19 latynoskich podróżniczek, które wywołają silną żądzę wędrówki

Language Specific Image

Nawiązałam kontakt z kilkoma zaciekłymi latynoskimi instagramerkami za pośrednictwem mojej społeczności @latinaslovetravel, które inspirują swoich odbiorców jako cyfrowi nomadzi, podróżnicy solo i fotografowie. Rozmawiałam z nimi, aby dowiedzieć się o ich doświadczeniach jako podróżujących Latynosek, ich ulubionych miejscach i miejscach, w których uwielbiają się zatrzymywać.

1. Ashleytscn

Ashley jest meksykańsko-amerykańską podróżniczką solo, która odwiedziła ponad 55 krajów.

obserwujących: 2,3 tys

Identyfikuję się jako Meksykanka, ponieważ dorastałam mówiąc po hiszpańsku i przestrzegam wielu meksykańskich zwyczajów, jednak urodziłam się i wychowałam w Stanach Zjednoczonych. Ludzie zazwyczaj nie identyfikują mnie jako Latynoski, chyba że im o tym powiem. Pocieszająca jest dla mnie świadomość, że mogę wtopić się w tak wiele różnorodnych społeczności, zwłaszcza gdy podróżuję sama. Pozwala mi to nawiązywać kontakty z wieloma ludźmi i angażować się w rozmowy na temat mojego pochodzenia i pochodzenia etnicznego.

Ulubiony hostel: Hostel Mam bembe w Rio de Janeiro w Brazylii, w którym zatrzymaliśmy się z rodzeństwem podczas naszych pierwszych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Uwielbiam Mambembe, ponieważ znajduje się w jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Rio, na wzgórzach Santa Teresa. Budzenie się z widokiem na Rio było spektakularne.

📷@ashleytscn

2. _blueve

Evelyn jest afro-latynoską z Dominikany, która edukuje swoją publiczność na temat realiów życia i podróżowania z epilepsją.

obserwujących: 20,8 tys

Ludzie zwykle zakładają, że jestem Afroamerykaninem lub mieszańcem. Stereotypy etniczne i dyskryminacja to niektóre z wad, których doświadczyłam podróżując jako Latynoska. Latynoski będą lepiej reprezentowane, gdy kobiety z każdej grupy rasowej będą miały taką samą akceptację, uznanie i włączenie. Nie wszystkie wyglądamy jak Sofía Vergara czy JL0. Musimy dać więcej możliwości mniejszościom. Cieszę się z koleżeństwa Latynosów, kiedy się rozpoznajemy, Latynosi zawsze będą tam, aby ci pomóc, jeśli mogą. Mam pewne ograniczenia z powodu mojego dominikańskiego paszportu, ale uwielbiam odwiedzać niesamowicie piękne plaże i wodospady w moim domu.

Ulubiony hostel: Jednym z najlepszych hosteli, w jakich do tej pory się zatrzymałem, był Casa Colibrí w Palomino w Kolumbii. Po gorączkowym pobycie w Santa Marta potrzebowaliśmy kilku relaksujących dni i wybraliśmy ten hostel. Bardzo nam się podobało, jedzenie było smaczne i świeże, a otoczenie spokojne. Właściciele byli pełni szacunku i pracowici. Polecam 10/10.

📷@_blueve

3. mapsandmuses

Michelle jest Amerykanką kubańskiego pochodzenia i na swoim kanale prezentuje to, co najlepsze w jej rodzinnym mieście Miami na Florydzie, a także swoje przygody w egzotycznych miejscach.

obserwujący: 11k

Kiedy ludzie dowiadują się, że jestem Kubanką, często mówią mi, że jest to na ich liście życzeń do odwiedzenia. Lubię edukować ludzi o kubańskiej kulturze, co może wymazać wszelkie stereotypy, jakie mogą mieć. Chcę, aby więcej osób odwiedzających Kubę rozmawiało z Kubańczykami, aby usłyszeć, przez co przeszli i wspierać ich w każdy możliwy sposób. Uwielbiam też spotykać inne Latynoski, gdy podróżuję. Nie ma znaczenia, z jakiego kraju pochodzą, więź tworzy się natychmiast.

Ulubiony hostel: Jednym z najbardziej niezapomnianych pobytów w hostelu był pobyt w Chiang Mai w Tajlandii w Absolute House. Właścicielami tego miejsca jest młoda para i ich urocze małe dziecko. Byli tacy słodcy i pomocni przez cały czas, gdy tam byliśmy. Był to nasz pierwszy przystanek podczas dwutygodniowej podróży po Tajlandii i pierwszy raz w Azji. Był w świetnej lokalizacji; codziennie chodziliśmy na wszystkie targi. Pomogli nam również z transportem, kiedy tego potrzebowaliśmy. Podobało mi się, że nie mogliśmy nosić butów w środku, a całe miejsce było pełne innych turystów.

