Po mojej własnej sztuce: 14 najlepszych miast dla sztuki na całym świecie

Language Specific Image

Czy jesteś ekspertem w dziedzinie Michała Anioła? Czy znasz różnicę między Pollockiem a Picassem? Chwyć pędzel, płótno i aparat fotograficzny, ponieważ myślę, że jesteś gotowy, aby odkryć najlepsze miasta dla sztuki na całym świecie, gdzie targi sztuki, galerie i kreatywne dzielnice inspirują zarówno początkujących artystów, jak i zagorzałych entuzjastów. Let’s Gogh!

1. Miami, USA

Ściany Wynwood, 📸:@brucebmax

Co słychać w Miami? To niezwykle ekscentryczne plażowe miasto na Florydzie jest domem dla słynnych na całym świecie targów Art Basel, które pierwotnie rozpoczęły się w Bazylei w Szwajcarii. Każdego roku ponad 2000 artystów wystawia swoje prace dla całego kraju (i świata). Targi zyskały reputację wysokiej klasy i często są centrum celebrytów, ale wciąż jest wielu wschodzących artystów, których można odkryć, zanim zrobią to masy.

Wynwood Arts District to dawna dzielnica przemysłowa, która obecnie jest artystycznym centrum Miami, z ponad 70 różnorodnymi galeriami i muzeami, a także popularnymi browarami, barami, kawiarniami i restauracjami. Główna atrakcja – Wynwood Walls – przyciąga fotografów, Instagrammerów i podróżników swoimi kolorowymi muralami na świeżym powietrzu. Sąsiednie współczesne galerie, takie jak Rubell Museum i The Robert Fontaine Gallery, oferują mieszankę prac wschodzących i uznanych artystów i pomogą ci zrozumieć elegancką scenę artystyczną Miami. Podczas targów Art Basel galerie Wynwood otwierają swoje podwoje na Art Walk, kiedy to wstęp jest bezpłatny!

Gdzie się zatrzymać: Generator Miami to wszystko, czego potrzebujesz w tym palmowym raju, z luksusowym odkrytym basenem, eleganckimi i towarzyskimi pokojami wspólnymi oraz nowoczesnymi akademikami. Sztuka miasta podąża za tobą do drzwi hostelu, z pięknymi muralami namalowanymi na ścianach, w tym jednym z widokiem na basen.

Porównaj wszystkie hostele w Miami

2. Lagos, Nigeria

Czas umieścić Lagos na swojej liście! Ta afrykańska stolica jest domem dla nowych dużych targów sztuki Art X Lagos, które prezentują innowacyjną i nowoczesną sztukę afrykańską. W Lagos znajduje się 51 różnorodnych galerii sztuki, takich jak Mydrim Gallery, Museum of Contemporary Art, Rele Gallery i Red Door Gallery. Wyróżniającą się galerią jest Muzeum Didi, którego celem jest promowanie wschodzących artystów, a jednocześnie prezentowanie historii Nigerii. Chociaż jest to przede wszystkim galeria sztuki w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, odbywają się tu również odczyty książek, wieczory poetyckie i jazzowe.

Oprócz rosnącego zaangażowania w sztuki wizualne, Lagos jest także domem dla “Nollywood” – afrykańskiego przemysłu filmowego (drugiego co do wielkości na świecie), który produkuje około 1500 filmów rocznie, więc warto obejrzeć lokalny film podczas wizyty. Lagos to nie tylko kwitnąca scena artystyczna i kulturalna, ale także hotspot surfingowy, więc złap falę lub dwie podczas pobytu!

3. Paryż, Francja

📸:@paulinel

Z pewnością słyszałeś o Luwrze i Musee d’Orsay, ale jak dobrze znasz bardziej alternatywne artystyczne części Paryża? Okolica Belleville to wschodząca strefa hipsterów, z bogatą podziemną sceną galeryjną i kolorową sztuką uliczną. Ateliers d’Artistes de Bel leville to przestrzeń wystawiennicza dla lokalnych artystów, która prowadzi również regularne warsztaty, podczas gdy Galeria Yvon Lambert i Galeria Sztuki Modus to mniejsze i mniej znane miejsca, w których można zobaczyć sztukę współczesną i fotografię. Po zakończeniu zwiedzania galerii znajduje się tu wiele eleganckich kawiarni, w których można delektować się makaronikami i podziwiać graffiti.

