Mikstury, kupa i parkour: 15 wyjątkowych rzeczy do zrobienia w Toronto

Podróżnicy z plecakiem mogą pokochać Toronto za wiele rzeczy – przyjaznych ludzi, świetne życie nocne, światowej klasy kawę i fakt, że frytki, ser i sos to narodowa instytucja (witaj poutine). Toronto jest domem dla Kensington Market i Queen West – dwóch dzielnic konsekwentnie klasyfikowanych jako “najmodniejsze dzielnice na świecie” ze względu na możliwość spacerowania i genialne galerie, bary, sklepy i oferty, które sprawiają, że smakosze na całym świecie pocierają brzuchy w zachwycie. Ale poza wszystkimi typowymi atrakcjami turystycznymi, w Toronto jest wiele zupełnie wyjątkowych rzeczy do zrobienia, a dziś odliczamy 15 najlepszych z nich.

unique things to do in toronto, toronto city from above

@thirdworldhippy

1. Przeglądaj najdziwniejszy sklep z książkami w Toronto

Zapomnij o opanowaniu origami lub grze na giełdzie. Zapoznaj się z bardziej nietypowymi hobby w najfajniejszym sklepie z książkami w Toronto. W Monkey’s Paw książki podzielone są na cztery kategorie: piękne, makabryczne, absurdalne i tajemne. Jeśli zawsze chciałeś być w stanie określić kobiece cechy osobowości na podstawie kształtu cycków, masz szczęście. Ukoronowaniem sklepu jest automat z książkami, który wydaje literackie klasyki w zamian za żeton o wartości 3 dolarów.

unique things to do in toronto, monkey's paw bookshop

@myrivignypau

 • Najbliższa stacja: Dufferin
 • Godziny otwarcia: Poniedziałek: Zamknięte. Wtorek-sobota: 11:00-18:00. Niedziela: 12:00-17:00

2. Znajdź zabawne znaki Straży Sąsiedzkiej w Toronto

Po tym, jak miejskie znaki Straży Sąsiedzkiej były wielokrotnie niszczone przez wandali (najwyraźniej zespół się obijał!), artysta Andrew Lamb zastąpił je 100 nowymi znakami przedstawiającymi postacie popkultury z lat 80. i 90., znacznie bardziej prawdopodobne, że okażą się pomocne w nagłych wypadkach… lub inwazji kosmitów. Miej oczy szeroko otwarte na Muldera i Scully, Buffy the Vampire Slayer i Care Bears.

unique things to do in toronto, hulk neighbourhood watch sign

@carlos-pacheco

 • Najbliższa stacja:

  Sshh!... This is a secret

  Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

  Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

  Większość znaków znajduje się w centrum Toronto, głównie w West End, Kensington Market, College Street i Queen West

3. Pij wśród czarodziejów

Jeśli (podobnie jak większość świata) jesteś fanatykiem Harry’ego Pottera, załóż pelerynę niewidzialności i udaj się prosto do The Lockhart, gdy jesteś w Toronto. Zapomnij o tandetnych pamiątkach, to eleganckie miejsce, gustownie udekorowane przedmiotami, które jedynie nawiązują do książek. Potrzeba prawdziwego Gryffindora, aby zidentyfikować wszystkie magiczne przedmioty w tym barze. Ich menu “eliksirów i eliksirów” obejmuje takie przysmaki, jak Befuddlement Brew, The Dementor’s Kiss i The Marauder, który jest podawany w płonącym kociołku. Mają też fantastyczne menu brunchowe – posiłek, o którym nie wiedziałem, że jest serwowany w Hogwarcie.

