Oto dowód na to, że Banff i Jasper to najlepsza zimowa kraina czarów

Language Specific Image

Zacznę od tego, że jeśli nie lubisz zimna, to Kanada zimą nie jest dla Ciebie. Jeśli jednak jesteś gotów stawić czoła mroźnym temperaturom, oblodzonym drogom i marznącym palcom u rąk i nóg, to Banff i Jasper zimą będą jednymi z najbardziej niesamowitych miejsc, jakich kiedykolwiek doświadczysz. Temperatura spadła nawet do minus 35 ° C, więc weź ze sobą coś ciepłego. Wszystko w dół i wełna Merino pod warstwami to najlepszy sposób na ochronę przed zimnem.

Przy tak wielu niesamowitych rzeczach do zobaczenia w Banff i Jasper ta lista to tylko zarysowanie powierzchni. Wszystko, co musisz zrobić, to jechać i zatrzymać się, gdy zobaczysz znak, gwarantuję, że wszystko, na co spojrzysz, rozwali ci umysł…. Mnie w każdym razie rozwaliło!

Oprócz ciepłych ubrań, moją kolejną sugestią jest, aby zacząć od wypożyczenia samochodu. Pozwoli ci to zobaczyć więcej niż kiedykolwiek byłbyś w stanie autobusem lub na płatnej wycieczce i jest to decyzja, której naprawdę nigdy nie pożałujesz!

Kanion Maligne

Kanion Maligne to niesamowity kanion, który zimą całkowicie zamarza, pozwalając na spacer po zakrętach i zakrętach oraz na podziwianie każdego aspektu jego ogromnego piękna. Znajduje się na obrzeżach Jasper i jest prawdopodobnie najbardziej dostępnym obszarem z miasta. Będziesz potrzebował zestawu raków (Spikey dodatki do butów zimowych w celu zwiększenia przyczepności); które można kupić za około 40 USD lub wypożyczyć na cały dzień w dowolnym lokalnym sklepie outdoorowym. Gdy już je zdobędziesz, będziesz w stanie dotrzeć wszędzie! Kanion Maligne to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Jasper.

Maligne Canyon; Things to do in Jasper

Jezioro Pyramid

Pyramid Lake to kolejne piękne miejsce położone na obrzeżach Jasper, które umożliwia uprawianie narciarstwa biegowego, jazdy na łyżwach i hokeja na lodzie. Jeśli nie jesteś entuzjastą sportów śnieżnych, zawsze możesz wybrać się na spacer wokół jeziora! Spróbuj przejść się małym drewnianym mostem na wyspę Pyramid, gdzie możesz spacerować pod ośnieżonymi drzewami i podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Pyramid Mountain tuż przed tobą.

Pyramid Lake; Banff; Canmore; Jasper

Jazda drogą Icefields Parkway

Icefields Parkway to droga, która łączy Park Narodowy Jasper z Parkiem Narodowym Banff i jest jedną z najbardziej niesamowitych tras, jakie kiedykolwiek pokonasz – zjedz swoje serce Route 66! Oprócz niesamowitej scenerii, którą można podziwiać bez wychodzenia z samochodu, po drodze napotkasz także niekończącą się dziką przyrodę. Od łosi, łosi i jeleni po wilki i kozy górskie. Nawet jeśli jest mroźno, naprawdę radzę wysiąść z samochodu, ponieważ cała ta droga jest zaśmiecona zamarzniętymi wodospadami i kanionami, przez które można przejść. Kręte drogi i niekończące się pasmo górskie zapewniły jedną z najbardziej niesamowitych scenerii, jakie można sobie wyobrazić na wycieczkę samochodową, a zdjęcia krajobrazów sprawią, że Twój kanał na Instagramie będzie pop!

Icefields Parkway; Banff and Jasper

Wodospad Athabasca

Wodospad Athabasca będzie jednym z pierwszych przystanków jadących na południe od Jasper w kierunku Icefields Parkway. Jest to mały kanion z zamarzniętym wodospadem i niesamowitą niebieską wodą wpadającą do małego, niezamarzniętego basenu. Z każdej strony otoczony jest futrem i sosnami, a z tyłu góruje nad wszystkim niesamowity szczyt. Do kanionu można zejść pieszo, choć nie jest to zalecane. Ja to zrobiłem, ale byłem ostrożny i martwiłem się przez cały czas haha. Zwykły spacer po okolicy i tak jest piękny, więc nie czuj się źle, jeśli nie masz ochoty tu szaleć, chodzenie po niestabilnym lodzie i tak nie jest najlepszym pomysłem.

