Historie zrównoważonego rozwoju: Integracja osób LGBTQIA w hostelu Modal

Language Specific Image

Hostele przyjmują różnorodnych podróżnych, w rzeczywistości 83% klientów Hostelworld uważa, że hostele są wyjątkowo lub bardzo inkluzywne. Ale w jaki sposób? I w jaki sposób zapewniają, że każdy czuje się pewnie i może być sobą bez dyskryminacji? Cóż, w ramach Hostelworld’s Sustainability Stories, dzielimy się hostelami, które są nie tylko gościnne, ale robią wszystko, aby stworzyć bardziej inkluzywny świat.

Podróże wypychają nas z naszych stref komfortu, aby doświadczać nowych rzeczy, być odważnym i rzucać wyzwanie naszej normalnej rutynie. Ale jeśli chodzi o zakwaterowanie, w którym się zatrzymujemy, potrzebujemy czegoś przeciwnego, aby czuć się komfortowo i mile widziani w miejscach, które traktujemy jako tymczasowe domy. Aby tak się stało, zakwaterowanie musi być integracyjne; nie tylko dla nas, którzy tam śpimy, ale także dla personelu i szerszej społeczności.

W poprzedniej części dowiedzieliśmy się, w jaki sposób St Christopher’s Inn Barcelona wspiera zrównoważony rozwój poprzez innowacyjne rozwiązania w zakresie recyklingu. W tym miesiącu wybieramy się w podróż do Stanów Zjednoczonych, do Greenville w Południowej Karolinie, aby poznać hostel, który wspiera społeczność LGBTQIA i tworzy przestrzeń dla podróżnych i mieszkańców, aby mogli świętować to, kim są.

Poznaj Hostel Modal

Greenville w Południowej Karolinie jest regularnie nazywane najbardziej przyjaznym miastem w USA. Wygląda jak miejsce z filmu Hallmark, a podróż tutaj pozwoli ci pochłonąć pyszne jedzenie i zanurzyć się w rozwijającej się scenie artystycznej.

Modal Hostel, centrum kulturalne pełne muzeów i szlaków górskich Appalachów na wyciągnięcie ręki, naśladuje swoje otoczenie. Nowoczesny hostel w stylu butikowym z własną galerią sztuki i kawiarnią / barem, Modal jest miejscem spotkań dla kreatywnych, miłośników przygód i cyfrowych nomadów.

Podczas gdy Greenville szczyci się południową gościnnością, jest również przesiąknięte bardzo konserwatywnymi wartościami i przestarzałymi poglądami na temat seksualności i tożsamości. W tym miejscu Modal jest zupełnie inny. Będąc prawdziwym sojusznikiem społeczności LGBTQIA, Modal stał się miejscem docelowym dla mieszkańców Queer i odwiedzających. Od organizowania wydarzeń i zbiórek charytatywnych po zapewnianie głosu osobom dyskryminowanym ze względu na swoją seksualność. Nic dziwnego, że został uznany za najbardziej niezwykły hostel inkluzywny w naszym konkursieHOSCAR 2021! Spotkaliśmy się z właścicielem i dyrektorem generalnym hostelu, Joe Hindmanem, aby dowiedzieć się o ich podróży i dowiedzieć się, jak możesz się zaangażować.

 

Inspirowanie osób LGBTQIA do bycia autentycznym sobą

Urodzony w Greenville w ścisłej społeczności religijnej, Joe tłumił swoją tożsamość aż do wieku 25 lat, kiedy to jego doświadczenie podróżowania i przebywania w hostelach dało mu pewność siebie, by ujawnić się jako gej. Zainspirowany do zbudowania własnego hostelu w domu, aby odtworzyć to uczucie dla innych, a także bez gejowskich barów i miejsc spotkań w swoim mieście, Joe chciał stworzyć przestrzeń dla reprezentacji i widoczności dla różnych grup.

Przed otwarciem Modal postawił sobie za cel zatrudnianie zróżnicowanej siły roboczej i zachęcanie gości ze wszystkich środowisk i tożsamości do odwiedzin. Kiedy się ujawnił, Joe spotkał innych, którzy twierdzili, że widząc, jak otwarty i głośny jest na temat swojej tożsamości, zainspirował ich do przyjęcia własnej. A gdy jeden z pracowników zasugerował zorganizowanie nocy Queer, Modal stał się miejscem dla społeczności Queer. Teraz organizują cotygodniowe noce Queer w każdy czwartek, aby zgromadzić ludzi na wydarzeniach takich jak pokazy drag.

