Dance By Night i Live Florence By Day

Language Specific Image

“Jak piękna jest młodość, która jednak ucieka! Kto może być szczęśliwy, ten jest: doman non v’è certezza” Lorenzo de Medici.
Florencja może wydawać się miastem historii, sztuki i kultury tylko dla tych, którzy nie znają jej dobrze. Z pewnością nie zaprzeczamy pięknu tego miasta. Jest ich tak wiele, że miasto zyskało miano “Aten średniowiecza” i “stolicy renesansu”. Każdy, kto choć raz w życiu odwiedził Florencję, był zdumiony pięknem jej architektury, bogactwem muzeów i wspaniałością pałaców. Jak mogłoby być inaczej?
Wielu jednak nawet nie podejrzewa, że miasto Wawrzyńca Medyceusza jest również jednym z najbardziej awangardowych miejsc w całym “Bel Paese”. Jeśli sztuka rządzi grzędą, dziś Florencja zyskała nowe życie dzięki sztuce ulicznej, którą nazwać szaloną to mało powiedziane. Jeśli muzyka zawsze pulsowała w żyłach Florencji, dziś miasto jest gospodarzem jednych z najbardziej znanych wydarzeń muzyki elektronicznej w Europie z międzynarodowymi DJ-ami i basami, które zaatakują twoją duszę i sprawią, że przetańczysz całą noc. Sztuka kulinarna pozostaje u swoich korzeni z tradycyjnymi potrawami, które są wymyślane na nowo w eleganckich, niedrogich lokalach i streetfoodem, którego nie powstydziłyby się nawet najlepsze dania Gordona Ramseya!
Florencja to wszystko i wiele więcej. Aby odkryć prawdziwą duszę miasta, wystarczy wyjechać z nami!

  • Zwiedzaj miasto za dnia, żyj nocą

1a
Zdjęcia Lola
Zacznijmy od tego, co sprawia, że to miasto jest znane na całym świecie. Aby odkryć cuda Florencji, zalecamy dołączenie do jednej z bezpłatnych wycieczek po mieście. Wśród wielu dostępnych, są co najmniej dwie, na które warto się wybrać: są w języku angielskim, bezpłatne i nie wymagają rezerwacji. Pierwsza z nich, “Renaissance tour”, wyrusza o 11:00 z Santa Maria Novella i trwa około dwóch godzin: podczas spaceru po historycznym centrum Florencji przejdziesz przed Duomo, na Piazza della Signoria i zakończysz przed kościołem Santa Croce.
Druga, “Medici tour”, również wyrusza z Santa Maria Novella o 17:00 i zabierze Cię przez Palazzo Medici-Riccardi, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio i Palazzo Pitti. Wystarczy się pojawić, proste, nie?
1b
Zdjęcie Frontiertraveller93
Istnieją również dwa inne sposoby na podziwianie majestatu Duomo i kopuły Brunelleschiego: bardziej turystycznym jest z pewnością udanie się na Piazzale Michelangelo, skąd można podziwiać piękny widok na całe miasto (ale także skorzystać z okazji, aby odwiedzić “Ogród Różany”… Twoi obserwatorzy na Instagramie zapukają do Twoich drzwi, aby podziękować Ci osobiście!); zalecamy jednak, aby wybrać się w nocy, kiedy widok jest naprawdę “WOW”! W drodze na dół, wybierz się na spacer wzdłuż Lungarno do Ponte Vecchio i kościoła Cestello.
Innym, o czym nie wszyscy wiedzą, jest udanie się do Biblioteki Oblatów, gdzie za kilka centów można napić się dobrej kawy pod zabytkowym portykiem z widokiem na katedrę we Florencji!

  • Jak mieszkańcy Florencji rozpoczynają wieczór?

2a
Zdjęcie Lola
Ci, którzy mieszkają we Florencji, wiedzą: wieczory zaczynają się w Oltrarno (mniej znanej połowie miasta). W szczególności należy udać się na Piazza Santo Spirito na drinka, aperitif lub właściwą kolację. Obszar ten jest pełen sklepów, straganów i najsłynniejszego targu w mieście: targu San Lorenzo, który rozciąga się od Via dell’Ariento do Piazza San Lorenzo, od którego bierze swoją nazwę. Można tu znaleźć wszystko, od ubrań, przez pamiątki, po wspaniałe jedzenie.
Jeśli więc masz czas, zajrzyj tam nawet w ciągu dnia! Skorzystaj z niego również, aby kupić wino luzem do “zabrania do domu”: tanie i pyszne, wie o tym każdy Florentyńczyk i student Erasmusa!
Jeśli znajdziesz się w historycznym centrum Florencji, Francesca, niestrudzona podróżniczka (znajdź jej historie podróży na FrontierTraveller93) poleca “Kitsch 2” przy Via San Gallo 22 na przepyszną apericenę! Otwarte do późna oczywiście….

