Wskazówki i porady dotyczące podróży do Pragi – jak najlepiej wykorzystać czeską stolicę?

Praga jest jednym z najpopularniejszych miejsc dla backpackerów w Europie, a tak wiele do zrobienia nie jest zaskoczeniem. Zamiast po prostu wymieniać najlepsze rzeczy do zrobienia, postanowiliśmy zapytać naszą społeczność na Facebooku o niektóre z ich najlepszych praskich wskazówek i porad dotyczących podróży. Oto, co nam powiedzieli:

Browar i restauracja U Fleků

Milan Bardun mówi:

U Fleků

Nelson Correia mówi:

Jedz i pij w restauracji U Fleku.

Milan Bardun mówi:

U Fleků pub! i zamek 😉

Hostelworld.com mówi:

Browar i restauracja U Fleků to jeden z najlepszych praskich lokali. Browar pochodzi z 1499 roku i jest jedynym browarem w Europie, który warzy piwo od 500 lat. Wciąż zachowuje swój dawny urok i jest popularnym wyborem na jedzenie i napoje.

Lokalizacja: Křemencova 11
Godziny otwarcia: Restauracja: Pon – Niedz: 10.00-23.00, Muzeum: 10.00-16.00 (po wcześniejszej rezerwacji) Zamknięte w soboty, niedziele i święta

Uważaj, gdzie kupujesz euro

Zoran Lisovac mówi:

Nie korzystaj z kantorów, nawet jeśli masz trochę euro w kieszeni, idź do banku i wymień je.

Gerardo Lomelí mówi:

Moją radą byłoby nie wymieniać pieniędzy z tymi facetami stojącymi poza oficjalnymi kantorami, oszukują ludzi oferując więcej pieniędzy, ale dają węgierskie, a nie czeskie pieniądze, co jest trudne do odróżnienia dla ludzi nie tak dobrze z nimi związanych!

Rémi Kahwaji mówi:

UWAŻAJ NA KANTORY! Mogą cię oszukać na prowizji, nawet jeśli udają, że mają “0% prowizji”.

Wing’s Club

Michael Ryan mówi:

Wing’s Club, Lucemburska 11, Praga, Praha 3. Pełen pamiątek i hołdów dla lotników z II wojny światowej. Wspaniałe jedzenie, tanie piwo i świetna atmosfera. Trochę na uboczu od centrum miasta, ale tylko dwa przystanki tramwajem. Warto odwiedzić.

Hostelworld.com mówi:

Ten “klub” to restauracja w muzeum lotnictwa, która oddaje hołd tradycyjnym czechosłowackim pilotom z czasów II wojny światowej. Została założona przez pilotów i jest świetnym miejscem na posiłek.

Lokalizacja: Lucemburská 1492/11

Spędź noc w Cross Club

Nathan Halperin mówi:

O tak, jeśli chodzi o życie nocne, Cross Club musi być najbardziej szalonym klubem na świecie. I jest bardzo tani.

Mario Berger mówi:

Wybierz się na imprezę do Cross Club w Pradze 7, obok stacji kolejowej Holešovice. Czujesz się jak w filmie Mad Max. Dziwne wnętrze. Świetni ludzie, niskie ceny

Lokalizacja: Plynární 23

Godziny otwarcia: Coffee-bar: 2pm – 2am, Klub: 6pm – późno

Nie musisz zatrzymywać się w centrum miasta

Dale Sauvage mówi:

Nie zniechęcaj się pobytem w hostelach, które nie znajdują się w centrum miasta, systemy tramwajowe są naprawdę dobre nawet w nocy i nie są zbyt drogie, jeśli masz ograniczony budżet.

Nathan Halperin mówi:

Nie zatrzymuj się w centrum Pragi (stare miasto itp.), ponieważ jest tam zbyt głośno w nocy – nawet pobyt nieco na uboczu jest wystarczająco blisko, aby przejść się pieszo.

Restauracja Lokal

Matej Hargas mówi:

Idź do restauracji Lokal. Właściwie tak się nazywa 🙂 Da ci to posmak tego, jak wyglądały jadłodajnie dla ludzi z klasy robotniczej w czasach komunizmu… w tym szczegóły dla tych, którzy wiedzą, minus negatywy 🙂 Jedzenie jest świetne, obsługa uprzejma, a piwo to niepasteryzowany Pilsner Urquell. Wiesz, ten, który wynalazł Pilsnera… 🙂

Hostelworld.com mówi:

Popularna restauracja z tradycyjnym klimatem. Serwuje świetne lokalne potrawy, a także piwa.