Jeśli chcesz doświadczyć więcej tradycyjnej sztuki w Paryżu, zobacz, jakie wystawy są pokazywane w Grand Palais. Musée National Picasso-Paris prezentuje słynnego artystę i mieszkańca Paryża Pabla Picassa oraz jego prywatną kolekcję, w której znajdują się tacy artyści jak Gauguin, Matisse i Cézanne. Nie ma wątpliwości, że Paryż jest jednym z najlepszych miast sztuki na świecie, ale dlaczego nie zobaczyć jego innej strony podczas wizyty?

Gdzie się zatrzymać: Istnieje wiele hosteli w Paryżu, które znajdują się w Belleville i sąsiedniej dzielnicy Montmartre. Les Piaules jest tak samo fajny jak ulice Belleville i ma bar, stylowe miejsca spotkań i zabytkową budkę fotograficzną – dzięki czemu możesz tworzyć własne dzieła sztuki!

Porównaj wszystkie hostele w Paryżu

4. Singapur

📸:@robynnexy

Możesz być zaskoczony, widząc Singapur na naszej liście najlepszych miast sztuki, ale ta metropolia jest artystycznym hotspotem. Miasto jest wypełnione różnymi galeriami i muzeami, które pokazują zarówno dzieła azjatyckie, jak i międzynarodowe. Singapurskie Muzeum Sztuki jest główną atrakcją ze sztuką współczesną z całej Azji Południowo-Wschodniej. Singapurski festiwal sztuki – Singapore Art Week – odbywa się w styczniu, z eksperymentalnymi wystawami i wydarzeniami prezentowanymi w całym mieście. Jeśli masz ochotę odkryć trochę sztuki ulicznej, dzielnice Little India i Chinatown mają szereg kolorowych murali (i pyszną kuchnię!) Kolorowa Haji Lane zawiera również kilka eklektycznych murali, które są ucztą dla każdego Instagramera.

Gdzie się zatrzymać: Masz ochotę na wycieczkę w przyszłość? W Singapurze jest wiele fajnych hosteli w kapsułach, a Dream Lodge to solidny wybór. Czeka tu nie tylko nowoczesne łóżko w kapsule, ale także darmowe śniadanie!

Porównaj wszystkie hostele w Singapurze

5. São Paulo, Brazylia

📸:@ckturistando

Czas zwariować na punkcie Brazylii! Najbardziej ruchliwe miasto w kraju, São Paulo, jest również jednym z najlepszych na świecie miast sztuki, słynącym z graffiti i alternatywnych galerii. Miasto jest gospodarzem dwóch głównych festiwali sztuki, SP Arte (odbywającego się w pierwszym tygodniu kwietnia każdego roku) i Bienal São Paul o (odbywającego się co dwa lata). Dwie największe galerie to Muzeum Sztuki São Paulo (MASP) i Pinacoteca de São Paulo, w których znajdują się duże kolekcje dawnej i współczesnej sztuki brazylijskiej.

Jeśli szukasz miejsca, które przyciąga młodych mieszkańców, Galeria Choque Cultural jest najlepszym wyborem. Jest to dawny opuszczony magazyn, który jest teraz pomalowany kolorowymi muralami i prezentuje prace z podziemnej sceny artystycznej miasta, koncentrując się na ważnych kwestiach społecznych. Żadna wizyta w São Paulo nie jest kompletna bez zatrzymania się w Beco de Batman (Aleja Batmana), gdzie oszałamiająca sztuka uliczna pokrywa każdy centymetr okolicy.

Gdzie się zatrzymać: Hostele w São Paulo odzwierciedlają przywiązanie miasta do artystycznego i kreatywnego stylu życia. Hostel Café znajduje się w chłodnej dzielnicy Vila Madalena i dysponuje ogrodem ziołowym oraz przyjaznym barem na świeżym powietrzu.

