Wskazówki, jak przezwyciężyć jet lag

Wszyscy cierpieliśmy na jet lag na pewnym etapie i chcieliśmy, aby jak najszybciej się skończył, abyśmy mogli zacząć odkrywać nasze nowe otoczenie, zwłaszcza odkąd wprowadziliśmy naszą nowąaplikację mobilną1_homepage_429; jaki jest jednak najlepszy sposób na pokonanie jet lag? Zwróciliśmy się do naszych fanów na Facebooku, aby uzyskać wskazówki z pierwszej ręki.

Ustaw zegarek

Justin Kenner mówi:

Ustaw zegarek na czas w miejscu docelowym zaraz po wejściu do samolotu.

Janis Wilson mówi:

Ustaw zegarek na czas w miejscu docelowym, śpij w samolocie (jeśli lecisz nocą) i choć brzmi to nudno, nie denerwuj się podczas podróży, tylko pogorszysz swoje samopoczucie po wylądowaniu.

Patricia Bolt DuLany mówi:

Ustaw zegarek na godzinę docelową, kiedy wyjeżdżasz, nie śpij przez resztę dnia, idź wcześnie spać. Następnego dnia rano będziesz już gotowy do drogi.

Lynne Zac mówi:

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

Po wejściu do samolotu zmień zegarek na czas lokalny w miejscu, do którego się wybierasz i wykorzystaj ten czas, aby zdecydować, kiedy jeść i spać. Po dotarciu na miejsce weź tabletki melatoniny i korzystaj z naturalnego światła słonecznego, aby pomóc w dostosowaniu się, oprzyj się chęci spania w środku dnia.

Przebij się2_qyda

Rachel Wilson mówi:

Suck it up to stay awake and go to bed at a normal hour in your destination!

Stephanie Maddox mówi:

Nie zasypiaj aż do normalnej godziny snu w miejscu docelowym. Po przyjeździe weź prysznic i zjedz coś, a następnie wybierz się na spacer. Ekscytacja nowym miejscem i ćwiczenia fizyczne rozbudzą Cię w mgnieniu oka.

Natalia Djajarahardja mówi:

Spaceruj po mieście przez cały dzień po wylądowaniu, a będziesz tak wyczerpany wczesnym wieczorem, że nie da się nie zasnąć wcześnie.

Helen Kenny mówi:

W miejscu docelowym zawsze nie śpij do późna.

Madison Elmore mówi:

Nie zasypiaj bez względu na godzinę powrotu do domu i idź spać tak późno, jak tylko możesz to znieść.

Amanda Lee mówi:

Po prostu kontynuuj dzień i uderzaj w sianoyyyyyyy wczesną nocą na długi, dobrze potrzebny sen.

Rob Pritchard mówi:

Nie śpię tak długo, jak tylko mogę, więc przed normalną porą snu jestem absolutnie zdruzgotany i śpię krótko, a następny dzień będzie długi, ale sen tej nocy będzie genialny. Dużo podróżuję i wydaje mi się, że to działa.

Michelle Cavanagh mówi:

Bez względu na to, o której godzinie dotrzesz do miejsca docelowego lub jak długi był lot, nie kładź się spać aż do wieczora. Jak najbardziej, zrób to wczesną nocą, ale nie ulegaj pokusie spania w ciągu dnia.

Luisa Achcar Pereira mówi:

Jeśli to możliwe, zawsze staraj się dotrzeć rano do miejsca docelowego. Po przybyciu na miejsce spędź dzień poza domem. Postaraj się nie spać, dopóki nie zapadnie noc w miejscu docelowym – jeśli masz ochotę na drzemkę, nie rób tego. Podejmij ten dodatkowy wysiłek pierwszego dnia, aby spać tylko wtedy, gdy naprawdę jest już noc. Kiedy obudzisz się następnego dnia, będziesz już w normalnej strefie czasowej!

Alaina Marie mówi:

Staram się chodzić na długie spacery po mieście, w którym jestem. Ćwiczenia dają zastrzyk endorfin na zakończenie dnia, a także pomagają zasnąć tej nocy. I hej, piesza wycieczka.

Judith Van Dijk mówi:

Dostosuj się do lokalnego czasu, po prostu podążając za dniem, nie zasypiaj i idź spać wcześnie wieczorem.

Dostosuj swoje jedzenie

Caitlyn McKenzie mówi:

Dwa oczywiste punkty to zaraz po wejściu na pokład samolotu spanie tylko w nocy w miejscu docelowym i wypicie napoju zawierającego kofeinę w ciągu dnia w nowej strefie czasowej. Najlepszym sposobem na utrzymanie snu podczas lotu wstecz jest motywowanie się podczas posiłków. Oczekiwanie na ten jeden pocieszający lub nowy i ekscytujący posiłek to świetny sposób, aby nie zasnąć. Zasypianie jest łatwe, wystarczy nie spać przez ostatnie 6 godzin lotu i obudzić się na śniadanie. Jedzenie jest kluczem. Zawsze jedzenie.

