Imprezuj jak miejscowy – najlepsze życie nocne w Kijowie!

Language Specific Image

Stolica Ukrainy, która szybko stała się najnowszym alternatywnym hotspotem w Europie, ma do zaoferowania znacznie więcej niż ponure i nudne stereotypy z nią związane. Istnieją dziesiątki powodów, dla których warto wybrać się do Kijowa na kolejną wycieczkę, w tym tętniące życiem życie nocne. Od piwa rzemieślniczego po wyrafinowane koktajle, od rejsów statkiem po podziemne rave’y – każdy weekend ma wiele do zaoferowania. Oto krótkie spojrzenie na to, co życie nocne w Kijowie ma do zaoferowania!kiev nightlife, two women walking up the steps of saint andrews church

@pablo4travelers

Bary piwne w Kijowie

Ukraińska scena piwna przeżywa rewolucję rzemieślniczą, napędzaną przez pomysłowe smaki browarów takich jak Varvar i polityczną zabawę Pravdy. Nie musisz jednak iść do jednego z modnych pubów rzemieślniczych, aby napić się dobrego piwa. Miejsca takie jak Syndicate Beer & Grill mają bardziej klimat baru sportowego, a lokalna sieć Porter Pubs serwuje zimne piwo w przystępnej cenie.

 • Varvar: (niedziela 14:00-11:45; poniedziałek-czwartek 13:00-11:45; piątek 13:00-12:45; sobota 14:00-12:45)
 • Pravda Beer Theatre: (niedziela 11:00-12:00; poniedziałek-czwartek 14:00-12:00; sobota 11:00-2:00)
 • Syndicate Beer & Grill: (niedziela-czwartek 10:00-12:00; piątek-sobota 12:00-2:00)
 • Porter Pub: (większość lokali czynna codziennie od 10:00 do 2:00)

kiev nightlife, a group of people saying cheers with beers

@giisilveira

Bary koktajlowe w Kijowie

Jeśli lubisz koktajle, Kijów jest jednym z najlepszych miejsc w Europie Wschodniej, aby spróbować kreatywnych mikstur. Co roku w mieście odbywa się Barometer, jeden z najbardziej fascynujących pokazów koktajli w całej Europie, przyciągający barmanów z całego kraju i świata.

Wiele barów koktajlowych w Kijowie ma unikalny charakter lub temat z przymrużeniem oka. Możesz poznać smaki odległych krajów w Podil East India Company lub spróbować psychoanalizy swoich preferencji dotyczących drinków w Pink Freud.

Miasto jest również pełne speakeasies. Od Paravoz, ukrytego w zamkniętym kinie, po Loggerhead, ekskluzywny bar za nieoznakowanymi drzwiami, miasto jest w zasadzie polowaniem na fantastyczne drinki. Dwa najlepsze z nich to Barman Dictat, który ma ogromny wyświetlacz alkoholu na ścianie i oferuje muzykę na żywo i DJ-ów w różne dni tygodnia, oraz Hendrick’s, elegancki lokal mieszczący się w piwnicy restauracji z burgerami.

 • Podil East India Company: (codziennie od 12:00 do 2:00)
 • Pink Freud: (niedziela 18:00-12:00; poniedziałek-czwartek 18:00-1:00; piątek-sobota 18:00-2:00)
 • Paravoz: (niedziela-poniedziałek 16:00-1:00; wtorek-czwartek 16:00-2:00; piątek-sobota 16:00-3:00)
 • Loggerhead (niedziela-czwartek 19:00-1:00; piątek-sobota 19:00-2:00)
 • Barman Dictat: (niedziela 18:00-2:00; poniedziałek-sobota 18:00-6:00)
 • Hendrick’s: (niedziela-wtorek nieczynne; środa-czwartek 18:00-1:00; piątek-sobota 18:00-2:45)

kiev nightlife, a girl in a hat drinking a pink cocktail

@jacalynbeales

Bary na dachu w Kijowie

Kijów słynie z mroźnych zim, ale oznacza to tylko tyle, że jego mieszkańcy w pełni korzystają z lata. Bary na dachu w Kijowie są często dyskretnie oznaczone, ale warto ich poszukać. Na szczycie hotelu Bursa znajduje się mały taras o nazwie 1818, który oferuje wspaniałe widoki na zachód słońca nad dzielnicą Podil. Restauracja i bar Mur-Mur na dachu pozwala zerknąć na ruchliwą ulicę Puszkinską. Najbardziej spektakularne widoki można podziwiać w Bar on 8 na szczycie Hyatt Regency, gdzie można wypić drinka naprzeciwko wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO katedry św.