📷@mapsandmuses/

4. cristyproca

Cristina ma zaledwie 18 lat, ale ta meksykańska podróżniczka odwiedziła już 39 krajów.

obserwujący: 820

Jestem głośna i dumna i wykorzystuję każdą okazję, aby nawiązać kontakt z innymi i być ambasadorem społeczności latynoskiej. Ważne jest, aby zachęcać inne Latynoski do podróżowania, nawet jeśli jest to kraj sąsiadujący z ich miejscem zamieszkania. Dzięki podróżom zawsze można się czegoś nauczyć. Wiedza to potęga, a my jesteśmy potężni.

📷@cristyproca

5. fromabolivian

Vanessa jest boliwijsko-argentyńską fotografką.

obserwujących: 8.5k

Kiedy patrzę na podróżnicze konta na Instagramie, są to głównie blond Europejki i Amerykanki. Czy nie byłoby wspaniale zobaczyć również krągłe brązowe Latynoski podróżujące? Ważne jest, aby Latynoski podróżowały, aby odkrywać ziemie swoich przodków i utrzymywać przy życiu swoje kultury. Boliwijczycy są niedostatecznie reprezentowani. Brakuje reprezentacji Ameryki Południowej w kulturze latynoskiej. Staram się upewnić, że o nas nie zapomniano.

📷@fromabolivian

6. marthamanz

Martha jest wenezuelsko-włoską podróżniczką.

obserwujących: 18.6k

Będąc z Wenezueli i żyjąc z tak wieloma problemami społecznymi i politycznymi, czuję, że jestem bardzo niezależna i mogę poradzić sobie w każdej sytuacji podczas podróży. Latynosi są bardzo przyjaźni, podobnie jak ja, więc łatwo jest mi nawiązywać relacje z różnymi ludźmi na całym świecie. Mam paszport wenezuelski i włoski, ale zwykle używam włoskiego; bez niego moja historia byłaby zupełnie inna.

📷@marthamanz

7. ivy__chic

Ivonne jest meksykańsko-amerykańską podróżniczką, która podróżuje po świecie w wielkim stylu.

obserwujących: 1.5k

Jestem dumną Meksykanką i kocham swój kraj. Reprezentuję społeczność latynoską, pokazując, że nie powinniśmy bać się podróżować. Nasi rodzice są nadopiekuńczy, a podróżowanie w pojedynkę naprawdę ich martwi. Kiedy po raz pierwszy zaczęłam podróżować bez rodziców, nie byli zadowoleni z tego pomysłu i zajęło mi dużo czasu, aby ich przekonać. Powiedziałam mojej rodzinie, że pewnego dnia chcę wyruszyć w samotną podróż, a oni po prostu myślą, że jestem szalona.

Ulubiony hostel: Miałam przyjemność zatrzymać się w Generator Hostel w Paryżu. Jest super modny i ma bar na dachu z zabójczym widokiem. Mają też niesamowitą kawiarnię z pysznymi posiłkami, stół do piłkarzyków i naprawdę fajną część wypoczynkową. Generator Hostels z pewnością będzie moim hostelem nr 1, gdy tylko wrócę do Europy.

📷@ivy__chic

8. meetadri

Adriana jest peruwiańską pielęgniarką, która dzieli się niesamowitymi widokami Peru i jej adoptowanego domu, Australii.

obserwujący: 1.6k

Podróżowanie jako Latynoska przyniosło mi korzyści, ponieważ ludzie, których spotkałam, byli bardzo zainteresowani moją kulturą. Peru jest krajem tak różnorodnym i pięknym. Mamy Afro, rdzennych, azjatyckich i białych Peruwiańczyków i staram się dzielić tym z ludźmi, którzy mogliby nie wiedzieć inaczej.

Ulubiony hostel: Doświadczyłem hostelu, kiedy podróżowałem solo po raz pierwszy i zatrzymałem się w USA Hollywood Hostels w Los Angeles w Kalifornii. Byłem trochę zaniepokojony pobytem w hostelu, ale od momentu przybycia do USA Hollywood personel był naprawdę przyjazny i było tak wiele zajęć do zrobienia. Jest dosłownie za rogiem od hollywoodzkiej alei sław.

