15 bezpłatnych atrakcji w Bangkoku – od starożytnych świątyń po insektaria

Jest wiele powodów, dla których Bangkok jest jednym z naszych ulubionych miast. Jedzenie jest wyśmienite, ludzie są przyjaźni, można zrobić świetne zakupy i jest to wyjątkowo dobra cena. Jest tam również wiele Free things to do in Bangkokdo zrobienia za darmo, czy to cieszyć się lokalnymi muzykami wykonującymi swoją wersję “American Pie”, czy też dołączyć do zajęć aerobiku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych dwóch darmowych rzeczach do zrobienia w Bangkoku wraz z trzynastoma innymi.

Bezpłatne atrakcje w Bangkoku:

1. Rozciąganie się w parku Lumphini

Ten wspaniały park o powierzchni prawie 58 hektarów zapewnia cenną przestrzeń do odpoczynku z dala od ruchliwych ulic Bangkoku. W ciągu dnia można spacerować wśród drzew, otwartych terenów zielonych i jeziora, a przy południowo-zachodnim wejściu koniecznie trzeba zobaczyć posąg króla. Tylko nie zapalaj – palenie tutaj jest zabronione.

2. Wybierz się na wędrówkę po gorączkowych, szalonych ulicach Chinatown

Jest to najstarsza część Bangkoku, której historia sięga czasów założenia miasta w latach 80-tych XVII wieku. Zamieszkiwane przez niezliczone małe uliczki odchodzące od Yaowarat Road, Chinatown to pełen energii obszar sklepów, straganów, wąskich uliczek i sprzedawców żywności sprzedających wszystko, od bibelotów po tradycyjną medycynę. Znajduje się tu Świątynia Złotego Buddy, a w rzeczywistości 14% budynków w Chinatown to zabytki historyczne.

3. Chłonąć atmosferę na słynnej na całym świecie Khao San RoadFree things to do in Bangkok

Nie ma co do tego wątpliwości – Khao San Road w Bangkoku to backpackerska stolica wszechświata. Jest niemal nieuniknione, że odwiedzisz ją podczas pobytu w BKK. Wyłożona barami, pensjonatami, niedrogimi
hotelami, hostelami, organizatorami wycieczek, sklepami sprzedającymi wszystko, od ubrań po torby podróżne i niekończącymi się opcjami ulicznego jedzenia, jest to jedna z najbardziej fascynujących ulic na świecie. Oczywiście, nie ma w niej nic szczególnie tajskiego, ale ponieważ nie ma nigdzie indziej takiej ulicy na świecie, jest to prawdziwe doświadczenie Bangkoku.

4. Dowiedz się więcej o sztuce, słoniach i nie tylko w bezpłatnych muzeach

Bangkok oferuje kilka doskonałych bezpłatnych muzeów. Jednym z najlepszych i najbardziej znanych jest Muzeum Bangkoku, które bada tematy związane z tym, co to znaczy być Tajem, z bardzo kolorowymi eksponatami. Jest też Królewskie Muzeum Słoni, nowoczesna sztuka tajska w Silpa Bhirasri Memorial and Museum oraz interesujące Muzeum Poprawcze, dawne więzienie.

5. Odwiedź wiele świątyń w Bangkoku

Free things to do in BangkokW każdej dzielnicy Bangkoku znajduje się świątynia, a wiele z nich jest bezpłatnych. W rzeczywistości trzy z najlepszych to Wat Mangkorn Kamalawat w Chinatown, Wat Indraviharn w Dusit i Wat Patum Wanaran, obok centrum handlowego Central World Plaza. Inną, na którą warto zwrócić uwagę, jest X na szczycie wspomnianej wcześniej Khao San Road.

6. Zobacz świątynię Erawan

Ta absolutnie oszałamiająca świątynia ma nieco interesującą historię – została zbudowana w 1956 roku przez ówczesny hotel Erawan, aby złagodzić złą karmę związaną z położeniem fundamentów hotelu w niewłaściwym dniu. Został mocno zdewastowany w 2006 roku i został zastąpiony w tym samym roku. Jako bonus, tradycyjne tajskie zespoły taneczne często występują tutaj, wynajmowane przez czcicieli, którzy chcą, aby ich modlitwy zostały wysłuchane.

7. Podziwiaj widoki ze Złotej Góry (Wat Saket)Free things to do in Bangkok

Niedaleko Khao San Road znajduje się Złota Góra Soi Borommabanphot Ban Bat. Znajdziesz tu 318 schodów do świątyni na szczycie, w której znajduje się duży złoty Budda. Dodatkowo będziesz mógł podziwiać wspaniałe widoki na dachy Bangkoku. Będąc tutaj, warto odwiedzić porośnięty winoroślą cmentarz na miejscu – podczas epidemii dżumy w XIX wieku skremowano tu około 30 000 ciał.

8. Spacer po Ogrodzie Motyli i Insektarium

Na pięknym terenie Ogrodu Botanicznego Królowej Sikit w parku Rot Fai znajduje się ta liściasta kopuła, w której żyje ponad 500 motyli i innych gatunków owadów. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny i wypatrywać kolorowych, ulotnych okazji do zrobienia zdjęć. Jest to relaksujące miejsce, do którego można się udać po pobycie na pobliskim Chatuchak Weekend Market.

9. Oglądaj zachód słońca nad Wat Arun

Free things to do in BangkokZe wszystkich świątyń wzdłuż rzeki Chao Phraya, Wat Arun jest najbardziej oszałamiająca wizualnie. Chociaż wspaniale jest odwiedzić ją z bliska, warto udać się na drugą stronę rzeki, aby zrelaksować się i obserwować zachodzące za nią słońce. A jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu trochę gotówki, możesz nawet zjeść kolację lub wypić drinka na Deck By the River w Arun Residence i uzyskać wspaniały, niezakłócony widok na oświetloną świątynię.

