Historie zrównoważonego rozwoju: Mistrzowie dostępności w hostelu INOUT

Dostępność w podróży przeszła długą drogę, a dostawcy usług transportowych i zakwaterowania zdali sobie sprawę, że muszą zaspokoić potrzeby podróżnych z dodatkowymi potrzebami fizycznymi, neurologicznymi i psychicznymi. Jednak wielu dostawców usług turystycznych wciąż się uczy, w tym hostele. Aby usłyszeć od hostelu, który dobrze radzi sobie z dostępnością, udajemy się do Barcelony, aby spotkać się z hostelem INOUT.

Z okazji20-lecia istnienia, nie jest zaskoczeniem, że w 2021 roku został on finalistą konkursu Extraordinary Inclusive HOSCARs. Z 90% pracowników hostelu składających się z osób niepełnosprawnych, hostel ten jest światłem nie tylko dla innych hosteli, ale także dla właścicieli firm na całym świecie. W tej części Hostelworld’s Sustainability Stories rozmawialiśmy z dyrektorem INOUT, Izaskun Quilez Arsuaga, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak przyjmują podróżnych z potrzebami dostępu i dowiedzieć się, jak można się zaangażować.

Poznaj hostel INOUT

Kiedy myślisz o wycieczce do Barcelony, możesz myśleć o intensywnym wypadzie do miasta wypełnionym architekturą, historią i plażą. Czego więcej można potrzebować? Cóż, w rzeczywistości jest więcej niż na pierwszy rzut oka. Wybierz się w krótką podróż poza tętniącą życiem metropolię, a znajdziesz rozległy zielony krajobraz parku Collserola (lub Parc Natural de Collserola). Znany jako wielkie zielone płuca Barcelony, park jest pełen szlaków turystycznych, przyrody, a nawetXIV-wiecznego zamku. Na powierzchni ponad 8000 hektarów jest to największy park metropolitalny na świecie i jest 22 razy większy niż Central Park w Nowym Jorku. Park szczyci się również czymś, czego nie ma Central Park – hostelem!

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

I to nie byle jakim hostelem. Hostel INOUT jest pierwszym w swoim rodzaju, zbudowanym z inicjatywy społecznej non-profit w celu promowania różnorodności i integracji osób niepełnosprawnych. Otoczony spokojem parku, INOUT jest odświeżającym wytchnieniem, z równie odświeżającym spojrzeniem na możliwości osób z dodatkowymi potrzebami.

Oferowanie zatrudnienia osobom niepełnosprawnym

Misją INOUT, będącego częścią organizacji non-profit Icaria Social Initiatives, jest promowanie integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Spośród 60 pracowników, 55 jest niepełnosprawnych. Członkowie tego zespołu pracują na różnych stanowiskach w hostelu i restauracji, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie codziennych czynności i pomóc podróżnym cieszyć się pobytem.

Izaskun mówi, że często, gdy firmy zatrudniają osoby niepełnosprawne, są one zaszufladkowane do ról przemysłowych, ale INOUT pokazuje, że nie tylko mogą one wyróżniać się w środowiskach pracy społecznej, ale często klienci nawet nie zdają sobie z tego sprawy, a wielu z nich kończy pobyt, nie wiedząc, że personel, który spotkali, był niepełnosprawny. Na tym właśnie polega inkluzywność! 👏

Udostępnianie swojego hostelu

INOUT nie tylko zapewnia integracyjne miejsce pracy, ale także stworzył integracyjną i dostępną przestrzeń dla podróżnych. Hostel jest dostosowany do potrzeb fizycznych, wizualnych i słuchowych każdego, kto wejdzie do budynku.

Aby pomóc osobom niepełnosprawnym fizycznie i umożliwić wszystkim gościom dostęp do udogodnień, zainstalowano rampy, windy i dostosowany parking. Obiekt dysponuje 100 dostępnymi łóżkami i przystosowanymi łazienkami, aby zapewnić wszystkim gościom komfortowy pobyt.

Z myślą o osobach niedowidzących zastosowano kontrast kolorystyczny między sufitem, podłogą i drzwiami, dostępne oświetlenie, a nawet szkło powiększające w recepcji. W windach i przy wejściach znajdują się oznaczenia w alfabecie Braille’a i podłogi podotykowe. A dla osób z problemami ze słuchem przygotowano alternatywne oświetlenie awaryjne dla gości, którzy mogą nie słyszeć alarmów awaryjnych.

