Dlaczego Malezja powinna znaleźć się na Twojej liście

Language Specific Image

Gdyby istniało na świecie miejsce będące synonimem wędrówki, z pewnością byłaby to Malezja. Nasz przyjaciel i utalentowany fotograf Christian Escobar wybrał się w podróż po malezyjskich dżunglach, wyspach i miastach.

  • Kultura w Kuala Lumpur

Rozpocznij swoją egzotyczną podróż w “zielonej stolicy” Azji, Kuala Lumpur. To miasto pełne jest niezwykłych drapaczy chmur, kolonialnej architektury i fantastycznej roślinności. Ale oficjalnie będziesz w Malezji dopiero po odwiedzeniu “wież Petronas”. Te fantastyczne wieże pomogły miastu stać się jednym z największych miast w Azji Południowo-Wschodniej i znajdują się tuż za stacją KLCC.

Pamiętaj, aby uchwycić piękno tych wież w nocy, kiedy światła sprawiają, że są to najwyższe i najpiękniejsze bliźniacze wieże na świecie. Spodziewaj się licznych restauracji, barów i sklepów na zakupy w tej okolicy.

Kolejną atrakcją Kuala Lumpur są z pewnością Jaskinie Batu z ich 400 milionami lat i więcej. Jasny posąg przy wejściu wyznacza początek ponad 272 kroków. Labirynt jaskiń na szczycie jest niewątpliwie wart wysiłku.Hostele w pobliżu: Reggae Mansion i BackHome

  • Błękit Wysp Perentyńskich

Zafunduj sobie odrobinę relaksu na Wyspach Perenthian: zdecydowanie warto. Co więcej, są one jedną z najtańszych opcji wycieczek nurkowych w całej Azji Południowo-Wschodniej, więc możesz pływać obok mątwy i papugoryby w okazyjnej cenie. Czy kiedykolwiek w życiu widziałeś tak krystalicznie czyste wody?

Aby udać się do tego mistycznego raju, należy najpierw wsiąść w nocny autobus z Kuala Lumpur do Kuala Besut, a następnie popłynąć łodzią na wyspę. Łóżka rozchodzą się bardzo szybko, więc warto zarezerwować je z wyprzedzeniem. Rainforest Camping xxxx oferuje prysznice na tarasie na dachu i prywatną plażę z wolno żyjącymi żółwiami. Wyobraź sobie siebie leżącego w słońcu na tej wyspie!

  • Atmosfera i sztuka uliczna w Penang

Penang jest znany jako “perła Orientu” i zawsze był uważany za pomost między wschodnimi królestwami a resztą świata. Jest to fascynujący świat nowego i starego, z licznymi starymi budynkami i mieszanką fajnych klubów i tętniącej życiem sceny artystycznej. Georgetown słynie w szczególności ze sztuki i graffiti.

Wszyscy wiemy, że podczas podróży z plecakiem po całym świecie, posiadanie przyzwoitej fryzury nie zawsze jest łatwe! Jeśli jednak znajdziesz się w Penang i chcesz dobrze się ostrzyc, Son & Dad w Georgetown to miejsce, do którego powinieneś się udać. Jeśli to zrobisz, pozdrów ode mnie właściciela Elyasa i powiedz mu, że przysłał cię Hostelworld i Christian Escobar.

Oprócz pysznego jedzenia, doskonałych miejsc do wspinaczki przygodowej i bogatej kultury do odkrycia, Penang słynie również z fantastycznych plaż. Proponujemy wyspę Langkawi. Dzięki wioskom palmowym poznasz lokalny styl życia i będziesz miał okazję odkryć przyrodę Langkawi, jaskinie i podziemne tunele wodne. Jest również nieco tańsza niż inne wyspy w okolicy, a hostele są po prostu wymarzone!

Hostele w pobliżu: Ryokan Muntri Boutique Hostel i Tipsy Tiger Party Hostel

  • Parki narodowe Borneo

Będąc w Malezji koniecznie trzeba odwiedzić Borneo. Jedynym sposobem na dotarcie do parków narodowych Borneo jest bezpośredni lot, a gdy tylko wyjdziesz na zewnątrz, poczujesz się jak w scenie z Parku Jurajskiego! Borneo oferuje najbardziej niesamowitą dzicz, jaką kiedykolwiek widziałeś, ze szlakami do wspinaczki przez dżunglę i lasy tropikalne – na szczęście bez dinozaurów! Tak wygląda dziewicza dzicz w Parku Narodowym BakoOrangutany są naszymi najbliższymi “kuzynami” pod względem genetycznym i najbardziej znanymi zwierzętami w tym obszarze, a jak widać, niezwykle trudno jest nie zakochać się w tych naszych przyjaciołach. Wskazówka: dotrzyj do rezerwatu przed czasem, gdy nasi przyjaciele ucztują, nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się pojawić. Polecamy Rezerwat Przyrody Semmengoh lub Rezerwat Sepilok , aby zobaczyć te piękne zwierzęta w ich naturalnym środowisku.


Park Narodowy Mulu jest domem dla największych i najbardziej znanych jaskiń na świecie. Wskazówka: weź ze sobą latarkę, wędrówka po tych miejscach w nocy może być trudna.


Hostele w pobliżu: Sepilok Jungle Resort i Sepilok Forest Edge Resort.

  • Czasy i lokalne życie w Kuching

Kuching to najbardziej wyrafinowane miasto na Borneo z mieszanką lokalnej architektury, chińskich świątyń i ruchliwych ulic. Aby się tam dostać, możesz wziąć zorganizowaną wycieczkę lub autobus z miejscowymi, który kosztuje jedną czwartą. Bez obaw: Borneo jest dość bezpieczne.

Kuching słynie z pysznego jedzenia, a nocny targ w Kinabalu jest zatłoczony przez mieszkańców. Znajdziesz tu mnóstwo straganów sprzedających tradycyjne malezyjskie przysmaki – będziesz rozpieszczany wyborem! Koniecznie spróbuj króla wszystkich owoców, wykwintnego Duriana. Czy słynie z intensywnego aromatu i smaku? To dość subiektywna ocena, więc pozwolimy Ci zdecydować!

W przeciwieństwie do sztuki ulicznej w Penang, sztuka w Kuching jest mniej rozpowszechniona, co sprawia, że znalezienie “dzieła” jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Ten mural został stworzony przez znanego artystę Rnesta Zacharovica, aby wnieść odrobinę kreatywności do miasta Kuching.

Wsiądź do łodzi, a w ciągu zaledwie 10-20 minut znajdziesz się na sąsiednich wyspach, ciesząc się pięknymi słonecznymi plażami, które otaczają ten obszar. Polecamy plażę Tanjung Aru: idealne miejsce na relaks, zanurzenie stóp w piasku i oglądanie wschodu słońca przed powrotem do Kota Kinabalu.

Hostele w pobliżu: DIY Dorm i Radioman Heritage Hostel
Czy ktoś jeszcze czuje przytłaczającą potrzebę natychmiastowego wyjazdu? Zarezerwuj tutaj #noregrets
Christian to urodzony w Londynie filmowiec z niesamowitą pasją do podróży, mody i wszystkiego, co kreatywne. Z doświadczeniem w projektowaniu, studiował i ukończył studia w zakresie projektowania graficznego, a obecnie pracuje jako freelancer podróżując po świecie! Sprawdź jego stronę internetową i śledź go na Instagramie

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top