Przewodnik podróżnika po kompensacji emisji dwutlenku węgla

Jeśli chodzi o zrównoważone podróże, tematem, który pojawia się raz po raz, jest kompensacja emisji dwutlenku węgla. Być może sły szałeś, jak wspomina o tym Twoja linia lotnicza lub ulubiony influencer podróżniczy, ale co to właściwie jest i jak to działa? Cóż, w Hostelworld wprowadziliśmy to dla naszych podróżnych i tutaj zamierzamy to dla Ciebie wyjaśnić, abyś mógł zdecydować, czy zrównoważyć swoją następną podróż.

Podróże i nasz ślad węglowy

Kiedy podróżujemy, nasz ślad węglowy rośnie. Korzystamy z transportu, włączamy klimatyzację, a nawet korzystamy z pomocy Google Maps.

Według Światowej Rady Podróży i Turystyki turystyka odpowiada za około 8-11% globalnej emisji gazów cieplarnianych, przy czym największy wpływ mają loty. Istnieją jednak sposoby na bycie bardziej zrównoważonym podróżnikiem i zmniejszenie wpływu na emisję dwutlenku węgla podczas zwiedzania. Na przykład:

1. Podróżowanie lądem

Zamiast wskakiwać i wyskakiwać z samolotów, podróżowanie autobusami lub pociągami może znacznie zmniejszyć ślad węglowy.

2. Rezerwuj miejsca w klasie ekonomicznej

Gdy lecisz samolotem, rezerwuj bilety w klasie ekonomicznej. Więcej pasażerów na miejscach oznacza mniej emisji na osobę. A jeśli możesz, wybieraj loty bezpośrednie, ponieważ zużywają one mniej paliwa.

3. Dziel się transportem z innymi

Jeśli musisz wziąć taksówkę, sprawdź, czy ktoś z Twojego hostelu nie jedzie w tym samym kierunku. Rozejrzyj sięna czacie grupy hostelowej, aby znaleźć kogoś, z kim mógłbyś dzielić się samochodem, a możesz zaoszczędzić pieniądze na opłatach za przejazd i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla .

4. Zatrzymaj się w zrównoważonym zakwaterowaniu

Badania pokazują, że hostele bardziej przyjazne dla środowiska niż hotele. Dzielenie pokoju wieloosobowego z grupą podróżników to nie tylko bardziej towarzyska, ale i bardziej ekologiczna podróż.

5. Spakuj się lekko

Im cięższy bagaż, tym więcej paliwa potrzeba do transportu pociągami, samolotami, autobusami, samochodami i łodziami. Lekkie pakowanie może mieć duży wpływ na emisję spalin.Badania przeprowadzone przez Finnair wykazały, że gdyby każdy pasażer, który leciał z nimi w ciągu jednego roku, podróżował z 1 kg mniejszym bagażem, oszczędności na paliwie pokryłyby 20 lotów między Helsinkami a Tokio! Zamień ciężką walizkę na lekki plecak i zabierz ze sobą rzeczy, które możesz kupić na miejscu.

6. Spacer dookoła

Kiedy odkrywasz nowe miejsca, liczenie kroków staje się łatwiejsze. Bycie świadomym swojego śladu węglowego i decydowanie się na spacer zamiast jazdy tuk-tukiem może utrzymać emisje na dystans.

7. Jedz lokalną żywność

Lokalna kuchnia jest zwykle przygotowywana z lokalnych składników, a jedzenie jej może pomóc uniknąć kupowania importowanej żywności. Importowana żywność może generować tony emisji, począwszy od transportu, a skończywszy na utrzymaniu jej świeżości. Lokalne jedzenie nie tylko pozwala zanurzyć się w kulturze i zmniejszyć ślad węglowy, ale także wspiera lokalną gospodarkę.

8. Zminimalizuj marnowanie żywności

Kiedy odpady żywnościowe rozkładają się na wysypiskach, emitują tak wiele szkodliwych gazów cieplarnianych, że gdyby były krajem, byłyby trzecim największym trucicielem po USA i Chinach. Wszyscy miewamy chwile, w których nasze oczy są większe niż nasze brzuchy, zamiast marnować resztki, zabierz ze sobą pojemnik wielokrotnego użytku lub poproś o worek na psie odchody, aby zachować resztę posiłku na później.

9. Podróżuj wolniej

Łatwo jest wpaść w pułapkę próbowania zobaczenia i zrobienia wszystkiego w miejscu docelowym, ale podróżując w szybkim tempie często zabiera się więcej transportu. Zwalniając tempo, możesz poznać miejsce poza punktami turystycznymi i zminimalizować swój ślad węglowy.

10. Wspieraj firmy, które dbają o środowisko

Od czegoś tak prostego, jak zmiana piwa, które pijesz, na bardziej zrównoważony browar, po udział w działaniach przyjaznych dla środowiska , możesz mieć wszystkie doświadczenia z czystą świadomością .

11. Zmniejsz swój ślad węglowy

Chociaż powyższe wskazówki mogą pomóc w zmniejszeniu śladu węglowego, podróżnym trudno jest uniknąć niektórych emisji. Zakup kompensacji emisji dwutlenku węgla jest jednym z jedynych sposobów na zrównoważenie emisji, których nie można kontrolować.

