Najlepsze miasta w Europie dla miłośników piwa rzemieślniczego

Chociaż to USA przypisuje się zapoczątkowanie ruchu piwa rzemieślniczego w latach 80-tych, w całej Europie jest tak wiele wspaniałych browarów i barów z piwem rzemieślniczym. Gdy piwowarstwo domowe stało się łatwiejsze i bardziej popularne na początku XXI wieku, każdy, kto miał trochę oszczędności i zamiłowanie do piwa, mógł otworzyć browar. Kraje europejskie, które nie były znane ze swojego piwa, takie jak Hiszpania i Portugalia, zaczęły rozwijać własne niezależne browary, a liczba browarów w Szwecji wzrosła z 30 do 300 w latach 2007-2017. Dobre piwo rzemieślnicze można znaleźć wszędzie, ale sprawdź bary i browary rzemieślnicze w tych miastach, aby skosztować jednych z najlepszych piw w Europie.

best beer in europe - woman holding two beer tankards

@kanttiadvanture

  1. Wrocław, Polska

Niedaleko granicy z Niemcami i Czechami, Wrocław zawsze był jednym z najlepszych miast w Polsce, jeśli chodzi o importowane pilznery i piwa niemieckie. Mógłby pozostać dość nietypowym miastem dla polskiego piwa, gdyby nie otwarcie Browaru Stu Most ów w 2012 roku. Stu Mostów szybko staje się największym i najpopularniejszym browarem w Polsce, ale jego serce i siedziba znajdują się we Wrocławiu, uroczym mieście z kilkoma mostami. Warsztat Piwowarski to kolejny świetny wrocławski browar, który poszedł w ślady Stu Mostów.

W ciągu ostatnich 10 lat bary serwujące wyłącznie lokalne piwo rzemieślnicze pojawiły się wszędzie we Wrocławiu. Niektóre z najlepszych to Kontynuacja (około 25 polskich piw z beczki w dowolnym momencie), Ale Browar i 4Hops, by wymienić tylko kilka.

best beer in europe - a street of Poland at night

zuza Gałczyńska

Sprawdź hostele w lokalizacji Wrocław

Sshh!... This is a secret

Discover the "next hot backpacker destination" this 2024.

Just so you know, we will be able to see if you open our emails to help us monitor the success of our marketing campaigns. You will find further details in our data protection notice.

  1. Barcelona, Hiszpania

Hiszpania może być bardziej znana z tapas i wina Rioja, ale Barcelona szczyci się również jednym z najlepszych piw rzemieślniczych w Europie. Steve Huxley, piwowar z Liverpoolu, zebrał młodych ludzi z pasją do warzenia piwa około 20 lat temu i stworzył kilka amatorskich projektów piwowarskich w dzielnicy Poble Sec w Barcelonie. Niestety, Huxley zmarł w 2015 roku, ale nawet on mógłby być zdumiony liczbą barów z piwem rzemieślniczym (lub cervesa artesana), które zostały otwarte w ciągu ostatnich kilku lat.

Każdy miłośnik piwa będzie rozpieszczany wyborem w Barcelonie, ale jest jedno lub dwa dobre miejsca, od których warto zacząć. Edge Brewing został otwarty w 2013 roku przez dwóch amerykańskich miłośników piwa rzemieślniczego i rok później został uznany za najlepszy nowy browar na świecie przez RateBeer, więc dobrze sobie radzą. Barcelona Beer Company to kolejny dobry lokalny wybór, a swoje piwo produkują przy użyciu wody z oddalonego o kilka kilometrów Parku Naturalnego Montseny. Bary, które trzeba odwiedzić, to Garage Beer Co, BierCaB i Kælderkold.

Best beer in Europe - view of la Sagrada Familia

@nattaliarr

Sprawdź hostele w Barcelonie

  1. Bristol, Wielka Brytania

Choć tradycyjnie słynie z cydru, żadne inne miasto w Wielkiej Brytanii nie może równać się z Bristolem, jeśli chodzi o piwo rzemieślnicze. W ciągu ostatnich 20 lat Bristol odrodził się z popiołów swojego przemysłowego dziedzictwa, stając się przedsiębiorczym miastem pełnym niezależnych firm, artystów i rzemieślniczych kawiarni oraz (zgadłeś) browarów rzemieślniczych. Ponadto Bristol Craft Beer Festival jest jednym z największych tego typu festiwali w kraju.

