10 momentów, które tylko backpackerzy rozpoznają po powrocie do domu

Niezależnie od tego, czy jest to tymczasowy pit-stop w celu odwiedzenia rodziny i przyjaciół, czy też odkładasz plecak na jakiś czas (oszczędzając i zachowując się), powrót do domu jako backpacker jest zawsze dziwnym doświadczeniem. Niektórzy mogą cierpieć na pourlopowego blu esa, podczas gdy innym trudno jest otrząsnąć się ze starych przyzwyczajeń (nie, niestety nie możesz targować się o cenę ze sprzedawcą w sklepie Argos!) Tak czy inaczej, oto 10 momentów, które z pewnością rozpoznasz w życiu po podróży.

1. Nie możesz przestać przeliczać waluty

Jesteś tak przyzwyczajony do przeliczania wszystkiego na lokalną walutę, że robisz to na autopilocie. “2 funty na funty, to musi być… chwila!” Porównujesz też stosunek jakości do ceny, wspominając dobre czasy w Azji, kiedy wszystko kosztowało orzeszki ziemne! Jak na ironię, torba solonej KP, którą właśnie kupiłeś, mogła dać ci 3 kufle w Azji! *Westchnienie

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

life after travelling - Flintstones

2. Jedzenie na mieście to już nie to samo

Więc teraz byłeś tam, zwiedziłeś kraj, doświadczyłeś kultury i skosztowałeś pysznego lokalnego jedzenia. Po zjedzeniu prawdziwej rzeczy, czy odważysz się wrócić do swojej wiejskiej tajskiej restauracji? Jeśli to zrobisz, prawdopodobnie spędzisz cały posiłek, opowiadając wszystkim, jak można dostać prawdziwy Pad Thai za 30 pensów na Khao San Road – a ta masowo produkowana, zachodnia wersja po prostu nie może się z nią równać!

life after travelling - eating out

3. Nie możesz przestać zastanawiać się nad różnicą czasu

Jeśli wracasz do domu na dłuższą metę, w końcu zapomnisz to zrobić. Ale od czasu do czasu nie możesz się powstrzymać przed ustaleniem różnicy czasu i oświadczeniem ze zdziwieniem: “Tam jest już jutro!” lub czule powspominać: “Zwykle byłbym teraz na drugim piwie”

life after travelling - time difference

4. Jesteś podekscytowany wizytą w lokalnym supermarkecie

Czy wiesz, jak drogie jest kupowanie importowanych towarów, gdy mieszkasz za granicą? Już nigdy więcej nie weźmiesz czekolady Cadbury’s lub tipsów PG za pewnik! W kraju jest tak duży wybór!

life after travelling - visiting local supermaket

5. Stajesz się najlepszym obserwatorem na Instagramie

Po spaniu w akademiku możesz tęsknić za byciem otoczonym przez innych uzależnionych od podróży. W chwilach nudy będziesz się zastanawiać, co robią twoi nowi koledzy z hostelu – więc wskoczysz na Instagram, aby “szybko” zajrzeć. 47 minut później mocno prześladowałeś co najmniej 5 osób, które spotkałeś podczas podróży, układając historię ich rodziny i znajdując ich zwierzęta domowe i byłe, o których wspomnieli podczas pijackiej, głębokiej i znaczącej rozmowy.

life after travelling - instagram stalker

6. Znajdujesz każdą okazję, by wypróbować swoje umiejętności językowe

Jeśli ich nie użyjesz, stracisz je – więc obiecałeś sobie, że będziesz ćwiczyć swoje nowo nabyte umiejętności językowe. Tyle że nikt inny nie jest zainteresowany, a kelner nie ma pojęcia, co mówisz. No cóż, nieświadomy taksówkarz po wielkim nocnym wyjściu będzie miał nie lada gratkę… “Hola, panie taksówkarzu, como estas?”

life after travelling - vitamin c is spanish for vitamin yes

7. Zapomniałeś, jak używać noża i widelca

Jeśli spędziłeś dni podróżując po Azji, być może w końcu opanowałeś pałeczki. Teraz, gdy jesteś w domu, nie możesz się doczekać, aby pochwalić się swoimi nowymi umiejętnościami kulturowymi przy każdej możliwej okazji. Prawdopodobnie jesteś również przyzwyczajony do bujania się przy ulicznym straganie z jedzeniem i jedzenia rękami. Ostrzegam jednak, że Twoja mama nie będzie pod wrażeniem, jeśli zjesz niedzielną pieczeń bez użycia sztućców!

life after travelling - knife and fork

8. Nie jesteś gotowy na rozstanie ze swoją podróżną garderobą

Niestety, tutaj nikt nie nosi spodni haremowych i japonek – zwłaszcza przed czerwcem. I być może nadszedł czas, aby zgubić te festiwalowe opaski i zwiędłe bransoletki przyjaźni!

life after travelling - travel wardrobe

9. Zapomniałeś, jak stać w kolejce

Wracasz do Wielkiej Brytanii? Jest jedna rzecz do zapamiętania: uwielbiamy stać w kolejkach! A jeśli nie ma idealnego porządku, damy ci o tym znać (oczywiście przez głośne “tut”). Zapomnij więc o przepychankach i ogólnym chaosie, do którego jesteś przyzwyczajony i czekaj cierpliwie w kolejce.

life after travelling - queuing

10. Będziesz naprawdę podekscytowany spotkaniem innych backpackerów

Wreszcie ktoś, kto to rozumie! Rozumie twoje uczucia i od razu się dogadujecie. Czy to za wcześnie, by od razu prosić ich o bycie twoim najlepszym przyjacielem?

life after travelling - meet other backpackers

Jeśli rozpoznajesz wszystkie te momenty trochę zbyt dobrze, może nadszedł czas na kolejną przygodę?

(Miniatura artykułu autorstwa Marco Vercha)

Czytaj dalej 👇🏼

⭐️ Najlepsze hostele dla podróżujących samotnie 2019

⭐️ Najbardziej odległe miejsca na świecie, które warto dodać do swojej listy PRONTO

⭐️ Niewiarygodne miejsca na świecie, które naprawdę istnieją!

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top