Bohaterowie hostelu, których świat teraz potrzebuje

Language Specific Image

Jeśli myślałeś, że nie możesz kochać hosteli bardziej niż już to robisz, przygotuj się na to, że twoje serce się rozszerzy, gdy przedstawimy ci bohaterów hosteli, którzy sprawiają, że świat jest bezpieczniejszym miejscem.

Każdy backpacker wie, że hostele to najlepsze miejsca na świecie – fakt! Gdzie indziej można poznać mnóstwo nowych przyjaciół, zwiedzać z ograniczonym budżetem, uzyskać lokalne wskazówki i dołączyć do bezpłatnych wydarzeń? Nigdzie, brzmi odpowiedź. Co więc stanie się z hostelami, gdy świat przestanie podróżować?

Nie jest tajemnicą, że branża turystyczna mocno ucierpiała podczas pandemii COVID-19, a wiele hosteli przeżywa trudne chwile. Właśnie dlatego ci cudowni bohaterowie hosteli zasługują na tak wiele miłości, ponieważ udało im się powstać w kryzysie, przekształcając swoje firmy w centra, które wspierają personel medyczny pierwszej linii, lokalne społeczności i pozostawionych podróżnych. Pozdrawiamy wszystkich naszych przyjaciół z hosteli na całym świecie, ponieważ wiemy, że wielu innych robi wspaniałe rzeczy, a wielu z nich nie może tego teraz zrobić, ale zrobiliby to, gdyby mogli!

Bohaterowie hosteli pomagający pracownikom służby zdrowia na pierwszej linii frontu

Razw Kapsztadzie i raz w Joburgu – Republika Południowej Afryki

Co będziesz robić, gdy wyzdrowiejesz z koronawirusa? Cóż, jeśli jesteś Kim z hostelu “Once In Cape Town”, opracujesz plan wsparcia pracowników pierwszej linii medycznej. Podczas kwarantanny Kim założyła “Ubuntu Beds”, usługę, która zapewnia pracownikom służby zdrowia bezpłatne i bezpieczne miejsca noclegowe w pobliżu szpitali, w których pracują.

Kim zainspirował się po dołączeniu do Zoom z lekarzem w Lombardii we Włoszech, epicentrum koronawirusa w tamtym czasie. Lekarz mówił o wyczerpaniu personelu medycznego i potrzebie tymczasowego zakwaterowania w pobliżu szpitali. Rozmowa ta była katalizatorem szybkich działań Kim w celu utworzenia Ubuntu Beds, które obecnie ma ponad 400 zarejestrowanych dostawców zakwaterowania i około 300 zarejestrowanych pracowników służby zdrowia. Inicjatywa ta wspiera pracowników pierwszej linii w Kapsztadzie i Johannesburgu. Jesteśmy pewni, że zgodzisz się, że Kim i jej zespół są bohaterami hosteli.

Kim powiedziała nam: “Wierzę, że koronawirus to czas, który testuje nasze człowieczeństwo i nigdy nie byłam bardziej dumna z pracy w hotelarstwie. Uważam, że hostele i obiekty noclegowe zawsze oferowały bezpieczną przestrzeń dla podróżnych, a teraz nadszedł nasz czas, aby zabłysnąć!”

Jeśli nie wiesz, że Ubuntu to termin Nguni Bantu oznaczający ludzkość, możesz śledzić tych niesamowitych ludzi na Instagramie pod adresem Ubuntu Beds and Once. Podróże. Nie wszyscy bohaterowie hosteli noszą peleryny!

Auberge NOLA Hostel,Luizjana & Auberge Clarksdale Hostel, Mississippi – USA

Zamiast całkowicie zamknąć swoje podwoje, hostele te utrzymały swój personel na liście płac i ustanowiły siebie jako siłę roboczą wspierającą pracowników pierwszej linii.

Pracownicy hostelu Auberge Clarksdale w Mississippi zręcznie poradzili sobie z kryzysem i zajęli się produkcją masek. Zaopatrują lokalne szpitale i domy opieki w te ręcznie robione maski, a także wrażliwych członków swojej społeczności. Zespół z hostelu Auberge NOLA w Nowym Orleanie w Luizjanie również stał się dobrze naoliwioną linią produkcyjną masek, wspierając lokalną organizację, która zapewnia bezpłatną opiekę domową osobom z zaburzeniami związanymi z nadużywaniem substancji. Kiedy ci faceci nie robią masek, są wolontariuszami w różnych projektach społecznych, pomagając mieszkańcom w dostępie do pomocy i wspierając lokalny bank żywności.

Bohaterowie hostelu wspierający społeczności

Hostel Mango Tree – Brazylia

Zwykle wypełniony beztroskimi turystami, cieszącymi się caipirinhą lub dwoma w tej idyllicznej lokalizacji Rio, zespół Mango Tree Hostel szybko zwrócił uwagę na lokalną społeczność.

Ponieważ ponad 13 milionów Brazylijczyków żyje w ubóstwie w fawelach Rio, ryzyko szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa w gęsto zaludnionych domach, które mają ograniczone zaopatrzenie w wodę, czyni tych mieszkańców wyjątkowo zagrożonymi.

