Dziesięć niedrogich atrakcji w Halifax w Nowej Szkocji (Kanada)

Language Specific Image

Naszym ostatnim gościnnym blogerem w 2011 roku jest Candice Walsh, założycielka popularnego bloga podróżniczego Candice Does the World. Po sześciotygodniowej nauce angielskiego w Londynie kilka lat temu, Candice została ugryziona przez podróżniczego bakcyla. Od tego czasu podróżowała do Holandii, Meksyku, Irlandii i nie tylko. Aby być na bieżąco z Candice, mogą Państwo śledzić ją na Twitterze lub “polubić” jej stronę na Facebooku.

Kocham Halifax… bardzo. Nadrabia to, czego brakuje mojemu rodzinnemu miastu St. John’s – wielkomiejski klimat i poczucie bezpieczeństwa, gdy wychodzisz na miasto i nie musisz się martwić, że natkniesz się na kogoś, kogo nie chcesz widzieć. Ale nadal ma ten atlantycki kanadyjski klimat i połączenie z morzem. Jakby można było wejść do każdego pubu, z którego wydobywa się muzyka skrzypiec i poczuć się jak w domu.

W zeszłym roku spędziłem od sierpnia do końca listopada w Halifax, szukając pracy, nawiązując kontakty i próbując piwa. Nie miałem zbyt wiele pieniędzy, ale dzięki byciu oszczędnym i podlizywaniu się przyjaciołom, radziłem sobie całkiem nieźle. Oto jak i Państwo mogą to zrobić.

1. Proszę podziwiać widoki na Wzgórzu Cytadeli (powyżej)

Z wysoka nad miastem panorama wygląda wspaniale. Większość tego obszaru została zniszczona przez eksplozję w Halifaksie w 1917 roku, jedną z największych eksplozji spowodowanych przez człowieka w historii, ale większość budynków została pięknie odrestaurowana.

2. Proszę spędzić dzień w Ogrodach Publicznych

Otwarte sezonowo, spacer po nich to świetny sposób na ucieczkę od zgiełku Spring Garden Road. Ponadto flora jest czymś, czego nie spodziewaliby się Państwo na deszczowym wschodnim wybrzeżu Kanady: tropikalne rabaty z agawą i kaktusami, kolorowe rabaty kwiatowe, a nawet rzadkie gatunki drzew z Japonii, Kalifornii i Szwajcarii.

3. Spacer po centrum miasta

Jednym z moich ulubionych zajęć w nowym mieście jest spacer po centrum. Śródmieście Halifaxu znajduje się w całości na zboczu, więc można wędrować ulicami, chowając się w sklepach i ostatecznie kończąc na nabrzeżu. Latem również wiele się tu dzieje – autobusy, ludzie, statki wycieczkowe i mnóstwo świetnych restauracji.

4. Udział w Split Crow Power Hour

Halifax ma ogromną populację studentów, co oznacza, że miasto ożywa w nocy… bez względu na dzień tygodnia. W czwartkowe wieczory od 9 do 10 piwo w Split Crow kosztuje 2 za 5 USD. Jest muzyka na żywo i mnóstwo pijackiej rozpusty, więc proszę się spieszyć, zanim skończy się czas.

5. Przerwa na lody lub ogon bobra

W samym centrum miasta znajdą Państwo dwie kwintesencje kanadyjskiego jedzenia: Beaver Tails i Cow’s Ice-Cream. Proszę się nie martwić, nie jedzą Państwo tyłka żadnego ssaka – Beaver Tails to ciastka pokryte wybranymi przez Państwa dodatkami. Cow’s to popularne lody pochodzące z Wyspy Księcia Edwarda, ale rzadko spotykane gdziekolwiek indziej. Ciesz się doświadczeniem i proszę nie liczyć kalorii.

6. Wycieczka po browarze Alexander Keith

Za około 15 CA$ otrzymają Państwo darmowe piwo i świetną rozrywkę z najpopularniejszego browaru w Nowej Szkocji. Mieszkańcy Nowej Szkocji uwielbiają swojego Keitha i Państwo też powinni. Proszę wybrać się w podróż do czasów Pana Keitha, skosztować darmowego piwa, a nawet zaśpiewać. Co czwarte piwo sprzedawane w Nowej Szkocji to piwo Keith’s, więc jeśli chcą się Państwo dopasować, najlepiej mieć je pod ręką. Najlepiej przez cały czas.

7. Proszę spędzić czas na Spring Garden Road

Podobno jest to droga o większym natężeniu ruchu pieszego niż gdziekolwiek indziej w Kanadzie, miejsce to jest pełne restauracji, butików i nie tylko. Nigdy nie śpi i na pewno znajdą tu Państwo coś dla siebie.

8. Proszę udać się na plażę

Nowa Szkocja ma kilka niesamowitych plaż i kąpielisk. Jeśli to możliwe, proszę udać się do Rainbow Haven w Cow Bay, aby znaleźć białe, piaszczyste wytchnienie od miasta lub zanurzyć się w przepysznie zatytułowanym Czekoladowym Jeziorze. Podpowiedź: nie jest ono zrobione z czekolady. Wiem, ja też byłem rozczarowany.

9. Muzeum Morskie na Atlantyku

Za niewielką opłatą otrzymają Państwo lekcję historii o okolicy i dowiedzą się więcej o eksplozji w Halifaksie. Na wystawie znajduje się również kilka artefaktów Titantic, w tym kilka otrzeźwiających elementów odzieży osób, które nigdy nie wydostały się z Atlantyku.

10. śniadania za 2 dolary w Maxwell’s Plum

Ta restauracja nie tylko oferuje 60 marek piwa z kranu, ale w sobotnie poranki serwuje tłuste śniadanie składające się z bekonu, jajek, tostów i frytek… za 2 dolary! Od poniedziałku do piątku przed godziną 17:00 serwują również burgery za 5,95 USD. To idealne lekarstwo na kaca!

Dodaj komentarz

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top