📷@meetadri

9. flopereira

Flor jest argentyńską podróżniczką, która dzieli się poufnymi wskazówkami, sztuczkami i ukrytymi celami podróży ze wszystkich miejsc, które do tej pory odwiedziła, w tym z RPA, Hongkongu, Japonii, Singapuru i Tajlandii.

obserwujących: 75.4k

Pochodząc z Argentyny jesteś przygotowany na wszystko, na przykład rzeczy, które nie idą po twojej myśli lub ludzie próbujący wykorzystać turystów; Możesz pokonać każdą sytuację. Przez większość czasu, kiedy mówię, że pochodzę z Argentyny, ludzie albo nie wiedzą, gdzie to jest, albo wspominają Maradonę, Messiego lub papieża Franciszka. Lubię myśleć o sobie jako o reprezentancie mojego kraju; z czasem mam nadzieję, że więcej ludzi zda sobie sprawę z tego, jak niesamowita jest Argentyna.

📷@flopereira

10. lewildexplorer

Jeanine Romo jest meksykańską Amerykanką, która uwielbia przygody.

obserwujących: 2,9 tys

Jedną z zalet bycia latynoską podróżniczką jest to, że podczas podróży po Ameryce Środkowej i Południowej można nawiązać kontakt z wieloma osobami. Frustracją bycia latynoską podróżniczką jest to, że czasami trzeba znosić ignorancję i nieporozumienia ludzi. Czasami, gdy mówię, że pochodzę ze Stanów Zjednoczonych, wciąż jestem pytana “skąd naprawdę jestem” Rozumiem, jestem brązowy i niektórzy ludzie mogą nie zdawać sobie sprawy, że Latynosi są największą mniejszością w Stanach Zjednoczonych, ale jestem tak samo Amerykaninem, jak Meksykaninem. Jestem bardzo dumna z bycia Meksykanką. Jako latynoska podróżniczka czuję, że moim obowiązkiem jest dawanie dobrego przykładu, jeśli chodzi o etyczną turystykę, więc lubię przypominać moim obserwatorom, aby byli świadomi ekologicznie.

Ulubiony hostel: Puri Garden w Ubud na Bali to jeden z najlepszych hosteli, w jakich się zatrzymałam. Poznałam tam niesamowitych ludzi, uprawiałam poranną jogę i spędzałam cudowny czas przy basenie. Wypożyczyłem motocykl i wraz z moimi nowymi przyjaciółmi wybraliśmy się na wycieczkę nad wodospad i na taras ryżowy. To był jeden z najlepszych pobytów na Bali.

📷@lewildexplorer

11. travel_wheretonext

Tessa jest kubańsko-amerykańską odkrywczynią, której celem jest pokazanie miłośnikom wędrówek, że mogą podróżować do najpiękniejszych miejsc w każdym budżecie.

obserwujący: 46.3k

Nie zdawałem sobie sprawy, jakie mam szczęście, że posiadam amerykański paszport, dopóki nie zacząłem podróżować. Tak wiele zagranicznych paszportów ma takie ograniczenia. To coś, czego nigdy nie uznam za pewnik. Mój hiszpański nie jest doskonały, więc ludzie zawsze są zaskoczeni, gdy dowiadują się, że jestem Kubańczykiem. To, że nie jestem typową Latynoską, nie czyni mnie mniej latynoską. Staram się pokazać ludziom, że Latynosi to nie tylko jeden wygląd. Jesteśmy różnorodnym zbiorem osób, które mogą wyglądać, zachowywać się i mówić na wiele różnych sposobów.

Ulubiony hostel: Jednym z najlepszych hosteli, w jakich kiedykolwiek byłam, był Flying Pig w Amsterdamie. Był to mój pierwszy hostel i podróż za granicę. Fajne udogodnienia sprawiają, że ciągle wracam do tego samego hostelu.

📷@travel_wheretonext/

12. susyayala

Susy jest meksykańską wędrowniczką mieszkającą w Hongkongu.

obserwujący: 19.6k

Kiedy ludzie słyszą, że jestem Meksykanką, zakładają, że dobrze tańczę salsę. Uwielbiam tańczyć i mam dobry rytm, ale w Meksyku nie jesteśmy tak świetni w tańcu jak ci z innych krajów Ameryki Łacińskiej. Medialny obraz Meksyku nie reprezentuje mnie, mojej rodziny, moich przyjaciół ani miejsca, w którym mieszkam. Jestem dumna z mojego latynoskiego dziedzictwa i chcę reprezentować moją kulturę w najlepszy sposób. Chcę, aby więcej Latynosek podróżowało i dzieliło się swoimi doświadczeniami.

