3 dni w Nicei, Francja

3 dni w Nicei – najlepsze rzeczy do zrobienia

Dzień 1 – Zorientuj się

W przeciwieństwie do innych francuskich miast, Nicea nie jest miejscem, w którym roi się od turystów. Jest częściej odwiedzana przez elitę Francji lub “pięknych ludzi”. Aby się zorientować i przyzwyczaić do widoku błyskających samochodów i ludzi, wybierz się na spokojny spacer po okolicy, w której się zatrzymałeś i zacznij odkrywać to kosmopolityczne miasto.

Po chwili spacerowania nie pozostaje nic innego, jak udać się prosto na plażę! Nicea nie ma dokładnie złotych piaszczystych plaż, a bardziej zaokrąglone kamienne plaże. Może to okazać się dość niewygodne, gdy po raz pierwszy się położysz, ale jak do wszystkiego innego można się do tego przyzwyczaić. Plaża oferuje niesamowite widoki na Baie des Anges, a samoloty nieustannie przelatują nad zatoką, wlatując i wylatując z miasta. Zapewnia to więcej niż wystarczająco dużo do oglądania podczas leżenia na plecach.

Z plaży nie trzeba daleko iść, aby cieszyć się kilkoma towarzyskimi piwami z Promenade des Anglais z widokiem na plażę. Wzdłuż tej promenady, która została zbudowana przez grupę angielskich turystów, znajduje się szereg barów, kawiarni i restauracji. Szczególnie w miesiącach letnich, kiedy można usiąść na zewnątrz, jest to idealne miejsce do obserwowania ludzi, a także cieszenia się miłym relaksującym wieczorem.

Dzień 2 – Monako

Chociaż Monako nie jest częścią Francji i jest niezależnym księstwem, znajduje się zaledwie 30-40 minut pociągiem od Nicei. Chociaż jest domem dla bogatych (podobnie jak wiele miejsc na Riwierze Francuskiej), pociąg kosztuje tylko około 7 euro.

Spacer po Monako i Monte Carlo zapewni każdej osobie zajęcie na wiele godzin. Spacerując po ulicach, fascynujące jest obserwowanie pola startowego corocznego Grand Prix wraz z szeregiem jachtów, które pokazują, jak wiele bogactwa jest w tym niewielkim państwie.

Jeśli chcesz dokładnie zobaczyć, jak żyje lokalna rodzina królewska Grimaldis, musisz odwiedzić Pałac Książęcy. Położony na szczycie wzgórza, dotarcie do pałacu może być trudne, ale widok z góry sprawia, że jest to więcej niż warte. Oczywiście, spacer po pałacu również wynagradza dużą część spaceru.

Jedna z najsłynniejszych ikon Hollywood, Grace Kelly (później żyjąca pod tytułem księżnej Grace of Monaco), która zginęła w wypadku samochodowym w 1982 roku, jest pochowana w Monako. Zabita wraz z mężem księciem Rainierem III w 1982 roku, jej grób znajduje się dziś w Cathédrale de Monaco. Sama katedra nie jest najbardziej spektakularną katedrą na świecie, ale nadal warto ją odwiedzić, choćby po to, by odwiedzić grób Grace.

Inne interesujące miejsca w Monako to Le Casino, opera i Jardin Exotique.

Dzień 3 – Vieux Nice

Rozpoczęcie kolejnego dnia przerwy wzdłuż Promenady Anglików jest idealne, aby oczyścić głowę, jeśli poprzedniej nocy wypiłeś zbyt wiele piw. W przeciwnym razie przyjemny spacer to idealny sposób na rozpoczęcie każdego dnia w Nicei. Możesz nawet mieć ochotę spędzić kilka godzin na plaży!). Ale kontynuuj podróż na wschód promenadą (z morzem po prawej stronie), aż w końcu dotrzesz do Quai des États-Unis. Po dotarciu do tej ulicy zaczniesz zauważać różnicę w architekturze. Wkraczasz teraz do Vieux Nice.

Obszar ten, lepiej znany anglojęzycznym turystom jako Old Nice, to labirynt krętych uliczek, kawiarni, restauracji i straganów z lodami – mnóstwo straganów z lodami. Jeśli lubisz ten słodki produkt mleczny, nie będziesz miał problemów ze znalezieniem go na starym mieście.

W tej dzielnicy miasta można spędzić pół dnia. Stare uliczki są fascynujące, podobnie jak architektura budynków. Jedną z cech charakterystycznych budynków w Vieux Nice jest to, że przypominają one raczej stare włoskie miasto niż Francję.

Dogodnie, Vieux Nice jest również jedną z najbardziej tętniących życiem części Nicei. Większość restauracji jest otwarta do północy, bary działają do 1.30-2.00, a dla prawdziwych nocnych marków kluby są otwarte do 5 rano! Najbardziej znanym barem w okolicy jest Wayne’s, który jest zatłoczony w zasadzie każdej nocy, co wynika z wielu zespołów grających tam co noc. A kiedy już zamkną sklep, najbardziej ruchliwym i najpopularniejszym jest Blue Whales.

Mam nadzieję, że ten plan podróży zawiera wszystkie interesujące punkty.

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top