Edynburg w przystępnej cenie – tani przewodnik po mieście

Nigdy nie będziesz miał trudności ze znalezieniem czegoś do zrobienia w Edynburgu przy ograniczonym budżecie. Stolica Szkocji ma wszystko, czego pragną nasze żądne przygód serca, od tętniącego życiem nocnego życia po idealne miejsca do zrobienia godnego Insta zdjęcia. Jak zobaczysz w tym wpisie na blogu, wiele z naszych ulubionych rzeczy do zrobienia w Edynburgu jest łatwo dostępnych i niedrogich dla studentów i podróżników, którzy nie mają dużych pieniędzy do wydania.

Jesteśmy Dylan i Olivia, Hostelworld Student Explorers z Edynburga. Chcemy opowiedzieć, dlaczego nasze miasto jest idealnym miejscem do zwiedzania zarówno dla studentów, jak i podróżników. Bez zbędnych ceregieli przedstawiamy Edynburg!

edinburgh on a budget, small river by houses in edinburgh

@snaps_by_clark

Alternatywne rzeczy do zrobienia w Edynburgu

Edynburg jest pełen niesamowitych rzeczy do zrobienia, z których wiele jest całkowicie darmowych! Ale jeśli wiesz już o obowiązkowych atrakcjach i szukasz mniej znanych i przyjaznych dla budżetu wskazówek, to trafiłeś we właściwe miejsce. Oto nasze propozycje alternatywnych rzeczy do zrobienia w Edynburgu przy ograniczonym budżecie.

edinburgh on a budget, girl standing in cobbled street by Grassmarket

@dorotheegmz

 1. Plaża Portobello

Tani bilet autobusowy za 1,70 funta (lub dłuższy spacer za darmo) zabierze Cię na rybę z frytkami obok plaży w Edynburgu. W pobliżu znajduje się arkada, w której można się zabawić, a jeśli pogoda jest dobra, nie można pokonać dnia opalania – tak, w Edynburgu, nie żartujemy! Aby odpocząć od zgiełku miasta, nie szukaj dalej.

 1. Camera Obscura

Nieco droższym znaleziskiem, ale całkowicie wartym mini-splurge, jest Świat Iluzji w Camera Obscura. Jest to najstarsza atrakcja turystyczna w Edynburgu wypełniona iluzjami optycznymi, efektami specjalnymi, światłami, lustrami i widokami na dachy miasta – i może sprawić, że poczujesz się trochę dziwnie! Cena dla studentów wynosi £14 lub £16 dla dorosłych. Zwiedzanie jest otwarte od 9 do 21 przez cały tydzień, a w soboty godzinę później.

edinburgh on a budget, inside the camera obscura attraction

@hannahtucker

 1. Lochy Edynburga

Jeśli czujesz się historycznie i jesteś w nastroju na strach, wizyta w Lochach Edynburga powinna znaleźć się na Twojej liście. Będziesz się śmiać, krzyczeć i dowiedzieć się więcej o mieście, podróżując przez Edynburg od dołu. Dostępne są zniżki studenckie na bilety, a jeśli czujesz się szczególnie odważny, polecamy również lokalną wycieczkę po duchach.

 1. The Meadows

Jeśli podróżujesz do Edynburga latem, spodziewaj się zobaczyć mnóstwo ludzi relaksujących się na łąkach z grillem, muzyką i napojami. Ten tętniący życiem park to miejsce, które może zjednoczyć całe miasto i jest idealnym miejscem na relaks z przyjaciółmi na pikniku (z miejscem na drinka) lub samotnie z dobrą książką. Jest całkowicie bezpłatny i bardzo blisko centrum miasta, więc nie może być łatwiej go odwiedzić.

edinburgh on a budget, bike and pedestrian path in the meadows

@adliwahid

 1. Murrayfield

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

Edynburg jest sercem rugby i domem dla Murrayfield, największego stadionu w Wielkiej Brytanii. Jeśli jesteś fanatykiem rugby lub po prostu lubisz spędzić dzień z rywalizacją, zdobycie biletu na mecz tutaj będzie nie lada gratką. Nie martw się jednak, jeśli jest to poza twoim zasięgiem cenowym lub po prostu nie możesz zdobyć cennego biletu na Six Nations – przez cały rok odbywa się wiele tanich meczów. Lokalne uniwersytety rozgrywają nawet starożytny mecz rywalizacji raz w roku we wrześniu, który jest legendą Edynburga i kosztuje tylko piątaka.