Skromnym celem tego hostelu jest wsparcie 150 rodzin żywnością i zestawami higienicznymi, zanim Brazylia osiągnie szczyt COVID-19 pod koniec maja. Współpracują z ACE Projects, długoterminowym partnerem w zakresie zbierania funduszy i dystrybucji. Możesz wesprzeć te rodziny, przekazując darowiznę tutaj.

Sweet BCN – Barcelona

Ten hostel robi to, co robi najlepiej i zapewnia tym, którzy tego potrzebują, bezpieczne i wygodne miejsce na pobyt w barcelońskiej dzielnicy Eixample. Współpracując z organizacją pozarządową Homeless Entrepreneur, pomogli 17 mieszkańcom zejść z ulicy i bezpiecznie przenieść się do hostelu. Goście hostelu mają zapewnione wyżywienie, higienę i opiekę medyczną. Ponadto zespół hostelu zapewnia zmieniające życie szkolenia, które pomagają rozwijać umiejętności osobiste i zawodowe.

Bohaterowie hostelu podchodzą do tego z entuzjazmem, mówiąc: “Ten kryzys dał nam możliwość robienia tego, co robimy, z innym nastawieniem, bardziej otwarci i zaangażowani”

The Bristol Wing – Wielka Brytania

Ten butikowy hostel był niegdyś siedzibą policji miejskiej, a jego budynek pochodzi zXIII wieku. Będąc częścią grupy YMCA, nie jest im obce robienie dobrych rzeczy dla ludzi i planety. Podczas obecnego kryzysu pracownicy hostelu The Bristol Wing przekazali cały swój budynek, aby wspierać osoby śpiące w trudnych warunkach w brytyjskim mieście. Organizacja charytatywna dla bezdomnych St Mungo’s współpracuje z Radą Bristolu, aby upewnić się, że nikt nie pozostanie na ulicy podczas pandemii.

“Kiedy wyszliśmy, nadal czuliśmy się jak w The Bristol Wing, tylko z innym zestawem ludzi w sypialniach i za biurkiem. Spokojni, gościnni i przyjaźni. Wrócimy, gdy nasz świat znów stanie się normalny – i będziemy odświeżeni, z szeroko otwartymi ramionami – gotowi powitać cię w naszym mieście”

Haiti Communitere – Port-au-Prince, Haiti

W normalnych czasach podróżni odpoczywają w hamakach, ponieważ Haiti Communitere znajduje się w ogrodzie pełnym drzew mango, kokosowych i babki lancetowatej. Jednak hostel ten jest również centrum zasobów społeczności i jeszcze przed uderzeniem wirusa wspierał lokalne organizacje pozarządowe. Powstały bezpośrednio po trzęsieniu ziemi na Haiti w 2010 roku, w którym zginęło 316 000 osób, od tego czasu wsparły ponad 800 małych organizacji. Janet z Haiti Communitere wyjaśnia: “Port-au-Prince, Haiti, jest jednym z najbardziej niestabilnych politycznie i gospodarczo krajów na świecie i jest najbiedniejszym krajem na półkuli zachodniej. To wspaniały kraj, ale bardzo niestabilny. W kraju tym nieustannie dochodzi do wstrząsów i kryzysów”

Haiti Communitere prowadzi dom dla kobiet w trudnej sytuacji oraz projekt o nazwie Non Signifi Non (Nie znaczy Nie), który uczy zapobiegania gwałtom. Inną organizacją, którą wspierają, jest Kids Connection Haiti, która pomaga młodym ludziom wychodzącym z sierocińców, zapewniając im przestrzeń biurową i miejsce do prowadzenia dużych warsztatów i sesji szkoleniowych. Podczas pandemii koronawirusa zespół podjął się między innymi tworzenia masek, aby kontynuować swoją cenną pracę na rzecz społeczności.

Kiedy to wszystko się skończy, wiesz, gdzie dokonać rezerwacji, jeśli chcesz, aby Twój budżet na podróżowanie z plecakiem miał wpływ na innych.

BaobaBed Hostel – Myanmar

Podobnie jak reszta świata, Mjanma zmaga się ze skutkami COVID-19, ale jest też jednym z najsłabiej rozwiniętych krajów. Hostel BaobaBed został założony przez grupę młodych birmańskich turystów z plecakami, a gdy kryzys dotknął ich kraj, zmienili bieg, aby wesprzeć najbiedniejszych członków swojej społeczności. We współpracy z władzami miasta Yangon przekazują paczki żywnościowe najbardziej potrzebującym.

Kai Maung wyjaśnia sytuację, w jakiej się znaleźli. “Yangon to dawna stolica Myanmaru, w której mieszka około 7 milionów ludzi. Rząd poprosił nas o pozostanie w domu przez 20 dni, odwołując nawet obchody Nowego Roku. Wiedzieliśmy, że niektórym ubogim mieszkańcom miasta trudno będzie pozostać w domu, ponieważ polegają na codziennych dochodach.