Niektóre z najbardziej szanowanych (i przyjaznych) browarów pochodzą z bristolskich browarów Lost and Grounded i Arbor Ales. Do najlepszych barów w Bristolu oferujących lokalne piwa rzemieślnicze należą The Three Tuns, Small Bar i The Beer Emporium.

Best beer in Europe - Bristol poster

harry Kessell

Sprawdź hostele w mieście Bristol

  1. Malmö, Szwecja

Kiedy Szwecja dołączyła do UE w 1995 roku, ich przepisy zabraniające sprzedaży piwa powyżej 5,6% alkoholu zostały unieważnione. Szwedzcy miłośnicy piwa mogli wreszcie cieszyć się wcześniej nielegalnymi piwami z całego świata, więc ruch piwa rzemieślniczego nie mógł być lepszym momentem dla pijących piwo Szwedów. W szczególności Malmö doświadczyło gwałtownego wzrostu liczby browarów rzemieślniczych i barów, być może dlatego, że znajduje się zaledwie 40 minut jazdy od stolicy Danii, Kopenhagi, innego hotspotu piwa rzemieślniczego.

Popularne browary w Malmö, takie jak Malmö Brewing Co. i South Plains Brewing Company, mają amerykański klimat z czystym, skandynawskim akcentem (czytaj: hipster). Ich piwa można znaleźć w barach Malmö Brewing Co. Taproom i barach Beer Ditch.

Sprawdź hostele w Malmö

  1. Utrecht, Holandia

Maastricht pretenduje do tytułu “piwnej stolicy Holandii”, ale to prawdopodobnie dlatego, że ma wiele uznanych browarów ze 100-letnimi piwami, które można pić w przestarzałych, ciemnych pubach. Utrecht jest modnym, młodym absolwentem starzejącej się legendy Maastricht.

De Leckere został otwarty w 1997 roku i był prawdopodobnie pierwszym oficjalnym browarem w Utrechcie. Ich piwa są w 100% organiczne, a ich nazwy pochodzą od zabytków Utrechtu. Jego ogromna popularność i sukces mogły mieć coś wspólnego z otwarciem (i utrzymaniem) w tak małym mieście wielu innych browarów, takich jak Maximus Brewery i Oproer Brewery. Udaj się do De Drie Dorstige Herten i Beers and Barrels, aby spróbować lokalnych piw.

best beer in europe - beer garden in Utrecht

@lsyshaoyi

Sprawdź hostele w Utrecht

  1. Kopenhaga, Dania

Pierwsza stolica na tej liście, ponieważ szczerze mówiąc, nigdzie indziej w Danii piwo rzemieślnicze nie jest tak dobre jak w Kopenhadze. Miasto jest powszechnie znane jako tętniące życiem i młode miejsce, a podobnie jak wiele miast z młodą populacją, browary rzemieślnicze są w obfitości.

Ponadto gigant piwa rzemieślniczego Mikkeller jest dla Danii tym, czym BrewDog jest dla Szkocji, więc wiele niezależnych kopenhaskich firm produkujących piwo rzemieślnicze próbowało pójść w ich ślady. Najbardziej znane z nich to Brus i Nørrebro Bryghus, a ich piwa można znaleźć w barach rzemieślniczych Søernes Ølbar, Kølsters Tolv Haner i WarPigs.

best beer in europe - posrt of Copenhagen

@ebony_howitt

Sprawdź hostele w Kopenhadze

  1. Monachium, Niemcy

Nie można mówić o najlepszym piwie w Europie, nie wspominając przynajmniej raz o Niemczech. Jednak dzięki bardzo surowym niemieckim przepisom dotyczącym czystości, które zezwalają piwowarom tylko na cztery składniki na piwo (co jest zasadniczo czterema głównymi składnikami piwa: wodą, drożdżami, słodem i chmielem), była to trudna podróż.

