Historie zrównoważonego rozwoju: Recykling w St Christopher’s Inn, Barcelona

Language Specific Image

Dbanie o klimat podczas podróży nie musi być ciężką pracą, zwłaszcza gdy Twój hostel robi wszystko, co w jego mocy, aby chronić naszą planetę. Dzięki temu możesz usiąść wygodnie i sączyć sangrię, wiedząc, że przyczyniasz się do większego dobra.

W tej serii, Hostelworld’s Sustainability Stories, zwracamy uwagę na hostele, które robią więcej dla środowiska, swoich społeczności i gości, aby zapewnić, że wszyscy podróżujemy bardziej odpowiedzialnie.

W ostatniej odsłonie podzieliliśmy się tym, jakRio Hostel Buritaca oddaje swoją społeczność poprzez wolontariat. W tym miesiącu udajemy się do Barcelony do hostelu, który tworzy innowacyjne rozwiązania w zakresie recyklingu, aby nie tylko napędzać zrównoważony rozwój w swoim hostelu, ale także w swoim mieście.

Poznaj St Christopher’s Inn w Barcelonie

Przepełniona kulturą, gotycką architekturą i zarówno plażową, jak i miejską atmosferą, dla wielu Barcelona jest idealnym miejscem na europejski wypad.

Ze względu naswoją popularność, miasto stanęło w obliczu nadmiaru turystów, a rząd wprowadził przepisy mające na celu ograniczenie liczby odwiedzających turystów, takie jak ograniczenie wycieczek z przewodnikiem, ograniczenie wynajmu mieszkań przez właścicieli i wprowadzenie podatku dla pasażerów rejsów wycie czkowych.Polityka ta wydaje się przynosić efekty, czyniąc życie w mieście przyjemniejszym dla mieszkańców, ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia.

Jako odpowiedzialny podróżnik ważne jest, aby wziąć pod uwagę wpływ zakwaterowania na lokalny klimat i społeczność, a zwycięzca Eco-Warrior HOSCAR, St Christopher’s Inn, zapewnia, że możesz tozrobić

Położony na szczycie słynnejulicy Las Ramblas, St Christopher‘s Inn Barcelona jest idealną bazą wypad owądośródziemnomorskiej metropolii .Znany ze swoich innowacyjnych inicjatyw recyklingowych, rozm awialiśmy zkierownikiem hostelu, Ferranem Estellerem i kierownikiem F&B, Jonnym Bowerem, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak zapewniajągościom bardziej zrównoważoną sjestę podczas wizyty w Barcelonie .

Recykling nie tylko opakowań

Kiedy słyszysz o recyklingu, możesz pomyśleć “yeh yeh, powiedz mi coś, czego nie wiem” Dla wielu osób, zwłaszcza tych mieszkających w krajach zachodnich, recykling jest częścią codziennego życia; papier, plastik, karton, szkło.

Cóż, w St Christopher’s też to robią, ale oprócz pojemników do recyklingu rozsianych po całym hostelu, wprowadzili technologię, która przechwytuje wodę z prysznica i ponownie wykorzystuje ją jako wodę toaletową! Goście są zachęcani do zużywania mniejszej ilości wody dzięki prostym zmianom, takim jak przyciski na prysznicach, które zatrzymują niepotrzebne użycie, zmniejszając zużycie wody i oszczędzając energię.

Mówiąc o energii, większość hostelu jest zasilana przez panele słoneczne zainstalowane na dachu. Tak więc, podczas gdy ty podziwiasz widoki Sagrada Familia, twój hostel pochłania słońce, aby zasilić swój pobyt.

Ograniczeniemarnowania żywności

Zdając sobie sprawę, że oczy wielu gości były większe niż ich brzuchy po zbyt wielu Estrellas poprzedniej nocy, St Christopher’s przeszedł z bufetu śniadaniowego typu “wszystko, co możesz zjeść” na przyjmowanie przedpłat, aby zmniejszyć ilość pozostawionych odpadów żywnościowych .

W swoim barze Belushi’s 20% menu jest wegańskie, aby ograniczyć emisje powstające podczas jedzenia. Zjadłeś za dużo tapas? Zabierz je… w biodegradowalnych pojemnikach na żywność dostarczanych gościom. Patatas Bravo! Jeśli po wymeldowaniu nadal masz resztki, możesz wrzucić je do kosza do dzielenia się jedzeniem, aby zostawić je innym podróżnym.

Zamów piwo, które odwdzięcza się oceanowi

Przemierzaniebrukowanych uliczek w poszukiwaniu idealnej paelli może być bardzo męczące. Udaj się do Belushi’ s po piwoOcean Beer, które przekazuje 100% swoichzysków na projekty oczyszczania oceanów! St Christopher’s współpracuje z browarem, aby podnosić świadomość na temat podnoszenia się poziomu mórz i zanieczyszczenia plastikiem na ruchliwych plażachBarcelony

Jak podróżni mogą się zaangażować

Wiemy, że nasi podróżni chcą pomagać hostelom, które napędzają pozytywne zmiany, a St Christopher’s Inn Barcelona właśnie to robi. Zatrzymując się tam samemu, przyjmujesz zrównoważoną postawę, zwłaszcza gdy wiemy , żehostele są bardziej przyjazne dla środowiska niż hotele!

Podczas wizyty możesz dołączyć do ich bezpłatnych pieszych wycieczek, wypożyczyć rower, wspierać lokalne firmy, które promują i wziąć udział w ich kampanii Love the Planet, aby pamiętać o zużyciu energii i odpadach.

aby zarezerwować pobyt w St Christopher’s Inn Barcelona, kliknij tutaj.

Pobierz aplikację Hostelworld, aby zacząć poznawać ludzi od momentu dokonania rezerwacji


Może Ci się również spodobać… 🤩

od rafy po ratunek: 10 najlepszych miejsc na wolontariat w zakresie ochrony środowiska morskiego

czy nadal powinniśmy odwiedzać miejsca o naturalnym pięknie?

zrównoważone historie: Wolontariat w hostelu Rio Buritaca

About The Author

Michaella Fenton

Michaella is a freelance content writer and social media manager currently working at Hostelworld. When she's not backpacking to new places, she's living the beach life in Cornwall, hiking around the UK and skiing in the alps.

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top