Jake McMillian mówi:

Nie jedz przez 12-18 godzin przed przyjazdem. Pij tylko wodę i to w dużych ilościach. Twój wewnętrzny zegar jest regulowany głównie przez poziom hormonów napędzanych przez spożywane pokarmy. Wypłukując organizm i pozbawiając go składników odżywczych w dniu podróży, jest on zmuszony polegać na zewnętrznych sygnałach (światło dzienne), aby ustawić swój wewnętrzny zegar. Po przybyciu na miejsce zjedz posiłek odpowiedni do pory dnia dla Twojego organizmu. Jeśli przylatujesz w środku nocy, poczekaj do rana na duże śniadanie.

Ben Freeman mówi:

Pość przez 16 godzin, twój system się zresetuje.

Przygotowanie do lokalnej strefy czasowej

Leon Beernink mówi:

Podnieś codzienną rutynę nowej strefy czasowej.

Joe Barry Rudge mówi:

Dostosuj się do nowej strefy czasowej tak szybko, jak to możliwe: Kładź się spać o zwykłej porze w danej strefie czasowej. Walcz z tym i staraj się jak najszybciej wrócić do normalnego trybu życia.

Gina Marie Longo mówi:

Staram się zacząć dostosowywać mój harmonogram snu stopniowo, zanim jeszcze przylecę.

Andy Bettolli mówi:

W tygodniu poprzedzającym wakacje stopniowo dostosowuj się do wzorców czasowych w miejscu docelowym.

Adventurous Andrea mówi:

Lubię zafundować sobie “pre-jet-lag!” Przez kilka dni przed podróżą stopniowo przesuwam swój harmonogram snu do przodu lub do tyłu. Jeśli chodzi o przezwyciężenie tego, nawadniaj się, pozostań w świetle dziennym, gdy musisz pozostać przytomny, utrzymuj ciemność, gdy musisz spać (hura dla masek do spania!) i jedz odmładzające pokarmy.

Orzeszki ziemne lub precle:

Postaraj się dostosować swoje ciało do czasu lokalnego – bądź obudzony, gdy miejscowi nie śpią, i śpij, gdy śpią. Im szybciej, tym lepiej. Pierwszy dzień może być ciężki, ale potem powinno być dobrze!

Ross Trower mówi:

Zawsze staram się dostosować swój zegar ciała na kilka dni przed, jeśli nie aż tydzień. Zjedz swoje 3 posiłki, kiedy będziesz w miejscu docelowym i uwzględnij postoje w swojej wizycie. To podróż, a nie miejsce docelowe!

Zmień porę snu

Claudia Romero mówi:

Kładź się spać o tej samej porze każdej nocy po powrocie do domu, aby wyregulować swój zegar mentalny. Postaraj się nie spać zbyt długo przez kilka następnych poranków.

Renata Boni Ruschel mówi:

Nie śpię poprzedniej nocy, jeśli lot jest w ciągu dnia i nie śpię również podczas lotu.

John Newman mówi:

Sugeruję unikanie spania przez dwa dni przed podróżą, a następnie próbę zresetowania zegara ciała poprzez chodzenie spać o normalnej porze po przybyciu do miejsca docelowego, w którym planujesz pozostać przez kilka tygodni lub dłużej.

Felice Schulze mówi:

Śpij!!! I słuchaj swojego ciała. Niektórzy ludzie muszą się przespać, inni muszą przez to przebrnąć, każdy jest inny. I pij DUŻO wody podczas lotu – żadnego alkoholu! Po przylocie poczujesz się jeszcze bardziej odwodniony.

Julie Jones mówi:

Podczas lotów samolotami dwupokładowymi, takimi jak British Airways, należy zajmować miejsca przy wyjściach awaryjnych na górnym poziomie. Jest tam ogromna przestrzeń, a kiedy jesteś w powietrzu, możesz po prostu wyciągnąć koc i poduszkę i położyć się w przestrzeni między rzędami. To NIESAMOWITE! A podczas długich postojów idę do dość odległego miejsca (lub nawet zajętego) i tworzę zagrodę z wózków bagażowych o głębokości trzech wózków, wchodzę do środka ze wszystkimi moimi rzeczami i idę spać! Nikt nie może cię znaleźć.

Zdrzemnij się

Tengku Zahasman mówi:

To, co zadziałało dla mnie, to przyjazd wcześnie rano do miejsca docelowego i “popołudniowy sen” do powiedzmy 16:00. Później tej nocy śpij ponownie o normalnej godzinie snu, a od tego momentu obudzisz się z prawidłowym zegarem biologicznym. Poważnie działa.

Marry Klein mówi:

Po krótkiej drzemce zaczynam zwiedzać nowe miasto.