  • Festiwal Nextech

Obecnie Nextech Festival jest jednym z najdłużej działających festiwali muzyki elektronicznej we Włoszech: wydarzenie, które w ciągu 10 lat życia sprawiło, że młodzi ludzie z całych Włoch i Europy tańczyli na ponad 30 ekskluzywnych imprezach we Florencji!
Nextech Festival jest świadkiem fermentu teraźniejszości i wyobraża sobie wizję przyszłości, przybliża fascynację wiekową sztuką do fizycznej bezpośredniości muzyki elektronicznej, łączy tętniącą życiem europejską scenę sztuki muzycznej z historią, którą można oddychać w wyjątkowych i ekskluzywnych lokalizacjach.
3a
Dziś Nextech Festival jest jednym z najbardziej wyczekiwanych i ekskluzywnych wydarzeń florenckiego życia nocnego. W dniach 8, 9 i 10 września skorzystaj z okazji, aby odwiedzić miasto i odkryć jego najnowsze i najbardziej transgresywne oblicze! Ceny biletów wahają się od 10 euro za pierwszą noc w czwartek w Sala Vanni do 32 euro w sobotę 10 września w Fortezza da Basso… po co wybierać tylko jedną noc, skoro można kupić 3-dniowy karnet za jedyne 40 euro (zamiast 57 euro)?
https://www.youtube.com/watch?v=YvigUYbFE1A
Zwiedzaj Duomo w dzień i rozkoszuj się muzyką w nocy!

  • Poranek po… jest zawsze najlepszy!

4a
Zdjęcia od Lola‘s PLUS
Po powrocie z pierwszej nocy Nextech Festival prawdopodobnie masz ochotę odpocząć i zregenerować siły po tańcach poprzedniej nocy. Jeśli wybrałeś Florence PLUS, udaj się na piękny panoramiczny taras z widokiem na Duomo, aby wypić kawę w słońcu lub udaj się do jednego z dwóch basenów, aby ochłodzić się przed wyruszeniem w drogę powrotną.
4b
Zdjęcia Lola‘s PLUS
Jeśli jesteś miłośnikiem zieleni, udaj się do Ogrodów Boboli: zieleń tego parku to prawdziwa uczta dla twojego zmęczenia i tego dodatkowego kieliszka, który wypiłeś. Spaceruj po niekończących się ogrodach tego wspaniałego parku za Pałacem Pitti i ciesz się chwilą. Czy już czujesz, jak spokój tego zaczarowanego miejsca opada na Twoje powieki?
Aby odkryć młodszą, bardziej awangardową Florencję, wędruj po mieście i odkryj wszystkie dzieła Bluba i jego #Lartesanuotare , gdzie przekształca poetów, muzyków, celebrytów i dzieła sztuki w… podwodne dzieła! Ale lato!
Inne prace, w których jesteśmy zakochani, to te z “kolekcji” Exit/Enter , które zdobią ulice Florencji w dużych ilościach. Kto z was nie chciałby odlecieć z tym czerwonym balonem?
Wreszcie, nie możemy nie wspomnieć o miejskich arcydziełach Cleta Abrahama, który przekształca znaki uliczne w prawdziwe dzieła sztuki, ze znakiem stopu niesionym przez małego człowieka lub “spróbuj mnie złapać” na znaku “Exit”, a nawet ukrzyżowanym “Chrystusem”.
Sztuka nigdy nie przestała być bohaterem we Florencji!

  • Jedzenie we Florencji przy niewielkich wydatkach

5a
Zdjęcie: Lola
Nie wiemy tego na pewno, ale z pewnością nie zdziwilibyśmy się, gdyby w centrum miasta było więcej turystów niż “florentczyków” w niektórych porach roku. Jest to synonim pułapek turystycznych dla bardziej doświadczonych podróżników. Podobnie jak w hostelu, tutaj w Hostelworld pomagamy z najcenniejszymi wskazówkami i sugestiami, aby odkryć ukryte perełki miasta. Zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie!
“Il Cernacchino” na Via della Condotta 38, jeśli szukasz prawdziwego taniego florenckiego jedzenia ulicznego, jest miejscem, od którego powinieneś zacząć! Wpadnij też do “Antico Vinaio” na Via Dei Neri 74 (jest bardzo popularny wśród turystów ze względu na swoją centralną lokalizację i dlatego, że… słowo się rzekło!) na kieliszek toskańskiego wina i kilka “prawdziwych” kanapek.
Z drugiej strony, jeśli chcesz usiąść zaledwie rzut kamieniem od stacji Santa Maria Novella, znajdziesz “trattorię da Giorgio” przy Via Palazzuolo 100: tutaj możesz zjeść typowe dania kuchni toskańskiej w bardzo przystępnych cenach (pierwsze danie, drugie danie i przystawka już od 15 €), niestety jest tylko 20/30 miejsc, więc najlepiej zarezerwować!
Zapytaliśmy kilku naszych ulubionych blogerów podróżniczych o ich doświadczenia z Florencji! Jakie były Twoje? Co zrobiło na Tobie największe wrażenie w tym nieturystycznym miejscu?
tb
Zdjęcie Frontiertraveller93
“Florencja to piękno w najczystszej postaci; to intensywny, ostry zapach kwitnącej żarnowca; to tęsknota za spokojnym spacerem wzdłuż brzegów Arno; to tętniąca życiem, pozytywna energia, która otula cię i kołysze na ulicach centrum; to niespodzianka, że zawsze jesteś poruszony różowawymi odcieniami marmuru o zachodzie słońca” Śledź Francescę z FrontierTraveller93 na jej profilu na Instagramie!
PLUS Florence_Hostelworld_Lola Photography_6085
Zdjęcie Lola
“Florencja jest otoczona jednymi z najpiękniejszych włoskich krajobrazów. Radzę również zwiedzić pobliski region Chianti. Jak można odmówić sobie dnia z winem i serem w tak wspaniałych miejscach!” Śledź Lolę na jej profilach na Instagramie i Facebooku!

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top