10 najlepszych skate spotów w Barcelonie i jak je znaleźć

Language Specific Image

Różnorodność skate spotów w Barcelonie sprawia, że jest to jedno z najlepszych miast na świecie dla podróżników, którzy kochają jazdę na deskorolce. Są tu kultowe uliczne spoty, słoneczne skateparki i super fajne skate bary. Oprócz wszystkich niesamowitych hosteli w Barcelonie, jest to także jedyne miasto na świecie, w którym można znaleźć hostel dla skaterów – z rampą, deskami i gośćmi, którzy są profesjonalnymi skaterami. Zaufaj nam, musisz doświadczyć wyjątkowej kultury skate w Barcelonie, aby zrozumieć, jak wyjątkowa jest.
Podczas naszej ostatniej podróży do BCN, rzuciliśmy wyzwanie grupie podróżników w naszym hostelu, aby opanowali kilka pomysłowych trików skate z pomocą profesjonalnych skaterów Barneya Page’a i Nisse Ingemarssona. Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć, jak im poszło, lub przewijaj dalej, aby poznać 10 najlepszych adresów do jazdy na rolkach w Barcelonie.

  1. Macba

Jest to prawdopodobnie najsłynniejsze miejsce do jazdy na rolkach w Barcelonie i rytuał przejścia dla każdego skatera przejeżdżającego przez miasto. Najlepszą rzeczą w Macba jest eklektyczna mieszanka ludzi, których można spotkać. Jazda na deskorolce koncentruje się wokół jednej ogromnej długiej pojedynczej półki oraz kilku innych mniejszych elementów, takich jak stopnie “The Big 3”.
Adres: Plaça dels Àngels, 1, 08001 Barcelona

  1. Stacja Barcelona Sants

To kultowe miejsce znajduje się tuż przed głównym dworcem, z granitowymi ławkami do szlifowania i masywną metalową rzeźbą w pobliżu. Część granitu została zużyta przez nadmierne użytkowanie, ale nadal znajdziesz wiele miejsc na sztuczki. Zgiełk stacji dodaje temu miejscu energii, a fakt, że jest ono częściowo zadaszone, oznacza, że można tu jeździć nawet w ostrym południowym słońcu.
Adres: Plaça dels Països Catalans, 08014 Barcelona

  1. Nevermind Bar

Skate Barcelona - Nevermind Bar
Ten radosny bar ma własny skate bowl z tyłu i jest świetnym miejscem na spotkanie innych skaterów. Nevermind Bar słynie z przyjaznej atmosfery i prawdopodobnie wyjdziesz stamtąd z kilkoma wskazówkami, gdzie jeździć na łyżwach w Barcelonie.
Adres: Carrer d´Escudellers Blancs 3, 08002 Barcelona / Carrer Tallers 68, 08001 Barcelona

  1. Skatepark de Les Corts

Jest to jeden z najnowszych barcelońskich skateparków i jest naprawdę piękny. Fakt, że znajduje się pod wiaduktem, dodaje mu fajnej miejskiej estetyki, a ponadto znajdziesz tu kilka fajnych ramp, schodów i innych elementów, które pozwolą Ci doskonalić swoje ruchy. Skatepark de Les Corts zapewni niesamowite tło dla każdego filmu skate.
Adres: Av. d’Albert Bastardas 11, L’Hospitalet de Llobregat, 08906 Barcelona

  1. Plaża

Skating in Barcelona (c) Joao camilo
@jcamilophotography
Jednym z powodów, dla których Barcelona jest tak popularnym miejscem, są wspaniałe plaże – to odróżnia ją od wszystkich innych miast w Europie dla rolkarzy. Udaj się do La Barceloneta, gdzie możesz pływać po gładkich bulwarach, a następnie ochłodzić się kąpielą w morzu.

  1. Parc del Fòrum

To barceloński skate spot, który nie przestaje dawać z siebie wszystkiego. Parc del Fòrum jest absolutnie ogromny i będziesz znajdować fajne funkcje, im więcej odkryjesz – od schodów po metalowe półki po ukryty w pełni rozwinięty skatepark. To relaksujące miejsce na spędzenie dnia – zabierz ze sobą piknik, przyjaciół i sprzęt do pływania. Pierwotnie zbudowany dla Uniwersalnego Forum Kultur, park nadal gości niektóre z największych festiwali w mieście, więc zawsze sprawdzaj z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że masz dostęp do wszystkiego.
Adres: Plaça del Fòrum 1, 08019 Barcelona

  1. Hostel Sant Jordi Sagrada Familia

Sant Jordi Sagrada Familia skate hostel Barcelona (c) Joao Camilo / Sant Jordi
@jcamilophotography / Sant Jordi Sagrada Familia
Masz ochotę zatrzymać się w designerskim hostelu z własną rampą do skateboardingu, deskami do wypożyczenia i personelem, który pokaże ci jeden lub dwa triki? W takim razie musisz sprawdzić Sant Jordi Sagrada Familia, który jest centralnie położony w pobliżu jednych z najlepszych skate spotów w Barcelonie. Hostel jest popularny wśród profesjonalnych skaterów, takich jak Luan de Oliviera i Evan Smith, więc możesz nawet porozmawiać z jednym ze swoich skate’owych bohaterów podczas regularnych wieczorów w hostelu!
Adres: Carrer del Freser 5, Barcelona 08026
Zarezerwuj teraz

  1. Plaça de la Universitat

Universitat to jeden z najbardziej znanych street spotów w sercu Barcelony. Piękno Universitat polega na tym, że znajdują się tam 3 oddzielne półki, co oznacza, że możesz przejść przez wiele różnych trików w jednej linii. I zawsze jest tam mnóstwo widzów, którzy pomogą ci poprawić swoją grę.
Adres: Plaça de la Universitat, 08007 Barcelona

  1. Skatepark De La Mar Bella

Best Barcelona Skate Spots - Skatepark De La Mar Bella
Położony tuż obok morza i otoczony palmami, Skatepark De La Mar Bella jest jednym z najbardziej wyluzowanych miejsc do jazdy na rolkach w Barcelonie. Znajdziesz tu pięknie zakrzywione bowle i rampy, z dużą ilością miejsca dla bmx-erów, rolkarzy i wszystkiego innego pomiędzy.
Adres: Av. del Litoral, 106, 08005 Barcelona

  1. Paral-lel

To miejsce jest przesiąknięte historią skateboardingu i było niegdyś jednym z najbardziej znanych spotów ulicznych w Barcelonie, z zabawnymi półkami i schodami. Obecnie zostało przekształcone w skatepark i choć wielu mieszkańców jest niezadowolonych z tej decyzji, nadal jest to dobre miejsce do jazdy na deskorolce.
Adres: Av. del Parallel, 49, 08004 Barcelona

Hostele w Barcelonie

Czy pominęliśmy jakieś Twoje ulubione miejsca do jazdy na rolkach w Barcelonie? Daj nam znać w komentarzach i podziel się kilkoma wskazówkami z innymi skaterami w społeczności.

Szukasz innych sposobów na rozrywkę w Barcelonie?

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top