Porównaj wszystkie hostele w Singapurze

6. Bazylea, Szwajcaria

📸:@victor_g

To malownicze szwajcarskie miasto jest domem dla światowej sławy wystawy sztuki i targów Art Basel, o których mówi się, że są “olimpiadą świata sztuki”. Tutejsi mieszkańcy zawsze NAPRAWDĘ kochali sztukę, a w 1967 roku miasto zagłosowało za zakupem kilku obrazów Picassa, ale sam Picasso zdecydował się zamiast tego podarować 3, co jest momentem, w którym romans Bazylei ze sztuką naprawdę nabrał kształtu.

Z 40 muzeami w Bazylei jest bardzo mało prawdopodobne, że zabraknie Ci rzeczy do zobaczenia. Galeria Fondation Beyeler została stworzona przez słynnego kolekcjonera Ernesta Beyelera. Chociaż galeria prezentuje główne wystawy artystów takich jak Edward Hopper, Monet i Picasso, jest to także oszałamiająca przestrzeń wystawiennicza z widokami na okolicę i uroczymi ogrodami. Do najważniejszych muzeów w mieście należą Muzeum Sztuk Pięk nych i Muzeum Tinguely (poświęcone szwajcarskiemu artyście Jeanowi Tinguely). Inne warte odwiedzenia muzea to Muzeum Sztuki Współczesnej i Kunstmuseum, które prezentujeXVI-wieczną sztukę z Holandii i dzieła francuskiego impresjonizmu. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i doświadczyć wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu, podczas Art Basel miasto oferuje bezpłatne instalacje w przestrzeniach publicznych i wydarzenia, które są łatwo dostępne w całym mieście.

Gdzie się zatrzymać:

YouthHostel Basel to marzenie miłośników stylu skandynawskiego, z ogromnymi oknami z wymarzonym widokiem na przyrodę i wykończeniami z jasnego drewna wewnątrz. Będziesz pasował do tego artystycznego centrum miasta!

Porównaj wszystkie hostele w Bazylei

7. Hongkong

📸:@susyayala

Hongkong, nieoficjalna stolica sztuki w Azji, jest nie tylko trzecim miastem, w którym odbywają się targi Art Basel, ale ma także wiele międzynarodowych i lokalnych galerii sztuki, które są stale otwierane od 2000 roku. Teraz z własnym festiwalem sztuki – Art Central – Hongkong umacnia swój ostateczny status miasta sztuki.

Można spędzić wiele dni (jeśli nie tygodni) na odkrywaniu wszystkich galerii, ale niektóre z nich wyróżniają się, takie jak 10 Chancery Lane Gallery, która koncentruje się na współczesnej sztuce chińskiej, Axel Vervoordt Gallery, która ma siostrzaną galerię w Antwerpii i prezentuje sztukę, która bada koncepcje przestrzeni, czasu i pustki, podczas gdy Whitestone Gallery (która ma 2 lokalizacje) prezentuje nowoczesną sztukę japońską w Hongkongu. Nowo otwarte i ogromne Muzeum Kultury Wizualnej M prezentuje sztukę wizualną, design, architekturę i ruchome obrazy ważne dla kultury Hongkongu z ostatnich dwóch stuleci. Muzeum dąży do stania się jedną z wiodących instytucji kulturalnych na świecie, więc odwiedź je, zanim usłyszysz o nim wszędzie.

Jeśli potrzebujesz odetchnąć od obfitości galerii w Hongkongu, odkryj tętniącą życiem dzielnicę SoHo (skrót od South of Hollywood Road), gdzie znajdują się najmodniejsze bary, kluby komediowe i restauracje w mieście.

Gdzie się zatrzymać: Rainbow Lodge HK znajduje się w centralnej dzielnicy Tsim Sha Tsui i ma łatwo dostępny transport publiczny, aby poruszać się po mieście.

Porównaj wszystkie hostele w Hongkongu

8. Nowy Jork, USA

📸:@_gabi_ka

Nowy Jork musi być na twoim artystycznym radarze, prawda? To jedno z najlepszych miast sztuki na świecie ze względu na liczne galerie sztuki, szkoły artystyczne oraz wschodzących i uznanych artystów. Jeśli chodzi o galerie, są tu największe, takie jak Guggenheim, Metropolitan Museum of Art (MET) i Museum of Modern Art (MoMA), które są warte odwiedzenia, ale jeśli zapuścisz się poza Manhattan, to wszędzie panuje eklektyczna, alternatywna atmosfera.

