18 alternatywnych miejsc, by uwolnić swoją wewnętrzną hipsterkę

Language Specific Image

Minęło kilka lat odkąd termin “hipster” po raz pierwszy wszedł do naszego słownika. Słowo to charakteryzuje styl życia polegający na przyjmowaniu nieznanego i podkreślaniu wyjątkowości lokalnego świata. Zebraliśmy listę niektórych dzielnic w niesamowitych miastach na całym świecie, które mają podobne cechy, a każda z nich ma swoją fascynującą specyfikę.

1. Williamsburg i Bushwick – Nowy Jork

Street art in the alternative neighbourhood of Williamsburg New York
Zdjęcie: Zach, Matt Biddulph, Jeff Gunn
Williamsburg był kiedyś jedną z bardziej niebezpiecznych dzielnic Nowego Jorku, ale teraz jest kwitnącym domem dla artystów i ludzi z całego świata. Po wizycie na pchlim targu Artists & Fleas warto wybrać się na przejażdżkę rowerową w kierunku galerii Pierogi. Obok Williamsburga znajduje się Bushwick, wschodząca modna dzielnica, pełna barów pośrodku opuszczonych fabryk (poważnie) i niszczejących budynków, które nadają charakter i kontrast okolicy.
Polecany hostel w Williamsburgu: MIĘDZYNARODOWA REZYDENCJA STUDENCKA

2. Shimokitazawa – Tokio

W Shimokitazawa panuje o wiele bardziej zrelaksowana atmosfera w porównaniu do zgiełku Tokio. Wszystko, co uważane jest za kreatywne, zajmuje centralne miejsce. Jak każda szanująca się dzielnica hipsterska, znajdziesz tu sklepy z odzieżą vintage, dziwaczne kawiarnie i oczywiście rower za każdym rogiem.
Polecany hostel w Shimokitazawa: HOSTEL SKANSTULLS

3. Södermalm – Sztokholm

Street art in the alternative neighbourhood of Sodermalm Sweden
Zdjęcie: Benjamin Horn, Jonas Nordström
Największa wyspa w Sztokholmie, Södermalm, zawsze była uważana za popularną część miasta. Jest pełna budynków przemysłowych i drewnianych domów, muzeów, modnych barów, sal koncertowych i wystarczającej liczby atrakcji, aby przyciągnąć uwagę hipsterskiej populacji szwedzkiej stolicy.
Polecany hostel w Sztokholmie: HOSTEL CITY BACKPACKERS

4. SoFo – San Juan, Portoryko

SoFo to południowa dzielnica stolicy Portoryko. Od kolorowych domów w karaibskim stylu, po niesamowite uliczne jedzenie, targi, bary i kluby, ta dzielnica jest hipsterisimo!
Polecany hostel w Puerto Rico: POSADA SAN FRANCISCO

5. Wynwood – Miami

Miami nie może zostać pominięte na naszej liście! Wynwood to miejsce, w którym obecnie gromadzi się ogromna liczba pracowni i galerii, kawiarni i klubów. Mieszkańcy organizują comiesięczny ArtWalk, wystawę sztuki współczesnej na otwartych ulicach, celebrując silnego ducha kreatywności w tej dzielnicy.
Polecany hostel w Miami: MIAMI BEACH INTERNATIONAL HOSTEL

6. Canal Saint-Martin – Paryż

The alternative neighbourhood of Canal Saint-Martin Paris
Photo Credit : Tonio Vega, Lydia, David McSpadden
Canal Saint-Martin to ulubiona strefa hipsterów pełna młodych paryskich bohemy, którzy jedzą pikniki na brzegach i piją czerwone wino do późnych godzin nocnych. Charakterystyczną cechą hipsterskiej okolicy jest Point Ephemere, dawny magazyn przekształcony w kulturalne centrum referencyjne. Tutaj organizowane są koncerty, wydarzenia i wystawy, a wszystko to otoczone jest pięknym barem.
Polecany hostel w Paryżu: ST CHRISTOPHER’S INN GARE DU NORD

7. Pigneto – Roma

Historyczna dzielnica robotnicza Rzymu, Pigneto, ewoluowała i zmodernizowała się na przestrzeni lat. Okolica jest teraz pełna lokalnych sklepów, a w jej sercu znajduje się Kino, centrum poświęcone kinu niezależnemu. Na marginesie: znajduje się tam również bistro i liczne wydarzenia, których przegapienie byłoby szaleństwem!
Polecany hostel w Rzymie: THE YELLOW

8. Dalston, Hoxton i Shoreditch – Londyn

Street art in the alternative neighbourhood of Dalston London
Źródło zdjęć: Barney Moss, Alper Çuğun, Me Roe
Londyn to wieloetniczne miasto, w którym każda dzielnica ma swoją własną osobowość. Dalston, Shoreditch i Hoxton to trzy hipsterskie dzielnice w stolicy Anglii, które są głównym ośrodkiem londyńskiej kultury alternatywnej. Znajdziesz tu mnóstwo klubów nocnych, sklepów z używanymi rzeczami oraz galerii sztuki i designu. Dalston ma nawet sklep rolniczy: eksperyment w rolnictwie miejskim, z barem, pomieszczeniami funkcyjnymi i ogrodami hydroponicznymi.
Polecany hostel w Shoreditch: THE DICTIONARY HOSTEL

