Podróżowanie w pojedynkę: Wskazówki dotyczące poznawania ludzi podczas podróży

Podróżowanie w pojedynkę to doświadczenie, które bardzo ci się spodoba, ponieważ masz całkowitą swobodę decydowania o tym, co chcesz zobaczyć i kiedy to zrobić, nie będąc w żaden sposób związanym: to ty wyznaczasz tempo i czas. Jednak nawet najbardziej doświadczeni samotni podróżnicy mogą czasami odczuwać pewną melancholię (a nawet samotność). Podróżowanie to nie tylko odkrywanie różnych kultur i odwiedzanie różnych miejsc. Podstawową jego częścią jest poznawanie ludzi i dzielenie się z nimi swoimi przygodami – być może ci nieznajomi, których spotkasz dzisiaj, jutro staną się twoimi przyjaciółmi! Możesz nawet spotkać ludzi, z którymi będziesz podróżować w przyszłości!
Być może motywuje Cię poznawanie lokalnych mieszkańców, a może interesuje Cię znalezienie kumpla do wspólnego odkrywania. Niezależnie od pomysłu, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przełamać lody i poznać ludzi podczas podróży.

1. Zostaw swoją nieśmiałość w domu

conocer gente para viajar

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

Introwertycy mogą zastanawiać się, czy możliwe jest nawiązywanie znajomości w podróży. Tak, jest to jak najbardziej możliwe. Ale aby to zrobić, będziesz musiał zostawić swoją nieśmiałość w domu. Zatrzymaj się na chwilę i zastanów się nad sytuacją: jesteś w nowym kraju tysiące mil od domu, prawie na skraju swojej strefy komfortu, więc co masz do stracenia? kogo będzie obchodzić, jeśli zrobisz złe wrażenie? Nie będzie nikogo, kto mógłby ci o tym przypomnieć w przyszłości. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to po prostu dobrze się bawić i wskoczyć do basenu.

2. Naucz się nowego języka (lub oszukuj)

how to meet people while travelling / global degree

@globaldegree

Nauka kilku słów w języku kraju, który odwiedzasz, zawsze pomaga, a kiedy nie ma nic innego do zrobienia, pomocne jest również komunikowanie się za pomocą języka migowego. Ale jeśli chcesz odbyć głębszą serię rozmów, będziesz potrzebować czegoś więcej. Kiedy jesteś w stanie zintegrować się z mieszkańcami i uciec od kręgu podróżników, którzy mówią w Twoim ojczystym języku, zyskasz nową perspektywę na odwiedzane miejsce.
Powszechnie wiadomo, że jeśli mówisz po angielsku, masz większe szanse na poznanie innych ludzi. Ale czy możesz sobie wyobrazić, że możesz nie tylko mówić po angielsku, ale także płynnie mówić w dowolnej liczbie języków? Dzięki nowej funkcji w aplikacji Hostelworld będziesz w stanie mówić w 43 językach prawie tak, jakbyś był native speakerem! Pobierz aplikację na swój telefon komórkowy, jest bezpłatna! Otwierając ją i wybierając “Speak the World” z menu, otworzysz zupełnie nowy świat możliwości nawiązywania znajomości.
Pobierz aplikację Hostelworld dla systemów iOS i Androidtutaj (za darmo)

3. Bądź elastyczny ze swoimi planami

how to meet people while travelling / emma lucey
Podróżowanie w pojedynkę polega na tym, że poznasz tak wiele osób, że często ledwo zdążysz spędzić razem popołudnie lub wieczór, zanim twoje drogi się rozejdą. Ale kiedy znajdziesz kogoś, z kim się połączysz, nie ma powodu, dla którego nie możesz zmienić swoich planów i wyruszyć razem na przygodę. Na tym polega piękno bycia młodym, wolnym i podróżowania z plecakiem, prawda?
Nawet jeśli zmiana planów nie jest możliwa, warto pozostać w kontakcie, bo kto wie, może wkrótce wasze drogi znów się skrzyżują lub ta osoba może stać się jednym z twoich nowych podróżniczych przyjaciół. To prawda, że wielu z nich nigdy więcej nie zobaczysz, ale będziesz dzielić z nimi doświadczenie, a tym samym niezatarte wspomnienie. Bądź elastyczny w swoich planach i pozwól sobie odejść!

