w wysokości 2 USD w parku Jingshan po drugiej stronie ulicy od wyjścia z Zakazanego Miasta. Niektórzy pomocnicy przebiorą cię, posadzą na wielkim ekstrawaganckim złotym krześle i pozwolą ci zrobić kilka epickich zdjęć. Co więcej, widok ze szczytu jest niesamowity i pozwala zobaczyć całe Zakazane Miasto. Świetny punkt na zachód słońca!
Dress up
Dress up2

6. Jedz szalone rzeczy na nocnym targu Dong Hua Men

Mówimy o miejscu, w którym można pokonać swoje lęki. Całkowicie natknęliśmy się na ten nocny targ, który okazał się dla nas najważniejszym wydarzeniem w Pekinie. Stoiska z jedzeniem serwują wszystkie ulubione potrawy: tarantulę, konika polnego, skorpiona, rozgwiazdę, jeżowca, jedwabnika, rekina, węża. Następnie pojawiają się naprawdę egzotyczne dania, takie jak: jądro owcy, mózg małpy, penis bawoła itp. Wszystko, co można sobie wyobrazić, będzie na sprzedaż i doprawione do perfekcji. Ci, którzy mają lekki żołądek, niech się nie obawiają. Jest tam mnóstwo bardziej “normalnych” i bardzo smacznych potraw.
Eat crazy
Eat crazy2

7. Saneczkarstwo w dół Wielkiego Muru Chińskiego

Nie ma absolutnie żadnego sposobu, aby odwiedzić Pekin bez zobaczenia tego cudu świata. Mur ma ponad 8 800 kilometrów i jest wiele miejsc do odwiedzenia, więc jeśli szukasz dreszczyku emocji, odwiedź lokalizację Mutianyu. Za dodatkowe 20 USD masz możliwość zjechania na sankach z Wielkiego Muru! A te rzeczy jeżdżą naprawdę szybko!
Toboggan
Toboggan 2

8. Wybierz się na tradycyjną chińską ceremonię parzenia herbaty

Nasza ceremonia była wliczona w pakiet wycieczki na Wielki Mur. Wycieczka jest bezpłatna, ale pamiętaj, że później będziesz zmuszony kupić drogie herbaty! Ceremonia rozpoczyna się od tego, że wszyscy siadają wokół starożytnego chińskiego stołu. Następnie mistrz ceremonii pokaże ci wszystkie rodzaje herbaty, niektóre sięgające setek, a nawet tysięcy lat wstecz. To bardzo fajne doświadczenie.
tea ceremony

9. Pobyt w hostelu

Pekin jest odwiedzany przez wielu wspaniałych backpackerów, ale problem polega na tym, że miasto jest tak duże i zaludnione, że trudno się na nich natknąć. Sugerujemy więc pobyt w dużym i wysoko ocenianym hostelu.
Hostel

10. Pociągiem do Mongolii

Poważnie. NIE PRZEGAP TEGO MIEJSCA. W tym roku odwiedziliśmy 24 kraje w Azji, a Mongolia mogła być naszą największą atrakcją. Istnieje pociąg ekspresowy, który zabierze Cię bezpośrednio do Ułan Bator. Taniej jest jechać lokalnymi pociągami z przesiadkami, ale nam zajęło to 5 dni. To zależy od rodzaju przygody, której szukasz.
Mongolia
Mongolia2
Na tym kończy się nasza top 10 dla Pekinu. Xiè xie za przeczytanie i miłego oglądania!

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top