W północno-zachodnim Brooklynie, w dzielnicy Red Hook obserwuje się napływ artystów, którzy czynią z niej swoją bazę. Znajduje się tu Red Hook Labs , w którym artyści mogą korzystać ze studia, odwiedzający mogą zwiedzać galerie, a studenci sztuki mogą uczyć się w szkole. Znajduje się tam również Kentler International Drawing Space, gdzie można wziąć udział w zajęciach plastycznych i odwiedzić wystawy, a także przestrzeń dla artystów do szkicowania. Nie zapomnij o modnej dzielnicy Brooklynu, Bushwick, gdzie możesz nie tylko trafić na najfajniejsze rave’y w magazynach, ale także odwiedzić galerie sztuki alternatywnej i zobaczyć doskonałą sztukę uliczną. Galeria Microscope wyraża swoją pracę poprzez film, dźwięk, sztukę cyfrową i performance. Czas na trippy!

Gdzie się zatrzymać: NY Moore Hostel znajduje się w brooklyńskiej dzielnicy East Williamsburg i jest dogodnie zlokalizowany, aby dostać się do najfajniejszych części miasta.

Porównaj wszystkie hostele w Nowym Jorku

9. Berlin, Niemcy

East Side Gallery,📸:@suitcaseonmysleeve

Ach Berlin, w zasadzie inny sposób na określenie słowa cool. Miasto ma jedne z największych i najlepszych galerii sztuki i muzeów, ale także kwitnącą kreatywną scenę undergroundową. Przez lata Berlin przyciągał światowych artystów – można nawet uzyskać wizę dla artystów, aby zostać mieszkańcem miasta.

Berlin ma własną dzielnicę poświęconą muzeom i galeriom, zwaną “Wyspą Muzeów”. Odwiedzając to dawniej podzielone miasto, koniecznie trzeba zobaczyć East Side Gallery. Graffiti i murale pokrywają ponad kilometr muru berlińskiego, co czyni go największą wystawą sztuki na świeżym powietrzu na świecie. To niezapomniany moment w historii i bezpłatna galeria sztuki w jednym.

Bardzo trudno jest wybrać tylko kilka muzeów w Berlinie, więc wspomnę tylko o tych najbardziej wyjątkowych. Kolekcja Sammlung Boros to muzeum sztuki współczesnej w przekształconym bunkrze wojennym, gdzie kolorowe, ekspresyjne obrazy i rzeźby kontrastują z surowymi, zniszczonymi, betonowymi ścianami. Co więcej, galeria jest otwarta tylko w weekendy i po wcześniejszym umówieniu. Jeśli chcesz czegoś naprawdę innego, me Collectors Room oferuje makabryczną i niezwykłą sztukę, od dzieł plemiennych po prawdziwe czaszki.

Gdzie się zatrzymać: Grand Hostel Berlin Classic jest tak szykowny, jak sztuka w tym mieście. Goście mogą zrelaksować się w stylowym pokoju wspólnym wyposażonym w wielki regał z książkami i elegancki bar.

Porównaj wszystkie hostele w Berlinie

10. Melbourne, Australia

Narodowa Galeria Wiktorii, 📸:@mitchel3uo

To centrum boho w najlepszym mieście sztuki w Australii, gdzie liczne kawiarnie ciągną się wzdłuż pokrytych graffiti uliczek, a najfajniejsi projektanci butików otwierają sklepy. Jedną z rzeczy, na których mieszkańcy Melbourni i podróżnicy zawsze mogą polegać, jest zaangażowanie miasta w sztukę.

Największa galeria w Melbourne, National Gallery of Victoria (AKA NGV International), organizuje jedne z największych wystaw w kraju z całego świata, ale ma także bogatą stałą kolekcję obejmującą sztukę australijską, azjatycką i rdzenną, a także dzieła artystów takich jak Salvador Dali i Pablo Picasso. Galeria prezentuje jedne z najlepszych prac australijskich artystów Toma Robertsa i Fredericka McCubbina. Inna główna galeria w Melbourne, Ian Potter Centre (AKA NGV Australia), znajduje się na kultowym Federation Square i prezentuje australijską sztukę rdzenną i nie rdzenną. Jeśli masz nieco więcej czasu na zwiedzanie Wiktorii, udaj się 2 godziny poza Melbourne do Bendigo Art Gallery, która oferuje duże międzynarodowe wystawy, a także lokalną sztukę.