 • 1818: (niedziela-czwartek 16:00-1:00; piątek-sobota 16:00-3:00)
 • Mur-Mur: (codziennie od 12:00 do 2:00)
 • Bar on 8: (codziennie od 11:00 do 2:00)

kiev nightlife, a view of the city at night from the rooftops

@lifeinkyiv

Kijowskie kluby

Jeśli chodzi o taniec, istnieją opcje dla każdego rodzaju groove. Miejsca takie jak The Alchemist przyciągają tłumy miłośników koktajli i hip hopu, podczas gdy Closer, popularny klub ukryty w opuszczonym kompleksie handlowym, jest bardziej stonowany i koncentruje się na techno i house. Na imprezę na plaży warto wybrać się przez most dla pieszych na plażę UBK na wyspie Trukhaniv. Aby poczuć się jak oligarcha, warto wybrać się do Hangover, który w weekendy jest często zatłoczony przez błyszczących młodych Ukraińców.

Latem w Kijowie odbywają się liczne koncerty i festiwale. Jednym z nich, który szybko zyskuje na popularności, jest festiwal Brave! Factory, który w 2019 r. miał sześć scen i trwał dwa dni, odbywając się w wyjątkowym miejscu zajezdni kolejowej.

 • UBK: (niedziela 11:00-2:00, poniedziałek-czwartek 11:00-1:00; piątek-sobota 11:00-6:00)
 • Alchemist: (niedziela-czwartek 18:00-3:00; piątek-sobota 18:00-5:00)
 • Closer: (piątek 11:59-11:00; sobota 11:59-12:00; niedziela 12:00-3:00)
 • Hangover: (niedziela-czwartek 12:00-1:00; piątek-sobota 12:00-4:00)

kiev nightlife, crowd of people in a club with multi coloured lights watching the stage

@adityachinchure

Kijów nocne życie musi

Istnieje kilka kwintesencji nocnego życia w Kijowie, których każdy powinien doświadczyć przynajmniej raz! Jednym z najbardziej radykalnych drinków jest drink “hełm” w Palata No. 6, barze z makabrycznym motywem szpitala. Uczestnicy muszą nosić twarde kaski i nie można bać się ognia – ale to wszystko, co mówię, ponieważ powinieneś sam tego doświadczyć!

Nowo otwarty RiverPort jest już ulubionym miejscem dla mieszkańców. Dzięki sprzedawcom żywności i napojów na świeżym powietrzu, a także regularnym wydarzeniom, miejsce to zawsze tętni życiem. Aby uzyskać całkowicie wyjątkowe wrażenia, wskocz na pokład jednego z rejsów po Dnieprze. Masz szansę zobaczyć zróżnicowaną panoramę Kijowa, imprezując z entuzjastycznymi mieszkańcami.

Aby spróbować jednego z najpopularniejszych ukraińskich produktów eksportowych, udaj się do Drunk Cherry po kieliszek likieru wiśniowego. Możesz też kupić butelkę, aby cieszyć się nią w domu!

 • Palata nr 6: (codziennie od 11:00 do 2:00)
 • River Port: (codziennie od 9:00 do 23:00)
 • Drunk Cherry: (niedziela-czwartek 12:00-12:00; piątek-sobota 12:00-1:00)

Ceny życia nocnego w Kijowie

Ceny w Kijowie są ogólnie bardzo przystępne w porównaniu do innych europejskich stolic. Piwo rzemieślnicze o pojemności 3 litrów można kupić za mniej niż 2 euro. Koktajle są zwykle nieco droższe, od 5 do 10 euro – co nadal jest świetną ofertą w porównaniu do tego, co zapłaciłbyś za ten sam wysokiej jakości napój w Nowym Jorku lub Londynie. Okładki klubowe mogą wynosić od 15 do 20 euro, w zależności od tego, o której godzinie się wybierasz i kto jest DJ-em imprezy. Oczywiście, jeśli pójdziesz do najbardziej popularnych miejsc w centrum, ceny te mogą być jeszcze wyższe.

