Poznaj świat i odwiedź 8 niesamowitych krajów Ameryki Środkowej

Language Specific Image

Kraje Ameryki Środkowej są jednymi z najpiękniejszych na świecie.

Jednak Hostelworld’s Meet The World Report wykazał, że kraje takie jak Gwatemala i Kostaryka są jednymi z najrzadziej odwiedzanych na świecie.

Meksyk, brama do całej niesamowitości Ameryki Środkowej, został odwiedzony przez zaledwie 7% osób w siedmiu badanych przez nas krajach, przy czym 23% Amerykanów, którzy przekroczyli południową granicę Meksyku, dość mocno wypaczyło tę liczbę.

Gwatemala, Belize, Salwador, Honduras, Nikaragua, Kostaryka i Panama zostały odwiedzone przez mniej niż 1% osób, zgodnie z naszymi badaniami, więc czy nie nadszedł czas na przygodę w Ameryce Środkowej? Zacznij od wspaniałego..

Meksyk

Miasto Meksyk przyciąga turystów z całego świata. Tak, to szalone, tętniące życiem miejsce, ale na tym polega jego urok! A z DF (tak nazywają je miejscowi, dla przypomnienia) bardzo łatwo jest udać się na południe. Zatrzymaj się w stolicy ulicznego jedzenia w kraju, Oaxaca, i chrup smażone koniki polne, a następnie udaj się na wybrzeże..

Po odpoczynku na idyllicznych plażach Puerto Escondido, udaj się do pięknego jak z obrazka San Cristobal de las Casas w Chiapas. A jeśli jesteś w stanie oderwać się od tego czarującego miasta (tak, powodzenia z tym), wsiądź do autobusu do granicy..

Countries in Central America - Mexico

Gwatemalą

Puk puk. Kto tam? Gwatemala. Jaka Gwatemala? Gwatemala – raj dla backpackerów, który musisz odwiedzić teraz. Ludzie są po prostu najbardziej przyjaźni, jakich kiedykolwiek spotkasz, a budżet backpackera rozciągnie się bardzo daleko w tym kraju.

Pierwszym przystankiem jest Antigua, urocze jak guzik kolonialne miasto, przed spędzeniem czasu nad jeziorem Atitlan, wędrówką na wulkan San Pedro i wpadnięciem do mekki jogi San Marcos. Miasto Gwatemala to co najmniej doświadczenie – tętniący życiem ruch uliczny, niesamowite życie nocne i jedzenie wszędzie – musisz tam być. Następnie nadszedł czas na podróż do..

Belize

Witamy na Karaibach w Ameryce Środkowej! Spędź czas na plaży, a następnie nie trać czasu na udanie się do San Ignacio, aby powrócić do natury w głębi dżungli. Przyjrzyj się z bliska tropikalnej przyrodzie, takiej jak tukany, i zwiedź pobliskie ruiny Majów.

Pod wodą znajduje się równie wiele atrakcji, co na lądzie. Rafa Koralowa Belize to naturalne zjawisko bioróżnorodności, które aż prosi się o odkrycie. Następnie nadszedł czas, aby odwiedzić..

Countries in Central America - Belize

Honduras

Na tym etapie możesz się zastanawiać, ile czasu spędzamy w Ameryce Środkowej. Cóż, jak długi jest kawałek sznurka? Istnieje kilka określonych tras, co oznacza, że możesz zdecydować, które skarby regionu chcesz odwiedzić i jak długo tam spędzisz.

Naszą zachcianką jest podziwianie spektakularnych wysp Bay Islands w Hondurasie. Jedz owoce morza, aż pękniesz, nurkuj w krystalicznie czystych wodach, a następnie popłyń łodzią na stały ląd. Niesamowite plaże Tela sprawią, że poczujesz się jak na pocztówce, a ruiny Majów w Copan, jakbyś cofnął się w czasie. Następnie..

Countries in Central America - Honduras

Salwador

Poczuj historię Santa Ana, zanim udasz się do stolicy, San Salvador – hałaśliwego miasta pełnego latynoskiego ducha i tętniącego życiem nocnym. Pod panoramą mieszaną z nowoczesnymi wieżowcami i wulkanami znajduje się rozwijająca się scena artystyczna i urok, który sprawi, że zostaniesz tu znacznie dłużej niż planowałeś.

Odzyskaj trochę energii podczas leniwych dni na plaży w La Libertad. Uzupełnij opaleniznę, zjedz świeże owoce morza na plaży i sprawdź swoje umiejętności surfingowe. Następnie przenieś się na wschód do złotych piasków El Cuco, aby spędzić jeszcze więcej czasu na plaży. Ciężkie życie, co? A po Salwadorze..

Nikaragua

Przywitaj się z Leon, najczęściej odwiedzanym miastem turystycznym Nikaragui – wylęgarnią sztuki, myśli politycznej i intelektualizmu. W ciągu dnia pokochasz zabytkowe budynki, a nocą możesz zaszaleć w jednym (lub kilku) z wielu nocnych lokali w mieście.

Zainspiruj się światowej klasy sztuką uliczną w Managui, a następnie udaj się na Isla de Omtempe, aby wspiąć się na jej bliźniacze szczyty wulkaniczne – okazja do zrobienia zdjęcia jak żadna inna. A jeśli nie masz dość tropikalnych plaż, wybierz się na wycieczkę do San Juan del Sur. Następnie czas odwiedzić..

Kostaryka

Miłośnicy przyrody, macie szczęście. Dżungla, wodospady, wzgórza, plaże – Kostaryka jest jednym z najbardziej zróżnicowanych biologicznie krajów w Ameryce Środkowej, jeśli nie na świecie. Zanurz się w plażowych wibracjach w Tamarindo i Jacó, a jeśli chcesz doświadczyć miejskiego życia przez kilka dni, stolica, San José, jest najfajniejsza.

Piękno parków narodowych Tortuguero i Manuel Antonio jest prawie trudne do uwierzenia – będziesz zachwycony. Kończąc swoją środkowoamerykańską odyseję, wspinaczka na Cerro Chirripó może wydawać się męczarnią, bez której można się obejść, ale możliwość zobaczenia wybrzeża w pogodny dzień to wszystko, a nawet więcej. Zaufaj i uwierz. Kostaryka graniczy z..

Countries in Central America - Costa Rica

Panama

Niezależnie od tego, czy jest to koniec podróży, czy wejście do Ameryki Południowej, dom największego skrótu na świecie oferuje nieograniczone korzyści. Od czego zacząć? Olśniewająco czyste wody, piękne plaże, rafy koralowe i wyluzowana atmosfera. No i oczywiście Panama City, które koniecznie trzeba odwiedzić. Kosmopolityczne miasto ze światowej klasy restauracjami i barami, otoczone górami i przyrodą.

Ile krajów w Ameryce Środkowej widziałeś? Jeśli jeszcze tam nie byłeś, dlaczego nie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Podziękowania dla Jamesa Willamora, The LEAF Project, kristin klein i Karen Corby za zdjęcia w ramach Creative Commons.

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top