4. Dzielenie pokoju w hostelu

how to meet people while travelling

? Hostel Lucky Lake w Amsterdamie

Wiemy, że nie ma nic szczególnego w tym, że Hostelworld poleca dzielenie pokoju w hostelu… ale hostele są idealnym miejscem do spotkań towarzyskich! Nie tylko z innymi podróżnikami, ale także z samym personelem.
Dzielenie pokoju z innymi ludźmi oznacza więcej okazji do rozmowy i dzielenia się doświadczeniami. Wszystko może służyć jako pretekst do rozpoczęcia rozmowy i nawiązania nowych znajomości podczas podróży – nawet pożyczenie zasilacza jest dobrym sposobem na przełamanie lodów!
Jeśli nie lubisz dzielić pokoju, możesz również zdecydować się na własny pokój, ale dzielić się doświadczeniami w częściach wspólnych. Jest to miejsce, w którym podróżni spędzają większość czasu, gdy nie zwiedzają. Tutaj spontaniczne rozmowy są na porządku dziennym – spróbuj, nie pożałujesz!

5. Zapisz się na zajęcia w hostelu

conocer gente mientras viajas
Czasami wystarczy podzielić się jakimś doświadczeniem, by zacząć z kimś rozmawiać. Hostele często organizują zajęcia grupowe dla swoich gości: od lekcji surfingu, przez jogę na dachu, po grupowe grille, lista zajęć oferowanych przez hostele jest nieskończona – a większość z nich jest bezpłatna!
Zapisanie się na zajęcia w hostelu to świetny sposób na poznanie ludzi takich jak Ty, a rozmowa przyjdzie naturalnie, niezależnie od tego, czy będzie to tylko śmiech z tego, jak kiepski jesteś na zajęciach tanecznych – gwarantujemy, że będziesz się dobrze bawić!
co jeśli hostel niczego nie organizuje? Poproś personel o rekomendacje. Najprawdopodobniej będą w stanie doradzić Ci w sprawie wycieczki lub wycieczki z przewodnikiem. A jeśli nic z tego nie zadziała, jest jedna rzecz, która zawsze zbliża ludzi: dzielenie się drinkiem w hostelowym barze lub posiłkiem w kuchni – dla wielu to wciąż najlepszy sposób na poznanie ludzi!

6. Zapisz się na bezpłatną wycieczkę


Większość miast na całym świecie oferuje piesze wycieczki z przewodnikiem całkowicie za darmo, a przewodnicy po prostu proszą o napiwek na koniec wycieczki. To świetna okazja, aby zobaczyć najważniejsze zabytki miasta bez wydawania dużych pieniędzy. A kiedy spędzasz ponad dwie godziny z grupą ludzi, naturalne jest, że pojawią się rozmowy z innymi towarzyszami wycieczki. Nie krępuj się zadawać im pytań i dołącz do nich – zawsze możesz poprosić swojego przewodnika o kilka dobrych wskazówek, gdzie spędzić popołudnie! Wiele zajęć po wycieczce odbywa się w grupach i to zupełnie normalne, że przyjeżdżasz na wycieczkę sam… ale wyjeżdżasz w towarzystwie!
Sprawdź wysoko oceniane wycieczki Sandemans w każdym mieście!

