WORLD EXCLUSIVE: 14 niesamowitych rzeczy, których nigdy nie wiedziałeś o hostelach

Language Specific Image

Czy wiesz, że hostele istnieją w niektórych z najpiękniejszych miejsc na świecie? Może nie wiesz, że możesz obudzić się w prywatnym pokoju przy plaży na prywatnej wyspie za 8 €/noc? Czy kiedykolwiek próbowałeś darmowej jogi na plaży w Miami lub lekcji flamenco w Sewilli? Jeśli odpowiedź brzmi “nie”, to trzymaj się plecaków, bo czeka Cię kilka hostelowych objawień i uniesień!

1. Twoje podwórko może wyglądać jak RAJ

Całkowicie możliwe jest spełnienie marzeń, budząc się na horyzoncie Pacyfiku, biorąc poranną kąpiel w basenie hostelu przed wędrówką po prywatnej dżungli hostelu! A może masz ochotę zjeść śniadanie na prywatnej plaży, a następnie nurkować na Wielkiej Rafie Koralowej? W hostelach, w których ocean jest Twoim placem zabaw, możesz codziennie obcować z morską fauną i florą. Tropikalne przystanie, takie jak Bambuda Lodge i Base Magnetic Island, są niezwykłe i nie nadwyrężą budżetu.

2. Nie ma to jak impreza w hostelu

Od imprez przy basenie w Freehand Miami po podziemne rave’y w bardzo modnym Generator Berlin Mitte, hostele są miejscem, w którym powstają te skandaliczne historie z podróży! Poważnie, ci ludzie z hosteli – często podróżnicy i miejscowi – wiedzą, jak urządzić jedną piekielną fiestę. Wiesz, że trafiłeś w dziesiątkę, gdy twój hostel ma stałą happy hour i własny bar miksologiczny..

3. Hostele mogą ukoić umysł, ciało i duszę

Pobudzenie endorfin i utrzymanie równowagi Yin i Yang w podróży jest kluczem do wyluzowanego, szczęśliwego podróżnika. Wiele hosteli poświęca się odnowie biologicznej i oferuje bezpłatne zajęcia i zdrowe posiłki, takie jak Casa Zen w Kostaryce. Oferuje on zajęcia cardio i jogi, lekcje surfingu oraz blendery w ogólnodostępnej kuchni, dzięki którym można przygotować własny eliksir zdrowia. Marzenie o podróżowaniu i zachowaniu zdrowia za 11/16/14 funtów za noc to naprawdę niezły wydatek!

USA Hostele Ocean Beach (San Diego, USA)

4. Hostele mają prywatne pokoje i są fantazyjne

Wszyscy, przygotujcie się na powstanie prywatnych pokoi! W tym hostelowym nu-age możesz zatrzymać się w pokojach o jakości hotelowej za mikroskopijne ceny, z dodatkowym bonusem w postaci towarzyskich wibracji, które oferują hostele. Prywatne łazienki, tarasy, a nawet penthouse’y są pionierami hostelowej rewolucji!

Hostel Casa Gracia Barcelona

5. Hostel Dorms Can Be B.O.M.B

Te wspólne przestrzenie znacznie się rozwinęły, moi przyjaciele. Pomyśl o zasłonach zapewniających prywatność, własnej wtyczce i lampce do czytania oraz mnóstwie PRZESTRZENI. Akademiki tylko dla kobiet są teraz powszechne, a miejsca takie jak Casa Kessler mogą obalić te miejskie mity o akademikach. Po prostu. Look. Na. That. Sufit!

Soul Kitchen (Sankt Petersburg, Rosja)

6. There Is Limitless FUN

Nbd, po prostu spędzam szalony czas z moimi nowymi kumplami w moim hostelowym BALL PIT! W dzisiejszych czasach hostele to nie tylko miejsce, w którym można się wyciszyć – to potęgi rozrywki. Kina, ścianki wspinaczkowe, skate rampy, własne browary…! Uwaga – zbyt dużo zabawy jest wyczerpujące!

Livingstone Backpackers (Zambia)

7. You Can Look F.R.E.S.H

Potrzebujesz przyciąć wąsy? Nowego tatuażu? Masażu aromaterapeutycznego? Jeśli tak, to nie musisz opuszczać swojego hostelu! Usiądź na fotelu fryzjerskim w Kex Hostel, zdobądź dzieło sztuki w barze tatuażu w stylu vintage w Urban House lub odpręż się w hostelowym spa w Equity Point. Powtarzam, HOSTEL SPA.