Ségolène Roche mówi:

Po dotarciu na miejsce zdrzemnij się przez godzinę, a potem ruszaj w drogę.

Jinnifer Louise mówi:

Zdrzemnij się.

Travis Cole Marcum mówi:

Jeśli przyjeżdżasz do nowego miejsca docelowego rano, zaraz po przyjeździe zwiedzaj okolicę, a następnie zdrzemnij się 2 godziny przed kolacją. Po kolacji będziesz wystarczająco odmłodzony, aby mieć doskonały pierwszy wieczór i nie będziesz w trybie “nie spać całą noc”. Jeśli przybędziesz wieczorem (po 18:00 w hotelu, a nie po wylądowaniu samolotu), zjedz dobrą kolację, a następnie nazwij ją nocą po przejrzeniu mapy i zaplanowaniu kolejnego wielkiego dnia.

Devin Docherty mówi:

Szybki sen po przylocie, a następnie wstawanie na cały dzień. Połóż się spać o normalnej porze. Dzień 2 powinien być gotowy.

Weź tabletki nasenne

Licia Tait mówi:

Melatonina.

Marian Rzeszowski. mówi:

Melatonina.

Anissa Benrabah mówi:

Tabletki z melatoniną! Wszystko naturalne i działają naprawdę dobrze!

Rayne Leonard mówi:

Weź melatoninę, aby zresetować rytm dobowy i spać, gdy mózg mówi, że nie należy.

Aimee Tubnor mówi:

Pokonanie jet-lagu nie jest łatwe, zapobieganie jest zdecydowanie lepszą opcją! Nawadniaj organizm dużą ilością wody. Istnieją pewne tabletki homeopatyczne o nazwie “Jet-ease” (dostępne w sklepach w Katmandu i na lotniskach w Australii i Nowej Zelandii) – naprawdę zadziałały na mnie (moi towarzysze podróży zdecydowali się ich nie brać i bardzo cierpieli w Nowym Jorku, podczas gdy ja czułam się w 100% dobrze). Jeśli jest to długi lot nocny, spróbuj wziąć ziołowe tabletki nasenne, aby zapewnić sobie przyzwoity sen, zamiast być mocno odurzonym (na wypadek sytuacji awaryjnej podczas lotu).

Wszystkiego po trochu…

Biarta Garland mówi:

Nigdy nie jem jedzenia podczas długiego lotu, zawsze czuję się obrzydliwie, kiedy w końcu wysiadam z samolotu. Myślę, że to z powodu wysokości. Śpij przez pierwszą połowę lotu, jeśli jest wieczór / noc po przylocie i śpij przez drugą połowę lotu, jeśli jest rano po przylocie. Ponadto, co najważniejsze, staraj się nigdy nie myśleć o tym, która była godzina w poprzednim miejscu docelowym, ponieważ wtedy twój umysł myśli “och, naprawdę jest 22:00 w bla bla bla, powinienem iść spać”, a wtedy poczujesz się zmęczony. Zmień zegarek, gdy tylko wylądujesz i myśl tylko o tym, która jest godzina!

Megan Elizabeth Graff mówi:

W przeciwieństwie do wielu osób, przed długimi lotami (9 godzin) staram się wsiąść do samolotu wypoczęta. Jestem w stanie spać w samolocie, ale nie zastąpi to prawidłowego snu w łóżku. To, co robię po przylocie, zależy od czasu lokalnego. Jeśli jest trochę czasu do rozsądnej pory snu, zdrzemnę się, a następnie wstanę i pójdę spać o normalnej porze. (Wiem, że niektórzy ludzie nie są w stanie obudzić się po zaledwie kilku godzinach). Piję kawę podczas lotu, gdy jest poranek w docelowej linii czasu. Wreszcie, jem posiłki o porach w nowej strefie czasowej, nawet jeśli nie czuję głodu.

Iona Rennie mówi:

Ustaw zegarek na czas w miejscu docelowym, spróbuj spać w samolocie w godzinach, które są nocą w miejscu docelowym, jedz również o odpowiednich porach posiłków w miejscu docelowym, a po przylocie nie kładź się spać do wczesnego wieczora / kiedy zemdlejesz i wstań wcześnie następnego dnia!!!

Albo zostań!3_o203

Quan Tran mówi:

Zostań na stałe na wakacjach, aby jet lag nigdy nie był problemem!

Malcolm Echaluce mówi:

Nigdy nie opuszczaj miejsca, do którego podróżowałeś. W ten sposób jet lag w ogóle nie występuje!

Dominik Trejmak mówi:

Nie wracaj do domu!

Rezerwuj hostele

Nie możesz się doczekać, aby rozpocząć swoje przygody z Hostelworld? Pamiętaj, aby pobrać naszą niesamowitą aplikację na Androida i iOS, aby ułatwić sobie podróżowanie

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top