Lokalizacja: Dlouhá 33

Poznaj Zizkov

Kellie Sproule mówi:

Najlepsza rada – każdy musi odwiedzić dzielnicę Zizkov w Pradze. Bary są fantastyczne i naprawdę tanie. Wspaniali ludzie też!

Hostelworld.com mówi:

Okolica Zizkov to rozwijająca się dzielnica Pragi, która nadal zachowuje ostry i artystyczny charakter. Jest pełna świetnych barów i restauracji, które stają się coraz bardziej popularne.

Wspinaczka na wzgórze Petrin

Sarah Ewing mówi:

Kup napój (alkoholowy lub nie), wejdź na szczyt wzgórza Petrin, a następnie odpocznij i ciesz się napojem i widokiem.

Hostelworld. com radzi:

Wzgórze Petrin i wieża widokowa są popularną atrakcją Pragi. Wzgórze ma około 318 metrów wysokości, a na jego szczycie znajduje się mała wersja paryskiej Wieży Eiffla, czyli wieża widokowa. Wieża ta ma 60 metrów wysokości, więc jak można sobie wyobrazić, widoki z jej szczytu są niesamowite.

Poznaj inne części Pragi

Skanga Herbyweed mówi:

Wskocz do tramwaju i wyskocz na przypadkowym przystanku z dala od centrum, aby zobaczyć prawdziwą Pragę.

Hostelworld. com radzi:

Praga jest pełna wspaniałych dzielnic, ale wielu odwiedzających ma tendencję do zatrzymywania się tylko w centrum. Dowiedz się więcej o innych dzielnicach miasta, a tramwaj jeździ po całym mieście, ułatwiając zwiedzanie.

Kup bilet na tramwaj

Kellie Sproule mówi:

Upewnij się, że kupiłeś bilet na tramwaj zanim do niego wsiądziesz! Podstempluj swój bilet na początku pierwszej podróży. Kontrolerzy od razu biorą się za turystów, a Ty dostaniesz wysoką grzywnę.

Hostelworld. com radzi:

Praski tramwaj jest świetnym środkiem transportu, ponieważ kursuje od wczesnych godzin porannych do późnej nocy. Jeśli korzystasz z tramwaju lub innego środka transportu, upewnij się, że rozumiesz system biletowy i kup bilet przed podróżą. Korzystanie z wymówki bycia turystą nie zadziała tutaj!

Napij się drinka z widokiem

Erin Travis mówi:

Wybierz się do Letna Beer Garden z widokiem na miasto, aby podziwiać niesamowite widoki i napić się taniego piwa!

Hostelworld. com mówi:

Ogródek piwny Letna jest jednym z najpopularniejszych ogródków piwnych w Pradze i jest zawsze zatłoczony w miesiącach letnich. Znajdziesz go po wschodniej stronie parku Letna, a oprócz ogródka piwnego w parku znajduje się kilka wspaniałych chodników i placów zabaw. Roztaczają się stąd również niesamowite widoki na miasto.

Lokalizacja: Park Letna

Wstań wcześnie, aby zobaczyć Most Karola

E Alphard Ordóñez mówi:

Jeśli chcesz docenić Most Karola bez turystów, obudź się wcześnie. O 6 rano lub 7 rano, o świcie, jest prawie pusty i zrobisz niesamowite zdjęcia, lepsze niż pocztówki.

Hostelworld.com mówi:

Most Karola jest również nazywany Karl?v most. Ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Pragi, jest zawsze zatłoczony. Więc jeśli chcesz zrobić kilka zdjęć mostu bez ludzi i uniknąć turystów, musisz dostać się tam wcześnie.

Odwiedź Strelecky Ostrov

Grzegorz Gryniewicz mówi:

Spędź wieczór na Streleckim Ostrowie! Widoki są wspaniałe 😉

Hostelworld.com mówi:

Popularną restaurację Strelecky Ostrov znajdziesz na wyspie na Wełtawie w centrum Pragi. Restauracja znajduje się na skraju wyspy, co zapewnia niesamowite widoki.

Lokalizacja: St?elecký Ostrov 336

Zrób kilka świetnych zdjęć

Britt Smith mówi:

Wieża Perrin i Vysehrad to świetne miejsca na zdjęcia. Praga po prostu sprawia, że chce się robić zdjęcia.

Clubbing w podziemnym bunkrze

Harpreet Bhullar mówi:

Idź do baru w bunkrze atomowym. Bar znajduje się w opuszczonym bunkrze nuklearnym. Trochę przerażające wejście, ale będziesz zdumiony, gdy już tam będziesz.

Hostelworld. com radzi:

Jeśli szukasz klubu, który jest nieco inny, sprawdź Parukarka Nuclear Bunker. Znajdziesz tu jeden z najfajniejszych klubów w mieście, który mieści się w komunistycznym bunkrze z lat 50-tych.