unique things to do in toronto, girl drinkin a cocktail at The Lockhart

@jelissuhh

 • Najbliższa stacja: Dundas West
 • Godziny otwarcia: 17:00-00:30

4. Rozpracuj swój gniew

Jeśli miałeś zły tydzień – lub jesteś całkowicie zdrowy, ale po prostu masz ochotę rozwalić kilka rzeczy – udaj się do The Rage Room na 45 minut czystej, niekłamanej zabawy z młotem kowalskim (lub łomem, kijem baseballowym lub młotkiem!) Załóż odzież ochronną, podkręć wybrane melodie i zacznij rozbijać. Goście mogą wybrać, co będą demolować – szklanki, talerze, wazony. Możesz nawet zemścić się na drukarce za to, że zawsze tak szybko kończy się w niej tusz. Zrób jak najwięcej bałaganu, bo nie musisz sprzątać.

unique things to do in toronto,The Rage Room

@vytruongg

 • Koszt: Za 75 CAD (44 GBP) otrzymujesz 45 minut na zniszczenie 30 przedmiotów, w tym dwóch urządzeń elektronicznych. Jeśli nadal masz energię na większe zniszczenia, możesz dopłacić 19 USD (11 GBP) na “wzmacniacz wściekłości” lub zdecydować się na grupowe rozbicie, które kosztuje 120 USD (70 GBP) dla czterech osób.
 • Godziny otwarcia: 13:00-22:00 w dni powszednie i 09:00-23:00 w weekendy
 • Najbliższa stacja: Finch West

5. Weź udział w parkour

Jeśli spędziłeś wiele godzin oglądając na YouTube filmy przedstawiające ludzi uprawiających parkour, wizyta w Toronto to szansa, by spróbować swoich sił bez ryzyka urazu głowy. Monkey Vault to “alternatywna siłownia specjalizująca się w ruchu”, co oznacza, że jest to w zasadzie gigantyczny plac zabaw. Można tu wypróbować parkour, free running i gimnastykę, rzucając się po piankowych dołach i polach przeszkód. To przyjazna, onieśmielająca przestrzeń i naprawdę dobry trening całego ciała.

 • Koszt : 20 USD (12 GBP) za siłownię otwartą przez cały dzień lub 25 USD (15 GBP) za zaplanowane zajęcia (w tym dostęp do siłowni).
 • Najbliższa stacja: Downsview Park
 • Godziny otwarcia: 11:00-22:00

6. Zjedz coś wPoop Café

Co powiesz na siedzenie na porcelanowym tronie, picie z mini-toalety i jedzenie takich przysmaków jak “doo-doo waffle” (który w rzeczywistości wygląda całkiem nieźle) w Poop Café w Toronto? Serwują oni wyłącznie azjatyckie desery, które przypominają – zgadłeś – kupę! Zbawienne jest to, że prawie wszystko jest zrobione z czekolady. Biorąc pod uwagę szok na Instagramie, Poop Café jest niezwykle popularnym miejscem, więc musisz umówić się na spotkanie za pośrednictwem ich strony na Facebooku.

unique things to do in toronto, poop cafe freakshake with candy floss

@_samxntha

 • Najbliższa stacja: Bathurst
 • Godziny otwarcia: Poniedziałek – piątek: 12:00-23:00. Weekendy: 11:00-23:00

7. Zwis z wieżowca

Bez wątpienia jedną z najfajniejszych rzeczy do zrobienia w Toronto jest zwisanie z boku 116-piętrowego budynku. Nie martw się, podobno to bezpieczne. Toronto’s CN Tower Edgewalk Experience to obowiązkowa atrakcja dla wszystkich śmiałków, którym udaje się nie rozpłynąć w kałuży po osiągnięciu dużej wysokości. Załóż odpowiedni strój, przymocuj się do kilku naprawdę legalnych kół pasowych i wybierz się na małą wędrówkę po szerokim na 1,5 metra, całkowicie przezroczystym chodniku, który okrąża budynek. Widoki są niezaprzeczalnie spektakularne, podobnie jak możliwość zwisania do tyłu i do przodu zgodnie z instrukcjami przewodnika.