Athabasca Falls

Jezioro Peyto

Jezioro Peyto to kolejne ważne miejsce w drodze na południe. Między tym miejscem a wodospadem Athabasca prawdopodobnie zatrzymasz się co najmniej 100 razy na zdjęcia lub małe wędrówki. Jezioro Peyto znajduje się na północ od Banff. Z punktu widokowego jest to niesamowite jezioro, które wydaje się przybierać kształt wilka lub kojota; co musiało zaspokoić moje pragnienie zobaczenia jakiegokolwiek dużego drapieżnego zwierzęcia. Wędrówka z parkingu do tego jeziora jest przyjemna i krótka, a prowadzi do niesamowitego widoku.

Peyto Lake; Banff and Jasper

Jezioro Minnewanka

Jezioro Minnewanka będzie całkowicie zamarznięte, co jest imponujące, ponieważ jest ogromne, ale można znaleźć miejsca, w których niektórzy szaleni ludzie wycinali dziury w lodzie, aby nurkować pod lodem. Jeśli masz szczęście, natkniesz się na rozstawiony namiot i będziesz mógł zobaczyć to z pierwszej ręki. Widoki tutaj są również niesamowite! Domek na łodzi jest całkowicie zamarznięty i otoczony wspaniałymi górami – czy można powiedzieć Cabin Porn? Zdjęcia są tutaj niezwykle łatwe do zrobienia, a po krótkim spacerze wokół jeziora będziesz zadowolony z wizyty. Możesz nawet mieć szczęście i natknąć się na kilka górskich kóz!

Lake Minnewanka; Banff

Canmore

Canmore jest prawdopodobnie najlepiej strzeżoną tajemnicą Kanady i oferuje wiele atrakcji. Nie uwierzyłbyś, ile jest tam niesamowitych wędrówek i niesamowitych rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Spędziłem w Canmore więcej czasu niż gdziekolwiek indziej w całej Kanadzie. To tylko 15-20 minut od Banff, więc nigdy nie jesteś zbyt daleko od wspólnych, prywatnych lub fantazyjnych pokoi w domkach z bali w hostelu HI Banff.

Osobiście uwielbiam piesze wędrówki i zacząłem mój czas w Canmore od kilku różnych wędrówek. Pierwszą i prawdopodobnie najłatwiejszą jest Ha Ling. Jest stroma, więc zaplanuj około 3 godzin, aby dotrzeć do pięknych widoków na szczycie. Następnie jest East End of Rundle i Mount Lady MacDonald, te dwie były prawdopodobnie moimi ulubionymi wędrówkami w Kanadzie, ale wymagały raków, a nawet czekana, jeśli go masz. Są nieco bardziej intensywne, ale jeśli potrafisz zrobić Ha Ling, co większość ludzi potrafi, powinieneś być w stanie poradzić sobie również z tymi dwoma. Wystarczy spakować dodatkowe warstwy i przekąski!

Poza ekstremalnymi aktywnościami znajduje się szlak Grassi Lakes. Grassi Lakes to idealny sposób na spędzenie kilku godzin, ponieważ spacer do jeziora to tylko kilometr lub dwa. Kolor wody zmienia się od oszałamiającego błękitu do zieleni i jest idealnie nieruchomy, więc odbicia są nieskazitelne. Nigdy też nie zamarza całkowicie, ponieważ jest zasilane z podziemia.

Spacer po kanionie Grotto to kolejny kanion pełen niesamowitego niebieskiego lodu i zamarzniętych wodospadów, a prawdopodobnie zobaczysz także kilku wspinaczy lodowych! Jest dość podobny do kanionu Maligne, ale jest tam o wiele mniej ludzi.

Ten obszar Kanady oferuje niezliczoną ilość atrakcji. Bez względu na to, jak bardzo będziesz się starać, nadal będziesz mieć wrażenie, że nie udało Ci się dotrzeć do wszystkiego. To powiedziawszy, jest to niezwykle satysfakcjonujące i na pewno doświadczysz rzeczy, których nigdy nie doświadczyłbyś nigdzie indziej na świecie.

Banff; Canmore

Przytul się w tych hostelach w Banff

Hostele w mieście Jasper: schronienie przed zimnem

O autorze:

Dane Faurschou jest fotografem, surferem i podróżnikiem z Byron Bay w Australii, który dzieli swój czas między ocean i góry. Obecnie podróżuje z Kanady do Patagonii w poszukiwaniu jak największej liczby fal i gór, a także wszystkiego innego pomiędzy. Śledź jego przygody na blogu, Instagramie i Facebooku.

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top