Zdrowe przekąski do jedzenia w podróży

Language Specific Image

Próba zachowania zdrowia podczas podróżowania po świecie może być trudna. Czasami kuszące jest po prostu chwycenie jedzenia w drodze, ale paczkowane przekąski mogą być niezdrowe, niesatysfakcjonujące, a dla niektórych zawierają czynniki wyzwalające dietę, które powodują złe samopoczucie.

Jeszcze gorzej jest podczas podróży samolotem, autobusem lub pociągiem. Jedzenie w samolocie nie jest apetyczne i kosztuje fortunę w tanich liniach lotniczych. Podczas podróży autobusem lub pociągiem rzadko jest możliwość zakupu czegoś do jedzenia, nie mówiąc już o czymś zdrowym. Dlatego warto być przygotowanym i planować z wyprzedzeniem. Na szczęście istnieje wiele zdrowych przekąsek, które można zabrać w podróż – te zasługują na miejsce w bagażu podręcznym.

Zdrowe przekąski podczas podróży samolotem

Wiele osób zakłada, że na pokład samolotu nie można wnosić żadnego jedzenia, ale istnieje wiele zatwierdzonych przez linie lotnicze przekąsek, które świetnie smakują i są znacznie zdrowszą alternatywą dla standardowej odgrzewanej papki.

Oczywiście żywność na bazie płynów, taka jak zupy, koktajle i miód, zostanie zatrzymana przez ochronę; ale czy naprawdę chcesz próbować siorbać zupę podczas turbulencji? Większość innych produktów spożywczych jest w porządku, ale należy zachować ostrożność, jeśli chodzi o owoce i warzywa, ponieważ niektóre kraje mają surowe przepisy dotyczące tego, jakie świeże produkty można wwieźć. Oto niektóre z naszych zalecanych zdrowych przekąsek na podróż samolotem:

 1. Domowa kanapka: Łatwe do chwycenia jedzenie, które nie wymaga sztućców, jest zawsze zwycięzcą. Poręczna torba termoizolacyjna umożliwia wybór nadzienia, takiego jak kurczak i majonez. W przeciwnym razie najlepiej sprawdzą się twardsze opcje, które można przechowywać bez chłodzenia przez kilka godzin (takie jak twardy ser, salami, masło orzechowe).
 2. Batoniki granola: Unikaj nieapetycznych śniadań w samolocie, zaopatrując się w batoniki granola.
 3. Ciastka ryżowe: Pojedyncze saszetki z masłem orzechowym lub hummusem mogą pomóc ożywić skromne ciastko ryżowe. Polewy mogą być klasyfikowane jako płynne, ale pojedyncze porcje nie przekraczają limitu 100 ml. #lifehack
 4. Suszone owoce: Łatwy sposób na zapewnienie sobie pięciu porcji dziennie.
 5. Popcorn: Nie musisz oglądać filmu w samolocie, aby cieszyć się tym filmem, ale to pomaga! Popcorn jest również zaskakująco bogaty w błonnik.
 6. Banany: Pełne potasu i zapewniają energię na wiele godzin. Tylko upewnij się, że nie zostaną zgniecione!

healthy travel snacks - fruit sandwhich water

Zdrowe przekąski na długie podróże autobusem lub pociągiem

Dobrą wiadomością jest to, że dbanie o zdrowie podczas podróży autobusem i pociągiem może być nieco łatwiejsze, ponieważ nie jesteś ograniczony ograniczeniami lotniskowymi. Oto, co sugerujemy:

 1. Koktajle: Nie jest to opcja podczas lotu, ale świetny sposób na dostarczenie sobie owoców i warzyw podczas podróży autobusem lub pociągiem. Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie go jak najbliżej odlotu lub zrobienie go z wyprzedzeniem i zamrożenie, dzięki czemu zyskasz trochę czasu na rozmrożenie.
 2. Pojemniki na owsiankę: Świetnie nadają się do łatwych śniadań, a płatki owsiane zapewnią sytość przez wiele godzin. Wystarczy dodać gorącą wodę i wymieszać! Urządzenia z gorącą wodą są czasami dostępne na pokładach bardziej luksusowych pociągów, ale stacje kolejowe / autobusowe i punkty postojowe na stacjach benzynowych powinny mieć do nich dostęp. Jeśli nie, domowej roboty płatki owsiane przechowywane w słoiku typu kilner są dobrą alternatywą i mogą być spożywane na zimno!
 3. Suszona wołowina: Pełne białka, ale nie wymaga chłodzenia. Ma długi okres przydatności do spożycia, więc jest idealny na nocne podróże.
 4. Precle i chipsy tortilla: Te przekąski warto mieć pod ręką, by nie dopuścić do uczucia głodu. Chipsy tortilla są zazwyczaj bezglutenowe. Czujesz się wyjątkowo zdrowo? Zamień chipsy tortilla na chipsy z jarmużu.
 5. Pojedyncze kartony bez nabiału: Mleko bezmleczne można teraz kupić w poręcznych, pojedynczych kartonikach. Jest ono nie tylko zdrowsze, ale i trwalsze niż mleko krowie. Warto mieć je w torbie, by pić samodzielnie lub dodawać do owsianki czy gorących napojów.
 6. Saszetki nawadniające: Podczas podróży w cieplejsze klimaty istnieje większe ryzyko odwodnienia – a jest to jeszcze bardziej widoczne podczas długich podróży, podczas których nie pijesz tyle, co zwykle. Saszetki nawadniające (zwykle w postaci mieszanki elektrolitów) pomagają uniknąć odwodnienia, a także są niezbędne podczas walki z lokalnymi dolegliwościami żołądkowymi. Jeśli nie możesz ich znaleźć, dobrą alternatywą jest woda kokosowa.

healthy travel snacks - cous cous salad

Zdrowa żywność, której należy unikać podczas podróży

Czasami nawet najzdrowsza żywność może okazać się katastrofą podczas podróży. Oto, co zalecamy pominąć..

 1. Jajka na twardo: Świetna przekąska i wypełniacz kanapek, ale nie chcielibyśmy być tobą, gdy po tygodniu odkryjesz je na dnie plecaka.
 2. Zupa: Zbyt niechlujne i trudne do podgrzania.
 3. Tuńczyk lub owoce morza: Nie tylko twoi podróżujący znajomi nie będą zadowoleni z zapachu, jaki wydzielają, ale przechowywanie ich bez odpowiedniego chłodzenia może być niebezpieczne.
 4. Miękki ser: Podczas gdy twarde sery zazwyczaj wytrzymują długą podróż, miękkie sery (takie jak camembert i brie) szybko się nagrzewają, przez co szybko się psują i wydzielają dość nieprzyjemny zapach!

Zdrowe przekąski w podróży: niezbędne akcesoria

Dobrze jest zaopatrzyć się w przekąski, ale upewnij się, że masz odpowiednie pojemniki do ich przechowywania. Używaj hermetycznych pojemników lub słoików typu kilner, aby uniknąć rozlania. Szczelne butelki na wodę wykonane ze stali nierdzewnej również mogą być wybawieniem – utrzymują one zimne płyny przez 24 godziny lub ciepłe napoje przez 12 godzin. Wreszcie, jedzenie w podróży może się brudzić, więc spakuj mnóstwo serwetek i worków na śmieci, aby pozbyć się zdrowych smakołyków!

healthy travel snacks - storage lunchboxes

Oto najlepsze przekąski, które pozwolą zachować zdrowie podczas podróży. Aby uzyskać więcej wskazówek, zapoznaj się z poradami Body Coach dotyczącymi gotowania szybkich, zdrowych posiłków w hostelu!

O autorze

Jenna Farmer jest niezależną dziennikarką z Warwickshire. Spędziła kilka lat pracując w Chinach i podróżując po Azji Południowej, a teraz wróciła do Wielkiej Brytanii. Jenna prowadzi również blog A Balanced Belly, poświęcony życiu, jedzeniu i podróżowaniu z nietolerancjami pokarmowymi.

Czytaj dalej 👇🏼

⭐️ Jak zachować formę podczas podróży

⭐️ Jak zachować zdrowie podczas podróży

Get the App. QRGet the App.
Get the App. QR  Get the App.
Scroll to Top