unique things to do in toronto, girl on CN Tower Edgewalk Experience

@campoloca

 • Koszt: 195 USD (150 GBP), w tym wideo, zdjęcia, certyfikat osiągnięcia i wstęp na poziomy LookOut, Glass Floor i SkyPod CN Tower.
 • Najbliższa stacja: Union Station
 • Godziny otwarcia: 09:00-16:00

8. Zjedz posiłek w ciemności

Zawsze martwisz się, że jedzenie utknie ci w zębach? Nie obawiaj się już więcej w O.Noir, restauracji oferującej wyjątkowe spojrzenie na posiłki. Goście jedzą w całkowitej ciemności i są obsługiwani przez personel restauracji, który jest niedowidzący. To szansa, by przekonać się, jak naprawdę smakuje jedzenie, gdy jest się zmuszonym polegać na zmysłach innych niż wzrok. Przygotuj się na kuszenie swoich kubków smakowych. Możesz wybrać jedzenie przed wejściem lub trochę pożyć i wybrać opcje niespodzianki.

 • Najbliższa stacja: Bloor Yonge
 • Godziny otwarcia: Niedziela-środa: Jedna usługa, rozpoczynająca się między 18:30 a 19:15. Czwartek-sobota: Pierwsza usługa 17:45 i druga usługa 20:15

9. Dowiedz się, jak obchodzić się z bronią

Zapomnij o laser tag, zapomnij o paintballu – jedną z najbardziej wyjątkowych rzeczy do zrobienia w Toronto jest wcielenie się w Katniss Everdeen i zagranie w szybkie strzelanie z łuku w Archers Arena. Wojny na pistolety Nerf są również opcją, która, szczerze mówiąc, brzmi świetnie. W rzeczywistości Toronto oferuje wiele okazji do rzucenia czymś śmiercionośnym w cel. Noże, sztylety, a może kanadyjski drwal spróbuje swoich sił w rzucaniu siekierą?

 • Koszt: Archery tag i nerf wars ($35/£20 za 1,5 godziny), axe throwing ($25/£15 za godzinę), knife throwing ($20/£12 za godzinę), lub dla prywatnych grup za co najmniej dwie godziny $45 (£26) za osobę.
 • Najbliższa stacja: Archery Tag i Nerf Wars: Sheppard West. Rzucanie toporem: Keele. Rzucanie nożem: Warden Station
 • Godziny otwarcia: Archery Tag i Nerf Wars: środa i czwartek: 18:00-21:30. Piątek: 18:00-22:30. Sobota: 10:00-23:30. Niedziela: 10:00-21:30. Rzucanie siekierą: 8:00-11:00 7 dni w tygodniu. Rzucanie nożem: Niedziela: 13:00-19:00. Poniedziałek i wtorek: 19:00-22:00. Piątek: 19:00-22:00.

10. Obejrzyj film dokumentalny

Przemysł filmowy w Toronto kwitnie, a jednym z miejsc, w których można uzyskać wgląd w liczbę wydarzeń i ekscytujących pokazów, jest Hot Docs Cinema – miejsce specjalizujące się w międzynarodowych i kanadyjskich filmach dokumentalnych. Sam budynek jest wspaniały i jest kinem od 1913 roku. Lista wydarzeń Hot Docs jest imponująca i obejmuje ciekawe serie filmowe, festiwale filmowe z pytaniami i odpowiedziami z reżyserami oraz festiwale podcastów.

unique things to do in toronto, hot docs cinema

@britt.mumford

 • Najbliższa stacja: Bathurst
 • Godziny otwarcia: Od godziny przed pierwszym seansem i przez 15 minut po ostatnim seansie danego dnia

11. Weź udział w Cuddle Party

Jasne, może to brzmieć jak eufemizm dla czegoś bardziej sprośnego, ale zapewniam cię, że przytulanie to wszystko, co dzieje się na tych przytulankach – jednej z najbardziej wyjątkowych rzeczy do zrobienia w Toronto. Przyjazne i integracyjne imprezy organizowane są przez “facylitatorów przytulanek” i zamiast być obskurnymi, są w rzeczywistości cenną lekcją uczuć, granic i nieseksualnego ludzkiego dotyku. To świetne miejsce, aby poznać ciekawych mieszkańców i ćwiczyć sztukę proszenia o to, czego chcesz i mówienia “nie” temu, czego nie chcesz.

