Podkręć temperaturę w gorących źródłach w Kalifornii

Language Specific Image

Najgorętsze z kalifornijskich hotspotów to nie plaże, pustynie ani nawet błyskawiczne Wi-Fi w kawiarni. Dzięki sieci uskoków tektonicznych, które przecinają podziemia stanu i kieszeniom wody uwięzionym głęboko pod ziemią, gorąca woda przedostaje się na powierzchnię, tworząc idylliczne naturalne gorące źródła.

Niezależnie od tego, czy szukasz kąpieli a la nago, czy kąpieli błotnej od stóp do głów, przygotuj się na zanurzenie w tych dziesięciu gorących źródłach w Kalifornii.

1. West Valley Hot Spring

Północna Kalifornia

Będziesz potrzebował pojazdu z napędem na cztery koła i poczucia przygody, aby znaleźć to gorące źródło schowane daleko w północno-wschodnim zakątku stanu wśród podmokłych wzgórz nad zbiornikiem West Valley. Na tych, którzy wybiorą się na wędrówkę, czeka niepozorny szałas w kształcie litery A, który chroni przed wiatrem na dużej wysokości podczas kąpieli w wannie o temperaturze 108 stopni.

Wizytę warto zaplanować tak, by z miejsca kąpieli móc podziwiać zachód słońca.

hot springs California - west valley hot spring

2. Gorące źródło Steep Ravine

Obszar zatoki

Steep Ravine Hot Spring to pomysł Matki Natury na potrójne zagrożenie. Dzięki gorącemu źródłu, piaszczystej plaży i skupisku pobliskich szlaków turystycznych, obszar ten przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Gorące źródło jest odsłonięte tylko podczas odpływu – im niższy, tym lepiej – więc przed zaplanowaniem wycieczki należy zapoznać się z mapą pływów. Jeśli grota jest zbyt zatłoczona, chwyć łopatę i podążaj za nosem do pachnących siarką otworów geotermalnych u podstawy klifów na plaży, aby wykopać swój własny basen.

3. Gorące źródła Buckeye

Środkowa Kalifornia

Ten płytki basen jest zasilany przez parujące gorące wodospady spływające z termalnych źródeł powyżej. Podążaj za wodą, która spływa po wychodni kamienia i znajdź trzy baseny oddzielone od Buckeye Creek niską zaporą ze skał rzecznych. Same wodospady są zbyt gorące, aby pod nimi usiąść, ale w połączeniu z chłodnymi wodami potoku tworzą idealne miejsce do kąpieli.

Pobliskie gorące źródła Travertine Hot Springs sprawiają, że obszar ten jest doskonałym miejscem do skoków na basen; jednak ze względu na popularność dobrze znanych gorących źródeł Travertine Hot Springs, bardziej prawdopodobne jest, że uda ci się zdobyć basen dla siebie, jeśli będziesz trzymać się Buckeye Hot Springs.

4. Mono Hot Springs

Środkowa Kalifornia

Znajdujące się pomiędzy dwoma parkami narodowymi, Yosemite na północy i Kings Canyon na południu, Mono Hot Springs to seria kilku naturalnie występujących i stworzonych przez człowieka basenów rozsianych wzdłuż South Fork rzeki San Joaquin.

Bogate w minerały wody mają temperaturę od ponad 100 stopni w dwóch największych basenach do 80 stopni w mniejszych basenach. Po raz pierwszy odkryte przez Indian Mono, te gorące źródła zapewniają odwiedzającym wspaniałe widoki na rozległe granitowe zbocza, z których słynie pasmo górskie Sierra Nevada. Obecnie jest to popularne miejsce dla wczasowiczów, ale nadal Mono Hot Springs pozostają jednymi z najbardziej oddalonych źródeł dostępnych samochodem.

hot springs California - Mono Hot Springs

📷: @dimush

5. Gorące źródła Wild Willy’s

Środkowa Kalifornia

Przypominające parne doliny geotermalne Parku Narodowego Yellowstone, Wild Willy’s Hot Springs oferuje strudzonym podróżnikom odrobinę miłości podczas kąpieli w basenie w kształcie serca. Podążaj drewnianą promenadą przez szałwiowe zarośla do głównego basenu i podziwiaj wspaniałe 360-stopniowe widoki na ośnieżone szczyty gór.