Co robić, a czego nie robić w życiu nocnym w Kijowie

 • Miej oko na swoje rzeczy. Chociaż zawyżone rachunki i klubowe oszustwa to obecnie w dużej mierze tylko miejskie legendy, jeśli jesteś nieuważny na swoją torbę, nie zdziw się, jeśli zniknie.
 • Nie bierz narkotyków. Ukraińskie przepisy dotyczące narkotyków są obecnie bardzo surowe. Nie tylko złamałbyś prawo, ale także podjąłbyś wszelkie ryzyko związane z nieuregulowanym rynkiem narkotykowym.
 • Pomyśl o swoim wyglądzie. Czasy ekstremalnej “kontroli twarzy” minęły, ale pewne oczekiwania dotyczące wyglądu nadal obowiązują w niektórych miejscach. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli planujesz odwiedzić niektóre z modniejszych hotspotów w centrum miasta.
 • Dokonaj rezerwacji. Kijowska scena życia nocnego jest zdominowana przez system rezerwacji, co może być bardzo frustrujące, jeśli lubisz spontaniczność. Dotyczy to głównie barów koktajlowych i lokali na dachach. Jeśli lubisz żyć niebezpiecznie bez rezerwacji, upewnij się, że masz plan awaryjny.
 • Nie poddawaj się. Jeśli bramkarz początkowo odmówi ci wstępu z powodu braku rezerwacji, nadal możesz być w stanie porozmawiać, jeśli chcesz po prostu stać przy barze lub możesz obiecać, że wyjdziesz w określonym czasie.
 • Nie martw się, jeśli nie mówisz po ukraińsku. Ogólnie rzecz biorąc, ukraińscy pracownicy, którzy są w awangardzie kijowskiej rewolucji życia nocnego, doskonale znają angielski.
 • Sprawdź dokładnie godziny otwarcia. W dynamicznym mieście, takim jak Kijów, lokale są stale otwierane i zamykane – lub przechodzą renowacje. Google może nie być na bieżąco ze wszystkimi firmami, więc aby dokładnie sprawdzić, czy miejsce jest otwarte, poszukaj go w mediach społecznościowych.
 • Sprawdź wydarzenia specjalne. Prawie w każdy weekend jest coś wyjątkowego do zrobienia, niezależnie od tego, czy jest to festiwal piwa rzemieślniczego, czy fabryczny rave. Najlepszym miejscem do znalezienia informacji o nadchodzących wydarzeniach są media społecznościowe – prawie wszystko jest publikowane online. Chociaż większość z nich jest w języku ukraińskim, jeśli jesteś uzbrojony w Tłumacz Google, powinieneś być w stanie rozszyfrować, co się dzieje.
 • Poszukaj informacji na własną rękę! To tylko podstawowe informacje na temat wszystkich opcji życia nocnego w Kijowie! Nawet po prawie dwóch latach mieszkania tutaj, ciągle odkrywam nowe miejsca, a moja lista ulubionych tylko się wydłuża. Najlepszym sposobem na to jest bycie na miejscu – porozmawianie z mieszkańcami i sprawdzenie, gdzie spędzają czas. Najlepsze rekomendacje otrzymałem od samych barmanów (są zbyt zajęci zabawą, by zostawiać recenzje w Google).

kiev nightlife, a view of saint andrews church on the hill

Teraz, gdy przeczytałeś lokalny przewodnik po życiu nocnym w Kijowie, czy jesteś gotowy na imprezowanie w ukraińskim stylu? A może już tam byłeś, zrobiłeś to i masz własne rekomendacje, którymi możesz się podzielić? Tak czy inaczej, daj nam znać w komentarzach. Dzięki! 🍺

Sprawdź nasze hostele w Kijowie, aby znaleźć miejsce na nocleg po nocy imprezowania.

O autorze:

Amy Butler jest pisarką z Nowego Jorku, obecnie podróżującą bez stałego adresu. Jej główne zajęcia to zaprzyjaźnianie się z barmanami i doświadczanie różnych kultur poprzez chleb. Przeczytaj jej blog The Wayfarer’s Book lub śledź jej Instagram.

Czytaj dalej: ⬇️

🌟 Najlepszy przewodnik po Rosji z plecakiem

🌟 Najlepsze kluby nocnena świecie

🌟 Najlepsze rzeczy do zrobienia w Kijowie

🌟 Najlepsze miejsca na imprezę w Europie

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top