Lokalizacja: Dzielnica Zizkov

Poruszaj się z dobrą mapą

Tim Zheng mówi:

Zaopatrz się w dobrą mapę. Drogi są często pofałdowane, a obcokrajowiec prawdopodobnie miałby trudności z poruszaniem się po krętych drogach według ich czeskich nazw (porównywalnych do Wenecji pod względem układu/nawigacji, ale bez kanałów).

Wieża telewizyjna

Rémi Kahwaji mówi:

Niesamowite miasto, ale nie przegap wieży telewizyjnej!

Hostelworld.com mówi:

Wieża telewizyjna w Pradze oferuje możliwość uzyskania 360-stopniowego widoku na miasto z tarasu widokowego. Pochodzi z lat 80-tych XX wieku, ale jej budowa spotkała się ze sprzeciwem wielu mieszkańców, którzy uważali ją za brzydką dla oczu.

Lokalizacja: Dzielnica Zizkov

Godziny otwarcia: Codziennie od 10:00 do 23:30 (restauracja od 11:00 do 23:00)

Zobacz trochę sztuki w Pałacu Targowym (Veletrzní palác)

Özlem Ezgi Aktürk mówi:

Jeśli interesujesz się sztuką nowoczesną, powinieneś odwiedzić Pałac Targowy (Veletržní palác). Można tam zobaczyć wiele dobrych dzieł, w tym Picassa, Kupki i Klimta, a najbardziej niesamowitą rzeczą jest cena, prawie 5 euro dla studentów!

Hostelworld.com mówi:

Znajduje się tu największa kolekcja sztuki nowoczesnej w Pradze, prezentowana na sześciu piętrach. Wraz z niesamowitą sztuką XIX i XX wieku, sam budynek jest architektonicznie niesamowity, szczególnie w środku.

Lokalizacja: Pałac Veletrzni (Pałac Targowy), Dukelskych hrdinu 47,
Godziny otwarcia: Codziennie od 10:00 do 18:00, zamknięte w poniedziałki

Novy Svet

Ká?a Klou?ková mówi:

Odwiedź Novy Svet (Nowy Świat) obok Lorety na Zamku Praskim 🙂

Hostelworld. com mówi:

Novy Svet to urocza ulica w Pradze, której początki sięgają XVII wieku. Obecnie jest domem dla wielu pracowni artystów i jest piękną ulicą do spacerów.

Wyjdź na zewnątrz w Riegrovy Sady

Cristina Santamarina Mazuelo mówi:

Najlepszym widokiem na Pragę jest zachód słońca w Riegrovy sady (vynohrady, prague 2). Zobaczysz słońce zachodzące na pomarańczowym niebie, Zamek Praski, Wieżę Petrin, Staromestkę i całe centrum miasta. Po pięknym widoku można napić się piwa w jednym z największych ogródków piwnych w mieście, który znajduje się w tym samym parku.

Hostelworld. com mówi:

Praga ma kilka wspaniałych parków wokół miasta, a jednym z popularnych jest Riegrovy sady. Pochodzi on z początku XX wieku i jest utrzymany w stylu angielskiego ogrodu. Ma kilka wspaniałych alejek spacerowych, a także popularny ogródek piwny i wspaniałe widoki na Zamek Praski.

Odwiedź Operę Państwową w Pradze

Carmen Tsabetsaye mówi:

Idź do Opery Narodowej, niektóre spektakle są tak tanie jak 100 koron, czyli około 5 dolarów, Kup naprawdę dobre wino za około 50-400 koron w potravinys w całym mieście. Pij Becherovkę!

Hostelworld.com mówi:

Opera jest popularną atrakcją w Pradze i wystawiają jedne z najlepszych przedstawień na świecie. Dowiedz się, co jest grane podczas Twojego pobytu i poszukaj biletów ze zniżką.

Lokalizacja: Legerova 75

Wybierz się na jednodniową wycieczkę poza miasto

Kimberly Van Eijk mówi:

Z Pragi można pojechać do Czeskiego Krumlova, który jest bardzo ładnym miasteczkiem. Zajmie to około 3 godzin autobusem agencji studenckiej – naprawdę tanio z biletem powrotnym około 15 euro (z darmowym napojem i filmem)

Ross Effler mówi:

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Kutnej Hory, jeśli masz czas. Piękne miasto, a ossuarium w Sedlcu jest bardzo zadbane.

Oto kilka innych praskich wskazówek, które mogą się przydać…

Kristine Krämer mówi:

Zatrzymaj się w Czech Inn i nic nie może pójść źle!