Postanowiliśmy pomóc rządowi i zebraliśmy ryż, olej, cebulę i tuńczyka w puszkach i podzieliliśmy je na porcje dla około 2000 członków rodziny. Następnie załadowaliśmy ciężarówkę i dostarczyliśmy je wszystkim rodzinom, które najbardziej tego potrzebowały, aby pomóc im pozostać w domu. Byliśmy wdzięczni naszym pracownikom, którzy pomagali w każdym potrzebnym zadaniu”

Frendz Resort & Hostelw Boracay i Frendz Resort & Hostel El Nido – Filipiny

Filipiny to kraj, który tak wielu z nas zna i kocha, podobnie jak Linus, podróżnik, który wielokrotnie zatrzymywał się we Frendz Resort & Hostel i poddał się tam kwarantannie podczas epidemii COVID-19. Współpracując ze schroniskami, Linus pomaga koordynować działania, które koncentrują się na szybkiej i natychmiastowej pomocy dla osób walczących o codzienną żywność i krytyczne leki. Lokalny zespół identyfikuje również osoby w potrzebie nieobjęte programami rządowymi.

Pracownicy schronisk zbierają fundusze i zapewniają, że 100% wszystkich darowizn dociera do potrzebujących w lokalnych społecznościach El Nido, Palawan i Boracay, Aklan.

Linus powiedział nam: “Frendz Resort & Hostel jest bardzo szczęśliwy, że goście z całego świata pytają, jak rozwija się sytuacja na Filipinach i czy mogą jakoś pomóc. Ponieważ już wcześniej regularnie przekazywaliśmy paczki z żywnością i opieką wszystkim rodzinom naszych pracowników, narodził się ten pomysł. Zdaliśmy sobie sprawę, że potencjalnie możemy wesprzeć jeszcze więcej lokalnych rodzin. Tak więc teraz mamy uroczy zespół Frendz Resort & Hostel, turystów, którzy utknęli na miejscu, i wszystkich “frendz” na całym świecie, którzy pracują razem”

Bohaterowie hostelu wspierający podróżnych

Hostele Hi Teheran – Iran

Golnar i Habibeh z Hi Tehran Hostels w Iranie byli pierwszymi hostelami, którzy skontaktowali się z nami i poinformowali nas, że otwierają swoje drzwi dla podróżnych, którzy utknęli, gdy granice ich kraju zostały zamknięte. Zespół zamknął oba swoje hostele w Teheranie 1 marca i ponownie otworzył je jako “bezpłatne hostele” dla turystów, którzy utknęli podczas trwającej pandemii.

Do tej pory gościli ponad 70 podróżników, którzy nie mogli sobie pozwolić na zakwaterowanie i czekali na powrót do domu. Projekt nadal trwa, a obecnie przebywa u nich 15 gości. BBC Radio poprosiło ich nawet o udział w wywiadzie podcastowym w uznaniu ich pracy.

Prowadzą również kampanię zbierania funduszy z poprzednimi gośćmi, aby wesprzeć lokalne rodziny znajdujące się pod ogromną presją finansową. Aby zebrać pieniądze, sprzedali dwa dzieła sztuki, które mieli w hostelu, zbierając 8374 euro. Dzięki tej gotówce byli w stanie zapewnić 160 rodzinom podstawowe pakiety żywnościowe i sanitarne. Ponadto, z pomocą organizacji pozarządowej “SOSA Poverty” i pozostałych pieniędzy, zapewnili materiały i miejsce pracy do uszycia 800 bawełnianych masek, które zostaną rozdane w mniej uprzywilejowanych obszarach Teheranu.

To właśnie szybkie myślenie Golnara i Habibeh zainspirowało nas do założenia “Beds for Backpackers“, inicjatywy mającej na celu wspieranie podróżników, którzy utknęli na całym świecie. Byliśmy upokorzeni, ale nie zaskoczeni, gdy tak wiele hosteli zgłosiło się do projektu i możesz sprawdzić tę hojną grupę tutaj.

Wszystkie hostele są bohaterami

Jak już wspomnieliśmy na początku tego wpisu, ci hostelowi bohaterowie nie są jedynymi hostelami, które dają tak wiele w czasie kryzysu, ale odzwierciedlają to, jaką są grupą społeczną. Jeśli chcesz wesprzeć ich inicjatywy, skontaktuj się z nimi, a jeśli chcesz mieć pewność, że hostele będą tu jeszcze przez długi czas, możesz również zaadoptować hostel. W ten sposób pomożesz hostelowi utrzymać otwarte drzwi i będziesz mieć zarezerwowany pobyt w hostelu, gdy będziesz gotowy do ponownej podróży. Mamy nadzieję, że ten post dał ci trochę wiary w ludzkość i przypomniał ci, dlaczego wszyscy kochamy hostele.

Czytaj dalej:

siedem miejsc, w których możesz pomóc w projektach ochrony dzikiejprzyrody

🌟 Wzmacniające historie od 9 świetnych właścicielek hosteli

zrównoważona lista rzeczy do spakowania, której potrzebuje każdy podróżnik!

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top