Aby uzyskać bardziej intymną kąpiel, wybierz mniejszy z dwóch basenów, który często ma około 100 stopni i jest przytulnym miejscem dla dwóch osób.

6. Gorące źródło Pyramid

Środkowa Kalifornia

To nieuchwytne gorące źródło jest trudne do znalezienia i często jest dostępne tylko w suchszych miesiącach późnego lata. Przygotuj się na chłodną kąpiel w rzece Kern, aby się tam dostać i wrócić, ale masz prawie gwarancję prywatnej kąpieli wśród gładkich skał rzecznych i zieleni.

Jeśli nie jesteś silnym pływakiem lub stwierdzisz, że inne warunki nie są idealne, wybierz pobliskie Remington Hot Springs – ale przygotuj się na dzielenie się swoim miejscem.

7. Gorące źródła Tecopa

Środkowa Kalifornia

Tecopa to małe miasteczko w pobliżu południowego krańca Parku Narodowego Doliny Śmierci, w którym znajduje się kilka gorących źródeł i łaźni błotnych. Otoczone zielonymi trzcinami i trawami, główne gorące źródło, Tecopa Hot Spring, jest oazą wśród błotnistych równin i pustynnych wydm. Odwiedzający przysięgają na regenerujące właściwości bogatego w minerały, mulistego błota, które pokrywa dno tych gorących źródeł – ale niektórzy ludzie odeszli z ukąszeniami roztoczy błotnych, szczególnie w marcu i kwietniu.

Aby uzyskać doświadczenie wolne od roztoczy błotnych, wybierz małą betonową wannę z hydromasażem Tecopa, która została wydobyta – prawdopodobnie jako część dawno minionej rezydencji – na obrzeżach miasta.

hot springs California -Tecopa Hot Spring

📷: @meric

8. Gorące źródła Gaviota

Środkowa Kalifornia

Na końcu tej 3/4-milowej wędrówki znajdziesz naturalne źródło, które jest bliższe “ciepłemu” niż “gorącemu” Dwa baseny zostały spiętrzone pod osłoną liści palmowych, sprawiając wrażenie ucieczki z dżungli w sercu Los Padres National Forest.

9. Gorące źródła Sespe

Środkowa Kalifornia

Ulubione przez backpackerów, Sespe Hot Spring jest punktem kulminacyjnym prawie 20-milowej wędrówki z Piedra Blanca, dwie godziny na północ od Los Angles. Można również zdecydować się na 10-milową wędrówkę z Mutau Flats na północ od gorących źródeł.

Gorące źródła są rozmieszczone wzdłuż doliny w konstelacji połączonej potokiem i serią małych wodospadów. U źródła gorące źródła są najgorętsze w stanie i mają prawie 200 stopni. Im dalej w dół rzeki, tym bardziej woda się ochładza, więc nie krępuj się grać w Goldie Locks, gdy znajdziesz odpowiedni basen.

10. Gorące źródła Deep Creek

Południowa Kalifornia

Jako jedno z większych gorących źródeł w stanie, Deep Creek Hot Springs ma do wyboru pół tuzina głównych basenów i kilka innych, gdy idziesz dalej w dół rzeki Mojave. Największy z tych basenów jest wystarczająco duży, aby w nim pływać; najmniejszy jest idealnym miejscem do kąpieli w osobistym basenie.

Istnieją dwa sposoby dotarcia do gorących źródeł. Pierwszy z nich rozpoczyna się przy Bowen Ranch Road i jest stromą, 2,5-milową wędrówką w dół – co oznacza stromy, 2,5-milowy powrót z gorących źródeł. Drugą opcją jest podążanie sześciomilowym odcinkiem szlaku Pacific Crest Trail, zaczynającym się przy Arrowhead Lake Road.

Porównanie hosteli w Kalifornii

Więcej z Zachodniego Wybrzeża:

hipsterski przewodnik po Portland w stanie Oregon

⭐️ Dlaczego Los Angeles jest jedynym miastem na świecie, które naprawdę ma wszystko

najlepsza playlista na wycieczkę po Kalifornii

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top