10. Poznaj nowe miasto w Siam Paragon

To gigantyczne centrum handlowe jest miejscem, w którym Tajowie z wyższej klasy przychodzą na zakupy i pokazują swój styl. To także świetne miejsce, aby skorzystać z klimatyzacji. Jest to jedno z największych centrów handlowych w Azji, a każdy poziom jest tematyczny, dzięki czemu można obserwować ludzi podczas zakupów luksusowych przedmiotów, technologii, mody i nie tylko. Na dolnym piętrze znajduje się również akwarium, a na górnym piętrze największe kino w Azji Południowo-Wschodniej, jeśli masz ochotę zaszaleć.

11. Spacer po weekendowym targu ChatuchakFree things to do in Bangkok

Niezależnie od tego, czy masz pieniądze na zakupy, czy nie, nie możesz przegapić największego targu na świecie. Jest domem dla ponad 5000 straganów rozmieszczonych na ponad 35 akrach i, jak można się domyślić po nazwie, jest otwarty w soboty i niedziele. Przygotuj się na przeciążenie sensoryczne, mijając stragany z odzieżą, artefaktami religijnymi, żywymi zwierzętami i nie tylko. Stragany zaczynają się otwierać o 9 rano, a targ jest dość zatłoczony do czasu lunchu, więc udaj się tam jak najwcześniej. Po wyjściu z targu warto coś zjeść i zrelaksować się w pobliskim parku Chatuchak.

12. Weź udział w publicznych zajęciach aerobiku

Bolą Cię plecy po noszeniu plecaka? Czy ostatnio jadłeś niezdrowe świąteczne potrawy? Udaj się do Saranrom Park po drugiej stronie ulicy od Pałacu Królewskiego. Każdego wieczoru w parku odbywają się bezpłatne zajęcia aerobiku, otwarte dla każdego, kto chce dołączyć. Ludzie tam są przyjaźni i zachęcający, więc nie martw się, że będziesz wyglądać głupio… po prostu wskakuj!

13. Ciesz się muzyką na żywo na Khao San Road

Free things to do in BangkokPodczas wędrówki po “Khao San” usłyszysz wszystko i cokolwiek. Handlarze będą próbowali sprzedać ci koszulki, kierowcy tuk-tuków będą wielokrotnie patrzeć na ciebie i uśmiechać się, mówiąc po prostu “tuk-tuk?”, a stragany sprzedające płyty CD będą walić muzyką house, która sprawi, że zadrżą ci żebra. Ale w połowie drogi w dół zaczniesz również słyszeć akustyczne melodie odtwarzane z góry. Wystarczy spojrzeć w górę, by odkryć, że to “Roof Bar”, najlepsze miejsce do słuchania muzyki na żywo na Khao San. Wejdź na górę, weź piwo, usiądź z widokiem na ulicę i ciesz się faktem, że jesteś w jednym z najbardziej elektrycznych miast na świecie. Błogość.

14. Odwiedź Patpong

Bangkok jest niesławną ojczyzną “ping pong show” – występów w dziewczęcych barach, podczas których lokalne kobiety robią niewyobrażalne rzeczy z małymi białymi piłeczkami, zwykle używanymi do gry w tenisa stołowego. W Bangkoku domem pokazów ping-ponga jest Patpong, a w szczególności Soi 1. Spacer w tym miejscu jest co najmniej otwierający oczy, ponieważ jastrzębie błyskają listami seksualnych sztuczek (pomyśl o papierosach, bananach i rzutkach), które tajskie kobiety mogą zrobić ze swoimi dolnymi regionami. Oprócz tych, co można opisać jedynie jako poniżające bary, Patpong jest także domem dla jednego z najlepszych nocnych rynków stolicy Tajlandii.

15. Barter! Barter! Barter!

Wiem, co sobie myślisz – czy nie musisz wydawać pieniędzy na barter? Technicznie rzecz biorąc, tak. Ale jeśli szukasz darmowej rozrywki, a może trochę praktyki, kiedy masz zamiar Free things to do in Bangkokzafundować sobie nowy plecak, parę podróbek markowych dżinsów lub kilka par bojówek, podejdź do straganów targowych wokół Sukhumvit, Patpong, Khao San Road lub w MBK i sprawdź swoje umiejętności barterowe. Nie będzie Cię to nic kosztować, a na dłuższą metę pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Jakie są Twoje ulubione darmowe rzeczy do zrobienia w Bangkoku? Jakieś wskazówki dla podróżujących z plecakiem i podróżujących z ograniczonym budżetem, którzy zamierzają wyruszyć w podróż do Bangkoku?

2 Komentarze

Vince sobota, 9 marca 2013, 3:03

“Wiem, co sobie myślisz – czy nie musisz wydawać pieniędzy, żeby się wymieniać? Technicznie rzecz biorąc, tak.” Właściwie, technicznie rzecz biorąc, barter to czynność lub system wymiany towarów lub usług BEZ użycia pieniędzy (tj. handlu). Czy miałeś na myśli “targowanie się” lub “targowanie się”? Fajny post 🙂 dzięki.

Hannah @ Getting Stamped środa, 6 lutego 2013, 13:43

Świetna lista rzeczy! Byliśmy tam w marcu i zrobiliśmy ponad połowę z tej listy! Uwielbialiśmy spędzać czas na Khao San Rd i obserwować ludzi przy kilku Changs i Thai Whiskey! Nie możemy się doczekać powrotu tam w grudniu podczas naszej podróży RTW!

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top