5 podstawowych wskazówek dotyczących taniego podróżowania

Language Specific Image

Nigdy nie byłem zbyt tanim podróżnikiem. Zawsze miałem stresujące życie zawodowe, a wakacje były dla mnie nagrodą za ciężką pracę, którą wykonywałem przez cały rok. Ale wszystko zmieniło się w dniu, w którym zdecydowałem się podróżować po świecie przez rok. W tym momencie zdałem sobie sprawę, że jeśli będę robił to, co robiłem na wakacjach, szybciej wrócę do domu.

Nie tylko podróżowałem przez rok, ale ostatecznie podróżowałem przez dwa. To dlatego, że nauczyłem się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi podczas podróży, nauczyłem się podróżować tanio, a jeszcze lepiej, nauczyłem się czerpać przyjemność z taniego podróżowania. Zdałem sobie sprawę, że podróżowanie w ten sposób było o wiele bardziej pełne przygód, miało więcej ludzkiej esencji, dało mi więcej kontaktu z lokalną kulturą i sprawiło, że wszystko było bardziej interesujące.

Tanie podróżowanie to sztuka, ale każdy może się jej nauczyć, a ja jestem tego najlepszym dowodem. Zawsze słyszę, jak ludzie mówią, że nie stać ich na podróżowanie i że niemożliwe byłoby podróżowanie przez tak długi czas, ponieważ nie są milionerami. Ale to dlatego, że nie udało im się jeszcze wyobrazić sobie, jak można podróżować, wydając mniej. A w dniu, w którym to odkryją, zdadzą sobie sprawę, że nie ma żadnych ograniczeń i że możliwe jest zwiedzanie całego świata, w ramach rzeczywistości finansowej każdego z nich.

viajar-barato-conteudo

Ale nie ma magii w tej formule. To, czego potrzebujemy, to zrozumienie kilku podstawowych pojęć, które pozwalają nam podróżować tak tanio.

1 – Zmniejsz swoje uprzedzenia ?

Jest to pierwsza bariera, która uniemożliwi ci tanie podróżowanie (i musiałem ją przełamać). Mamy tendencję do kojarzenia tanich rzeczy ze złą i niską jakością. I zdecydowanie nie jest to bezpośredni związek dla wszystkiego. Oceniamy, nawet nie próbując. Jeśli więc chcesz zacząć podróżować tanio, pierwszym krokiem jest otwarcie umysłu na ten nowy styl podróżowania z otwartym sercem.

2 – Zoptymalizuj swój plan podróży?

Aby podróżować tanio, musisz dokonywać inteligentnych wyborów dotyczących planu podróży. Każda zmienna robi różnicę:

Wybór tanich miejsc docelowych sprawia, że podróżowanie jest bardziej opłacalne (a na całym świecie jest wiele super interesujących miejsc, w których można wydać mniej niż 20 dolarów dziennie);

Bardziej skoncentrowany plan podróży. Na przykład, zamiast odwiedzać 5 krajów podczas tych samych wakacji, skoncentruj się na odwiedzeniu tylko jednego, ponieważ koszty podróży spadną, a pośpiech jest największym wrogiem taniego podróżowania. Kiedy się spieszymy, wydajemy niepotrzebnie, płacimy więcej za wygodę i nie mamy wystarczająco dużo czasu na zastanowienie się nad najlepszymi wyborami.

✌️ 3 – Bądź elastyczny ✌️

Zamiast myśleć o miejscu docelowym, niech miejsce docelowe wybierze Ciebie. Zdecyduj, gdzie chcesz podróżować, korzystając z nadarzających się okazji. Widziałeś ofertę lotu, która jest o połowę tańsza od miejsca, do którego chcesz się udać? W takim razie wybierz się tam. Świat jest pełen interesujących miejsc, a to, co robi różnicę podczas podróżowania, to doświadczenia, które masz i ludzie, którzy przekraczają twoją ścieżkę. Każdy cel podróży może przynieść niezapomniane doświadczenia.

? 4 – Poznaj właściwe narzędzia ?

Świat jest połączony. Nigdy nie było łatwiej znaleźć informacje, które pozwolą spełnić każde marzenie. Ale czy wiesz, gdzie szukać najlepszych ofert, aby Twoja podróż była bardziej przystępna cenowo? Jak kupić bilet lotniczy, jak znaleźć zakwaterowanie, gdzie wykupić ubezpieczenie podróżne? Istnieją inteligentne “wyszukiwarki”, które ułatwiają nam życie, porównując produkty i usługi różnych firm, aby pomóc Ci znaleźć najlepszy stosunek jakości do ceny. Na przykład na Hostelworld można zobaczyć hostele z całego świata w jednym miejscu. Porównaj ceny, przeczytaj opinie innych podróżnych, dokonaj rezerwacji… Ale aby szczegółowo omówić wszystkie strony i usługi, musiałbym napisać książkę.

5 – Skorzystaj ze współpracy?

Gospodarka oparta na współpracy kwitnie i ma to również wpływ na sektor turystyczny. Obecnie istnieją platformy łączące ludzi z całego świata, którzy są zainteresowani wymianą. Aplikacje autostopowe, wymiana pracy na zakwaterowanie, wypożyczanie przedmiotów, których będziesz używać tylko podczas podróży… to tylko kilka przykładów.

O autorze:

Carol Fernandes jest założycielką projektu ViraVolta i podróżniczką po świecie.

Jeśli podobał Ci się ten post, być może spodobają Ci się również te:

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top