9. Malasaña – Madryt

Okolica rowerów, modnych barów, sztuki i kultury: dzielnica Wonderland (barrio de las Maravillas). Kluby opanowały ten niewielki obszar, który w ostatnich latach stał się bardzo modny. Każdy uwielbia lokalną muzykę na żywo!
Polecany hostel w Madrycie: THE HAT MADRID

10. Prenzlauerberg i Kreuzberg – Berlin

The alternative neighbourhood of Berlin
Źródło zdjęcia: Sludge G, Andrew Filer
Bary, kluby i centra kulturalne są kręgosłupem tego miasta, a miejsce to przechodzi ciągłą ewolucję, zachowując jednocześnie historyczne cechy, które idealnie komponują się z hipsterskim stylem życia.
Polecany hostel w Berlinie: BaxPax KREUZBERG HOSTEL

11. Wyspa – Mediolan

V Ta oddzielona od miasta wyspa przekształciła się z czasem z popularnego tradycyjnego obszaru w hipsterską przystań z klasycznym miejskim klimatem. W tej małej wiosce można znaleźć artystów, modne bistra i sklepy z wszelkiego rodzaju fajnymi rzeczami. Aha i p.s. życie nocne jest tu królem!
Polecany hostel w Mediolanie: HOSTEL BEAUTIFUL

12. Fitzroy – Melbourne

Znane jako australijskie miasto hipsterów, Fitzroy jest bijącym sercem Melbourne. Jednym z najpiękniejszych budynków w mieście jest Centrum Fotografii Współczesnej. Okolica jest także domem dla Fringe Festival, jednego z najbardziej prestiżowych festiwali sztuki, muzyki i teatru na świecie.
Polecany hostel w Melbourne: PRZYSTANEK TRAMWAJOWY 14 BACKPACKERS

13. Gracia – Barcelona

The alternative neighbourhood of Gracia Barcelona
Zdjęcie: Alexandre López, Oh-Barcelona.com
Dzielnica znana na całym świecie z Parku Guell i Casa Vicens, urok Gracia to jej ulice. Są one wypełnione różnymi rodzajami budynków. Czy możesz być bardziej szczegółowy? Place są klimatyczne o zachodzie słońca, dzięki otaczającym je barom i klubom nocnym.
Polecany hostel w Barcelonie: BARCELONA CASA GRACIA HOSTEL

14. Nørrebro – Kopenhaga

Jeśli jesteś entuzjastą pubów, sprawdź dziesiątki różnych piw, rzemieślniczych piekarni, cukierni i mebli z surowego drewna, które Nørrebro ma dla Ciebie w zanadrzu. Laundromat Café to zarówno pralnia, jak i bar, w którym można połączyć się z Wi-Fi z laptopa, popijając kawę ORAZ czekając na pranie!
Polecany hostel w Kopenhadze: SLEEP IN HEAVEN

15. Beyoglu – Stambuł

The alternative neighbourhood of Istanbul
Zdjęcie kredytowe: Guillén Pérez
Bayoglu jest tak pełne rzeczy do zrobienia, zobaczenia, usłyszenia, a nawet zjedzenia, że jest jak miasto w mieście Przygotuj się na uwiedzenie muzyką na żywo podczas spaceru malowniczymi uliczkami.
Polecany hostel w Stambule: BELLAVISTA HOSTEL BEYOGLU

16. Kallio – Helsinki

Perła Półwyspu Skandynawskiego, Helsinki to miasto uniwersyteckie pełne życia i młodych ludzi przecierających własne szlaki. Kallio to hipsterska dzielnica tego wspaniałego miasta, gdzie inspiracja nigdy nie zawodzi, a znajdziesz tu mnóstwo designerskich sklepów, odzieży z drugiej ręki i przedmiotów vintage.
Polecany hostel w Helsinkach: EUROHOSTEL

17. Dzielnica VII – Budapeszt

Dzielnica odbudowana po zniszczeniach wojennych odrodziła się i została przeniesiona w przyszłość. Sprawdź wspaniałe “bary w ruinach”, znajdujące się w opuszczonych budynkach i wyposażone w meble wykonane z recyklingu i pomysłowe rzeźby. Jest to w zasadzie artystyczne centrum miasta, ze wszystkimi wydarzeniami, muzyką na żywo, targami i wystawami.
Polecany hostel w Budapeszcie: WOMBATS CITY HOSTEL BUDAPEST

18. Mission District – San Francisco

The alternative neighbourhood of Mission District San Francisco
Źródło zdjęcia: torbakhopper, emile lombard
Zgodnie z tradycją, dzielnica hipsterska to modne i nowoczesne miejsce, które zachowuje pewne klasyczne cechy. Najbardziej uderzającym przykładem jest Mission District w San Francisco, jeden z najstarszych obszarów w San Francisco, a obecnie najnowocześniejszy plac zabaw dla eksperymentów. Muzeum Precita Eyes jest strażnikiem tego doświadczalnego skarbu i pomoże Ci odkryć klimat, którego nie poczujesz nigdzie indziej na świecie.
Polecane hostele w San Francisco: HOSTELE W USA SAN FRANCISCO

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top