Gdzie się zatrzymać: Zatrzymaj się w hostelu w Mel bourne, który jest tak samo fajny jak miasto. Hostel Mel bourne ma fajne wibracje płynące ze ścian z abstrakcyjną sztuką, odsłoniętą cegłą i meblami w stylu industrialnym. Znajduje się w fajnej dzielnicy St Kilda, więc jesteś kilka sekund od plaży i blisko transportu publicznego, który zabierze Cię do centrum miasta.

Porównaj wszystkie hostele w Melbourne

11. Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Luwr Abu Zabi, 📸:@tanyasoum

Jest to jedno z najbardziej nieoczekiwanych miast sztuki na świecie, ale w ciągu ostatnich kilku lat Abu Zabi stało się wyjątkową stolicą sztuki na Bliskim Wschodzie. W listopadzie miasto organizuje własne coroczne targi sztuki, na których odbywają się wystawy, instalacje, rozmowy i wydarzenia, które wywołują rozmowy i szum. Galerie z całego Abu Zabi i sąsiednich obszarów wystawiają swoje prace.

Bogaty Luwr Abu Zabi otworzył swoje podwoje w 2017 roku, prezentując sztukę z całego świata, w tym egipskie artefakty i sztukę francuską. Budynek jest arcydziełem i jest bardzo popularnym miejscem na Instagramie dla podróżników. Galeria Warehouse 421 to kolejna oszałamiająca przestrzeń wystawiennicza, z otaczającymi szklanymi ścianami i zielenią oraz naturalną kolorystyką. Uniwersytet Nowojorski ma nawet kampus i galerię sztuki, w której prezentowane są wystawy stworzone przez najbardziej obiecujących studentów.

Czy trzeba jeszcze kogoś przekonywać do odwiedzenia tego architektonicznego miasta ze sztuką z całego świata? Oczekuje się, że scena artystyczna stanie się jeszcze większa, z planami otwarcia Guggenheima i niezwykle dużego Muzeum Narodowego Zayed w nadchodzących latach.

12. Londyn, Wielka Brytania

Tate Britain, 📸:@kjjmurphy

Prawdopodobnie pomyślałeś, że Londyn znajdzie się na liście najlepszych miast dla sztuki, ponieważ był domem dla artystów takich jak David Hockney, William Morris i Lucian Freud, ale jest jeszcze więcej do odkrycia niż to, co widać na pierwszy rzut oka. Znajdziesz tu wiele muzeów i galerii obejmujących różne okresy, gatunki i style. Podczas gdy British Museum, V&A, Tate Modern i National Gallery są opisywane w każdym przewodniku, istnieje wiele mniejszych i mniej znanych muzeów, które są równie warte uwagi.

Jeśli jesteś fanem ruchu Arts and Crafts i epoki wiktoriańskiej, Leighton House Museum, William Morris Museum i Tate Britain są godne uwagi. Dla tradycjonalistów, Pałac Kensington i The Wallace Collection w Marylebone sprawią, że poczujesz się jak król. Miłośnicy mody powinni udać się do Muzeum Mody i Tekstyliów, a entuzjaści sztuki nowoczesnej powinni odwiedzić mniejsze galerie, takie jak Whitechapel Gallery, Serpentine Gallery w Hyde Parku i Chisenhale Gallery w Bow. Jeśli szukasz sztuki ulicznej w Londynie, dzielnice Shoreditch i Brixton są niezbędne, z kolorowymi muralami przyjaznymi dla Instagrama na każdym kroku.

Jeśli spędzasz nieco więcej czasu w Wielkiej Brytanii lub chcesz zaliczyć jak najwięcej wystaw i muzeów, pomyśl o zakupie National Art Pass. Zapewnia on bezpłatny wstęp do wielu galerii i muzeów oraz o połowę tańszy wstęp na wystawy. Ale możesz odwiedzić wszystkie te galerie i nadal nawet nie zarysować powierzchni londyńskiej sceny artystycznej!