Clint Heine mówi:

Wyjdź z turystycznych pułapek i znajdź restaurację, która serwuje przyzwoitą Svickovą i popij ją pilznerem i kieliszkiem becherovki. Imprezuj w Karlovych Lazniach, to 5 pięter różnych tematycznych parkietów tanecznych i barów w jednym, tuż przy Moście Karola.

Matti Javanainen mówi:

Dla codziennej muzyki na żywo i piwa w przyzwoitej cenie, spróbuj baru Vagon, dla świetnego piwa masz opcje w centrum: Pivovarsky dum, Novomestsky pivovar, U Medvidku i U Fleku. Ten ostatni ma okropną obsługę i wysokie ceny, ale piwo jest nadal wspaniałe. Tramwajem z dala od centrum można znaleźć świetny browar wypełniony tylko miejscowymi: Browar Richter, który serwuje świetne piwo i posiłki w niskiej cenie.

Roseanne Smith mówi:

Na przedmieściach Pragi, w dolinie oddalonej o przejażdżkę autobusem, znajduje się absolutnie wspaniały odkryty basen. Spędziliśmy tam wspaniały dzień podczas naszej podróży do Czech. Niestety nie pamiętam jego nazwy.

Travis Mosdell mówi:

Gdybym pamiętał którykolwiek z barów, do których poszedłem, powiedziałbym, ale bawiłem się zbyt dobrze (drinki), by pamiętać cokolwiek poza tym, że było super!

Victoria Uzunova mówi:

Po prostu posiedzieć chwilę na moście o zachodzie słońca…

Chantelle Ní Chróinín mówi:

Uwielbiam tę restaurację Gitanes w Pradze. Osobliwy, pełen charakteru wystrój i świetne jedzenie w dobrych cenach sprawiają, że jest to obowiązkowy punkt każdej wizyty w mieście! 🙂 P.S. Polecam gorącą czekoladę!

Ben Bogaerts mówi:

Odwiedź Dodo (a przynajmniej wypchane zwierzę przypominające dodo) w starej (drewnianej) bibliotece!

Alessandra Gargiulo mówi:

Spróbuj włoskich lodów na Placu Wacława. Tanie i świetne!

Laura Simon mówi:

Pub Crawl!

Fiona Ayesha mówi:

Moolla Pub crawl lub wycieczka po duchach w języku angielskim z latarnią niosącą upiornego przewodnika.

Diana Varsa mówi:

Sleep in Chilli hostel it is in Downtown is near everything, if you plan to stay more than a week buying the ticket for 7 days in subway and bus is cheaper, walk along the river for the morning just bundle up, visit the cemetery and the Jewish Quarter, if you want move to nearby countries Budapest, Slovakia, using the student agency bus is very economical and have good service, if you want to go to Berno or Kutna Hora (this a church decorated with human bones) travels by train, leaves you at 120 Ck and can travel up to 6 ….

Rakel Erickson mówi:

Zatrzymaj się w Clown and bard Hostel!

Holly Jackson mówi:

sprawdź wszystkie dobre wegetariańskie restauracje!

Michael Martinez mówi:

Podłącz się do miejscowego… pokażą ci wszystkie fajne bary, nawet w okolicach rynku starego miasta, gdzie wcale nie jest drogo….

John J. McHale mówi:

Szukaj lokalnych mikrobrowarów!

Sven Putseys mówi:

Bar Bugsy’ego -> najlepsze koktajle w historii!

Renée Fauteux mówi:

Pójdź na dyskotekę na piątym piętrze – każdy znajdzie coś dla siebie i poczujesz czeski styl życia. Nie zapomnij wstąpić do stoisk z jedzeniem na kanapkę z serem i piwo! Należy też uważać na absynt!

Travis Mosdell mówi:

Idź kupić Pilsner Urquell w małych sklepach spożywczych. Razem z przyjacielem zatrzymaliśmy się w mieszkaniu w pobliżu hotelu Pyramida i kupowaliśmy 500 ml piwa za około 1,50 CAD. Czesi mają jedne z najlepszych piw na świecie

Michael Ryan mówi:

Irlandzki bar Rocky O’Reillys w centrum ma świetne jedzenie i piwo, wieczorem robi się tłoczno. Odwiedź ich stronę internetową i sprawdź kamerę internetową. Ma dźwięk, więc zadzwoń do kumpli w domu i spróbuj z nimi porozmawiać, gdy są zalogowani.

Mam nadzieję, że niektóre z tych wskazówek na temat Pragi będą przydatne podczas podróży, a może dodasz do dyskusji kilka własnych wskazówek na temat Pragi poniżej?

Rezerwacja hosteli w Pradze

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top