Najlepsze bary w Edynburgu

Dla wszystkich miłośników imprez, życie nocne w Edynburgu nie zawodzi! Niezależnie od tego, jaki klimat lubisz, znajdziesz tutaj idealny klub dla siebie.

Przygotuj się na nasze lokalne spostrzeżenia na temat najlepszych barów i klubów, jakie ma do zaoferowania Edynburg, a także wskazówki, gdzie można znaleźć najsmaczniejsze zniżki studenckie!

edinburgh on a budget, a red neon bar sign

@alexandre_godreau

 1. The Pear Tree

Położony u progu głównego kampusu Uniwersytetu w Edynburgu, The Pear Tree jest jednym z najbardziej kultowych barów studenckich w mieście. Jest to idealne miejsce na spędzanie czasu w słoneczne dni (mamy je, obiecujemy) w słynnym ogródku piwnym. Godziny można spędzić oglądając ulubioną drużynę sportową na dużym ekranie lub słuchając muzyki na żywo od lokalnych talentów. Zniżki studenckie są dostępne na wybrane napoje, z których najważniejszym jest oczywiście Tennents – absolutna konieczność w Szkocji!

 1. The Three Sisters

Jeden z najpopularniejszych barów w Cowgate (sercu nocnego życia Edynburga), The Three Sisters to najlepsze miejsce do spotkań towarzyskich i poznawania nowych ludzi, jeśli podróżujesz solo. Goszczenie licznych drużyn sportowych ze wszystkich uniwersytetów w mieście zawsze zapewnia ożywioną atmosferę. Aby uzyskać najtańsze oferty, odwiedź Union Bar na piętrze: kufel z dwoma kuflami za 4 funty z legitymacją studencką to oferta zbyt dobra, by się jej oprzeć!

 1. Garibaldi’s

Gari’s nie jest największym klubem, ale to, czego brakuje mu w rozmiarze, nadrabia konsekwentnie zapewniając najdziksze noce! Niezależnie od tego, czy pijesz specjały Gariego, czy bujasz się na rurze na środku parkietu, świetna noc jest gwarantowana w tym ulubionym miejscu studentów. Jeszcze lepsze jest to, że wstęp jest bezpłatny każdej nocy oprócz soboty – ale wszyscy wiemy, że studenci i podróżnicy mogą ciężko pracować w środku tygodnia.

edinburgh on a budget, 3 people sitting on top of Arthur's seat overlooking the city

@adliwahid

Najlepsze tanie jedzenie w Edynburgu

Po zbyt wielu drinkach poprzedniej nocy w Garibaldi’s, z pewnością będziesz potrzebował porządnego ucztowania następnego ranka. Ale jeśli tak jak my nie chcesz wydawać fortuny, oto nasze ulubione miejsca do jedzenia w Edynburgu z ograniczonym budżetem.

 1. Auld Hoose

Słynący z ogromnych Nachos – które, jak twierdzi, są największe w mieście – pub/bistro ma niesamowity rockowy klimat i znajduje się w południowej części Edynburga. Nie tylko można tu znaleźć wegetariańskie i wegańskie potrawy, ale jego dziwaczny charakter i urok nie mają sobie równych. Za 21 funtów ty i twoi kumple możecie zmierzyć się z ogromnym talerzem ich kultowych nachosów, których prawdopodobnie nie skończycie, ale warto podjąć wyzwanie!

edinburgh on a budget, girl holding a huge plate of nachos at auld house

@theauldhoose

 1. Splądrowany czarny piekarnik

To rodzinne miejsce jest nowicjuszem na edynburskiej scenie kulinarnej. Mała, przyjazna dla Insta restauracja, która jest perską krainą ulicznego jedzenia – zaczynali jako food truck objeżdżający festiwale i wydarzenia w całym kraju. Oferują kilka naprawdę dobrych wegańskich opcji, a także szereg bezglutenowych smakołyków i niesamowitą deskę steków. Miejsce to jest wyjątkowe dzięki prawdziwemu czarnemu piecowi w centrum restauracji.