7. Podziel się posiłkiem

how to meet people while travelling / lola photography

? @lola.photography

Kiedy dzielimy się posiłkiem z innymi, rozmowa przychodzi naturalnie, więc jest to doświadczenie, które pozostawi dobry smak w ustach (dosłownie). Niezależnie od tego, czy jest to kuchnia w hostelu, czy potajemna kolacja w domu, jeśli szukasz niezwykłego doświadczenia, które pomoże Ci poznać mieszkańców i innych podróżników, nasi przyjaciele z Vizeat mają dla Ciebie plan. Od degustacji wina na paryskim tarasie po lekcje makaronu w Rzymie, każdy znajdzie coś dla siebie. Pyszne jedzenie, mnóstwo nowych przyjaciół i podziękujesz nam za to!
Zarezerwuj spotkanie towarzyskie z Vizeat

8. Impreza z lokalnymi mieszkańcami

how to meet people while travelling / emma martell

?@emma.v.martell

Jeśli uwielbiasz dobrą imprezę i chcesz poznać miejscowych podczas podróży, to aplikacja “Party with a Local” powinna być Twoim ulubionym narzędziem. Aplikacja ta łączy podróżnych z imprezującymi mieszkańcami w prawie każdym miejscu, pomagając im uniknąć barów i klubów, które są zbyt turystyczne lub zbyt drogie.
Po prostu nie zapomnij odwdzięczyć się, gdy wrócisz do swojego rodzinnego miasta, nie tylko po to, aby zbudować dobrą karmę, ale także po to, aby przezwyciężyć powakacyjnego bluesa.
Pobierz aplikację Party with a Local za darmo na systemy iOS i Android

9. Poznawaj ludzi, robiąc to, co kochasz

how to meet people while travelling / christian escobar

?@ic.theworld

Surferzy surfują, tancerze tańczą, jogini uprawiają jogę… wszystko jasne. Musisz po prostu robić to, co kochasz robić, ponieważ gdy jesteś w drodze, opcje są nieograniczone, podobnie jak możliwości poznawania ludzi, z którymi możesz się połączyć,
Jeśli historia jest tym, co doprowadza Cię do szaleństwa, to nowych przyjaciół znajdziesz w muzeach, w pobliżu zabytków lub być może rozmawiając z lokalną starszyzną. Jeśli lubisz gotować, lekcje gotowania są dostępne na całym świecie! Możesz na przykład spotkać innych kucharzy takich jak Ty w kuchni z widokiem na góry Chiang Mai podczas przygotowywania Pad Thai.
Istnieje wiele aplikacji do łączenia ludzi o wspólnych zainteresowaniach, a Meetup jest jedną z naszych ulubionych, ponieważ pomaga poznawać ludzi podczas podróży i robienia czegoś, co kochasz, niezależnie od tego, czy jest to słuchanie heavy metalu, wędrówki czy fotografowanie, na pewno znajdziesz grupę dla siebie, gdziekolwiek jesteś. Świat jest pełen odkrywców takich jak Ty, czekających na Ciebie, aby dzielić się doświadczeniami!
Pobierz aplikację Meetup za darmo na iOS i Androida

10. Korzystaj z technologii

how to meet people while travelling / teejay hughes

@teejayhughes

Starannie dobrana aplikacja mobilna może być – szczególnie dla bardziej introwertycznych osób – szybkim i wygodnym sposobem na poznanie ludzi do podróży. Niezależnie od tego, czy szukasz kogoś, kto chce odbyć dwudniową wędrówkę po dżungli, czy kogoś, kto chce podróżować z tobą do Indii przez trzy miesiące, istnieje kilka aplikacji, które mogą pomóc ci znaleźć towarzysza podróży. Aplikacja Backpackr pozwala sprawdzić plany podróży i trasy innych backpackerów, aby sprawdzić, czy pasują one do twoich. Jako popularna aplikacja, będziesz w stanie znaleźć podróżników w prawie każdym miejscu.
Alternatywnie, Tourlina to aplikacja, która łączy Cię z innymi podróżniczkami, dzięki czemu możesz poznać innych podróżników. Backpackr pozwala nawet skonfigurować swój profil tak, aby tylko inne kobiety mogły się z tobą skontaktować.
Aplikacje randkowe oczywiście również umożliwiają kontakt z ludźmi, których w przeciwnym razie prawdopodobnie nigdy byśmy nie spotkali. Jest ich mnóstwo i wiele osób korzysta z nich nie tylko w celu znalezienia romantycznego partnera, ale po prostu w celu poznania ludzi w ogóle. Dlaczego nie spróbować podczas podróży? Zachowaj tylko odrobinę zdrowego rozsądku i nie narażaj swojego bezpieczeństwa!
Pobierz Backpackr (za darmo) / Pobierz Tourlina (za darmo)