Budowanie społeczności integracyjnej

Biorąc pod uwagę inkluzywność w umysłach wielu podróżnych, nie jest szokiem, że wielu wybiera pobyt w INOUT ze względu na element społeczny. Hostel stał się miejscem spotkań dla tych, którzy chcą wspierać organizację wywierającą pozytywny wpływ i doświadczyć fantastycznego pobytu. A pochlebne recenzje mówią same za siebie!

To miejsce jest niesamowite, niesamowita inicjatywa, której potrzebujemy więcej naświecie.Jeśli chcesz miło spędzić czas na łonie natury, naprawdę wygodnie (łóżko i udogodnienia), tanie posiłki, miły personel i podróżnicy, musisz tam pojechać”

“Prawdopodobnie najlepszy hostel, w jakim kiedykolwiek się zatrzymałem… cel hostelu jest niesamowity! Znajduje się na łonie natury i ma basen, boisko do koszykówki i ping ponga. Personel był niesamowity! Odwiedzę go ponownie przed opuszczeniem Barcelony!”

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej recenzji

INOUT są niezwykle dumni ze swojego zespołu, krzycząc o tym z dachów, gdy tylko mają okazję. W swojej lokalnej społeczności hostel zrobił to, co zamierzał: zmienił błędne przekonania na temat tego, co osoby niepełnosprawne mogą, a czego nie mogą zrobić i wzbudził szacunek dla osób z dodatkowymi potrzebami. Z kolei goście z zagranicy uwalniają swoje własne nieświadome uprzedzenia, tworząc efekt podstępu i otwierając umysły na całym świecie.

Jak podróżni mogą się zaangażować

Wiemy, że naszym podróżnym zależy na wspieraniu hosteli integracyjnych. Z ankiety przeprowadzonej wśród klientów Hostelword, 50% stwierdziło, że znalezienie zakwaterowania integracyjnego wpływa na to, gdzie się zatrzymują, a 83% uważa, że hostele są wyjątkowo lub bardzo integracyjne. Jak więc możesz wesprzeć INOUT?

Zatrzymaj się tam lub zarezerwuj salę konferencyjną

Jako część Icaria Social Initiatives non-profit, pieniądze zarobione z hostelu wracają do projektów społecznych wspierających osoby niepełnosprawne. Już sam pobyt w hostelu wspiera pozytywne zmiany! Czy wspominaliśmy, że mają basen? Chwyć moje gogle!

Jesteś miejscowym lub tylko przejazdem w pracy? Możesz także zarezerwować salę konferencyjną lub przestrzeń coworkingową na cały dzień.

Zjedz posiłek w restauracji lub kawiarni

Dzięki restauracji i kawiarni na miejscu możesz zamienić posiłek w mieście na spokojny posiłek na łonie natury po dniu spędzonym na zwiedzaniu parku. Restauracja jest otwarta zarówno dla publiczności, jak i gości hostelu.

Kup trochę produktów INOUT

Zachowaj pamiątkę z podróży i przyczyń się do dobrej sprawy, kupując produkty takie jak butelki wielokrotnego użytku, kubki i kalendarze.

INOUT chce zachęcić wszystkie hostele do podjęcia kroków w celu większej integracji, poprzez wprowadzenie środków mających na celu przyciągnięcie członków zespołu z różnych środowisk i doświadczeń, prowadzenie sesji szkoleniowych w celu promowania świadomości na temat różnorodności i integracji oraz zatrudnianie pracowników niepełnosprawnych. Jak mówi Izaskun, ich celem jest, aby osoby niepełnosprawne były traktowane na równi z innymi. Z ponadprzeciętną oceną w porównaniu do swoich rówieśników i recenzjami podróżnych, którzy zachwycają się gościnnością zespołu, są w stanie osiągnąć ten cel!

aby zarezerwowaćpobyt w INOUT, kliknij tutaj.

Pobierz aplikację Hostelworld, aby zacząć poznawać ludzi od momentu dokonania rezerwacji


Możesz także polubić… 🤩

Wskazówki dotyczące podróży dla osób z dodatkowymi potrzebami

historie zrównoważonego rozwoju: Integracja osób LGBTQIA w hostelu Modal

podróżowanie z celem: wolontariat w organizacjach pozarządowych podczas podróży

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top