 

Wspieranie organizacji non-profit w służbie społeczności

Gdy wydarzenia stały się popularne, Modal poprowadził pierwsze Pride w swoim mieście, organizując wydarzenia przez cały czerwiec z hostelu. Obecnie jest to główne miejsce spotkań Pride każdego roku.

Ale na tym nie poprzestali. Spotykając się z organizacjami non-profit, które służą społeczności LGBTQIA, Modal odkrył szersze problemy, z którymi borykają się ludzie w tej społeczności. Od osób wysiedlonych ze swoich domów lub wyrzuconych z uniwersytetu z powodu swojej tożsamości, po wsparcie opieki zdrowotnej w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową. Aby pomóc zwiększyć świadomość na temat organizacji non-profit, Modal uruchomiła Queer Nonprofit Showcase, targi w hostelu, na których organizacje mogą dzielić się oferowanymi przez siebie usługami wsparcia.

Modal współpracuje w szczególności zjedną organizacją non-profit, 864Pride, która zapewnia wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego, żywności, odzieży i finansowania opieki zdrowotnej dla osób LGBTQIA w kryzysie. Ponieważ schroniska dla bezdomnych często nie przyjmują lub dyskryminują osoby o określonej tożsamości, Modal zapewnia bezpieczne zakwaterowanie, w którym wszyscy ludzie są mile widziani i celebrowani. W tym roku pomogli około tuzinowi osób i zebrali fundusze, aby postawić ich na nogi, oferując nawet niektórym osobom pracę. Hojność tego hostelu naprawdę nie zna granic!

Wspieranie artystów queer

Firma Modal, nagrodzona tytułem LGBTQIA Business of the Year przez Greenville Chamber of Commerce, współpracowała z Izbą nad stworzeniem Queer Arts Initiative. Jak już wspomnieliśmy, Greenville tętni sztuką i kreatywnością, ale artyści Queer są często pomijani w projektach takich jak murale i występy ze względu na lokalną opinię. Modal postanowił to zmienić, tworząc podkomisję w Izbie, która koncentruje się na pomaganiu artystom Queer w uzyskaniu miejsca przy stole. Zaczynając od goszczenia artystów w galerii w swoim hostelu, zebrali teraz 10 000 dolarów, aby zapewnić artystom dostęp do zasobów i stworzyć własne pokazy.

 

Jak podróżnicy mogą się zaangażować

Modal jest latarnią światła dla inkluzywności i różnorodności. Chociaż robią tak wiele dla społeczności LGBTQIA, witają ludzi z różnych środowisk. Decydując się na pobyt tam, przyczyniasz się do rozwoju firmy, która wnosi tak wiele pozytywnego do świata.

Sam hostel jest piękny, a jak widać, ich harmonogram wydarzeń jest wypełniony po brzegi! Kiedy przejdziesz przez drzwi hostelu, zostaniesz wprowadzony do ich Queer Art Showcase (gdzie sztuka jest dostępna do zakupu), wydarzeń i towarzyskiej kawiarni/baru, gdzie podróżni i mieszkańcy mieszają się i nawiązują przyjaźnie.

 

Dlaczego różnorodność i integracja są tak ważne

Jak powiedział Joe, podróżujemy do hosteli, aby nawiązać kontakty społeczne z innymi, ale ta interakcja musi być bezpieczna. Jako osoba LGBTQIA podróżująca, dyskryminacja może być za każdym rogiem, ale świadomość, że możesz być sobą i czuć się zrelaksowany w swoim hostelu, jest prawdziwym kluczem do pozytywnych doświadczeń. Żadna kultura, rasa, wiek, płeć, orientacja czy tożsamość nie jest lepsza od innej, wszyscy jesteśmy ludźmi szukającymi więzi międzyludzkich podczas poruszania się po świecie. Naszym zdaniem każda firma mogłaby wziąć tęczowy liść z książki Modal.

 

aby zarezerwować pobyt w Modal, kliknij tutaj.

🏳‍🌈 Aby wziąć udział w ich wydarzeniach lub innych wydarzeniach w Greenville, kliknij tutaj lub śledź ich na Instagramie.

 

Pobierz aplikację Hostelworld, aby zacząć poznawać ludzi od momentu dokonania rezerwacji


Możesz także polubić… 🤩

hostele przyjazne osobom LGBTQIA, które kochają podróż nicy

10 czarnoskórych twórców podróżniczych, których powinieneś śledzić, aby zainspirować się do następnej podróży

wskazówki podróżnika LGBTQIA dotyczące nawiązywania przyjaźni na całe życie podczas podróży solo

 

 

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top