Sunset Destination Hostel (Lizbona)

8. Możesz spać w dziwnych miejscach

Czy kiedykolwiek spałeś w XVIII-wiecznej jaskini w Grecji? Arabskiej rezydencji w Nazarecie? Tureckim domku na drzewie? W COCKPIT?! Cóż, za cenę hostelu możesz zaznaczyć je wszystkie! Często te hostele są prowadzone przez rodziny lub backpackerów, więc otrzymasz niesamowitą gościnność, lokalne jedzenie i wskazówki. Czy to może być bardziej “Poznaj Świat”?!

Jumbo Stay (Sztokholm)

9. Jedzenie jest TAK tanie i TAK dobre

Uwierz nam, gdy mówimy, że posiłki w hostelach mogą być atrakcją podróży! Tak, uwielbiamy kawiarnie w hostelach, ale jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz kilka specjalnych hosteli, które oferują pyszne darmowe jedzenie i regularne kolacje. Personel uroczego Lavender Circus w Budapeszcie organizuje węgierskie kolacje, dzięki czemu można nawiązać więzi z innymi podróżnikami przy węgierskiej pálince, a etos Soul Kitchen (poniżej) polega na jedzeniu i piciu z miłością. Rosyjski szef kuchni regularnie odwiedza lokal, by gotować tradycyjne 3-daniowe kolacje, a sprzątaczka codziennie rano przygotowuje szarlotkę. Podróżnicy, to jest tak lokalne, jak to tylko możliwe!

10. Możesz zanurzyć się w naturze

Nic tak nie pokrzepia zmęczonej podróżą duszy jak zastrzyk Matki Natury! Wiele z naszych hosteli jest ukrytych wśród cudów wszechświata, a ich lokalizacje sprawią, że poczujesz się, jakbyś trafił w dziesiątkę. Poczuj magię jej uzdrawiających wibracji, obserwując gwiazdy w Szkocji, wędrując po malezyjskiej dżungli lub relaksując się w gigantycznym hamaku naprzeciwko gór Sierra Nevada. Mmmmm…. Czujemy stąd zapach rosy z dżungli….

Skyewalker Hostel(Isle of Skye, Szkocja)

11. Odkryj najnowocześniejszą sztukę i design

Wiele hosteli jest płótnami dla lokalnych artystów i jest zaprojektowanych na znakomitym poziomie. Weźmy na przykład Wallyard Concept Hostel, z jego ostrym hipsterskim klimatem i salonem artystycznym lub Living Lounge Hostel, prowadzony i urządzony przez czterech portugalskich artystów. W tych artystycznych perełkach nie ma nic z “sieciowego hotelu”, a jeśli masz talent, niektóre hostele oferują nawet wymianę dzieł sztuki!

Living LoungeHostel (Lizbona)

12.Łazienki są tak luksusowe

Ponieważ nic tak nie przypieczętowuje umowy, jak odlotowa łazienka, prawda? Jeśli chcesz podkręcić ten luksusowy przełącznik, sauny, strefy rozpieszczania i sesje jacuzzi mogą być częścią Twojej codziennej rutyny. Tony Montana nie ma sobie równych!

Casa Kessler (Barcelona)

13. W bibliotece hostelu można się zatracić

Bibliofile, to dla was! Dla niektórych przytulny fotel i półka z dziwnymi i cudownymi książkami to dom z dala od domu. Jeśli czytanie nie jest twoją pasją, spójrzmy prawdzie w oczy, poświęcenie cennego czasu na rozmowę z domem lub medytację jest niezbędne dla zdrowia psychicznego podróżnika 😉

Generator Berlin Mitte

14. Hamaki i poduszki są WSZĘDZIE

Poważnie, hostele mają fetysz na punkcie tych rzeczy. Przestrzenie socjalne są często wyposażone w nastrojowe oświetlenie i kolosalne wygodne rzeczy, aby zapewnić chłód po długim dniu przygód. Istnieją salony poświęcone kacom! Hostele po prostu nas… ZNAJĄ 😀

Selina Hostels Bocas Del Toro (Panama)

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnym hostelu i o tym, jak możesz poznać nowych ludzi w podróży? Obejrzyj poniższy film!

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top