11. Rozważ dołączenie do grupy podróżników

Wiele osób, które podróżują samotnie, nie woli robić tego w pojedynkę, czasami po prostu nie znaleźli odpowiednich towarzyszy podróży. To normalne, że daty naszych wakacji nie pokrywają się, lub że nasze gusta lub pożądane miejsca podróży nie są takie same. Dlatego dobrym pomysłem jest dołączenie do grupy i wybranie trasy, którą chcesz, a także poznanie innych ludzi!
Choć samotna podróż z plecakiem może być wyzwalająca, czasami może być nieco stresująca, a nasi przyjaciele z Busabout ułatwiają tego rodzaju podróże. Dzięki sieci autobusów Hop-On Hop-Off w całej Europie to Ty decydujesz o planie podróży, liczbie miejsc do odwiedzenia, długości pobytu w każdym miejscu i kwocie, jaką chcesz na nie wydać. Autobusy odwiozą i przywiozą Cię pod drzwi najlepszych hosteli, a ich doświadczeni przewodnicy będą pod ręką, aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać czas w każdym miejscu. Autobusy Cię nie motywują? Nie martw się, mają też łodzie! Busabout jest idealny dla każdego, kto chce podróżować samotnie, ale nadal chce poznać ludzi, z którymi będzie mógł podróżować w przyszłości – Twoi towarzysze podróży mogą stać się wspaniałymi przyjaciółmi na całe życie!
Przeczytaj więcej o Busabout

12. Daj szansę każdemu

how to meet people while travelling / instagram labuschagnehannes

Away With The Fairies Hostel – @labuschagnehannes

Jeśli zachowasz otwarty umysł, poznasz ludzi z różnych środowisk i z całego świata. W końcu będziesz dzielić chwile z ludźmi, z którymi prawdopodobnie nie rozmawiałbyś w swoim rodzinnym mieście. Na przykład różnica wieku staje się nieistotna.
Szybko zdasz sobie sprawę, że w każdym autobusie, kawiarni lub sklepie, który odwiedzasz, są interesujący ludzie. Każdy ma coś do zaoferowania, jeśli dasz mu szansę. I zgadnij co, ty też jesteś interesujący!
dlaczego nie przedstawić się komuś z innej kultury niż własna? Jestem pewien, że będziesz w stanie jak najlepiej wykorzystać różnice. Świat nie jest tak duży i samotny, jak niektórzy myślą.

13. Pamiętaj, że nie jesteś sam

how to meet friends when travelling alone / teejay hughes

@teejayhughes

Na koniec: przestań się martwić, ponieważ nie jesteś sam.
Oprócz Ciebie, jest wiele innych osób, które podróżują samotnie lub po prostu chcą podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi – staraj się nie czuć onieśmielony i ciesz się przygodą! Znajdziesz wiele osób w swojej sytuacji, które chętnie Cię poznają!
Większość ludzi, których spotkasz w hostelach, na wycieczkach i w aplikacjach, jest otwarta i chce poznać nowych ludzi. Nie musisz być świetnym rozmówcą lub życiem imprezy. Po prostu bądź sobą i baw się dobrze. Większość ludzi chętnie z Tobą porozmawia, więc bądź pewny siebie – oczywiście jesteś też interesujący! Jeśli masz odwagę podróżować samotnie, to na pewno jesteś, więc nigdy o tym nie zapominaj!

Jeśli podobał Ci się ten wpis na blogu, może Cię również zainteresować:
6 powodów, dla których warto podróżować samotnie
Podróżowanie w pojedynkę: 10 wskazówek, które odmienią Twoje podróże

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top