Ulubiony hostel: W Siem Reap zatrzymałam się we wspaniałym Heaven Angkor Residence. Mają piękny basen, a śniadanie było doskonałe. Personel był tak przyjazny, że pierwszego dnia zorganizował wycieczkę grupową do świątyń w Angkor. Sprawili, że czuliśmy się szczęśliwi, komfortowo i bezpiecznie.

📷@susyayala

13. paulaespíndolas

Paula jest chilijską podróżniczką.

obserwujących: 39.1k

Słyszałam, jak wiele osób mówiło, że zanim odwiedzili Chile, myśleli, że prawie nie mamy samochodów ani internetu. Zaskakuje mnie to za każdym razem. Latynoscy podróżnicy mogą pokazać światu, że Ameryka Łacińska ma niesamowite krajobrazy i ludzi. Mamy misję pokazania ludziom, że jesteśmy niezależni i silni. Wiele krajów Ameryki Łacińskiej nadal jest bardzo seksistowskich i uważa, że dziewczyny nie powinny podróżować same lub z dziewczyną i że zawsze należy podróżować z mężczyzną, aby być chronionym przed okropnościami świata. Nie potrzebujemy mężczyzny. Możemy podróżować same.

📷@voyviajanding

14. cyncynti

Cynthia jest meksykańską poszukiwaczką przygód.

obserwujących: 21,9 tys

Latynosi są bardzo przyjaźni i gościnni, co jest dla nas zaletą podczas podróży. Podróżowanie może być o wiele bardziej relaksujące, gdy jesteś otwarty na nowe rzeczy. Gdziekolwiek pójdę i powiem skąd jestem, otrzymuję komplementy, że mój kraj jest taki piękny, a jedzenie niesamowite. To napawa mnie dumą. Ale czasami ludzie komentują, że wszyscy jesteśmy przestępcami lub są zaskoczeni, że mogę podróżować. Latynoski powinny więcej podróżować i zobaczyć, co tam jest. Możemy wnieść nowe pomysły do naszych krajów i ulepszyć rzeczy, które mogą uczynić nasz styl życia lepszym.

📷@cyncynti

15. wanderlustbeautydreams

Stephanie jest kolumbijsko-amerykańską podróżniczką.

obserwujących: 5.5k

Ludzie automatycznie łączą Kolumbię z Pablo Escobarem i uważają, że każdy, kto pochodzi z Kolumbii, jest zaangażowany w kartel, handluje kokainą lub przeszedł operację plastyczną; lista jest długa. Myślę jednak, że to zwykła ignorancja, a ludzie reagują na podstawie tego, co widzą w telewizji. Mimo, że w moim paszporcie jest napisane, że jestem Amerykaninem, nie wyglądam tak, jak niektórzy oczekują, że wygląda Amerykanin. Jestem głośny i dumny z moich kolumbijskich korzeni i dziedzictwa.

Ulubiony hostel: Mój pierwszy hostel był jednym z najlepszych. Zatrzymałem się w The Generator w Barcelonie w Hiszpanii podczas mojej pierwszej podróży do Europy. The Generator ma niesamowity wystrój i atmosferę. Spodobało mi się tam tak bardzo, że szukałem innych lokalizacji, w których The Generator miał hostele, abym mógł się tam zatrzymać.

📷@wanderlustbeautydreams

16. ambarjanuel

Ambar jest meksykańsko-amerykańskim nomadem.

obserwujący: 33k

Uwielbiam możliwość mówienia w wielu językach, aby łączyć się z innymi ludźmi podczas podróży. Możliwość mówienia po hiszpańsku i angielsku naprawdę otworzyła mi świat. Czuję się bliżej mojego meksykańskiego dziedzictwa. Staram się edukować innych na temat tego, jak to jest być Latynoską i jakie są moje doświadczenia. W Meksyku kobiety nie zawsze są uczone niezależności lub tego, że podróżowanie na własną rękę jest bezpieczne. Ważne jest, abyśmy wzmacniali się nawzajem i dzielili się naszymi doświadczeniami, abyśmy mogli zachęcić inne Latynoski do samodzielnego poznawania świata. Latynoski muszą trzymać się razem, aby podnosić się nawzajem, zamiast postrzegać się nawzajem jako konkurencję.

Ulubiony hostel: Spędziłam niesamowity czas w Hostelu Suites DF w Mexico City. Był w doskonałej lokalizacji, zespół był niesamowity, a odwiedzający ludzie mieli najlepsze wibracje.