12. Zabaw się w świecenie w ciemności

Jeśli myślisz, że grałeś w piłkę nożną we wszystkich jej odmianach, pomyśl jeszcze raz słońce! Jedną z najbardziej niezwykłych rzeczy do zrobienia w Toronto jest świecenie w ciemności. W Soccer Glow Kingdom świecą nie tylko piłki, ale także boisko, koszulki zawodników i białka twoich oczu!

unique things to do in toronto, glow in the dark football pitch

 • Koszt: Wejście i gra za jedyne 10 USD (6 GBP) za osobę
 • Najbliższa stacja: Maple

13. Wybierz się na (nagą) plażę

Chociaż Toronto raczej nie jest pierwszym miejscem na plaży, które przychodzi na myśl, piaszczyste wybrzeża wzdłuż jeziora Ontario są idylliczne w letni dzień. Wybierz się na kąpiel i piknik w popularnych miejscach, takich jak Sugar Beach, Cherry Beach i Bluffers Beach… lub jeśli masz ochotę zdjąć strój, udaj się do Hanlan’s Point – plaży nudystów w Toronto.

unique things to do in toronto, girl on a rowing boat on the sea

@sgiampa

 • Najbliższa stacja: Hanlan’s Point Ferry Dock

14. Muzeum iluzji

Aby doświadczyć oszałamiających wrażeń i zrobić świetne zdjęcia na Instagram, udaj się do Muzeum Iluzji w Toronto. Zobacz swoją własną głowę podaną na talerzu, zagraj ze sobą w karty przy muzealnym stole klonów, przejdź do nieskończoności i poza nią w pokoju nieskończoności i daj swojemu niskiemu koledze okazję, by choć raz był wyższy od ciebie dzięki iluzji krzesła.

unique things to do in toronto, man standing on the ceiling at museum of illusions

@faaizimranakbar

 • Koszt: 23,50 USD/ 14 GBP
 • Najbliższa stacja: King
 • Godziny otwarcia: 10:00-20:00 siedem dni w tygodniu

15. Weź udział w Cineforum

Jedną z najbardziej wyjątkowych rzeczy do zrobienia w Toronto dla kinomanów jest wizyta w nielegalnym kinie The Cineforum, prowadzonym przez byłego wykładowcę filmowego Rega Hartta. Przed założeniem tego nielegalnego przedsięwzięcia Reg prowadził wykłady w kościołach i barach w całym mieście. Teraz wszystko odbywa się pod jego własnym dachem. Pokazy reklamowane są na czarno-białych ulotkach rozklejanych na słupach telefonicznych w całym mieście. Większość wyświetlanych filmów to stare klasyki, a jeśli trafisz na niemy film, możesz zostać uraczony jedną z oryginalnych ścieżek dźwiękowych Rega, stworzonych specjalnie dla ciebie. W trakcie seansu Reg dzieli się swoimi filmowymi spostrzeżeniami. To naprawdę wyjątkowy, prawdziwie torontoński wieczór.

Aby uzyskać pomoc w znalezieniu idealnego hostelu w Toronto, pobierz aplikację Hostelworld i przygotuj się na spotkanie ze światem!

O autorze:

Amy Baker jest autorką książki Miss-Adventures: A Tale of Ignoring Life Advice While Backpacking Around South America i założycielką The Riff Raff, społeczności pisarzy, która wspiera aspirujących pisarzy i mistrzów debiutujących autorów. Amy można śledzić na Twitterze tutaj.

Czytaj dalej: ⬇️

najlepsze hostele w Toronto dla każdego podróżnika

🌟 Najlepszy przewodnik po Kanadziez plecakiem

🌟 Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Kan adzie

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top