Jak znaleźć zrównoważone zakwaterowanie podczas podróży

Wybór odpowiedniego zakwaterowania to znacznie więcej niż tylko znalezienie miejsca do spania, zwłaszcza jeśli chodzi o zrównoważone pobyty. Dokonanie właściwego wyboru oznacza spojrzenie na szerszy obraz, szerszy niż ty i twojepodróże. Zakwaterowanie może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na społeczności – od przynoszenia dochodów lokalnym firmom, po szkodzenierynkom mieszkani owym.Nie wspominając już o wpływie na klimat. Sztuczka polega na znalezieniu odpowiedniego hostelu; miejsca, które odpowiada Twoim potrzebom połączonym zpozytywnym wpływem na planetę .Ale jak znaleźćte perełki? I skąd wiadomo , że onenaprawdę zrównoważone? Tutaj wyjaśniamy to podróżnym i wyjaśniamy, w jaki sposób Hostelworld może pomóc!

Po pierwsze, co rozumiemy przez zrównoważone pobyty?

Mówiąc o zrównoważonych pobytach lub zakwaterowaniu, mamy na myśli dostawców zakwaterowania, takich jak hostele, którzy pracują nad zmniejszeniem lub zmniejszeniem wpływu na klimat – pomyśl o przejściu na oświetlenie LED, korzystaniu z paneli słonecznych i zmniejszeniu zużycia wody. Ale obejmuje to również wpływ zakwaterowania na ich lokalny obszar; czy jest prowadzony przez lokalnych mieszkańców? Czy udzielają się na rzecz swojej społeczności? Czy szanują i chronią dziedzictwo kulturowe?

Na przykład niektóre hostele mogą koncentrować się na programach pomocy społeczności, takich jak Rio Hostel Buritaca, podczas gdy inne zapewniają bezpieczną przestrzeń dla zmarginalizowanych grup, takich jak Modal Hostel, lub priorytetowo traktują recykling, jak St Christopher’s Inn

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

.

Jak znaleźć zrównoważone pobyty

1. Pobyt w hostelu

W niedawnej ankiecie Hostelworld 52% osób podróżujących do hosteli stwierdziło, że przed dokonaniem rezerwacji biorą pod uwagę, jak przyjazny dla środowiska jest pobyt, a 88% uważa, że hostele są bardziej zrównoważone niż hotele lub wynajem domów. I mają rację! Raport wiodącego specjalisty ds. zrównoważonego rozwoju i zgodności, Bureau Veritas, we współpracy z Hostelworld, wykazał, że hostele wytwarzają o 82% mniej emisji dwutlenku węgla niż hotele! Tak więc, nawet zatrzymując się w hostelu w pierwszej kolejności, jesteś zrównoważonym i sprytnym podróżnikiem. Poklep się po plecach.

Hostele… pomagają nawiązać przyjaźnie na całe życie, sprawdź. Pomagają wspierać planetę, sprawdzam. Czego chcieć więcej!

2. Wyszukaj i filtruj zrównoważone hostele wHostelworld!

Przedstawiamy nowe ramy zrównoważonego rozwoju Hostelworld, Schody do zrównoważonego rozwoju. Znajdowanie przyjaznych dla środowiska hosteli stało się łatwiejsze!

Teraz, wyszukując hostele, możesz filtrować i rezerwować na podstawie ich oceny zrównoważonego rozwoju. Hostele muszą spełniać nasze kryteria zrównoważonego rozwoju i na podstawie dostarczonych informacji zostaną podzielone na cztery poziomy: poziom 1, 2, 3 i 3. Po uruchomieniu29 stycznia 2024 r. hostele rozpoczną wdrażanie i będą przechodzić przez kolejne poziomy, wkrótce pokazując, jak bardzo są zrównoważ one. Krótko mówiąc, współpracujemy z naszymi partnerami hostelowymi, którzy wykonują pracę za Ciebie, dzięki czemu możesz drzemać w swoim łóżku w akademiku w nocy, wiedząc, że wspierasz większe dobro!

Ta struktura pomaga znaleźć zakwaterowanie przyjazne dla klimatu, gdziekolwiek jesteś, i daje hostelom miejsce na wyjaśnienie, jakie praktyki przyjazne dla planety wprowadziły. Zwróć uwagę na symbol liścia podczas rezerwacji następnej podróży, aby samemu go wypróbować.

3. Zapoznaj się z recenzjami

Po wyszukaniu za pomocą naszych plakietek zrównoważonego rozwoju,posłuchaj opinii osób , które już tam były. Czy podróżni zachwycają sięlokalnym jedzeniem i darmowymi dolewkami wody, czy też zrównoważony rozwój wydaje się schodzić na dalszy plan? Zapoznaj się z recenzjami, które pomogą Ci dokonać wyboru.

4. Zapoznaj się zich wydarzeniami

Szybkie spojrzenie naLinkups hostelu istrony w mediach społecznościowych może powiedzieć wszystko, co musisz wiedzieć . Czy organizują piesze wycieczki Linkups i zachęcają do jazdy na rowerze, czy też goście przez cały dzień jeżdżą na skuterach wodnych?W przypadku hosteli, które są aktywne w mediach społecznościowych, jeśli ich wysiłki ekologiczne są najważniejsze, będą one na szczycie siatki .

5. Chcesz zrobić więcej dla środowiska podczas podróży? Zrekompensuj swój pobyt

Znalazłeś swój idealny, zrównoważony hostel, ale chcesz zrobić więcej. Zrekompensujwpływ swojego pobytu w Hostelworld po jego zarezerwowaniu. Przyczyniając się do projektów środowiskowych, które mają pozytywny wpływ na planetę, możesz zrównoważyć emisje, których nie możesz kontrolować z miejsca zakwaterowania.

Zrównoważony rozwój jest dla nas ważny w Hostelworld, ponieważ naszym celem jest budowanie lepszego świata i zawsze pracujemy nad sposobami, aby pomóc podróżnym w ich działaniach. Aby dowiedzieć się więcej o zaangażowaniu w ochronę klimatu, odwiedźnaszą stronę poświęconą zrównoważonemu rozwojowi.

Pobierz aplikację Hostelworld, aby zacząć poznawać ludzi od momentu dokonania rezerwacji


Możesz także polubić… 🤩

przewodnik podróżnika po kompensacji emisji dwutlenku węgla

ekologiczne hostele idealne dla zrównoważonych podróżników

najlepsze zrównoważone aktywności, które urozmaicą kolejną podróż

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top