Bawarskie miasto może być znane z Oktoberfest, który jest sponsorowany przez wiele międzynarodowych firm piwowarskich, ale Monachium robi również wiele, aby przybliżyć mieszkańcom nowoczesne piwo rzemieślnicze z browarami rzemieślniczymi, takimi jak Crew Republic Brewery, które można znaleźć w barze z piwem rzemieślniczym o prostej nazwie Tap House.

best beer in Europe - Munich

anastasia Dulgier

Sprawdź hostele w Monachium

  1. Zurych, Szwajcaria

Nie mieści mi się w głowie, że Szwajcaria ma więcej browarów na mieszkańca niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Szwajcaria od lat potajemnie produkuje piwa rzemieślnicze, podczas gdy wielu z nas o tym nie wiedziało.

Zurych przewyższa wszystkie inne szwajcarskie miasta pod względem browarów rzemieślniczych i barów, więc jest to dobre miejsce, aby zacząć, jeśli szukasz najlepszego piwa w Europie. Storm & Anchor i Dr. Brauwolf to fantastyczne browary rzemieślnicze i zdecydowanie powinieneś sprawdzić The International, The Alehouse i BIERlab, aby znaleźć najlepsze bary z piwem rzemieślniczym w mieście.

best beer in Europe - mural painting in Zurich

timon Klauser

Sprawdź hostele w lokalizacji Zurych

  1. Antwerpia, Belgia

Podobnie jak Holandia, Belgia ma bardzo stare tradycje piwowarskie, które obejmują mnichów trapistów i transport beczek piwa poprzez spławianie ich rzekami. Tak więc, podczas gdy Bruksela i Brugia nadal reprezentują ugruntowane metody warzenia piwa, Antwerpia po cichu staje się rzemieślniczą stolicą Belgii.

Chłodna perspektywa Antwerpii w stosunku do piwowarstwa rzemieślniczego leży w jej wielu browarach. Brouwerij & Eetkaffee jest dosłownie jak wejście do ogromnego, nowoczesnego browaru, który po prostu ma bar. Inne browary warte odwiedzenia to ‘t Pakhuis i Het Zand.

best beer in europe - Eten & Drinken in Antwerp

kristaps Grundsteins

Sprawdź hostele w Antwerpia

  1. Belgrad, Serbia

Rewolucja piwa rzemieślniczego nie opuszcza żadnego miasta, w tym stolicy Serbii, Belgradu. Piwo w Serbii, przed boomem na piwo rzemieślnicze, było głównie mało inspirującym jasnym lagerem, więc nic dziwnego, że Serbowie szybko przekonali się do piwa rzemieślniczego.

Do najważniejszych browarów w Belgradzie należą Dogma Brewery & Tap Room i Kabinet (pierwszy browar rzemieślniczy w Belgradzie otwarty w 2014 roku), które można znaleźć w barze Samo Pivo (dosłownie tłumacząc jako “tylko piwo”), a także w pubie Gunners. Black Turtle to miejsce, w którym znajdziesz najbardziej kochających piwo mieszkańców w każdą noc tygodnia.

best beer in europe - street of Belgrade with umbrellas

@k.atarina

Sprawdź hostele w Belgradzie

Dzięki za dołączenie do mojej podróży po Europie! Gdzie jest Twoje ulubione miasto, w którym można napić się piwa rzemieślniczego? Daj nam znać w komentarzach!

Bio autora:

Rebecca Sharp jest niezależną twórczynią treści i blogerką z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Jej blog, Almost Ginger, łączy jej dwie pasje: film i podróże, prezentując miejsca filmowania, festiwale filmowe i filmy inspirujące do wędrówek.

Czytaj dalej: ⬇️

craftowe popołudnie w Londynie: odkryj najlepsze browary w stolicy

oto ile kosztuje piwo w 10 miastach na całym świecie

🌟 Najlepsze irlandzkie puby na świecie

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top