📷@ambarjanuel

17. katvilleda

Katherine jest Amerykanką honduraskiego pochodzenia, której celem jest podróżowanie do co najmniej jednego nowego kraju każdego roku. Ma 24 lata i odwiedziła już ponad 25 krajów.

obserwujących: 708

Stereotypem, z którym miałam do czynienia, jest to, że ludzie myślą, że bycie Latynoską automatycznie oznacza, że jesteś Meksykanką i lubisz pikantne jedzenie. Ludzie są zawsze zaskoczeni, gdy mówię, że jestem Honduranką i często nie wiedzą, gdzie jest Honduras lub mówią, jaki to biedny i niebezpieczny kraj. Dlatego tak ważne jest, aby Latynoski nadal podróżowały po świecie, aby ludzie mogli stać się bardziej świadomi i poinformowani o tym, co to znaczy być Latynoską. Mamy piękną kulturę i możemy przełamać stygmaty dotyczące Latynosów.

📷@katvilleda

18. faby_tinyglobetrotter

Faby jest Portorykanką, która przemierza Ziemię ze swoim ukochanym psem ratunkowym, Lazzy.

obserwujący: 1.4k

W branży turystycznej nie ma zbyt wielu Latynosów. Nigdy nie spotkałem innej Latynoski podczas podróży. Potrzebujemy więcej reprezentacji. Latynoski wahają się przed podróżowaniem, ponieważ nasza kultura wpływa na nas, abyśmy nie podejmowali ryzyka i zawsze byli bezpieczni. Dorastałam myśląc, że podróżowanie w pojedynkę nie wchodzi w grę. Postrzegam siebie jako przykład, że podejmowanie ryzyka jest w porządku. Spotkałam ludzi w różnych krajach, którzy nie wiedzieli, gdzie jest Puerto Rico, więc musiałam wyciągnąć mapę i im pokazać. Spotkałam nawet ludzi, którzy myślą, że nadal żyjemy i ubieramy się tak, jak rdzenne plemiona wiele lat temu. Jest jeden stereotyp Latynoski, który uwielbiam i żyję nim w pełni. Za każdym razem, gdy mówię komuś, że jestem Latynoską, kojarzy to z tańcem. Niektórzy nawet zaczynają tańczyć, gdy mówię, że pochodzę z Puerto Rico. To zawsze wywołuje uśmiech na mojej twarzy i czuję się z tego powodu bardzo dumna.

Ulubiony hostel: Bardzo podobał mi się hostel The Lights w Maladze w Hiszpanii. To bardzo mały hostel, więc łatwo było zaprzyjaźnić się z innymi gośćmi. W hostelu znajduje się bar z grami, dzięki czemu wszystko było o wiele zabawniejsze. Pobyt w tym hostelu sprawił, że moje doświadczenie w Maladze było o wiele bardziej niezapomniane.

📷@faby_tinyglobetrotter

19. chasingsunsetsabroad

Sally jest dominikańsko-amerykańską viajerą prezentującą swoje autentyczne doświadczenia z podróży w nadziei, że zachęci innych, zwłaszcza tych z trudniejszych środowisk społeczno-ekonomicznych, do częstszego podróżowania.

obserwujący: 739

Nauczyłam się, że moją najpotężniejszą bronią jest edukacja. Ogrom doświadczeń, przez które osobiście przeszedłem jako podróżnik z mniejszości, ułatwił mi postawienie się na miejscu innych i zrozumienie ich perspektywy. Im więcej podróżuję, tym bardziej zakochuję się w swoim dziedzictwie.

Ulubiony hostel: Mój pobyt w NJoy! w Cairns w Australii był jednym z najlepszych doświadczeń hostelowych, jakie miałem do tej pory. Hostel miał wiele wspólnych obszarów, w których podróżni mogli się spotykać i rozmawiać. Mają darmowe rezerwacje wycieczek i co najmniej dwie atrakcje tygodniowo, co jest świetne dla gości.

📷@chasingsunsetsabroad

📚 O autorze 📚

Lola Méndez jest pisarką podróżniczą i pełnoetatową podróżniczką, która dzieli się swoimi przygodami na Miss Filatelista, dodając do swojej kolekcji pieczątek paszportowych. Podróżuje, aby rozwijać swój własny światopogląd i zwiedziła ponad 50 krajów. Pasjonatka zrównoważonych podróży, poszukuje etycznych doświadczeń, które przynoszą korzyści lokalnym społecznościom. Można ją śledzić na Instagramie, Facebooku, Twitterze, Pintereście i LinkedIn.

Jakieś inne latynoskie podróżniczki, które uwielbiasz? Daj nam znać w komentarzach! 👇

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top