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

Czym jest kompensacja emisji dwutlenku węgla?

W naszym codziennym życiu wszyscy wytwarzamy emisje dwutlenku węgla, które emitują gazy cieplarniane do atmosfery i szkodzą środowisku. Od gotowania posiłku po przeglądanie mediów społecznościowych wszystko to zwiększa nasz ślad węglowy. Tak, dobrze przeczytałeś, internet i dane potrzebne do zasilania wyświetlanych treści oraz serwery, które je przechowują, zwiększają nasz ślad węglowy!

Kompensacja emisji dwutlenku węgla polega na przekazaniu pieniędzy na projekt środowiskowy, który wspiera klimat, aby zrekompensować negatywny wpływ emisji.

Projekty te mogą być różne, od ponownego zalesiania, które powstrzymuje wycinanie drzew lub sadzenie większej ilości roślin, po inicjatywy związane z energią odnawialną, takie jak farmy wiatrowe, które zmniejszają ilość spalanych paliw kopalnych. Kompensacja nieusuwa emisji, które już dodałeś, ale zamiast tego pomaga przyczynić się do projektów, które ostatecznie im przeciwdziałają. Wiele projektów wspiera również społeczności z mniej rozwiniętych obszarów.

Obawy związane z kompensacją

Podczas gdy niektórzy kwestionują wiarygodność kompensacji emisji dwutlenku węgla, badania pokazują, że jest ona korzystna i wierzymy, że jest to krok w pozytywnym kierunku dla naszych klientów. Współpracując z ekspertami ds. klimatu w Cloverly, będziemy nadal wspierać badania, a w miarę pojawiania się nowych informacji będziemy rozwijać nasze myślenie.

Jak zrównoważyć swoje loty

Dostawcy usług kompensacji emisji dwutlenku węgla mogą pomóc w obliczeniu śladu węglowego i inwestowaniu w zrównoważone projekty. Proces ten wygląda następująco:

  1. Oblicz emisje z lotów i/lub innych środków transportu. Skorzystaj z kalkulatora śladu węglowego, aby znaleźć ilość wygenerowanego dwutlenku węgla. Kwota będzie wyglądać następująco: [liczba] ton CO2e lub [liczba] tCO2e.
  2. Wybierz projekt, który chcesz wesprzeć lub rozłóż swoje offsety na wiele celów. Różne firmy mają różne portfele projektów, które można wspierać za ich pośrednictwem.
  3. Zakup kredytów offsetowych. Za wybraną kwotę i projekt. Następnie dostawca przekaże Twój wkład do projektu.

Jak zrównoważyć koszty zakwaterowania (z Hostelworld)

Jak już wspomnieliśmy, klienci Hostelworld mogą teraz zrównoważyć swój pobyt w hostelu. Uczyniliśmy jednak ten proces nieco łatwiejszym:

Krok 1: Po dokonaniu rezerwacji następnego pobytu otrzymasz od nas wiadomość e-mail

W tym e-mailu będzie:

  • [8226],”469777803″:”left”,”469777804″:”-“,”469777815″:”hybridMultilevel”}” aria-setsize=”-1″ data-aria-posinset=”1″ data-aria-level=”1″>Link do kalkulacji offsetu, którą dla Ciebie opracowaliśmy.
  • [8226],”469777803″:”left”,”469777804″:”-“,”469777815″:”hybridMultilevel”}” aria-setsize=”-1″ data-aria-posinset=”2″ data-aria-level=”1″>Wybór między odliczeniem całości lub połowy pobytu.
  • [8226],”469777803″:”left”,”469777804″:”-“,”469777815″:”hybridMultilevel”}” aria-setsize=”-1″ data-aria-posinset=”3″ data-aria-level=”1″>Szczegóły 3 projektów, które możesz wesprzeć.

Krok 2: Wybierz swój projekt

Aby dać ci szansę na wsparcie projektu bliskiego twojemu sercu, wybraliśmy mieszankę miejsc docelowych i celów zgodnych z doświadczeniami naszych klientów.

Od ponownego zalesiania w Australii, przez ochronę lasów i dzikiej przyrody przed uprawą oleju palmowego w Indonezji, po zapewnienie rdzennym społecznościom zrównoważonych pieców kuchennych w Gwatemali. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie cel, za którym będzie mógł się opowiedzieć.

Zrobiliśmy dla Ciebie należytą staranność, współpracując z Cloverly, aby upewnić się, że te projekty mają rzeczywisty wpływ na środowisko i ludzi, którym chcą pomóc.

Krok 3: Zakup kredytów

Kliknij link do strony płatności Cloverly, aby kupić swoje kredyty i gotowe; możesz świętować bycie zrównoważonym podróżnikiem!

Pobierz aplikację Hostelworld, aby zacząć poznawać ludzi od momentu dokonania rezerwacji


Możesz także polubić… 🤩

5 najlepszych krajów przodujących w zrównoważonym rozwoju i dlaczego warto je odwiedzić

najlepsze zrównoważone działania, które urozmaicą Twoją następną podróż

ekologiczne piwa , których warto spróbować podczas podróży

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top