Gdzie się zatrzymać: SoHostel znajduje się pięć minut spacerem od najważniejszej centralnej linii londyńskiego metra, dzięki czemu możesz błyskawicznie przemierzyć miasto i odwiedzić jedne z najlepszych galerii sztuki. Ponadto, jak brzmi darmowe śniadanie i atrakcje, takie jak bezpłatne piesze wycieczki i wieczory z piwnym pongiem?

Porównaj wszystkie hostele w Londynie

13. Durban, Republika Południowej Afryki

To południowoafrykańskie miasto jest również wschodzącą stolicą sztuki, prezentującą unikalne i kulturowo znaczące dzieła w kraju i na całym kontynencie. Durban Art Gallery wystawia tradycyjną ceramikę i rzeźby, a także artefakty plemienne. Współczesna galeria KZNSA gości wschodzących międzynarodowych i lokalnych artystów i nie stroni od trudnych tematów. Durban jest częścią Sieci Miast Kreatywnych UNESCO, a oprócz sztuki wizualnej, miasto koncentruje się również na literaturze i corocznie organizuje Festiwal Literacki Time of the Writer. Jeśli chcesz kupić autentyczną pamiątkę podczas podróży, African Art Centre sprzedaje lokalnie i etycznie produkowane przedmioty, takie jak biżuteria, rękodzieło i ceramika. Po całym tym odkrywaniu sztuki, poświęć trochę czasu na odkrywanie pięknego wybrzeża Durbanu podczas spaceru wzdłuż plaży.

Gdzie się zatrzymać: Ultra butikowy hostel CURIOCITY Durban zasługuje na uwagę. Nie tylko wystrój jest naprawdę marzycielski, ale hostel ma kino na świeżym powietrzu, spa, bar i przestrzeń do jogi. Ponadto można tu nawet wziąć lekcje surfingu!

Porównaj wszystkie hostele w Durbanie

14. Valparaiso, Chile

📸:@oppositesidesoftheworld

To artystyczne miasto jest jednym z najlepszych miast sztuki w Chile. Odkąd miasto stało się centrum światowego dziedzictwa w 2003 r., miasto znacznie się rozwinęło, a muzea i przestrzenie kulturalne pojawiły się w całym mieście. Nawet dawne więzienie w mieście zostało przekształcone w Park Kultury, w którym prezentowana jest lokalna sztuka, teatr, muzyka i taniec.

W dzielnicach Cerro Alegre i Cerro Concepción znajdują się kolorowe domy, galerie sztuki, restauracje i bary, w których fotografowie i smakosze mogą się zgubić. W tych obszarach znajdują się wspaniałe muzea, takie jak Sala de Arte Wenteche, która prezentuje lokalną sztukę chilijską i latynoamerykańską oraz Galeria Bahia Utopica, która ma imponującą gamę współczesnych dzieł lokalnych i zagranicznych. Zacznij planować, bo to chilijskie miasto zasługuje na miłość!

Gdzie się zatrzymać: Hostal Voyage doskonale wpisuje się w klimat bohemy miasta, z kolorowym dziedzińcem z pięknymi muralami, które rywalizują z marzeniami z dzieciństwa.

Porównaj wszystkie hostele w Valparaiso

Uwaga artyści! Chcesz pomóc zmienić świat?

WaterAid, globalna organizacja charytatywna, wzywa artystów do tworzenia dzieł tak potężnych, że światowi przywódcy nie mogą odwrócić wzroku od ludzi żyjących bez dostępu do czystej wody.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy myć ręce, aby przetrwać, a jednak niektórzy ludzie nie mogą tego robić.

#ArtofChange potrzebuje artystów takich jak Ty, niezależnie od medium, aby stworzyć dzieło, które wywoła działanie!

Wygraj ten konkurs, a zostaniesz sowicie wynagrodzony!

Przeczytaj więcej o WaterAid, briefie kreatywnym, nagrodzie dla zwycięzcy i o tym, jak wziąć udział w konkursie.

Termin – południe (BST) w poniedziałek 27 lipca 2020 r.

Aktualizacja: Konkurs jest już zamknięty i wkrótce ogłosimy 12 inspirujących finalistów.

Czytaj dalej:

🌟 Tańcz do upadłego: najlepsze imprezy dla backpackerówna całym świecie

hostele, które wspierają społeczność

10 miejsc do odwiedzenia, które wzmacniają pozycję kobiet

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top