10 trików na lotnisku, aby maksymalnie wykorzystać czas podróży

Language Specific Image

Jako ktoś, kto uwielbia podróżować, pogodziłem się z faktem, że aby dostać się tam, gdzie chcę, być może będę musiał spędzić kilka godzin w lotniskowym limbo. Tak więc, dopóki ktoś nie opanuje teleportacji, wymyśliłem kilka sposobów na maksymalne wykorzystanie tego żmudnego czasu podróży. Pomyśl o Tomie Hanksie w “Terminalu“, ale z mniejszą ilością szlafroków i o wiele większą zabawą. Oto nasza lista 10 lotniskowych trików:

airport hacks - travel camera

1. Pack Savvy

Kiedy zbliża się duże opóźnienie, nie ma lepszego uczucia niż świadomość, że jesteś uzbrojony w idealne przedmioty do zabicia czasu. Zawsze pakuj odpowiednie ładowarki, adapter i zestaw baterii, a w mgnieniu oka przeniesiesz się z piekła lotniska do nieba Netflixa. Zabierz ze sobą butelkę wody wielokrotnego użytku, a nie tylko uratujesz planetę, ale także zaoszczędzisz saldo bankowe. Większość lotnisk ma teraz fontanny z wodą i nigdy nie odmówiono mi dolewki, gdy grzecznie poprosiłem o nią w barze lub restauracji.

2. Jak najlepiej wykorzystać makijaż

Dwie rzeczy są prawdziwe w przypadku lotnisk: zawierają absurdalną liczbę kosmetyków i wielu sprzedawców, którzy są pod ręką (i chętni), aby cię rozpieszczać. Dla nas, zmęczonych podróżnych, salon piękności jest niewykorzystanym zasobem; pałacem pick-me-up na czas, kiedy możesz nie czuć się najlepiej. Zacznij od pielęgnacji skóry: klimatyzacja na lotnisku i samolot będą siać spustoszenie w Twojej skórze, więc krem nawilżający będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Następnie zabierz te testery do miasta i żyj swoim najlepszym lotniskowym życiem dzięki bezpłatnej metamorfozie.

3. Rozkoszuj się próbkami

Po metamorfozie zabierz się na randkę do strefy wolnocłowej, by skosztować próbek M&M i napojów alkoholowych. Nic nie sprawia mi większej radości na lotnisku niż degustacja najnowszej whisky promowanej przez Davida Beckhama. Aby udać się na kolejną rundę, załóż sweter, załóż okulary i wejdź na górę!

4. Namaste Your Way Through

Podróżowanie może sprawić, że poczujesz się trochę nieswojo: długie chwile spędzone w ciasnych fotelach i wszystkie te darmowe drinki mogą zebrać swoje żniwo. Ale jedną rzeczą, której lotniska mają pod dostatkiem, jest przestrzeń: długie, szerokie korytarze, które mogą idealnie pomieścić miejsce na jogę na lotnisku. Z mnóstwem samouczków jogi w Internecie, dlaczego nie spróbować psa w dół podczas następnego postoju? Twoje ciało podziękuje ci za to, gdy dotrzesz do następnego miejsca docelowego z wyrównanymi czakrami.

5. Wykorzystaj czas

“Piszę książkę” już od około roku, ale moja liczba słów wciąż wynosi 12. Codzienna harówka wciąż mi przeszkadza i często marzę o tym, by odciąć się od reszty świata, z półprzyzwoitym WiFi i mnóstwem fast foodów, które podsycają moją kreatywność. Brzmi znajomo? Wykorzystaj ten czas, aby zrobić wgniecenie w swoim pasjonującym projekcie, niezależnie od tego, czy jest to pisanie kolejnej Wojny i pokoju, czy po prostu próba przeczytania Wojny i pokoju (powodzenia). Wykorzystaj jak najlepiej ten okres oderwania od prawdziwego życia, a nie poczujesz się jak zmarnowany czas.