 1. Hula Juice Bar and Café

Tuż obok targu trawiastego, to miejsce ma najlepsze miski maca (nie jesteśmy w 100% pewni, czym one są, ale są pyszne i zdrowe), a także kilka naprawdę fajnych napojów i koktajli. Jeśli potrzebujesz orzeźwiającego lunchu lub przekąski na bazie roślin, Hula pomoże Ci zmyć grzechy ostatniej nocy. Naszym faworytem jest ich specjalna zielona latte, budząca się z zastrzykiem zdrowia.

 1. Considerit Chocolate

Stosunkowo nowa kawiarnia Considerit przyniosła światowej klasy pączki na wyciągnięcie ręki studentów z Edynburga. Stworzyli oni najbardziej przepyszne wegańskie pączki, jakie kiedykolwiek próbowaliśmy, o smakach takich jak Lotus biscuit, Oreo, glazurowane, solony karmel… lista jest długa, ale zatrzymajmy się, zanim wszyscy zaczniemy się ślinić! Robią też wegańskie Creme Eggs, co jest naprawdę fajne. Jeśli jesteś sprytny i przybędziesz przed zamknięciem, wszystkie świeżo upieczone pączki można kupić za darmo!

edinburgh on a budget, a vegan donut with white icing and seeds at Considerit Chocolate

Gdzie się zatrzymać w Edynburgu

Edynburg jest jednym z najpiękniejszych miast nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale na całym świecie – i nie mówimy tego tylko dlatego, że jesteśmy stronniczy. Oznacza to, że istnieje wiele malowniczych miejsc na pobyt – wszystkie w niewielkiej odległości od centrum miasta!

Grassmarket to miejsce, w którym można znaleźć wszystkie najlepsze atrakcje Edynburga. Mnóstwo barów otacza główny plac, a zawsze ruchliwe kluby Cowgate znajdują się tuż za rogiem. Wszystkie atrakcje, które podróżnik musi zobaczyć, znajdują się w odległości spaceru, w tym Zamek w Edynburgu i Muzeum Narodowe. Zróżnicowana mieszanka lokalnych restauracji pozwala poznać lokalną kuchnię, nie zapominając o samym targu w sobotę.

@daniilvnoutchkov

Jeśli chodzi o to, gdzie zatrzymać się w Edynburgu z ograniczonym budżetem, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Kick Ass Greyfriars jest właśnie dla Ciebie! Szansa na spotkania towarzyskie z innymi backpackerami jest jedną z najlepszych zalet tego hostelu położonego przy Grassmarket. Miłośnicy imprez będą cieszyć się dużą przestrzenią społeczną i zabawnymi wydarzeniami, które są organizowane w celu odkrywania okolicy – bar crawl jest główną atrakcją! Dziwaczny wystrój obejmuje neony i kawiarnię/bar VW campervan, więc jest to również marzenie Instagrammerów.

Więcej hosteli w Edynburgu znajdziesz tutaj.

Niezależnie od tego, czy jesteś tu na kilka dni, czy na tydzień, chcemy, abyś był świadkiem najlepszych ukrytych klejnotów, jakie nasze miasto ma do zaoferowania. To naprawdę piękne miasto z charakterem, więc spróbuj doświadczyć jak najwięcej Edynburga przy ograniczonym budżecie. Daj nam znać, jeśli dodasz Edynburg do swojej podróżniczej listy rzeczy do zrobienia, a jeśli masz jakieś własne lokalne wskazówki, którymi możesz się podzielić, opublikuj je w komentarzach!

Czytaj dalej: ⬇️

15 najlepszych hosteli w WielkiejBrytanii

14 rzeczy, których nigdy nie wiedziałeś, że możesz robić w Szkocji

🌟 Najlepszy przewodnik po Szkocjiz plecakiem

O autorach:

Olivia i Dylan są naszymi Hostelworld Student Explorers z Uniwersytetu w Edynburgu. Dowiedz się więcej o naszych studentach tutaj lub śledź ich na Instagramie pod adresem @livyen_ i @dylanackerley4.

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top