Hostele należące do czarnoskórych właścicieli, które warto dodać do swojej podróżniczej listy życzeń

Language Specific Image

Wierzymy, że hostele mogą być jednymi z najbardziej inkluzywnych miejsc podczas podróży, a to nie kończy się na gościach, ale obejmuje także personel i właścicieli. Decydując się na wspieranie hosteli należących do osób kolorowych, zachęcasz do bardziej zróżnicowanej i integracyjnej branży turystycznej i możesz wywrzeć pozytywny wpływ na odwiedzane miejsca.

Z okazji tegorocznegoMiesiąca Historii Czarnych podzieliliśmy się jużnaszymi ulubionymi czarnoskórymi twórcami, a teraz rzucamy światło na niektóre z niesamowitych hosteli na całym świecie, których właścicielami są czarnoskórzy przedsiębiorcy, napędzający zmiany w swoich społecznościach i inspirujący przyszłych czarnoskórych właścicieli firm.

  1. Hostelle, Amsterdam, Londyn i Barcelona
  2. Wanderstay, Houston, USA
  3. Bella’s Backpackers, Belize
  4. Hostal Villa Grande, Panama
  5. Curiocity, Republika Południowej Afryki

1. Hostelle, Amsterdam, Londyn i Barcelona

@hostelle_london

Czarne hostele tylko dla kobiet w najsłynniejszych miastach Europy? Zapisz nas! Hostelle został otwarty jako pierwszy hostel w Amsterdamie, którego założycielka Bianca Brasdorp chciała stworzyć bezpieczną przestrzeń dla kobiet odwiedzających urokliwe kanały i hipnotyzujące domy kupieckie. Teraz rozsz erzyli swoją działalność naLondyn i Barcelonę, organizując wydarzenia łączące podróżniczki, takie jak sangria i malowanie w Barcelonie, pikniki na dachu w Amsterdamie i podwieczorki w Londynie. Hostelle chce, aby kobiety czuły się jak w domu podczas pobytu, oferując wygodne przestrzenie wspólne, biblioteki, w pełni wyposażoną kuchnię i miejsca do przygotowywania się z narzędziami do stylizacji włosów.

Zarezerwuj pobyt w Hostelle Amsterdam

Zarezerwuj pobyt w Hostelle London

Zarezerwuj pobyt w Hostelle Barcelona

2. Wanderstay, Houston, USA

W Houston, jednym z najbardziej zróżnicowanych miast w USA, Wanderstay jest pierwszym hostelem w kraju należącym do czarnoskórych właścicieli. Właścicielka Deidre Mathis, sama kochająca podróże, została zainspirowana do otwarcia własnego hostelu po półtorarocznej podróży z nowymi przyjaciółmi, których właśnie poznała, zgadliście, w hostelu!

Słynący z różnorodnych dań z całego świata, takich jak langusta wietnamska i kolache, a także tradycyjny mostek, możesz wypożyczyć rower z Wanderstay, aby zrobić miejsce na kolejne smaczne danie. Podróżni zachwycają się lokalizacją, dużymi łóżkami, stosunkiem jakości do ceny i przyjaznym personelem, ale zatrzymując się tutaj, pomagasz także studentom z niedostatecznie reprezentowanych środowisk studiować za granicą za pośrednictwem ich organizacji non-profit, Fundacji Wander Abroad.

Zarezerwuj pobyt w Wanderstay

3. Bella’s Backpackers, Belize

Belize jestdomem dla drugiej co do wielkości rafy koralowej na świecie, dżungli pełnej dzikiej przyrody i historycznych ruin Majów, nic więc dziwnego, że podróżnicy przybywają do Belize podczas podróży z plecakiem po Ameryce Środkowej. Prowadzone przez rodzinę i należące do czarnoskórej przedsiębiorczyni Belli, hostele Bella’s Backpacker są ulubionymi wśród podróżników. Dzięki bezpłatnemu ponczowi rumowemu każdej nocy w barze i imprezom organizowanym przez większość dni, czeka Cię towarzyski pobyt. Od odkrywania jaskiń i dzikiej przyrody w San Ignacio po nurkowanie z rurką i siatkówkę plażową w Caye Caulker, nigdy nie ma nudnej chwili.

Zarezerwuj pobyt w Bella's Backpackers San Ignacio

Zarezerwuj pobyt w Bella's Backpackers Caye Caulker

4. Hostal Villa Grande, Panama

Znane zKanału Panamskiego, wędrówek po dżungli, barów na dachui jednych z najlepszych restauracji w Ameryce Łacińskiej, Panama City nie może zostać pominiętepodczas wycieczki do tego kraju .Avenida Balboa to jedna z najfajniejszych dzielnic na szczycie każdego planu podróży, a ten hostel znajduje się w samym jej środku. Hostal Villa Grande znajduje się w pobliżu sklepów, restauracji i klubów nocnych na Calle Uruguay, gdzie miejscowi i turyści spotykają się na imprezach .Podróżni mówią, że uwielbiają przyjazny personel, zewnętrzny taras z hamakami, kuchnię i wyluzowaną atmosferę.

Zarezerwuj pobyt w Hostal Villa Grande

5. Curiocity, Republika Południowej Afryki

Curiocity zostało założone przez młodego czarnoskórego przedsiębiorcę, Bheki Dube, w wieku zaledwie 21 lat! Obecnie, z hostelami w dwóch największych miastach RPA, Johannesburgu i Kapsztadzie, Curiocity łączy podróżnych w celu uzyskania autentycznych lokalnych doświadczeń. Współpracując z lokalnymi firmami i młodymi czarnoskórymi przedsiębiorcami z branży hotelarskiej i turystycznej, Dube jest entuzjastycznie nastawiony do podnoszenia profilu czarnoskórych firm w RPA. Dzięki szerokiej gamie wydarzeń oraz kawiarni i barów na miejscu, Curiocity zaspokaja wszystkie potrzeby podróżnych.

Zarezerwuj pobyt w Curiocity Johannesburg

Zarezerwuj pobyt w Curiocity Cape Town

Wspieranie bardziej zróżnicowanych doświadczeń w hostelach

To tylko niektóre ze wspaniałych hosteli należących do czarnoskórych właścicieli, z którymi współpracujemy w Hostelworld. Bez względu na pochodzenie, decydując się na wspieranie innych z marginalizowanych grup, przyczyniasz się do bardziej zróżnicowanej i integracyjnej przyszłości podróży.

Pobierz aplikację Hostelworld, aby zacząć poznawać ludzi od momentu dokonania rezerwacji


Możesz także polubić… 🤩

10 czarnoskórych twórców podróżniczych, których powinieneś śledzić, aby zainspirować się do następnej podróży

od samotnego podróżnika do towarzyskiego motyla: jak nawiązywać znajomości w podróży

jak podróżować w pojedynkę z kiepskim wyczuciem kierunku?

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top