airport hacks - coffee and book

6. Nauka języka

Być może zamierzałeś wziąć udział w zajęciach językowych przed swoją wielką podróżą za granicę, ale jeśli tego nie zrobiłeś, teraz jest czas, aby zacząć! Jeśli jesteś w drodze za granicę, opanuj kilka kluczowych zwrotów: liczby, jedzenie i “gdzie jest toaleta?” są najbardziej przydatne. W drodze do domu? Powtórz to, czego się nauczyłeś. Nawet jeśli chodzi tylko o zamawianie piwa, jest to cenna umiejętność, której nie chcesz zapomnieć. Funkcja Speak the World w aplikacji Hostelworld może pomóc ci wykorzystać nowo odkryte umiejętności: dzięki 43 różnym językom i zabawnym filtrom, będziesz rozmawiać w nowym języku w mgnieniu oka.

7. Zaplanuj swoją następną podróż

Zaparkuj przed tablicą odlotów, zamknij oczy i wskaż miejsce docelowe: tak, będziesz wyglądać dziwnie, ale właśnie wybrałeś swój następny cel podróży! Jeśli już tam byłeś, masz prawo do jednego powtórzenia, ale zachowaj otwarty umysł. Będziesz zaskoczony liczbą miejsc, o których nigdy nie słyszałeś! Wykorzystaj resztę czasu na poszukiwanie informacji na temat kolejnej podróży – to idealne lekarstwo na wakacyjną chandrę!

airport hacks - plane take off

8. Krok w górę

Od wejścia do głównego terminalu w Pekinie do najdalszej bramki jest dwa kilometry spacerem, a na lotnisku we Frankfurcie widziałem kiedyś mężczyznę z hulajnogą wbudowaną w jego bagaż podręczny, ponieważ terminal był tak ogromny. Epickie odległości sprawiają, że lotniska są marzeniem step-countera! Rzuć sobie wyzwanie, aby ustanowić nowy rekord osobisty lub zmierzyć się z towarzyszami podróży w marszobiegu. Nie potrzebujesz do tego specjalnego urządzenia, ponieważ wiele telefonów ma wbudowane liczniki kroków. Jeśli jesteś gotowy na wyzwanie mentalne, a także fizyczne, sam policz kroki. Niech rozpocznie się wyzwanie!

9. Dotknij bazy

Czasami, gdy jesteś daleko od utartych szlaków lub po prostu dobrze się bawisz, zapominasz o kontaktach z przyjaciółmi i rodziną. Aby powstrzymać mamę przed wysłaniem grupy poszukiwawczej, wykorzystaj czas na lotnisku, aby skontaktować się z bazą. Jeśli czujesz się hojny, odwiedź sklep z pamiątkami i wyślij pocztówkę. Zdobędziesz duże punkty, gdy dotrze ona na miejsce, a wszystkie poprzednie awarie komunikacji zostaną dawno zapomniane.

airport hacks - venice picture

10. Rozprzestrzeniaj miłość

Lotniska mogą być samotnymi, przemijającymi miejscami, ale nie muszą takie być. Możesz wykorzystać swój czas, aby wywołać uśmiech na twarzach innych podróżnych, długo po tym, jak odlecisz do następnego miejsca docelowego. Zostaw notatki z podnoszącymi na duchu cytatami, rysunkami lub prowokującymi do myślenia pytaniami na lotnisku, aby inni mogli je znaleźć i poprosić ich o zrobienie tego samego. Po długim dniu podróży natknięcie się na kilka miłych słów może naprawdę wiele zmienić.

Zarezerwuj teraz

O autorze

Elyse jest pisarką z Dublina, obecnie przebywającą w Londynie, gdzie zjada całe jedzenie. Jej misją jest osiągnięcie idealnej równowagi między podróżowaniem tylko z bagażem podręcznym a potrzebą spakowania wystarczającej ilości SPF, aby chronić jej bladą irlandzką skórę. Obserwuj ją na Instagramie

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top