Hostel tygodnia: Lost Inn Lisbon, Chiado

Położony w historycznej dzielnicy Chiado, z niekończącą się, lśniącą rzeką Tag płynącą w tle, Lost Inn Lisbon jest idealnie wciśnięty między tętniące życiem dzielnice Bairro Alto i Cais do Sodré.

piMT1_65b

Nasz lokalny Portugalczyk z biura Hostelworld, Joao, daje nam kilka wskazówek, gdzie warto zjeść i wypić: “Oprócz Caipirinhas i dobrego Fado (tradycyjnej portugalskiej muzyki), Bairro Alto to tętniące życiem miejsce do spędzania czasu wieczorami, z rozrywką na żywo, muzyką i małymi butikami i sklepami koncepcyjnymi, których drzwi pozostają otwarte do wczesnych godzin porannych.

Następnie wszyscy udają się do Cais do Sodré, które już wyróżnia się jaskrawą różową asfaltową drogą. Jest to obszar dawniej zaśmiecony burdelami i domami hazardu, gdzie marynarze udawali się na noc rozkoszy po ciężkich miesiącach na morzu. Jednak z biegiem lat została przekształcona w jedno z najbardziej tętniących życiem miejsc nocnych w Lizbonie z pokazami burleski, koncertami na żywo, tapas i barami koktajlowymi serwującymi drinki o nazwie “Chic Whores”!

Koniecznie trzeba udać się do Mercado da Ribeira, głównego targu spożywczego w Lizbonie od 1892 roku. W 2014 roku został on przejęty przez magazyn Time Out Lisboa, który dodał stoiska oferujące jedzenie i tradycyjne lokalne produkty. Nowy food court na Mercado da Ribeira – największym targu świeżej żywności w Lizbonie – stał się zdecydowanym faworytem wśród Lizbończyków”

Innym obowiązkowym miejscem, które polecamy, jest The Village Underground Lisboa, pomysłowa przestrzeń na świeżym powietrzu z udekorowanymi kraterami i starymi autobusami, gdzie często odbywają się kreatywne zajęcia i wydarzenia kulturalne.

2_8KcJiZY

Nie ma wątpliwości, że Lost Inn Lisbon jest idealną bazą wypadową dla wszystkich tych przygód z oceną 9,6 na podstawie prawie 1000 opinii klientów! W całodobowej recepcji można wypożyczyć samochody, motocykle i rowery. W hostelu odbywa się również wiele atrakcji, takich jak wieczory filmowe, koncerty na żywo, kolacje, słynne wieczory z sangrią oraz jasny i przestronny salon *z instrumentami* do dziennego relaksu/bycia na kacu.

3_EsHxeZY

Łóżka zaczynają się od skandalicznie niskich 7 funtów i obejmują zarówno pokoje prywatne (dwuosobowe i dwuosobowe), jak i dormitoria z czterema, sześcioma, ośmioma lub dziesięcioma łóżkami, a także dormitoria tylko dla kobiet i mieszane. Specjalnie zaprojektowane materace podnoszą komfort na wyższy poziom, a każde łóżko ma indywidualne lampki do czytania i wtyczki elektryczne oraz prywatne szafki. Oto luksus w przystępnej cenie 😉

4_It4VwUW

5_MGtnbdG

Podążaj różową asfaltową drogą i zarezerwuj już teraz!

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top